AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Na dne Baltského mora našla expedícia záhadný kruhový objekt
Na dne Baltského mora našla expedícia záhadný kruhový objekt
2.8.2011
Výskumná expedícia pod vedením Švéda Petera Lindberga pátrala na dne Botnického zálivu medzi Fínskom a Švédskom po starých lodných vrakoch. Namiesto toho sa im prostredníctvom sonarových snímok podarilo objaviť v hĺbke 90 metrov záhadný kruhový objekt s priemerom 18 metrov, ktorý podľa Lindberga nevznikol pôsobením prírodných síl. "Je to dokonalý kruh. Navyše sú okolo objektu badateľné stopy v dne, čo by mohlo naznačovať, že sa tento objekt pohyboval nejakým spôsobom po morskom dne," myslí si objaviteľ. Lindberg však neverí na UFO. Podľa neho ide o tajnú vojenskú technológiu alebo o akési podmorský Stonehenge, čiže pozostatok zaniknutej starej civilizácie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Kongresmanka postrelená do hlavy sa vrátila. Prívítali ju so standing ovation
2.8.2011
Snemovňa reprezentantov v noci na utorok schválila zvýšenie stropu pre štátny dlh Spojených štátov zo súčasných 14,29 bilióna dolárov. Hlasovania sa zúčastnila aj demokratka Gabrielle Giffordsová, prvýkrát od okamihu, keď ju v januári počas mítingu postrelil do hlavy atentátnik. Páchateľ vtedy v arizonskom meste Tuscon zabil šesť ľudí a 13 zranil. Giffordsovú prepustili z nemocnice v Houstone 15. júna. Snemovňa reprezentantov ju privítala mohutným potleskom. "Musela som sa tohto hlasovania zúčastniť. Nemohla som riskovať, že moja neprítomnosť spôsobí krach našej ekonomiky," povedala Giffordsová.
Komentáre:  0
Maratón v blate si získava čoraz viac fanúšikov. Plánuje sa expanzia do ďalších krajín
1.8.2011
Podujatie s názvom Tough Mudder patrí podľa organizátor k najťažším športovým disciplínam vôbec. Šestnásť až devätnásť kilometrov dlhú trasu, ktorá zo značnej časti pozostáva z brodenia bahnom, navrhli bývalí členovia britských špeciálnych jednotiek. Jednodňová udalosť sa zatiaľ koná len na rôznych miestach Ameriky, no od roku 2012 by sa mala rozšíriť aj do Kanady, Veľkej Británie, Japonska a Austrálie. "Tough Mudder nie je o súperení. Naopak, zdôrazňuje spolupráca účastníkov," uviedol jeden z organizátorov podujatia. Cieľovou rovinkou priemerne prejde 78 percent účastníkov.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V poľskom Lubline vyhodili do vzduchu 60-metrový komín
1.8.2011
Vo východopoľskom meste Lublin došlo v sobotu k riadenému odstrelu 60 metrov vysokého komína, ktorý sa nachádzal v bývalej továrni na výrobu nákladných automobilov. Dôvodom na likvidáciu komína bola skutočnosť, že podľa statikov hrozil nepoužívanej chladiarenskej veži kolaps. Pyrotechnici pripevnili na spodnú časť stavby 200 kilogramov výbušnín v podobe viac ako 2 200 tyčiniek, ktoré boli v pásoch rozmiestnené len na jednej strane. Tým umožnili, aby sa veža po výbuchu zrútila na požadované miesto. Deštrukcii komína pochádzajúceho z 50. rokov minulého storočia sa prizerali stovky zvedavých obyvateľov mesta.
Komentáre:  0
Video: Zmestí sa všetok nábytok zo spálne do jednej krabice?
1.8.2011
Dvojica nemeckých dizajnérov Marcel Krings a Sebastian Mühlhäuser vytvorila ešte v roku 2007 koncept "ľahko prenosného nábytku" s názvom Casulo. Obaja vtedy študovali na Medzinárodnej škole dizajnu v Kolíne, a práve Casulo bol výsledkom ich spoločnej dizertačnej práce. Inovatívnosť tohto konceptu spočíva v tom, že v jednej jedinej krabici je možné preniesť všetok nábytok, ktorý je typický pre spálňu - posteľ, stoličky, skriňu, pracovný stôl či regál. Pri jeho zostavovaní pritom nie je potrebné žiadne náradie a celý proces sa dá zvládnuť za menej ako sedem minút. Casulo zatiaľ nie je možné voľne kúpiť, no dizajnérska dvojica už rokuje s potenciálnymi výrobcami i predajcami.
Komentáre:  0
Video: Rusko zasiahlo silné tornádo, vyžiadalo si jednu obeť
1.8.2011
Jedna osoba zahynula a 28 utrpelo zranenia, keď sa v nedeľu mestom Blagoveščensk na ruskom ďalekom východe prehnalo silné tornádo. Štyria ľudia museli byť hospitalizovaní. Tornádo bolo také silné, že strhávalo strechy domov, rozbíjalo okná, lámalo stromy a prevracalo autá vrátane niekoľkých nákladných. Vyčíňanie prírodného živlu trvalo približne 13 minút. Niektoré časti mesta ostali bez elektriny. Miestne úrady vyhlásili v Blagoveščensku stav núdze. Na odstraňovaní následkov katastrofy sa zúčastňujú desiatky ľudí a mechanizmov vrátane príslušníkov ruskej armády.
Komentáre:  0
Na počiatku všetkého bola obrovská čierna diera, tvrdí nová teória
Na počiatku všetkého bola obrovská čierna diera, tvrdí nová teória
1.8.2011
S novou teóriou o vzniku nášho vesmíru prišiel fyzik Dragan Slavkov Hajdukovič, ktorý pracuje v laboratóriách CERN-u v Ženeve. Na úplnom počiatku všetkého by mala podľa neho byť super-masívna čierna diera. Hajdukovičová teória rozvíja myšlienku o cyklickom charaktere vesmíru. V určitom okamihu náš vesmír prestane expandovať, začne sa zmršťovať a môže skolabovať do čiernej diery. To by bolo schopné premeniť hmotu na antihmotu v obrovskom výbuchu, ktorý by mohol byť práve veľkým treskom a teda momentom zrodenia nového vesmíru. Hajdukovič popísal mechanizmus konverzie hmoty na antihmotu a naopak. Takýmto spôsobom by mohol cyklicky vznikať vesmír, ktorému by raz dominovala hmota a následne antihmota. A tento cyklus by mohol byť nekonečný.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Najmladší starý otec vo Veľkej Británii má 29 rokov
Najmladší starý otec vo Veľkej Británii má 29 rokov
1.8.2011
Dvadsaťdeväťročný Shem Davies (na obr.) sa stal prvýkrát otcom vo veku 14 rokov. Jeho dcéra Tia porodila pred pár týždňami dievčatko Gracie, a to len niekoľko týždňov pred jej 15. narodeninami. Vo veku 29 rokov sa tak Davies stal najmladší starý otec vo Veľkej Británii. Dievčatko sa narodilo o sedem týždňov skôr a po narodení vážilo iba 900 gramov. Gracie bola preto hneď umiestnená do inkubátora. Otcom novorodenca je tiež tínedžer, 15-ročný Jordan Williams. Obaja mladí rodičia ešte študujú na strednej škole. Po návrate z nemocnice bude Tia s dcérkou bývať u svojho nezamestnaného otca. Pre médiá sa vyjadrila, že nechce, aby jej dcérka Gracie otehotnela v 14 rokoch ako ona.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Etna opäť ožila. Chrlila lávu do výšky 500 metrov
1.8.2011
Sicílska sopka Etna sa počas víkendu opäť prebrala k životu. V sobotu okolo 23:30 začala chrliť popol a fontány lávy až do výšky 450-500 metrov. Tá následne stekala po východnom úbočí sopky do neobývaného údolia Valle del Bove. Vďaka tomu, že vietor odniesol popol východným smerom nad obce Milo, Zafferana Etnea, Giarre a Ripon, mohlo ostať letisko v neďalekej Catanii v prevádzke. Viac ako 3-tisíc metrov vysoká Etna patrí k najvyšším aktívnym sopkám v Európe. Nočný výbuch bol jej ôsmym v tomto roku a tretím svojho druhu za posledné tri týždne.
Komentáre:  0
Video: Vodič autobusu vyplňoval počas jazdy formuláre
31.7.2011
Vodič autobusu v kanadskom meste Gatineau nezmysleným spôsobom riskoval životy cestujúcich, keď sa priamo počas jazdy rozhodol na volante vypisovať formuláre. Situáciu sa podarilo zachytiť na kameru jednému z cestujúcich, ktorý zároveň tvrdí, že ešte pred týmto incidentom vodič za jazdy telefonoval. Hovorca autobusovej spoločnosti STO v reakcii uviedol, že nezodpovedné správanie prešetrujú a vodič bude disciplinárne potrestaný. Zatiaľ však nie je známe ako. Podľa kanadských zákonov mužovi nehrozí ani trestné stíhanie, keďže počas jazdy nepoužíval elektronické zariadenia, ale si "len" čítal a písal.
Komentáre:  0
Dánke zlyhal padák, pád z 1000-metrovej výšky prežila
Dánke zlyhal padák, pád z 1000-metrovej výšky prežila
31.7.2011
Dánska parašutistka prežila pád z 1000-metrovej výšky po tom, ako sa jej nepodarilo roztvoriť padák. Oznámila to dnes dánska verejnoprávna televízia DR. Dvadsaťosemročná žena spolu s ďalšími členmi parašutistického klubu trénovala v blízkosti mesta Viborg v strednom Dánsku. Pri jednom zoskoku sa jej zamotali laná a nedokázala otvoriť hlavný ani záložný padák. Parašutistka utrpela bližšie nešpecifikované zranenia, údajne však nie sú životunebezpečné. Podľa polície bola žena po príchode záchranárov pri vedomí. Okamžite ju previezli vrtuľníkom do nemocnice v meste Aarhuse, druhom najväčšom meste Dánska.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zohavená Iránka na poslednú chvíľu odpustila svojmu útočníkovi. Zachránila mu tým zrak
31.7.2011
Iránka Amené Bahrámíová na poslednú chvíľu odpustila mužovi, ktorý jej po odmietnutí jeho ponuky na sobáš kyselinou spôsobil oslepnutie a zohavenie. Ušetrila ho tak straty zraku, ku ktorej bol odsúdený podľa islamského práva šaría v duchu zásady "oko za oko, zub za zub". Informovala o tom iránska televízia, ktorá o príbehu informovala vo svojej reportáži. Na jej začiatku vidieť 30-ročného Madžída Movahedího, ako kľačiac na kolenách prosí Amené o odpustenie. Mužovi mal nakvapkať kyselinu do očí lekár. "Urobila som to aj pre pokoj svojej rodiny a tiež pre svoju krajinu, pretože sa zdá, že ostatné krajiny sledujú, čo urobíme," povedala Bahrámíová.
Komentáre:  0
Schwarzenegger má od soboty vlastné múzeum. Na otvorení sa však nezúčastnil
Schwarzenegger má od soboty vlastné múzeum. Na otvorení sa však nezúčastnil
31.7.2011
V sobotu otvorili v rakúskej dedinke Thal múzeum venované kulturistovi, hercovi a bývalému guvernérovi štátu Kalifornia Arnoldovi Schwarzeneggera. Trvalú výstavu o rakúskom rodákovi, ktorý sa narodil a vyrastal práve tu, otvorili pri príležitosti hercových 64. narodenín. Návštevníci v ňom môžu vidieť napríklad jeho detskú posteľ, motorku z jedného z filmov o Terminátorovi, niektoré z jeho prvých činiek alebo kópiu pracovného stola, ktorý používal ako guvernér. Múzeum s rozlohou 200 metrov štvorcových založil dlhoročný Schwarzeneggerov priateľ Peter Urdl, ktorý uviedol, že oficiálne otvorenie múzea sa uskutoční neskôr. Dôvodom je fakt, že Urdl chce, aby sa na otvorení zúčastnil aj samotný herec.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Ktoré slovenské námestia sú mestotvorné a ktoré mestopotvorné?
Ktoré slovenské námestia sú mestotvorné a ktoré mestopotvorné?
31.7.2011
Keď človek navštívi neznáme mesto a chce si ho prezrieť, intuitívne hľadá jeho centrum a centrum centra – hlavné námestie. V tradičnom slovenskom meste turista okrem samotného hlavného námestia nemá spravidla čo objavovať. O to viac by sa naše mestá mali snažiť o pozitívny prvý dojem a zainvestovať do mestotvorných námestí. Mnohé to už urobili a výsledok je výborný, niektoré sa nechávajú zahanbiť. Kým námestie v Čadci je príkladom toho, že nová dlažba a nové osvetlenie námestie nerobí, hlavná verejná plocha v Žiari nad Hronom patrí do kategórie katastrofických. Toto námestie je dielom minulosti a symbolom bezradnej prítomnosti. Súčasné vedenie mesta sa snaží situáciu vylepšiť budovaním jednopodlažného polyfunkčného centra. To však pravdepodobne nezachráni prázdno, ktorým priestor zíva.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Bulharské modelky objavili vo svojom americkom byte skryté kamery
31.7.2011
Dvadsaťdvaročná Vanja Samokovarevá a jej o rok staršia spolubývajúca Ralitsa Dzhambazová zistili, že vo všetkých miestnostiach ich apartmánu v Tampe sú vnútri požiarnych hlásičov nainštalované skryté kamery. Mladé ženy, ktoré nedávno prišli na Floridu z Bulharka, sa pritom živia ako modelky. Dievčatá ihneď po nepríjemnom objave kontaktovali políciu. Nakoniec sa im podarilo zistiť, že kamery sú napojené na wi-fi router, ktorý našli v uzamknutej špajze. "Je to strašné. Nikdy som nečakala, že by sa nám mohlo niečo také stať," povedala pre televíziu Bay News 9 Samokovarevá.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Belgičan pred 20 rokmi prekabátil NASA polystyrénovým UFO
Belgičan pred 20 rokmi prekabátil NASA polystyrénovým UFO
31.7.2011
Slávna nočná fotografia Neidentifikovateľného lietajúceho objektu (UFO), ktorá roky zamestnávala i odborníkov z NASA, je podvrh. Priznal sa k nemu dnes 40-ročný Belgičan Patrick, ktorý pre tamojšie médiá potvrdil, že fotografiu vyrobil spolu so svojimi kamarátmi. Model v tvare trojuholníka bol z polystyrénu, naň pripevnili štyri svetlá. Údajne chceli takto ukázať, aké "jednoduché je poblázniť ľudí a to aj s lacným modelom". Niekoľko dní po zverejnení fotografie dokonca dostalo belgické letectvo príkaz, aby prenasledovalo UFO, kdekoľvek sa objaví.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Najstaršia vnučka kráľovnej Alžbety II. si zobrala ragbistu
31.7.2011
Svoje "áno" si v škótskej metropole v sobotu povedali Zara Phillips, najstaršia vnučka britskej kráľovnej, a známy ragbista Michael Tindall. Do kostola v Canongate Kirk v centre Edinburghu prišla kráľovná Alžbeta II. s manželom princom Philipom, princ Charles a jeho manželka Camilla, ako aj princ Harry. Nechýbali ani princ William a jeho manželka Kate. Nevesta si ponechá svoje dievčenské meno. Vnučka britskej kráľovnej je profesionálnou jazdkyňou na koni, ktorá v roku 2006 zvíťazila v individuálnych pretekoch všestrannej spôsobilosti na Svetových hrách medzinárodnej jazdeckej federácie (FEI) v Nemecku.
Komentáre:  0
Video: Vo švédskom Štokholme sa surfuje i na vlakoch
30.7.2011
Hoci je pobrežie Švédska jedno z najdlhších v Európe, táto krajina nie je známa ako ideálna destinácia pre plážové vodné športy vrátane windsurfingu. Možno práve to sa rozhodol zmeniť neznámy muž, ktorý sa v hlavnom meste Štokholme rozhodol "surfovať na vlaku". Tradičnú dosku pre surferov tak vymenil za strechu prímestského vlaku. Počkal si na vhodnú chvíľu, a keď vlak v plnej rýchlosti prechádzal ponad jazero Mälaren, skočil do jeho studenej vody. Muž našťastie prežil kaskadérsky kúsok bez zranení, čo dosvedčuje aj tento videozáznam, ktorý natočil jeho kamarát.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk