AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Automat zosobáši za euro, romantiku zrejme nezaručí
7.7.2011
Britská firma z mesta Falmouth predstavila automat, ktorý zosobáši párik zaľúbencov bez kňaza, obradu a čí ďalších "zbytočností". Stroj s názvom AutoWed celú ceremóniu zrealizuje v priebehu niekoľkých minút a mladomanželov bude takýto sobáš stáť iba jedno euro. Za túto úhradu obdaruje dvomi plastovými obrúčkami a vytlačí certifikát potvrdzujúci uzavretie manželstva.
Komentáre:  0
Video: Čo sa stane, ak sa nabitý samopal dostane do rúk opice
7.7.2011
V rámci kampane propagujúcej film Zrodenie planéty opic (Rise of the Planet of the Apes) bolo na internete zverejnené video zachytávajúce opicu strieľajúcu zo samopalu po tom, čo jej ho zo žartu dal zabávajúci sa africký vojak. Niektorí užívatelia služby YouTube tento marketingový pokus filmárov odsúdili s tým, že sa podľa nich jedná o zinscenované, podvodne natočené video.
Komentáre:  0
Z koľkých písmen pozostáva najdlhší anglický geografický názov?
7.7.2011
Tristopäť metrov vysoký kopec na Novom Zélande je známy tým, že má najdlhší geografický názov v anglicky hovoriacej krajine: Taumata­whakatangihanga­koauau­o­tamatea­turi­pukakapiki­maunga­horo­nuku­pokai­whenua­kitanatahu. Názov, ktorý vytvorili domorodí Maoriovia, pozostáva z 85 písmen. Doslovne by sa dal preložiť nasledovne: "Vrch, na ktorom Tamatea - muž s mocnými kolenami, muž lezúci po horách, cestujúci požierač zeme - hral na píšťalke pre svoju milovanú." Podľa Guinessovej knihy rekordov je však najdlhším geografickým pomenovaním vôbec oficiálny názov hlavného mesta Thajska Bangkoku.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Dominique Strauss-Kahn nevie používať kľúče
6.7.2011
Koncom minulého týždňa bol bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn prepustený z domáceho väzenia, v ktorom bol kvôli obvineniu zo znásilnenia hotelovej chyžnej. Prokurátori totiž spochybnili vierohodnosť ženy, ktorá Francúza zo sexuálneho násilia obvinila. Strauss-Kahn sa po prepustení opäť nasťahoval do svojho luxusného apartmánu na Manhattane. V utorok byt spolu s manželkou opustili prvýkrát po troch dňoch, namierené mali na večeru v niektorej z newyorských reštaurácií. Pri ich návrate sa však Strauss-Kahn aj jeho manželka dostali do trápnej situácie, keď sa im niekoľko minút nedarilo odomknúť dvere obytného domu. Nakoniec im museli pomáhať prítomní novinári.
Komentáre:  1
Rusko žiada časť Arktídy
Rusko žiada časť Arktídy
6.7.2011
Rusko chce na budúci rok predložiť OSN žiadosť o rozšírenie jeho hraníc v Arktíde. Tvrdí, že že veľká časť oblasti je pokračovaním jeho kontinentálneho šelfu. "Očakávam, že na budúci rok predložíme dobre vedecky podložené dôvody na rozšírenie našich hraníc v Arktíde," uviedol vicepremiér Sergej Ivanov. Ten už navštívil mesto Narjan-Mar na Ďalekom východe, odkiaľ odchádza ďalšia vedecká expedícia, ktorá má dokázať, že Rusko má nárok na časť Arktídy. Oblasť v okolí polárneho kruhu je atraktívna pre bohaté náleziská nerastných surovín. Zaujímajú sa o ňu viaceré krajiny vrátane Kanady, Spojených štátov či Dánska.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ruda z Ostravy o úspechu Kvitovej: Ať Rusky vzteky čúraj
6.7.2011
Víťazka tohtoročného Wimbledonu, 21-ročná Petra Kvitová, pobláznila celú Českú republiku. Každý Čech pozná jej meno, prezident Václav Klaus ju pozval na návštevu Pražského hradu. Oslavnú ódu Kvitovej najnovšie zložil i svojrázny hudobník a rozhlasový moderátor Ruda z Ostravy. Umelec, ktorého pravé meno je Michal Kavalčík, zložil túto pieseň podľa melódie k hitu "Každý mi tě, lásko, závidí" od Michala Davida. „Rusky z kurtu vyštípala, přál jí i Jarda Jágr. A nakonec eso dala, je z toho megašlágr,“ spieva okrem iného Ruda z Ostravy.
Komentáre:  0
Syn gruzínskeho prezidenta zlomil rekord v rýchlosti písania na iPad
6.7.2011
Ťažko povedať, či je gruzínsky prezident Micheil Saakašvili na svojho 15-ročného syna Eduarda za tento počin hrdý alebo nie. S istotou sa však celá krajina dozvedela, ako chlapec trávi svoj voľný čas. Eduard sa totiž dostal do Guinessovej knihy rekordov po tom, ako sa mu podarilo napísať celú anglickú abecedu na elektronickom tablete iPad od spoločnosti Apple len za 5,26 sekundy. O 1,05 sekundy tak prekonal doterajší rekord britského tínedžera Charlieho McDonnella z roku 2010.
Komentáre:  0
Video: Staronový majster sveta zjedol za 10 minút 62 hotdogov
6.7.2011
Američan Joey "Jaws" Chestnut zjedol v pondelok za 10 minút 62 hot dogov a po piaty raz za sebou získal neoficiálny titul majstra sveta v jedení tohto tradičného amerického jedla. Dvadsaťsedemročný Chestnut získal za svoj výkon na súťaži Nathan's Hot Dog Eating Contest, ktorá sa konala v New Yorku, okrem trofeje aj šek na 10-tisíc amerických dolárov (zhruba 7-tisíc eur). Rekordom však stále zostáva jeho výkon z roku 2009, keď skonzumoval až 68 párkov v rožku. Medzi ženami triumfovala Sonya Thomasová. Za 10 minút sa jej podarilo skonzumovať 40 hotdogov.
Komentáre:  0
Video: Polícia odpálila dve tony nelegálnej pyrotechniky
4.7.2011
Len niekoľko dní pred oslavami amerického dňa nezávislosti odpálila polícia viac ako dve tony ilegálnej pyrotechniky, ktorú zhabala v newyorskej mestskej časti Bronx. V priebehu tohto roku bolo pritom zhabaných 6 vozidiel a zatknutých 70 ľudí, ktorí sa podieľali na obchode s nezákonnou zábavnou pyrotechnikou. "Chceme, aby si každý užil 4. júla, petardy v rukách amatérov môžu byť veľmi nebezpečné. Náš agresívny prístup viedol k výraznému oslabeniu tohto druhu nelegálnej aktivity. Vďaka tomu výrazne poklesol počet spôsobených zranení, v minulom roku bola pyrotechnikou poranená dokonca len jedna osoba," uviedol newyorský starosta Michael Bloomberg.
Komentáre:  0
Zomrel Otto von Habsburg, posledný korunný princ Rakúsko-Uhorska
Zomrel Otto von Habsburg, posledný korunný princ Rakúsko-Uhorska
4.7.2011
V bavorskom Pöckingu dnes zomrel vo veku 98 rokov najstarší syn posledného rakúsko-uhorského panovníka Otto von Habsburg. Dlhoročný poslanec Európskeho parlamentu sa narodil 20. novembra 1912 ešte ako syn arcivojvodu Karola, ktorý sa o dva roky neskôr po smrti Františka Jozefa I. stal rakúskym cisárom a uhorským kráľom. V roku 1918 zbavili Habsburgovcov trónu a rodina odišla do emigrácie. Po smrti svojho otca v roku 1922 sa stal hlavou Habsbursko-lotrinskej dynastie. Počas druhej svetovej vojny otvorene vystupoval proti nacizmu a za oslobodenie Rakúska. Neskôr bojoval aj za záujmy sudetských Nemcov vysídlených po vojne z Československa, bol tiež čestným prezidentom Paneurópskej únie. Okrem angažovanosti v politike bol publicistom, novinárom a spisovateľom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Holubica sa chce zbaviť mačky
4.7.2011
Iritujúca holubica v tomto videoklipe nechce dať pokoj mačke, ktorá sa snaží zaspať. Naschvál pritom hlaholila priamo do jej uší. Nie je známe, prečo tak robí, možno sa jej chce za niečo pomstiť, možno chce len obsadiť jej miesto. V každom prípade však môže byť holubica vďačná za to, že jej "obeť" bola príliš unavená, inak by podobnú provokáciu nemusela prežiť.
Komentáre:  0
Video: Takto vyzerá najhoršia americká škola, známa aj ako "škola z pekla"
3.7.2011
Neporiadok na podlahe a stoloch, prevrátené odpadkové koše. Takto vyzerá najhoršia stredná škola v americkom New Yorku, známa aj ako "škola z pekla". Academy of Collaborative Education v štvrti Harlem má údajne najbrutálnejších žiakov. Denne útočia na učiteľov, ničia zariadenie, okrádajú sa navzájom na chodbách. Jedna z pedagogičiek si dokonca našla v kabelke použitý kondóm. "Bola to doslova vojna. Tlačili ma, strkali, škriabali, hodili o múr, pľuli na mňa," uviedla. Úrady sa nedávno dvakrát neúspešne pokúšali školu zavrieť. Skúšky z matematiky a angličtiny totiž vlani zložili iba dvaja žiaci z 88.
Komentáre:  0
Ukrajinská polícia hľadá mladíkov, ktorí si smažili vajcia nad večným plameňom
3.7.2011
Skupine mladých ľudí hrozí za výtržníctvo a zneuctenie pamiatky obetí druhej svetovej vojny až 5-ročné väzenie. Nad tzv. večným ohňom, ktorý je súčasťou hlavného vojnového pamätníka v Kyjeve, sa totiž rozhodli urobiť si omeletu. Polícia sa ich akciou začala zaoberať až potom, čo na internete vzbudil pozornosť videozáznam ich počínania. Skupina chcela údajne protestovať proti minuloročnému zadržaniu Hany Sinkovej, ktorá sa vlani na tomto mieste dopustila rovnakého skutku, za čo strávila tri mesiace vo väzbe. Sinková pred súdom vyhlásila, že chcela upozorniť na plytvanie plynom v krajine.
Komentáre:  0
Video: Najšťastnejšia veverička na svete
2.7.2011
Hovorí sa, že mačky majú sedem životov. Pravdepodobne však neexistuje podobná povera, ktorá by sa vzťahovala na veveričky. Po vzhliadnutí tohto videa by sa ale dalo špekulovať, že ich majú ešte viac. Jedna malá veverička sa totiž rozhodla prebehnúť cez trať športového okruhu v kalifornskom meste Fontana práve vtedy, keď sa ňou rýchlosťou 160 km/h rútil vysokovýkonný taliansky superšportiak Lamborghini. Akoby zázrakom prežila, no špekuluje sa, že pri strete s automobilom prišla o svoj chvostík, čo by mal potvrdzovať aj zvuk, ktorý je na videu počuť práve vo chvíli, keď bola pod Lamborghinim.
Komentáre:  0
Video: Pandy oklamali opatrovateľa a ušli
2.7.2011
Pandy sú jedným z národných symbolov Číny, no sú veľmi populárne na celom svete. Čo o nich ľudia asi nevedia je skutočnosť, že sú o dosť prefíkanejšie ako sa na prvý pohľad môže zdať. Spočiatku nevinné kŕmenie, ktoré vidieť na začiatku tohto videa, sa postupne zmení na pokus o únik zo zajatia. Kým jedna panda odpútavala pozornosť opatrovateľa, druhá už otvárala veľké dvere z výbehu. Hneď nato sa za ňou rozbehla aj prvá panda. Panda veľká patrí k ohrozeným druhom, čo je spôsobené vážnym narušovaním ich prirodzených lokalít a veľmi slabou pôrodnosťou. Predpokladá sa, že v prírode žije ešte okolo 1 600 jedincov.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Muža zasiahol v pondelok blesk, už po šiesty raz
1.7.2011
Päťdesiatosemročného Melvina Robertsa z mesta Seneca, štát Južná Karolína, zasiahol v pondelok na jeho farme blesk. Táto udalosť by sa sotva dostala na stránky novín, keby sa to mužovi neprihodilo už po šiesty raz. Naposledy v roku 2007, keď mu úder blesku spôsobil vážne poškodenie nervov v jeho ľavej nohe. Viac ako rok bol preto pripútaný na invalidný vozík. Američan hovorí, že existuje súvislosť medzi jeho zraneniami a manželským životom. “Bol som ženatý päťkrát a toto je šiesty zásah bleskom. Moju súčasnú ženu však neplánujem opustiť, preto musím skúsiť niečo iné," poznamenal humorne Roberts.
Komentáre:  0
Severná Kórea zatvorila univerzity, študentov potrebuje vo výrobe
Severná Kórea zatvorila univerzity, študentov potrebuje vo výrobe
1.7.2011
Britský veľvyslanec v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) Peter Hughes informoval, že univerzitná webová stránka vyzvala študentov, aby na rok odložili svoje štúdium. Veľvyslanec zdôraznil, že na internátoch vysokých škôl zostali už len vyučujúci, postgraduálni a zahraniční študenti. Prerušenie štúdia má urýchliť stavbu bytových jednotiek a pomôcť stagnujúcej národnej ekonomike pred budúcoročnými oslavami 100. výročia narodenia zakladateľa štátu Kim Ir-sena. Podľa webovej stránky zostanú univerzity zatvorené desať mesiacov od 27. júna, študenti pôjdu pomôcť v poľnohospodárstve, vo výrobe a na stavbách.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Premávku na newyorskom letisku zablokovali korytnačky
30.6.2011
Asi 150 korytnačiek v stredu zablokovalo premávku na niektorých dráhach newyorského letiska J. F. Kennedyho. Hľadali tam totiž miesto, kde by mohli naklásť svoje vajcia. Desiatky letov museli byť preto posunutých. Letisková veža sa nakoniec rozhodla všetky lety na týchto dráhach zrušiť a presunúť na iné. "Ustúpili sme pred matkou prírodou," komentoval incident hovorca Ron Marsico. Po pol hodine personál zvieratá pozbieral a odniesol ich na neďalekú pláž. Niekoľko korytnačiek však podľa Marsica štartovanie lietadiel neprežilo.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk