AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Rodičia dovolili 4-ročnej dcére šoférovať na rušnej ceste
2.9.2011
Rozruch na čínskom internete vyvolalo toto video, ktoré bolo zverejnené pred niekoľkými dňami. Vidieť na ňom 4-ročné dievčatko, ktoré šoféruje auto na rušnej ceste v niekoľkomiliónovom meste Jinan v provincii Šan-tung. Pri tejto "dospeláckej" činnosti si však dievča počína prekvapivo dobre, a dokonca aj predbieha iné autá. Po dvoch minútach je v klipe možné počuť mužský hlas, ktorý dieťaťu povedal, aby zastavilo. "Čeng Ťia, zastav auto. Nechaj otecka riadiť," povedal muž po čínsky, vystúpil z auta a presadol si na miesto vodiča.
Komentáre:  0
Šejk nechal svoje meno napísať do púšte, vidieť ho i z vesmíru
21.7.2011
Šesťdesiattriročný dubajský šejk Hamád bin Hamdán an-Nahaján z Abú Zabí si nechal do púštneho piesku na svojom ostrove zapísať svoje meno. Obrovský nápis "Hamad" pozostáva z piatich písmen. Každé z nich je vysoké až jeden kilometer. Celková šírka je viac ako 3 kilometre. Aby tento gigantický podpis nezmizol, písmená formujú vodný kanál, ktorý absorbuje prichádzajúci príliv. V tomto prípade nejde o prvý výstrelok rozprávkovo bohatého šejka, ktorý patrí k členom kráľovskej rodiny v Spojených arabských emirátoch. Dohromady má asi 200 športových automobilov, z toho sedem Mercedesov 500 SEL - každý v inej farbe dúhy.
Komentáre:  1
Záhadná ľadová guľa v Česku poodhalila svoje tajomstvo
24.7.2011
Pred pár dňami sa v bývalom vojenskom priestore pri obci Milovice v stredných Čechách objavila záhadná ľadová guľa s priemerom asi 2 metrov. Cez ľad bolo vidieť, že sa vnútri nachádzajú určité farebné predmety. Keďže sa ľad topil príliš pomaly, rozhodli sa príslušníci miestneho streleckého klubu guľu s pomocou pyrotechniky rozbiť. Následne tak neznámy objekt vydal svoj "farebný obsah". "Vnútri bol jeden paroh a prázdna alkoholová fľaška značky Jägermaister s nejakým kódovaným textom," uviedol Marek Píša, ktorý guľu objavil ako prvý. Nikde nebola ani zmienka o účele alebo pôvode predmetu. Podľa niektorých by však mohlo ísť o recesiu alebo netradičnú marketingovú kampaň.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Firma z Texasu si stojí za svojím produktom
2.9.2011
Americkú spoločnosť Texas Armoring Corporation (TAC) už omrzeli neustále pochybovačné otázky potenciálnych zákazníkov o tom, či ich nepriestrelné sklo naozaj dokáže ochrániť automobil i pred tými najničivejšími strelnými zbraňami. Generálny riaditeľ firmy z Texasu sa preto rozhodol ukázať, že si za svojím výrobkom stojí. A to doslova. Jeden zo zamestnancov totiž dostal možnosť strieľať s kalašnikovom AK-47 na svojho šéfa, ktorého chránilo nepriestrelné sklo. Riaditeľovi sa pri demonštrácii produktu nič nestalo a po skončení streľby nadšene zvolal, že cez sklo neprenikla ani jedna guľka.
Komentáre:  0
Nemecko: Nezvestná krava Yvonne sa sama vrátila na lúku
Nemecko: Nezvestná krava Yvonne sa sama vrátila na lúku
2.9.2011
Nemecká krava Yvonne, ktorá v uplynulých týždňoch blúdila bavorskými lesmi, sa sama vrátila na lúku. Jej 98 dní trvajúci útek vyvolal pomerne veľký mediálny rozruch. Zviera, ktoré majiteľovi ušlo ešte v máji, hľadali aj pomocou vrtuľníka a termokamery. Na chytenie Yvonne použili i návnadu, ktorou bol jej dvojročný syn Friesi. Býček by mal matku presvedčiť, aby vyšla z lesa. Krava sa medzitým stala mediálnou hviezdou. Bavorská kapela Gnadenkapelle nakrútila klip k piesni "Yvonne, du wuide Kua" a rozhlasová stanica Radio Charivari Rosenheim sfilmovala pieseň o Yvonne z repertoáru dvojice SinGOLD Melodies.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Spopolniť telo alebo ho skvapalniť? Američania už majú na výber
1.9.2011
Nadvláda krematórií sa možno čoskoro skončí. Pohrebná služba v meste St. Petersburg na americkej Floride totiž zavádza prevratnú novinku v spôsobe nakladania s telami nebožtíkov. Prístroj škótskej firmy Resomation dokáže rozpustiť mäkké ľudské tkanivá vo vriacom alkalickom roztoku. V porovnaní s kremáciou je veľkou výhodou tejto metódy až o tretinu nižšia emisia skleníkových plynov a sedemkrát menšia spotreba energie. Zostávajúce kosti sa potom spracovávajú v tzv kremulátore. Ide pritom o proces, ktorý sa používa aj pri klasickej kremácii.
Komentáre:  0
Nový rekord: Brit preplával La Manche vo veku 70 rokov
1.9.2011
Sedemdesiatročný Roger Allsopp sa pred pár dňami zapísal do Guinnessovej knihy rekordov. Je totiž najstarším človekom, aký kedy preplával kanál La Manche. Vzdialenosť medzi Veľkou Britániou a Francúzskom sa mu podarilo prekonať za 17 hodín a 51 minút. "Svetový rekord stimuluje fantáziu ľudí. Teraz chcem navštíviť priateľa a dať si kolu, možno skúsim pivo, ale na to bude asi priskoro. Tuším, že od plávania si teraz na pár dní oddýchnem," povedal po výkone bývalý chirurg. Allsopp je o štyri mesiace starší ako doterajší držiteľ tohto rekordu - americký pilot George Brustand, ktorý kanál La Manche preplával v auguste 2004, keď mal 70 rokov a štyri dni.
Komentáre:  0
Vdova konzumuje popol svojho manžela. Pomáha jej to vyrovnať sa so stratou
11.8.2011
Američanka Casie sa v nedávno odvysielanom programe stanice TLC s názvom My Strange Addiction (Zvláštne závislosti) priznala, že jediné, čo jej pomáha zmierniť bolesť zo straty manžela, je jeho popol. Ten nielenže nosí so sebou všade, kam sa pohne – nedávno ho začala i jesť. Žena berie urnu spopolneného manžela na nákupy, do reštaurácie či do kina, varí pre neho jedlá, ktoré potom sama nezje, a dokonca s ním aj spáva v jednej posteli. "Raz sa mi do dlane rozsypalo trochu popola. Nechcela som ho len tak odprášiť, veď je to môj manžel. A tak som ho olízala," prezradila Casie ako začala konzumovať jeho popol. Doteraz z urny zjedla už takmer pol kilogramu. Napriek tomu, že pozostatky podľa jej slov chutia ako "pokazené vajcia, piesok a papier", stala sa na nich závislá.
Komentáre:  0
Video: Sto rokov londýnskej módy za sto sekúnd
1.9.2011
História módy je pravdepodobne taká stará ako história odevu, pričom postupom času sa tempo príchodu a odchodu trendov čoraz zrýchľovalo. Tiež sa zvykne hovoriť, že dnešná móda je iba recykláciou všetkého, čo tu už raz bolo. Obe tieto tvrdenia si môžete overiť v tomto 100-sekundovom klipe, ktorý bol pripravený pri príležitosti otvorenia obchodného centra Westfield Stratford City Shopping Center v britskej metropole. S predajnou plochou 177-tisíc metrov štvorcových má ísť o najväčší mestský obchodný dom v Európe. Značnú časť budú tvoriť predajne odevov, aj preto sa v rámci kampane rozhodli natočiť video, ktoré zachytáva sto rokov londýnskej módy - od roku 1911 do roku 2011.
Komentáre:  0
Na pracovnom trhu sú najúspešnejší Mariánovia
Na pracovnom trhu sú najúspešnejší Mariánovia
1.9.2011
Z vyše 220-tisíc životopisov, ktoré uchádzači zverejnili na pracovnom portáli Profesia.sk, vyplýva, že spomedzi všetkých mužských krstných mien zamestnávateľov najviac zaujal v poslednom roku a pol Marián. Najúspešnejším krstným ženským menom bola zase Ildikó. "Keď sme sa pozreli na úspešnosť mien na pracovnom trhu, vyšlo nám, že úspešnejší ako Petrovia sú Mariánovia a úspešnejšie ako Zuzany sú ženy s menom Ildikó," uviedla pre portál tvnoviny.sk Lucia Burianová zo spoločnosti Profesia. Dodala, že ak firmy hľadali ľudí na miesto top manažérov, najčastejšie prezreté meno bolo Branislav.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Mladí Indovia predviedli "vlakovú akrobaciu"
1.9.2011
V druhej najľudnatejšej krajine sveta sú vlaky najrozšírenejším spôsobom hromadnej dopravy. Bezpečnostné opatrenia sú však stále na relatívne nízkej úrovni, čoho dôkazom je aj toto video, ktoré zachytáva nebezpečné "akrobatické" kúsky dvoch mladých Indov na trati v Bombaji. Tínedžeri naskočili na idúci vlak, šmýkali sa po nástupišti, tesne sa vyhýbali traťovým stĺpom, či dokonca "bežali" na nízkom múriku. Miestne úrady po zhliadnutí videa vyzvali mladíkov, aby so svojimi kaskadérskymi kúskami prestali ešte predtým, než si niekto ublíži alebo sa dokonca zabije.
Komentáre:  0
Video: Ľudia si nedali povedať ani v auguste
31.8.2011
Múdry sa učí z chýb cudzích a len hlupák z vlastných, hovorí známe príslovie, ktoré pravdepodobne inšpirovalo užívateľa s pseudonymom twisternederland7, aby na svojom YouTube kanáli opäť pripravil kompiláciu tých škodoradostných i bolestivých videí, ktoré boli zverejnené na portáli YouTube. V tomto videu si tak môžete pozrieť "tie najlepšie" pády, nehody či havárie, ktoré sa udiali za mesiac august. Niektoré kúsky sú dôsledkom nešťastnej náhody, iné sú naozajstnou prezentáciou ľudskej nerozvážnosti či hlúposti.
Komentáre:  0
Video: Aj tento rok vypukla v Španielsku paradajková vojna
31.8.2011
Pouličnej bitky Tomatina sa dnes v španielskom mestečku Buňol zúčastnilo asi 40-tisíc ľudí. Účastníci akcie sa ohadzovali zrelými paradajkami, ktorými ich zásobovalo päť plne naložených nákladných áut. Mesto preto zriadilo dočasné sprchy a otvorilo požiarne hydranty, aby sa účastníci po skončení mohli osprchovať. Ulice mestečka a zasiahnuté múry spláchli hadicami ihneď po skončení bitky. Akcia má svoje korene v boji o jedlo medzi deťmi v roku 1945. Za Francovej diktatúry bola do roku 1959 zakázaná. Podujatie bolo opätovne obnovené až v roku 1980, keď nad ním prevzalo záštitu samotné mesto.
Komentáre:  0
Video: Bulhar chcel do mužského tenisu zaviesť novú tradíciu
31.8.2011
Víťazom zápasu na grandslamovom turnaji US Open v New Yorku medzi Bulharom Grigorim Dimitrovom a Francúzom Gaëlom Monfilsom sa po trojsetovej výhre stal hráč krajiny "galského kohúta". Porazený Dimitrov však počas záverečnej gratulácie neprejavil ani len najmenší náznak nespokojnosti s výsledkom stretnutia. Francúzskemu súperovi totiž dal priateľský bozk, ktorý je dlhodobou tradíciou v ženskom tenise. Zmätený Monfils Bulharov zámer spočiatku pravdepodobne nepochopil a prvému bozku sa vyhol, potom však už začal spolupracovať.
Komentáre:  0
Štvorročnému chlapcovi hrozí kvôli hraniu mastná pokuta
Štvorročnému chlapcovi hrozí kvôli hraniu mastná pokuta
31.8.2011
Rodičia 4-ročného Alfieho Lansdella z Veľkej Británie dostali minulý týždeň od obecného úradu posledné upozornenie na to, že im hrozí pokuta vo výške do 5-tisíc libier (zhruba 5,7 tisíc eur). Dôvodom pre peňažný trest má byť skutočnosť, že sa ich syn na dvore hrá príliš hlasno. "Alfie môže byť hlučný a divoký, stále je to ale normálne 4-ročné dieťa, ktoré sa hrá na záhrade. Veď sú predsa prázdniny. Deti potrebujú byť vonku. To ho mám snáď umlčať a zavrieť do izby?" uviedol pre denník The Daily Telegraph Alfieho otec. Nie je jasné, kto sa na chlapca sťažoval, no mnohí susedia dotknutej rodiny sú týmto varovaním šokovaní a rodičom vyslovili svoju podporu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V takejto zápche by chcel "uviaznuť" asi každý vodič
30.8.2011
O netradičnú zápchu sa v pondelok postaral holandský vodič dodávky, ktorému sa počas jazdy otvorili zadné dvere a na vozovku z nich vyletelo množstvo eurobankoviek. K incidentu došlo na diaľnici A2, blízko mesta Elsloo v juhoholandskej provincii Limburg. Holandská televízia NOS odvysielala zábery mnohých vodičov a spolujazdcov, ktorí sa snažili bankovky v hodnote 10, 20 a 50 eur pozbierať. Niektorí ľudia neskôr peniaze vrátili do rúk polície, iní radšej rýchlo odišli z miesta incidentu. Privolanej policajnej hliadke trvalo vyše hodinu, než situáciu upokojila a prinútila zvedavcov nasadnúť do svojich áut. Polícia odmietla zverejniť presnú sumu zmiznutých peňazí.
Komentáre:  0
Video: Vladimir Putin riadi len veľké veci
30.8.2011
Ruský premiér Vladimir Putin opäť nezostal nič dlžný svojmu imidžu "silného muža". Na pondelkové stretnutie motorkárov v ruskom prístavnom meste Novorosijsk totiž prišiel na mohutnej trojkolke Harley Davidson. Cieľom tohtoročného podujatia bolo tiež pripomenutie si výročia oslobodenia mesta počas druhej svetovej vojny. "História je zaujímavo prepletená, pretože práve s motorkami boli mnohé deti z vášho mesta odvezené do bezpečia pred nacistami," vyhlásil Putin počas svojho krátkeho príhovoru. Na novinársku otázku, či Putin má oprávnenie šoférovať motocykle, hovorca Kremľa odpovedal, že "z času na čas premiér jazdí na motocykloch i trojkolkách".
Komentáre:  1
Vedci: Ľudia, ktorí poznajú pointu, si príbeh užijú oveľa viac
Vedci: Ľudia, ktorí poznajú pointu, si príbeh užijú oveľa viac
30.8.2011
Z výsledkov novej štúdie tímu amerických psychológov z Kalifornskej univerzity v San Diegu vyplýva, že priemerný čitateľ si užije príbeh oveľa viac, ak už vopred pozná jeho pointu. Výskum prebiehal nasledovne: Dvanásť krátkych príbehov od autorov, ako napríklad Agatha Christie, Roald Dahl a John Updike boli rozdané čitateľom. Niektoré vo svojej originálnej podobe a niektoré upravené tak, aby čitatelia už na od začiatku vedeli pointu príbehu. Každý príbeh pritom čítalo minimálne 30 ľudí. "Subjekty výrazne preferovali verzie s prezradenou pointou. Čitateľom rozhodne nevadilo, keď vedeli vopred, že Poirot odhalí obeť pokusu o vraždu ako skutočného páchateľa. V skutočnosti im to dokonca pomohlo užiť si príbeh ešte viac," uvádza sa v štúdii.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk