AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Mačka prežila hodinový prací cyklus
30.7.2011
Majiteľka osemtýždňového mačiatka Susan Gordonová si pri plnení práčky nevšimla, že do bubna sa okrem špinavej bielizne dostalo aj ich domáce zvieratko. Keď je manžel po hodinovom cykle otvoril dvierka práčky, našiel Princess ako sa zúfalo drží opratých džínsov. Mačiatko okamžite previezli k veterinárovi. "Princess sme zabezpečili pohotovostnú starostlivosť, ktorá zahŕňala kyslík a lieky proti bolesti pre jej otlčené telo. Pobudla aj na ohrevnej podložke, ktorá pomohla vrátiť jej teplotu do normálneho stavu," uviedla veterinárka. Po troch nociach strávených na klinike je mačka opäť v poriadku.
Komentáre:  0
Video: Dramatická záchrana mladíka, ktorý sa pokúsil o samovraždu
30.7.2011
Vo štvrtok podvečer sa mladý Američan pokúsil o samovraždu skokom z výškovej budovy v centre Los Angeles. Jeho zámer sa našťastie nakoniec neuskutočnil, k čomu výraznou mierou prispel profesionálny zásah tamojšieho vrátnika a losangeleskej policajnej jednotky. Ochrankár sa s mladíkom rozprával tak dlho, dokiaľ neprišli policajti. Tí mu následne nasadili na jednu ruku putá a snažili sa ho vytiahnuť, určitý čas ho ťahali dokonca len za jeho spodné prádlo. Mladíka, ktorého následne previezli do nemocnice na pozorovanie, údajne ranil rozchod s jeho priateľkou.
Komentáre:  0
Česká pirátska strana spustila web na sťahovanie filmov
Česká pirátska strana spustila web na sťahovanie filmov
30.7.2011
Česká pirátska strana (ČPS) spustila vo štvrtok ďalšiu internetovú stránku, ktorá obsahuje linky na bezplatné stiahnutie filmov. Projekt tipnafilm.cz je komunitného charakteru a má heslo "Odkaz nie je zločin". Tipnafilm však nie je prvým podobným projektom, ktorý Pirátska Strana spustila. Tým bol server piratskefilmy.cz. Ním chcela strana vyjadriť protest proti šikanovaniu 16-ročného študenta z Liberca Českou protipirátskou úniou. "Projekty ako tipnafilm.cz alebo pirátskefilmy.cz ukazujú filmovému priemyslu cestu k fanúšikom a v konečnom dôsledku aj k financiám. Nahrávací priemysel ale namiesto hľadania nových obchodných modelov aj naďalej pokračuje v perzekúcií a zastrašovaniu svojich vlastných zákazníkov," uviedol podpredseda ČPS Mikuláš Ferjenčík.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Zábery z osudného čínskeho rýchlovlaku päť minút pred tragédiou
30.7.2011
Číňan Wang Hairu natočil asi päť minút pred minulotýždňovou vlakovou tragédiou krátke video. K nešťastiu došlo 23. júla na moste neďaleko mesta Wen-čou v provincii Če-ťiang po tom, ako sa jeden rýchlovlak zastavil a druhý rýchlovlak do neho vrazil. Šesť vozňov sa vykoľajilo a štyri vozne padali z viaduktu približne 20-30 metrov. Pri nešťastí zahynulo najmenej 39 ľudí. Video zachytáva šestnásty a posledný vozeň prvého vlaku. Práve doň o niekoľko minút neskôr vrazil druhý rýchlovlak. Desiatky cestujúcich v tomto vagóne prišli o život. Podľa čínskych médií dievčatko, ktoré na záberoch počuť, je 2-ročná Wej-i Siang. Tú záchranári našli až po viac ako 24 hodinách od nehody. Obaja jej rodičia však pri nehode zahynuli.
Komentáre:  0
Vo Viedni objavili marihuanový záhon priamo na slávnej Ringstraße
Vo Viedni objavili marihuanový záhon priamo na slávnej Ringstraße
30.7.2011
Rakúska polícia začala vyšetrovať kuriózny prípad pestovania marihuany, ktorú neznámy páchateľ vysadil priamo na slávnej okružnej triede Ringstraße, ktorá obklopuje historické centrum rakúskej metropoly. Na prípad upozornil 23-ročný čitateľ denníka heute.at, podľa ktorého marihuana rástla v upravenom priestore okolo stromov na niekoľkostometrovom úseku Ringstrasse, čo dokumentoval vlastnou fotografiou. Po jej zverejnení porast okamžite zlikvidovala polícia, ktorá sa teraz snaží zistiť jeho pôvod. Ako uviedol pre Heute policajný hovorca Roman Hahslinger vyšetrovatelia pracujú s viacerými verziami vrátane akcie neznámeho recesistu či rozširovaním semien zvieratami.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Traja mladí ľudia blúdili dva dni v parížskych katakombách
Traja mladí ľudia blúdili dva dni v parížskych katakombách
29.7.2011
Bez svetla, mobilného telefónu a akejkoľvek orientácie blúdili traja mladí ľudia v parížskych katakombách celé dva dni. Po takmer 48 hodinách ich našli úplne vyčerpaných záchranári. Dvadsaťdvaročná žena a dvaja muži vo veku 24 a 25 rokov sa vydali do katakomb v pondelok pri hľadaní dobrého miesta na menšiu párty. Mladí ľudia sa však opili a následne nevedeli nájsť východ. Hľadalo ich celkovo 35 policajtov z jednotky špeciálne vycvičenej na nasadenie v katakombách. Sieť niekoľkých stoviek kilometrov podzemných chodieb známa ako parížske katakomby vznikla pri stáročnej ťažbe kameňa pod francúzskou metropolou.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Toľko teplého vzduchu ste pokope ešte nevideli
29.7.2011
Toľko teplého vzduchu na jednom mieste ešte nikto nikdy nevidel. Reč je o novom svetovom rekorde, ktorý sa podarilo dosiahnuť uplynulú stredu na dvanástom ročníku svetového festivalu teplovzdušných balónov vo francúzskom Lorraine. Z priestranstva Chambley-Bussieres Aerodrome, ktoré bolo v minulosti využívané ako letecká základňa NATO, naraz odštartovalo až 343 balónov. Podarilo sa tak prekonať predchádzajúci zápis do Guinessovej knihy rekordov z roku 2009, keď sa na rovnakom mieste vznieslo k oblakom "len" 329 balónov.
Komentáre:  1
Video: Muž so skrutkovačom v ruke chcel uniesť newyorské metro
29.7.2011
V piatok 22. júla sa Richard Arrocho pokúsil so skrutkovačom v ruke zmocniť riadenia v jednej zo súprav newyorského metra. Jeho zámer mu však prekazili pohotoví cestujúci, ktorí dramatické okamihy zachytili aj na kameru. Podľa polície trpí 42-ročný muž duševnou poruchou a v minulosti bol súdne trestaný viac ako 40-krát. Arrocho sa vodičovi Darrylovi Georgeovi vyhrážal, že ak sa s metrom nepohne, zabije ho. George súpravu uviedol do chodu, no ešte predtým sa mu podarilo spustiť poplach, na ktorí zareagovalo niekoľko cestujúcich. Tým sa nakoniec podarilo útočníka spacifikovať.
Komentáre:  0
Slobode zvierat sa nepáči nová reality show Markízy
29.7.2011
Sympatizanti a členovia občianskeho združenia Sloboda zvierat poslali Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR) takmer 500 individuálnych sťažností na novú reality show Farma, ktorú TV Markíza začala vysielať v nedeľu 24. júla. "Sťažovatelia poukazujú na nezákonné zaobchádzanie so zvieratami, ktoré boli podľa nich vystavené extrémnym podmienkam, strachu a neprofesionálnej manipulácii," vysvetlila Martina Kertészová z komunikačného odboru RVR. Doplnila, že nezákonné zaobchádzanie so zvieratami ako také nie je predmetom regulácie RVR.
Komentáre:  2
Poctiví českí vodiči budú od polície dostávať plechovku piva
Poctiví českí vodiči budú od polície dostávať plechovku piva
29.7.2011
Českí vodiči, ktorým v auguste počas dychovej skúšky policajti nenamerajú žiadne stopy po požití alkoholu, dostanú od hliadky plechovku nealkoholického piva. Akcia s názvom Šoférujem - pijem nealko pivo, ktorú chystá česká polícia v spolupráci s 15 českými pivovarmi, je reakciou na alarmujúce české štatistiky. Z nich vyplýva, že v prvom polroku tohto roku zadržali policajti viac ako 11-tisíc vodičov, ktorým pri dychovej skúške zistili požitie alkoholu. Podľa českého policajného viceprezidenta Vladislava Husáka je to pre políciu možnosť, ako ukázať vodičom vľúdnu tvár a odmeniť tých, ktorí dodržiavajú zákony.
Médiá: 2
Komentáre:
1
V Rusku sa narodila malá Medmia
V Rusku sa narodila malá Medmia
29.7.2011
Rodičia z ruského mesta Omsk sa na počesť svojho prezidenta rozhodli dať svojej novonarodenej dcére meno Medmia. Ide o skratku pozostávajúcu z prvých písmen prezidentovho priezviska a mena (Medvedev, Dmitrij). Potomok sa mal pôvodne volať Dmitrij, no keď sa ukázalo, že namiesto syna sa im narodí dcéra, pohotovo zareagovali. Ako povedal Medmiin otec Sergej, Medvedev je "prvým liberálnym a demokratickým prezidentom Ruska". Pomenovávanie detí po svojich lídrov malo v bývalom Sovietskom zväze silnú tradíciu. Objavili sa tak mená ako Vladilen (Vladimir Lenin), Trolen (Lenin a Lev Trockij) či Kompart (Komunistická strana).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Bejzbalistu napadlo na štadióne zviera
28.7.2011
Logan Morrison​, 23-ročný hráč amerického bejzbalového tímu ​​​Florida Marlins, sa stal počas utorňajšieho zápasu proti mužstvu ​Washington Nationals obeťou zvieracieho útoku. "Útočníkom" bola v tomto prípade modlivka, ktorá odpočívala pri hráčskej lavičke na štadióne v hlavnom meste Spojených štátov. Morrison​ova hysterická obranná reakcia však nebola až taká úspešná, keďže sa mu modlivky podarilo zbaviť až po niekoľkých pokusoch. Krátko po skončení zápasu napísal Morrison na svojom Twitter účte: "LoMo (Logan Morrison) sa nebojí žiadneho človeka, no chrobákov..."
Komentáre:  0
Improvizovaná párty dohodnutá cez Twitter prerástla do nepokojov
28.7.2011
Improvizovaná pouličná hudobná párty v uliciach slávneho Hollywoodu v americkom Los Angeles včera prerástla do násilností. Akciu zorganizoval hudobník DJ Kaskade, ktorý na ňu cez Twitter pozval svojich fanúšikov. Na nepovolenom stretnutí sa eventuálne zhromaždili tisícky ľudí, čím zablokovali premávku na niekoľkých hlavných uliciach. Keď sa mestská polícia pokúšala dav rozohnať, niektorí účastníci začali na policajtov hádzať fľaše od piva. Situáciu sa podarilo upokojiť až okolo deviatej hodiny večer. Organizátori podujatia vyjadrili sklamanie nad "malou skupinkou agresívnych jedincov".
Komentáre:  0
Facebook zakázal používať fotografiu albumu Nevermind od Nirvany
Facebook zakázal používať fotografiu albumu Nevermind od Nirvany
28.7.2011
Facebook odstránil z oficiálnej stránky americkej rockovej kapely Nirvana obrázok slávneho obalu albumu Nevermind z roku 1991. Dôvodom má byť nahota niekoľkomesačného chlapčeka na fotografii. "Facebook nepovoľuje fotografie, ktoré útočia na osoby alebo skupiny osôb alebo obsahujú nahotu, užívanie drog či násilie," uvádza sa v záväzných podmienkach najväčšej sociálnej siete. Chlapec na fotografii - Spencer Elden, ktorý má dnes 20 rokov, nikdy nemal s jej uverejnením žiadny problém. "Už dosť ľudí na svete videlo môj penis. Je to v pohode," povedal.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Automobilka Škoda v tichosti pozmenila svoje nové logo
Automobilka Škoda v tichosti pozmenila svoje nové logo
28.7.2011
Nové logo mladoboleslavskej automobilky, ktoré bolo oficiálne predstavené v marci 2011 na autosalóne v Ženeve, sa neočakávane zmenilo. Škoda o drobných estetických úpravách podoby loga prakticky vôbec neinformovala mimo spoločnosť, napríklad tlačové oddelenie automobilky k zmene nepripravilo žiadnu správu. V internom časopise Škoda Mobil sa však ako zdôvodnenie uvádza snaha o "výraznejší vizuálny dojem" a "lepšia použiteľnosť na tmavom pozadí". Nové logo sa na oficiálnych materiáloch objavilo 1. júla, od 15. júla sa používa aj v reklamách. Na automobiloch sa nové logo objaví od roku 2012.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Medzinárodná vesmírna stanica spadne po roku 2020 do oceánu
28.7.2011
Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) po ukončení jej činnosti po roku 2020 potopia do oceánu. V stredu o tom informovala Federálna vesmírna agentúra Ruska. "Po tom, ako nám doslúži, budeme musieť ISS potopiť. Nemôžeme ju nechať na orbite, ide o príliš veľký a ťažký komplex," uviedol zástupca riaditeľa Federálnej vesmírnej agentúry Ruska Vitalij Davydov. "Spolu s našimi partnermi sme sa zhodli, že stanica bude v prevádzke približne do roku 2020," dodal Davydov. ISS vybudovalo a spravuje konzorcium piatich vesmírnych agentúr z USA, Kanady, Ruska, Japonska a Európy. Na orbite vo výške 350 kilometrov je od roku 1998.
Komentáre:  2
Video: Za tento zákrok bude brankár stíhaný za pokus o vraždu
28.7.2011
Počas brazílskeho futbalového turnaja hráčov do 19 rokov medzi klubmi Sport Recife a Vasco de Gama sa odohral nepríjemný incident. Tomu predchádzala roztržka, ku ktorej došlo po tom, čo sa hráč tímu Sport Recife pokúsil naznačiť ležiacemu protihráčovi, aby sa postavil z trávnika a pokračoval v hre. Potýčku ukončil gólman Gustavo, ktorý sa náhle vyrútil na svojho protihráča Eliveltona a kung fu kopancom do krku hráča knokautoval k zemi. Rozhodca ihneď zrušil stretnutie. Napadnutý futbalista našťastie neutrpel vážne zranenia. Brazílska polícia uviedla, že 18-ročného útočníka obviní z pokusu o vraždu.
Komentáre:  0
Zlaté rybky uväznené po zemetrasení v akváriu prežili 134 dní bez kŕmenia
Zlaté rybky uväznené po zemetrasení v akváriu prežili 134 dní bez kŕmenia
28.7.2011
Zemetrasenie v novozélandskom meste Christchurch, ku ktorému došlo 22. februára 2011, si vyžiadalo až 181 obetí. Po dlhých mesiacoch vyšiel najavo jeden pozoruhodný príbeh prežitia. Ten sa však netýka ľudí, ale dvoch zlatých rybiek, ktoré v akváriu prežili celých 134 dní bez toho, aby ich ktokoľvek nakŕmil. Ich vodná nádrž bola umiestnená vo výrazne poškodenom dome v centre mesta. Aspoň minimálnej potravy sa im tu dostalo z rias, ktoré medzitým vyrástli na stenách akvária. "Je to každopádne neuveriteľný príbeh. Rozhodne by som netipoval, že ryby môžu samy v akváriu prežiť celé štyri mesiace. Zlaté rybky sú ale veľmi odolné stvorenia," uviedol Paul Clarkson z kalifornského akvária Monterey Bay
Médiá: 1
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk