AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Moderátor (vpravo) ukázal divákom skeč hľadaného zločinca (vľavo)
Moderátor (vpravo) ukázal divákom skeč hľadaného zločinca (vľavo)
6.8.2011
Na súdnom pojednávaní platí zásada, že svedok môže odmietnuť svedčiť, ak by tým sebe spôsobil nebezpečenstvo trestného stíhania. Rovnaké pravidlo sa však nevzťahuje na televíznych reportérov. Moderátor lokálnej stanice CBS v meste Baltimore Mike Hellgren totiž na internetovej stránke divákom ukázal policajný skeč muža, na ktorého bolo vyhlásené pátranie po tom, čo mal na diaľnici napadnúť ženu. Podobnosť medzi obomi mužmi si ihneď všimli viacerí diváci. "Ja viem o koho ide, je to reportér! Prípad vyriešený," napísal jeden z nich, no nemal pravdu. Polícii sa totiž vo štvrtok podarilo dolapiť skutočného páchateľa. Išlo o 30-ročného Michaela Henshawa, ktorý sa však reálne podobal na skeč oveľa menej ako moderátor Hellgren.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Mačka prešla evolúciou v priebehu niekoľkých sekúnd
6.8.2011
Proces ľudskej antropogenézy, čiže postupného poľudšťovania našich predkov, trval milióny rokov. Chôdza na dvoch končatinách bola pritom jedna z jej najdôležitejších znakov. Chôdza uvoľnila predné končatiny, ktoré mohli vykonávať inú činnosť. Predkovia človeka chytili do rúk prvé predmety a neskôr začali sami vyrábať najstaršie nástroje. Humorne by sa teda dalo povedať, že mačka - hlavná hrdinka tohto videa - prekonala podobnú evolúciu v priebehu niekoľkých sekúnd. Zviera sa totiž tak vyľakalo, že ušlo "chôdzou" na zadných končatinách.
Komentáre:  0
K planéte Jupiter cestuje aj Galileo, boh Jupiter a bohyňa Juno
K planéte Jupiter cestuje aj Galileo, boh Jupiter a bohyňa Juno
6.8.2011
V piatok večer odštartovala z amerického Mysu Canaveral vesmírna sonda Juno. Jej cieľom je dostať sa k planéte Jupiter, kam by mala doraziť v auguste 2016 a následne zaháji ročný prieskum Jupitera a jeho vyše šesťdesiatich mesiacov. Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) sa na misiu k Jupiteru rozhodla vyslať i tri figúrky skladačky LEGO - Galileo Galilei, rímsky boh Jupiter a jeho manželka Juno. Hovorca NASA to vysvetlil, že postavičkami zo známej skladačky chcú zvýšiť záujem detí o vedu a vesmír. Galileo objavil štyri najväčšie mesiace Jupitera, ktoré sa na jeho počesť volajú Galileove mesiace. K nemu sa pridajú i figúrky rímskych bohov Jupitera a Juno, ktoré sú nositeľmi tých istých mien ako sonda a planéta, ku ktorej mieri.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Žiadosť o ruku v priamom prenose. Reportérka nič netušila
6.8.2011
Živé vstupy televíznych reportérov sa niekedy vymknú spod kontroly. Najčastejšie ide o negatívne prejavy, ako napríklad predvádzanie sa pred kamerou, prerušovanie prenosu krikom či dokonca napadnutie televízneho štábu. Reportérka Brenda Washingtonová z Kansas City však zažila presný opak. Počas svojej reportáže na miestnom letisku sa za ňou odohrával romantický moment - Josh Mullin, ktorý práve priletel zo štátu Colorado, požiadal o ruku svoju priateľku Ashley Baldwinovú. Na šťastnú dvojicu upozornil Washingtonovú jej kameraman. Tá pohotovo zahrnula snúbencov do vstupu.
Komentáre:  0
Zatkli "kráľa nevyžiadanej pošty". Poslal 27 miliónov spamových emailov
Zatkli
6.8.2011
V Spojených štátoch zatkli 43-ročného Sanforda Wallacea, ktorý zvykne byť označovaný aj ako "kráľ spamu". Nevyžiadané emaily rozposielal už od roku 1997, no až teraz mu za túto činnosť hrozí väzenie. Súd v kalifornskom San Jose ho totiž obvinil z niekoľkých trestných činov, medzi nimi aj rozposlanie približne 27 miliónov spamových správ cez Facebook. Wallace vytvoril počítačový program, ktorý obišiel bezpečnostné opatrenia Facebooku a posielal používateľom požiadavku na vloženie emailovej adresy a prístupového hesla k pošte. Tí, ktorí údaje vyplnili, boli presmerovaní na stránku s reklamami, ktorá bola zdrojom mužovho príjmu. Program zároveň vykradol adresár postihnutých a začal rozosielať spam im aj ich známym.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Geneticky modifikovaný pes svieti v tme
6.8.2011
Juhokórejskí vedci naklonovali bígla, ktorý žiari pod ultrafialovým svetlom. Šteniatko s menom Tegon má expertom pomôcť identifikovať možné vedľajšie efekty nových liečebných postupov pre choroby ako je Parkinsonova či Alzheimerova choroba. Podľa ByeongChuna Leeho, jedného z členov vedeckého tímu, však možno jemné žltkasté svetlo vidieť aj bez ultrafialového svetelného zdroja. "Podstatou celého projektu je to, že gény spôsobujúce žiarenie môžu byť nahradené génmi smrteľných chorôb. To nám umožňuje oveľa lepšie sledovať priebeh choroby a reakcie na liečbu," dodal ByeongChun.
Komentáre:  0
Vyzývavé snímky 10-ročnej modelky vyvolali pobúrenie
Vyzývavé snímky 10-ročnej modelky vyvolali pobúrenie
6.8.2011
Dievčatá s kariérou v modelingu začínajú zvyčajne vo veku okolo štrnástich rokov. Francúzska modelka Thylane Lena-Rose Blondeauová sa však na titulnú stránku januárového vydania časopisu Vogue dostala už ako desaťročná. Fotograf vtedy dievča zachytil v úlohe zvodkyne - túžobný pohľad, zmyselné pózy, výrazné líčenie, tmavý rúž, červené nechty a lodičky s vysokým opätkom. Práve táto skutočnosť vyvolala pobúrenie laickej i odbornej verejnosti. Podľa psychologičky Emmy Grayovej by takáto forma predčasného dospievania mohla školáčke spôsobiť nemalú ujmu: "Tieto fotky sú protikladom toho, čo by detstvo v našej spoločnosti malo predstavovať. Dieťa takto vystavené svetu ešte nie je pripravené vyrovnať sa s očakávaniami dospelých."
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Hráč NBA napadol fanúšika
6.8.2011
Basketbalový hráč Michael Beasley pôsobiaci v americkej NBA za mužstvo Minnesota Timberwolves stratil počas exhibičného predstavenia v New Yorku chladnú hlavu. Jedného z fanúšikov sotil do hlavy po tom, ako viac nezniesol posmešky a provokáciu zo strany viacerých divákov. Ochrankár a spoluhráči následne odviedli Beasleyho od fanúšika, eventuálne sa však basketbalová hviezda vrátila a podala si s ním ruku. "Jednoducho mi tresol, tresol mi po tvári," opísal incident napadnutý divák Garland Quince. Dvadsaťdvaročný hráč NBA mal problémy aj v minulosti, medializované bolo najmä jeho užívanie marihuany.
Komentáre:  0
Českým bábätkám vládnu Terezy a Honzíkovia. Narodili sa tam aj Gaoxiang, Lupita a Bilguut
Českým bábätkám vládnu Terezy a Honzíkovia. Narodili sa tam aj Gaoxiang, Lupita a Bilguut
5.8.2011
Najobľúbenejšími dievčenskými menami pre novorodencov sú dnes v Česku Tereza, Eliška a Adéla a Anna. V prípade chlapcov vedie Jan, Jakub a Tomáš a Adam. Vyplýva to z údajov Českého štatistického úradu, ktoré zverejnili vo štvrtok. Vlani sa v Česku naradilo 60 220 chlapcov a 3 200 z nich dali rodičia meno Jan a 3 112 meno Jakub. Dievčat sa v rok 2010 v ČR narodilo 57 000. Meno Tereza dali rodičia zapísať 2 700 z nich. Štatistikov zaujali nielen najrozšírenejšie mená, ale aj tie najmenej časté. Okrem chlapcov so staročeskými menami Jošt, Horymír a Křišťan sa v Česku objavili i exotické mená ako Bilguut, Spiros, či dievčenské Gaoxiang, Lupita, Bigi a Fathija.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Ako dlho trvalo natočenie tohto jednominútového klipu?
5.8.2011
Správna odpoveď znie 44 dní. Nezávislý austrálsky filmár Rick Mereki precestoval za jeden a pol mesiaca so svojimi dvomi priateľmi 11 krajín, aby mohol pripraviť tento parádny jednominútový klip s názvom Pohyb (angl. Move). Video zachytáva jednoduchý lineárny pohyb smerom ku kamere, ktorý sa však odohráva na desiatkach rôznych lokalít. V klipe účinkuje jeden z trojice dobrodruhov, herec Andrew Lees, ktorý napríklad hral aj vo vojnovej sérii televízie HBO The Pacific. Mereki vystihol svoje unikátne dielo v krátkom popise: "3 chlapíci, 44 dní, 11 krajín, 18 letov, 38-tisíc míľ, vybuchujúca sopka, 2 videokamery a takmer terabajt záznamu."
Komentáre:  0
Video: Hrali ste už niekedy šachobox?
5.8.2011
Najtvrdší šport pre intelektuálov alebo naintelektuálnejší šport pre tvrdých chlapov. Aj takto by sa dala opísať netradičná športová disciplína známa ako šachobox (z angl. Chessboxing). Ako už zo samotného názvu vyplýva, ide o kombináciu klasického boxu a šachu. Hoci tento šport existuje už takmer 20 rokov, výraznú popularitu si začal získavať až v posledných troch rokoch. V Londýne sa dokonca pravidelne organizujú medzinárodné turnaje. Jedno stretnutie pozostáva z jedenástich kôl, pričom 4-minútové šachové partie sa striedajú s 3-minútovými pästiarskymi duelmi. Zápas môže skončiť knokautom, matom, vzdaním sa, rozhodnutím rozhodcu alebo uplynutím časového limitu pre šachovú partiu.
Komentáre:  0
Stránka zverejňuje fotky zatknutých. Za poplatok 400 dolárov ich stiahne
Stránka zverejňuje fotky zatknutých. Za poplatok 400 dolárov ich stiahne
5.8.2011
Pri náhodnom googlovaní svojho mena narazil 31-ročný Philip Cabibi na internetovú stránku arrests.florida.org. Na nej našiel svoju fotografiu spolu s údajmi o veku, výzore, povolaní a dôvodmi zadržania. Informácie totiž pochádzajú z policajného archívu, do ktorého sa Cabibi dostal pre jazdu pod vplyvom alkoholu. Na rozdiel od našich končín sú v USA fotografie zatknutých (tzv. mug shots) voľne dostupné. Stránka však ponúka možnosť zahanbujúcu fotografiu i ďalšie údaje o zatknutej osoby odstrániť. Nevyhnutnou podmienkou je zaplatenie poplatku vo výške 399 dolárov (280 eur). Na stránke sa nachádzajú asi 4 milióny fotiek. Jej zakladateľom je bývalý trestanec Rob Wiggen, ktorý si odsedel tri roky za finančné podvody.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Žena s transplantovanou tvárou sa rozviedla s mužom, ktorý ju znetvoril
Žena s transplantovanou tvárou sa rozviedla s mužom, ktorý ju znetvoril
5.8.2011
Američanka Connie Culpová podstúpila pred tromi rokmi transplantáciu celej tváre. Vážne poranenia jej vtedy spôsobil manžel, ktorý Connie brokovnicou strelil priamo do tváre a následne sa pokúsil o samovraždu. Obaja prežili, no až po siedmich rokoch od tohto incidentu, za ktorý si Thomas Culp odpykáva niekoľkoročný trest, našla Culpová odvahu rozviesť sa s ním. "Transplantácia tváre zo mňa urobila silnejšieho človeka. Vnímam sa oveľa pozitívnejšie ako predtým," tvrdí Connie. Darkyňou jej novej tváre sa v roku 2009 stala 44-ročná Anna Kasperová, ktorá náhle umrela na zástavu srdca. Počas 22-hodín trvajúcej operácie získala Culpová až 80 percent jej tváre.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: V búrkovom oblaku sa objavila ľudská tvár
5.8.2011
Kanadským mestom Grand Falls sa začiatkom tohto týždňa preháňali nízko položené búrkové mraky doprevádzané silným hrmením. Jednému z obyvateľov, amatérskemu kameramanovi Denisovi Farmerovi, sa podarilo natočiť, ako sa z tmavých mrakov vynorila "ľudská tvár". Na záberoch totiž možno pomerne jasne identifikovať nos, ústa i oko. Svoje video zverejnil Kanaďan na portáli YouTube a v krátkom čase si ho pozreli státisíce ľudí. "Tvár! Preboha, to je predsa tvár!" počuť na videu prekvapený Farmerov hlas.
Komentáre:  0
Mesiac mal pôvodne menšieho brata. Po zrážke s ním splynul
Mesiac mal pôvodne menšieho brata. Po zrážke s ním splynul
4.8.2011
Pred približne 4,4 miliardami rokov krúžili okolo Zeme až dva mesiace. Po vzájomnej zrážke však bolo menšie vesmírne teleso pohltené väčším, čím vznikol Mesiac v takej podobe, v akej ho poznáme dnes. Tvrdí to nová obdobrná štúdia medzinárodného tímu vedcov, ktorá bola v stredu zverejnená v časopise Nature. Teória podľa nich vysvetľuje nielen trochu pokrivený tvar Mesiaca, ale tiež to, prečo je jeho odvrátená strana hornatejšia než tá, ktorá je trvalo obrátená k Zemi. "Boli odsúdení ku konfliktu. Nebolo úniku ... tento "Veľký plesk" bol zrážkou v nízkej rýchlosti," tvrdí spoluautor štúdie Erik Asphaug, planetárny vedec z Kalifornskej univerzity.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Chlapca zasypal na pláži piesok. V jame strávil 30 minút
4.8.2011
Na pláži Newport Beach v americkej Kalifornii došlo včera ku kurióznemu incidentu. Tínedžer tam spolu s kamarátmi kopal asi jeden a pol metrov hlboké jamy. Tie potom chceli prepojiť tunelom. Na jedného z nich sa však masa piesku zrútila. Desiatky návštevníkov pláže sa ihneď pokúšali chlapca vyslobodiť, s pomocou záchranárov sa im to však podarilo až po 30 minútach. Následne tínedžera previezli do nemocnice. Podľa lekárov je v dobrom zdravotnom stave a nemal by mať žiadne trvalé následky. "Každý si myslel, že vytiahnu už len mŕtve telo," povedal Skip Snead, jeden zo svedkov nehody.
Komentáre:  0
Švéd sa pokúšal na sporáku štiepiť atómy. Zadržala ho polícia
Švéd sa pokúšal na sporáku štiepiť atómy. Zadržala ho polícia
4.8.2011
Švédska polícia zadržala koncom júla 31-ročného Richarda Handla, ktorý doma uchovával rádioaktívny materiál a v kuchyni sa snažil dosiahnuť štiepenie atómov. O pokusoch informoval Švéd na svojom blogu, v ktorom píše, že sa mu rádioaktívne látky začali v pokusnom reaktore taviť. Po čase si Handl uvedomil, že jeho konanie by mohlo byť protizákonné, obrátil sa preto s otázkou na tamojší úrad pre jadrovú bezpečnosť. Ten obratom vyslal do jeho domu policajtov, ktorý jadrového nadšenca zadržali. Po vypočutí ho prepustili. Za nedovolené prechovávanie jadrového materiálu mu však hrozí pokuta alebo až dva roky za mrežami. Podľa vlastných slov sa Handl vždy zaujímal o fyziku a chémiu a chcel "iba zistiť, či je možné doma štiepiť atómy".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nové rovnošaty pre železničiarov navrhnú stredoškoláčky
Nové rovnošaty pre železničiarov navrhnú stredoškoláčky
4.8.2011
Zamestnanci Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorí prichádzajú do styku s cestujúcimi, dostanú nové moderné rovnošaty. "Zámerom je prestrojiť približne 4 300 zamestnancov. Pôjde o vlakvedúcich, sprievodcov vo vlakoch a pokladníčky. Po novom by sa mali do rovnošiat prezliecť aj rušňovodiči, ktorí boli doposiaľ bez uniforiem," informoval hovorca Alexander Buzinkay. Projekt bude rozdelený na dve etapy. V prvej sa bude týkať len IC vlakov a ostatných vlakov vyššej kategórie. Módne návrhy pripravujú stredoškoláčky - študentky odevného dizajnu v Trenčíne. Víťazný koncept oblečenia by mal byť predstavený koncom augusta.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk