AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Nespokojní Česi: Odboráři všech zemí, vyližte si...
16.6.2011
Prostredníctvom Facebooku zorganizovaná odvetná akcia za dopravný štrajk sa v pražskom metre zaobišla bez väčších incidentov. Na konečnej stanici trasy A Dejvická sa v noci zhromaždilo asi 200 ľudí. Protestujúci nastúpili do súpravy metra, ktorá prišla ako posledná a odmietli vystúpiť. Mnohí akciu pojali skôr ako happening a počas noci postupne odchádzali. Na jeden z vozňov zavesili transparent so známym výrokom z filmu Pelíšky: "Odboráři všech zemí, vyližte si prdel". Polícia zasiahla len raz, krátko pred druhou hodinou ráno, kedy museli vyviesť opitého muža, ktorý ich slovne napádal.
Komentáre:  0
Video: Na VC Kanady monopost takmer zrazil traťového maršala
15.6.2011
Siedme preteky tohtoročného seriálu MS formuly 1 - Veľká cena Kanady v Montreale - sa v nedeľu skončili víťazstvom britského pilota Jensona Buttona z tímu Mclaren. V ohrození života sa však počas nich neocitol pretekár, ale traťový maršál, ktorý sa pokúšal pozbierať roztrúsené úlomky. Uprostred trate totiž nešťastne spadol a len tesne sa mu podarilo vyhnúť pred monopostom Rusa Vitalija Petrova.
Komentáre:  1
Video: V Rusku je všetko naopak, kohútiky tam nasávajú vodu
14.6.2011
V starom rusko-americkom vtipe, ktorý vymyslel komik Jakov Smirnov, sa hovorí, že v sovietskom Rusku bolo všetko naopak - televízory pozerali ľudí, autá jazdili vodičov a rádiá počúvali poslucháčov. O možnom pravdivom základe tohto vtipu však svedčí aj video zverejnené koncom mája, v ktorom sa voda z vodovodného kohútika neleje, ale práve naopak, vodu do seba kohútik nasáva.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Americká reportérka bojovala s vetrom, prehrala
14.6.2011
Reportérka lokálnej televíznej stanice WABC-TV v New Yorku Darla Milesová prehrala počas hlásenia predpovede počasia svoj boj s veterným živlom. Milesová stála počas živého vstupu na terase jednej budovy v Bronxe, fúkal ale taký silný vietor, že ju zhodil na zem. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a z celého spravodajského štábu nebol nikto zranený.
Komentáre:  0
Video: Husi splavujú kanál pre kajakárov
14.6.2011
V areáli vodných športov Glenwood Whitewater Park v americkom štáte Colorado sa na kameru podarilo zachytiť kŕdeľ husí, ktoré sa tiež rozhodli splavovať divokú vodu. Video ukazuje ako si časť z nich nechtiac zasurfovala na najväčšej vlne. Podľa autora záznamu sa však husiam nič nestalo a nakoniec úspešne doplávali do svojho cieľa.
Komentáre:  0
Otec vyprevádzal syna na školský autobus. Každý deň v inom kostýme
14.6.2011
Američan Dale Price zo štátu Utah vyprevádzal svojho 16-ročného Raina na školský autobus počas celého školského roku v preoblečení za piráta, futbalistu, morskú pannu, rytiera, teroristu či nevestu. Počas uplynulého školského roka vystriedal presne 170 kostýmov. Podľa Dalea ide o spôsob, akým synovi dáva najavo, že mu na ňom skutočne záleží. Zatiaľ ale ešte neprezradil, či sa bude do kostýmov prezliekať aj budúci rok.
Komentáre:  0
Video: 8 minútový dôkaz o ľudskej nešikovnosti, májové vydanie
12.6.2011
Kompilácia najlepších smiešnych, škodoradostných i bolestivých videí, ktoré boli zverejnené na internetovej stránke YouTube za mesiac máj tohto roka. Niektoré kúsky sú dôsledkom nešťastnej náhody, iné sú naozajstnou prezentáciou ľudskej nerozvážnosti či stupídnosti.
Komentáre:  0
Video: Ako sa na svet pozerá obruč hula hop
12.6.2011
Mladý kanadský fotograf a filmár Nick Saik z Alberty a jeho sestra Laura sa rozhodli pripevniť malú širokouhlú kameru na gymnastickú obruč, na Slovensku známu aj ako hula hop (Hula Hoop). Vďaka Laurinej šikovnosti jej obruč nielenže nespadla, ale so súrodencom sa im podarilo vytvoriť unikátne video z naozaj netradičnej perspektívy.
Komentáre:  0
Benedikt XVI. ako prvý pápež prijal na audiencii Rómov
Benedikt XVI. ako prvý pápež prijal na audiencii Rómov
12.6.2011
Pápež Benedikt XVI. sa v sobotu vo Vatikáne stretol s dvoma tisíckami európskych Rómov. Stretnutie sa začalo vystúpením štyroch Rómov, ktorí pápežovi opísali svoj spôsob života. Benedikt v príhovore povedal, že Rómovia nikdy nezastávali nacionalistické ideológie a nechceli vlastniť územie alebo vládnuť iným národom. Zostali však podľa pápeža bez vlasti a s trpkým pocitom, že nie sú vítaní. Pápež zároveň vyzval európske inštitúcie, aby boli Rómom nápomocné na ich ceste za lepším životom. Rómovia a ostatní Európania teraz môžu podľa neho "napísať novú stránku" spoločných dejín.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Americká moderátorka si zanadávala v priamom prenose
11.6.2011
Američanka Holly Pietrzaková, moderátorka večerných správ lokálnej televízie Roanoke TV v štáte Virginia, však tento štvrtok najnevhodnejšiu anglickú nadávku nepovedala úmyselne. Na začiatku reportáže o zvýšení počtu voľných brigádnických pozícií pre tínedžerov nešťastnou náhodou zamenila prvú hlásku "l" v anglickom slove "luck" (šťastie) s hláskou "f". Svoju chybu si Pietrzaková ihneď uvedomila a opravila sa. Z celej situácie však bola pravdepodobne taká zmätená, že sa zabudla divákom ospravedlniť.
Komentáre:  0
Homosexuáli napísali list pápežovi
Homosexuáli napísali list pápežovi
11.6.2011
Pri príležitosti prebiehajúceho festivalu EuroPride v Ríme homosexuáli kresťanského vierovyznania napísali pápežovi Benediktovi XVI. otvorený list, v ktorom ho žiadajú, aby sa postavil na obranu ľudí prenasledovaných pre ich sexuálnu orientáciu. "Žiadame Vašu Svätosť, aby odsúdila násilie proti lesbám, gejom, bisexuálom a transsexuálom a pričinila sa o to, aby bolo trestné stíhanie za sexuálne vzťahy medzi ľuďmi rovnakého pohlavia zrušené na celom svete," napísala v liste liste organizácia Európske LGBT fórum kresťanských skupín.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Cvakne notebook, keď sa ním chcete vyfotiť?
11.6.2011
Pre značnú časť príslušníkov staršej generácie predstavujú moderné technológie bez pochýb veľkú výzvu. Dokazuje to i video sympatického amerického manželského páru DoRity a Franka. Tí sa na svojom novom notebooku Apple Mac chceli vyfotiť, aby mohli pri príležitosti Frankových 84-tých narodením rozposlať svojim priateľom ďakovný email. Starčekovia však neúspešne čakali, kým ich notebook cvakne. "Počul si už cvaknutie" zopakovala niekoľkokrát DoRita manželovi.
Komentáre:  0
Padol Jackpot, východniar získa takmer 8 miliónov
Padol Jackpot, východniar získa takmer 8 miliónov
11.6.2011
V lotériovej hre Euromilióny padol rekordný Jackpot 7,78 milióna eur. Štátna stávková spoločnosť Tipos oznámila, že tip s výhrou bol podaný v jednej zo zberní v Košickom kraji. Aktuálna výhra je druhá najvyššia v histórii lotérií na Slovensku, suma sa kumulovala od mája 2004. Absolútny rekord padol v hre LOTO v januári 2009. Výherca vtedy získal 11 miliónov eur. Možnosť sedemmiliónovej výhry v Jackpote sa v posledných týždňoch uvádzala ako riziko, pre ktoré by sa Tipos mohol dostať do platobnej neschopnosti. Spoločnosť tvrdí, že nemá problém vyplácať rekordné výhry.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Trailer k novému filmu Twilight ságy vyvolával hysterické reakcie
10.6.2011
Pred niekoľkými dňami mal celosvetovú premiéru nový trailer k pokračovaniu romantickej série Twilight s názvom Úsvit (Breaking Dawn). Hlavnou hrdinkou štvordielnej ságy je tínedžerka Isabella "Bella" Swanová, ktorá sa zaľúbi do upíra Edwarda Cullena. O tom, že príbeh a postavy americkej autorky Stephenie Meyerovej sú extrémne populárne, svedčia aj reakcie fanúšikov počas ich prvého sledovania tejto upútavky.
Komentáre:  0
Snaží sa Rytmus prekonať rekord sledovanosti?
10.6.2011
Slovenský spevák Rytmus (Patrik Vrbovský) zverejnil na svojom YouTube profile zjavne simulované video, v ktorom má údajne v Prahe fyzicky napadnúť českého moderátora Kazmu. Video za 48 hodín od zverejnenia získalo takmer 270-tisíc pozretí, čím sa ako prvé slovenské video dostalo na YouTube do Top 15 najsledovanejších videí za uplynulých 24 hodín.
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Greenpeace: Bábika Barbie je masová vrahyňa
9.6.2011
Environmentálna organizácia Greenpeace zverejnila video, v ktorom sa Barbien priateľ Ken dozvie, že najpopulárnejšia bábika sveta je v skutočnosti masovou vrahyňou. Dôvodom je údajné prispievanie výrobcu tejto hračky, spoločnosti Mattel, k ničeniu tropických dažďových pralesov v Indonézii. Odtiaľ pochádza veľká časť obalov pre Barbie. "Barbie likviduje dažďové pralesy a vedie kriticky ohrozené druhy živočíchov, ako napr. sumatranských tigrov, čoraz bližšie k vyhynutiu," uviedol Bustar Maitar, šéf indonézskej kampane v Greenpeace.
Komentáre:  0
Video: Polonahé Ukrajinky protestovali proti skorumpovaným novinárom
8.6.2011
Niekoľko mladých Ukrajiniek z feministickej skupiny FEMEN protestovalo v pondelok v centre Kyjeva proti novinárskej korupcii. Ženám, ktoré si počas protestu postupne vyzliekali a trhali časti oblečenia, sa nepáči prijímanie úplatkov žurnalistami výmenou za uverejňovanie neobjektívnych článkov. Protest sa uskutočnil pri príležitosti ukrajinského Národného dňa žurnalistiky.
Komentáre:  1
Nórsko a Rusko sa dohodli na hranici v Barentsovom mori
Nórsko a Rusko sa dohodli na hranici v Barentsovom mori
8.6.2011
Po dlhoročných sporoch sa v utorok Nórsko a Rusko dohodli na rozdelení spornej časti Barentsovho mora. Zmluvu v Osle slávnostne ratifikovali ministri zahraničných vecí Sergej Lavrov a Jonas Gahr Störe. Dohoda o rozdelení oblasti s rozlohou 175-tisíc kilometrov štvorcových vstúpi do platnosti 7. júla a mala by otvoriť možnosti pre ťažbu ropy a plynu v sľubnom regióne Arktídy. Obe krajiny sa na vytýčení hranice nevedeli dohodnúť už od obdobia studenej vojny. Úspech nepriniesli ani rokovania po rozpade Sovietskeho zväzu z roku 1991.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk