AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Žena si nechala vytetovať všetkých svojich priateľov z Facebooku
8.6.2011
Žena z Holandska sa rozhodla, že svojich facebookových priateľov bude mať stále pri sebe. Nie však prostredníctvom notebooku, mobilu či iPadu, ale na vlastnej ruke. Tetovanie profilových fotografií všetkých jej 152 priateľov zabralo dva týždne. Zatiaľ však nie je známe, čo Holanďanka urobí, ak získa nového priateľa alebo sa s niekým "odpriatelí".
Komentáre:  0
Video: Konečne sa dozvieme, ako opice ovládnu Zem
4.6.2011
Trailer k novému americkému filmu Zrodenie planéty opíc (Rise of the Planet of the Apes) zachytáva, ako sa vlády na planéte Zem zmocnia opice. Príbeh je zasadený do súčasného San Francisca, kde sa vedci snažia prostredníctvom genetických pokusov na ľudoopoch nájsť liečbu na Alzheimerovu chorobu. Experimenty však vedú k rozvoju inteligencie u opíc a k počiatku ich boja o nadvládu nad ľuďmi. Film, v hlavnej úlohe s Jamesom Francom, časovo predchádza slávnemu filmu Planéte opíc (Planet of the Apes) z roku 1968.
Komentáre:  0
Obe 92-ročné dvojčatá zomreli v ten istý deň
4.6.2011
S rozdielom niekoľkých hodín zomreli v stredu v Spojených štátoch jednovaječné dvojičky Julian a Adrian Riester. Obaja boli pred 65 rokmi prijatí do katolíckeho mníšskeho rádu a väčšinu svojho života strávili prácou na cirkevnej vysokej škole St. Bonaventure University v štáte New York. Bratia zomreli na zlyhanie srdca. Narodili sa 27. marca 1919 v rodine lekára v meste Buffalo.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nový klip speváčky Rihanny vyvolal pobúrenie. Zastrelí v ňom muža
3.6.2011
Vo svojom novom videoklipe k piesni Man Down speváčka Rihanna chladnokrvne zastrelí neozbrojeného muža na železničnej zastávke. Urobí tak v odvete za sexuálny útok. Video už odsúdili viaceré americké skupiny bojujúce proti násiliu. Dvadsaťtriročná speváčka sa pritom pred dvoma rokmi sama stala obeťou útoku svojho vtedajšieho priateľa. Jej zámerom bolo údajne prostredníctvom nového videoklipu dodať týraným ženám silu.
Komentáre:  0
Svetoví lídri: Legalizujte drogy, vojna proti nim zlyhala
Svetoví lídri: Legalizujte drogy, vojna proti nim zlyhala
3.6.2011
Medzinárodná komisia pre pre drogovú politiku zverejnila správu, v ktorej oznamuje, že vojna proti drogám zlyhala. Jednotlivé krajiny by podľa nej mali zvážiť legalizáciu marihuany a iných drog, aby tak znížili vplyv organizovaného zločinu. Takéto zlyhanie má podľa komisie zničujúce dôsledky pre jednotlivcov a spoločnosti po celom svete. Odborníci vyzvali okrem legalizácii marihuany aj na iné experimenty pri dekriminalizácii a právnej regulácii. Medzi 19 členmi komisie sú aj súčasný grécky prezident Jorgos Papandreu, bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan, bývalí prezidenti Mexika, Švajčiarska, Brazílie a bývalý šéf americkej diplomacie George Shultz.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Videli ste už film natočený levom?
2.6.2011
Juhoafrickí dokumentaristi natáčali skupinku levov v chránenom parku Tswalu Kalahari. V nádeji, že získajú unikátne zábery, umiestnili funkčnú kameru do trasy ich presunu. Okoloidúcej levici sa však kamera až príliš zapáčila, olizovala ju, zodvihla ju a pokúšala sa ju i zjesť. Dokumentaristom sa tak podarilo získať zábery, o ktorých môžu naozaj tvrdiť, že ich natočil skutočný lev.
Komentáre:  0
Ed Miliband, vodca britskej opozície, sa oženil
31.5.2011
Predseda britskej labouristickej strany Ed Miliband sa uplynulý týždeň zosobášil so svojou dlhoročnou partnerkou. Miliband si zobral za ženu právničku Justine Thorntonovú, s ktorou žije šesť rokov a má s ňou už dvoch synov. Dvojica uzavrela manželstvo v malej dedinke Langar na skromnej oslave s nie viac ako 50 hosťami.
Komentáre:  0
Hackeri napadli oficiálnu maturitnú stránku. Nahrali na ňu pesničku
Hackeri napadli oficiálnu maturitnú stránku. Nahrali na ňu pesničku
30.5.2011
Oficiálne internetové stránky českej štátnej maturity www.novamaturita.cz a stránky spoločnosti Cermat napadli v nedeľu popoludní hackeri. Stránka nefungovala niekoľko hodín, na webadresu však hackeri umiestnili amatérsku pesničku. V nej zrejme naštvaní maturanti spievajú napríklad aj: "Nová maturita všechny štve. Cermat už nám poslal tuny papíru, doufaj, že s tím udělaj do světa díru, unie už do toho narvala prachy, učit se musíme, máme zarachy. Hlava bolí, prášky berem a na všechno zvysoka ..."
Médiá: 1
Komentáre:
0
Cate Blanchett nahnevala veľkú časť Austrálčanov
30.5.2011
Jedna z najznámejších hollywoodskych herečiek si svojím rozhodnutím stáť na čele vládnej kampane za zavedenie ekologickej dane vyslúžila viac kritiky ako chvály. Austrálsky denník Sunday Telegraph píše o tom, že milionárka Blanchett chce bežným občanom hovoriť, aby zo svojho platili ešte viac. Denník ide vo svojej kritike ešte ďalej: "Blanchett je ďalšia morálne prázdna celebrita, ktorá chce ospravedlniť svoje bohatstvo bojom proti globálnemu otepľovaniu." Austrálska asociácia rodín označila herečku za osobu "bez kontaktu s bežnými ľuďmi".
Komentáre:  0
Braňo Mojsej: Nebojte sa! Ja na Topfeste hrať nebudem
28.5.2011
„Pozývam vás na hudobný festival Top Fest, príďte všetci a nebojte sa! Ja tam hrať nebudem.“ Takýmito slovami pozýva spevák Braňo Mojsej na ďalší ročník obľúbeného hudobného festivalu Topfest, ktorý sa 1. a 2. júla 2011 uskutoční v Novom Meste nad Váhom.
Komentáre:  0
Video: Veľké faux-pas Baracka Obamu na kráľovskom bankete
26.5.2011
Počas slávnostného banketu pri príležitosti oficiálnej návštevy amerického prezidenta Baracka Obamu vo Veľkej Británii došlo k spoločenským pochybeniam z oboch strán. Keď Obama prednášal kráľovnej Alžbete II. svoj prípitok, začal orchester omylom hrať britskú hymnu príliš skoro. Americký prezident napriek tomu v prípitku pokračoval, avšak na jeho zvolanie "pre kráľovnú" kvôli hrajúcej hymne nikto nereagoval.
Komentáre:  0
Video: Aktivistka prerušila prejav izraelského premiéra v Kongrese
26.5.2011
Demonštrantke v americkom Kongrese sa včera v noci podarilo nakrátko prerušiť prejav izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Žena stojaca v galérii sa postavila a vykríkla "stop okupácii, zastavte vojnové zločiny Izraela". Následne ju spacifikovala policajná jednotka amerického Kapitolu a odviedla z galérie pre návštevníkov snemovne.
Komentáre:  0
New York výrazne rozšíril zákaz fajčenia
New York výrazne rozšíril zákaz fajčenia
24.5.2011
Vedenie mesta New York rozšírilo legislatívu o zákaz fajčenia v mestských parkoch, na promenádach, peších zónach a plážach. Newyorský starosta Michael Bloomberg legislatívu podpísal i napriek sťažnostiam obyvateľov mesta, že zákon zasahuje do ich súkromia. Newyorčania môžu aj naďalej fajčiť na chodníkoch, parkoviskách, uliciach a vo svojich domoch. Za porušenie zákona stanovili pokutu 50 dolárov (vyše 35 eur) a jeho dodržiavanie bude kontrolovať približne 200 zamestnancov správy parkov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Zlatú palmu získal v Cannes film Strom života
23.5.2011
Hlavnú cenu pre najlepší film, Zlatú palmu, získal na 64. ročníku festivalu v Cannes snímok Strom života (Tree of Life) od amerického režiséra Terrenca Malicka. Film bol označovaný za favorita od samého počiatku. Hlavné úlohy stvárnili Brad Pitt, Sean Penn a Jessica Chastain. Cenu si prišiel prevziať producent Bill Pohlad. Režisér Malick sa na ceremoniáli neukázal, je totiž známy tým, že sa na promočných akciách svojich filmov nikdy nepodieľa, rovnako odmieta takmer všetky žiadosti o rozhovor.
Komentáre:  0
Líbya: Dav zaútočil na autobus so zahraničnými novinármi
Líbya: Dav zaútočil na autobus so zahraničnými novinármi
22.5.2011
K incidentu došlo, keď hotelový autobus, vezúci novinárov do susedného Tuniska, uviazol v dlhej kolóne áut pred čerpacou stanicou v meste Záwíja. Rozhnevaný dav rozrezal pneumatiky na autobuse, vykopol dvere a dostal sa dnu. Dvaja útočníci mali strelné zbrane a ďalší mal pri sebe nôž. Novinár BBC, člen ochranky a vojak NATO sa postavili výtržníkom do cesty, pravdepodobne tak zabránili hroziacemu krviprelievaniu. Vojakovi sa podarilo rozohnať dav streľbou do vzduchu. Hnev bežných Líbyjčanov vyvoláva najmä nedostatok pohonných hmôt, ako aj dva mesiace trvajúce letecké útoky NATO.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Gašparoviča mrzí, že Radičová nepochopila jeho žart
Gašparoviča mrzí, že Radičová nepochopila jeho žart
21.5.2011
Prezident Ivan Gašparovič sa dnes v diskusnej relácii televízie TA3 prvýkrát verejne vyjadril k incidentu z hokejového zápasu majstrovstiev sveta, pri ktorom strčil do premiérky Ivety Radičovej. "Každý, kto tam bol, videl, že to bol žart. Áno, prišiel som, plecom som strčil, hovorím, pani premiérka, som nahnevaný, nezavadzajte. A ona mi na to povedala, aj ja som nahnevaná. Na to prišiel výťah a vo výťahu sme sa bavili, kedy sa stretneme, pretože máme určité otázky, ktoré by sme mali prerokovať. Hovoril som, stretnime sa čo najskôr a ona, že nie, až po 17. máji, po voľbe generálneho prokurátora," opísal príhodu Gašparovič. Prezidenta mrzí, ak premiérka nepochopila jeho žartovanie.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Video: Podpredseda ukrajinského parlamentu napadol poslanca
21.5.2011
Podpredseda parlamentu Adam Martyňuk nedovolil poslancovi Olegovi Ljaškovi predniesť v pléne jeho príhovor, keďže sa údajne vopred nezapísal do zoznamu rečníkov. Ljaško po krátkej slovnej konfrontácii nazval Martyňuka farizejom, na čo ho ten chytil za krk a zložil na zem.
Komentáre:  0
Najstarší otužilec má 98 rokov
21.5.2011
Najstarším "ľadovým medveďom" v Českej republike a zrejme aj na celom svete je 98-ročný Ladislav Nicek. S otužilectvom začal už v roku 1949 a odvtedy sa do studenej vody ponára každý rok. Nicek sa však rozhodol stať sa otužilcom už v roku 1932, keď videl túto aktivitu na vlastné oči po prvýkrát.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk