AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Ruský prezident Medvedev takmer vrazil autom do davu ľudí
29.6.2011
Video zverejnené na YouTube zachytáva ruského prezidenta Dmitrija Medvedeva v nepríjemnej situácii, ktorá sa takmer skončila tragédiou. Incident sa odohral minulý týždeň počas jeho návštevy Kazane. Medvedev sám šoféruje čierny Mercedes po ceste obklopenej zvedavým davom Rusov. Keď vozidlo zastaví a chce vystúpiť, auto sa pomaly začne hýbať smerom k okolostojacim divákom. Prezidentovej ochranke sa našťastie podarí Mercedes v pravú chvíľu zastaviť. Úrad ruskej hlavy štátu zatiaľ k tomuto incidentu nevydalo žiadne oficiálne stanovisko.
Komentáre:  0
Video: V Číne sa objavila slnečná svätožiara
29.6.2011
Tzv. slnečnú svätožiaru (halo) mohli v pondelok pozorovať obyvatelia stredočínskeho mesta Huaying. Úkaz trval približne pol hodinu, od 11.50 h do 12.20 h, pričom len deň predtým sa vyskytol aj v ďalšom čínskom meste Changchun. Halové javy sú optické úkazy, ktoré vznikajú odrazom alebo prechodom slnečných lúčov cez drobné ľadové kryštáliky v atmosfére. Aby došlo k vzniku týchto úkazov, kryštáliky musia mať tvar šesťstrannej doštičky alebo hranolu, najčastejšie k tomu dochádza v prípade výskytu oblakov cirrostratus.
Komentáre:  0
Bezdomovec chce osloviť 1 milión Newyorčanov, aby mu každý dal 1 dolár
29.6.2011
Dvadsaťdeväťročný newyorský bezdomovec Chris Coon sa odhodlal na netradičnú misiu - sám chce osloviť 1 milión obyvateľov amerického veľkomesta, ktorých náhodou stretne na ulici, a požiadať každého o jeden dolár. Coonov projekt má dokonca vlastnú webovú stránku AskAMillion,com. Tú mu pomohla zriadiť jedna Newyorčanka, ktorá sa dopočula o jeho zámere. Bezdomovec vníma tento projekt jednak ako sociálny experiment, jednak ako snahu dostať sa zo svojej súčasnej situácie. Od mája tohto roku oslovil Coon 3 462 ľudí, ak by pokračoval takýmto tempom, svoj cieľ by mohol dosiahnuť vo februári 2054.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Iluzionista kráčal po londýnskej Temži
29.6.2011
Britský iluzionista Steve Frayne, známy pod umeleckým menom Dynamo, sa nedávno prechádzal po rieke Temža v hlavnom meste Veľkej Británie. Jeho "božský" počin bol súčasťou natáčania pilotného dielu jeho novej televíznej šou, v ktorej sa bude 28-ročný rodák z Bradfordu snažiť svojimi trikmi ohúriť známe tváre šoubiznisu. Pri svojom triku pred Westminsterským palácom prešiel po rieke niekoľko metrov až kým nenastúpil do člna riečnej polície. Z mosta ho pritom sledovalo mnoho šokovaných okoloidúcich.
Komentáre:  0
Prieskum: Česi schvaľujú potraty aj trest smrti
Prieskum: Česi schvaľujú potraty aj trest smrti
29.6.2011
Podľa prieskumu verejnej mienky, ktorý uskutočnila agentúra CVVM v susednej Českej republike, uznáva až 69 percent ľudí právo ženy rozhodnúť o potrate. Menšia časť, 17 percent, si myslí, že tento zákrok by sa mal robiť len zo zdravotných či sociálnych dôvodov. Iba 8 percent Čechov by potraty povolilo len pri ohrození života a 3 percentá by ich zakázalo úplne. Okrem podpory interrupcií vyjadrila česká spoločnosť aj prekvapivý názor na trest smrti. Až 64 percent opýtaných ho podporuje, približne tretina by bola proti jeho opätovnému zavedeniu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Aj kapry môžu mať samovražedné sklony
28.6.2011
Video, ktoré bolo prvýkrát zverejnené koncom minulého roku, zachytáva útok stoviek tzv. "kaprov strieborných" (tolstolobik biely) na loďku s členmi jednej rodiny, ktorá sa plavila na rozvodnenej rieke Spoon River v americkom štáte Illinois. Tolstolobik biely (Hypophthalmichthys molitrix) je v známy tým, že vyskakuje z vody, keď je vyplašený hlasným zvukom. Dokážu vyskočiť až do výšky 3 metrov. Viacerí rybári utrpeli po strete s touto rybou zranenia, okrem iného museli byť ošetrení kvôli rezným ranám, modrinám, zlomeninám či dokonca otrasom mozgu.
Komentáre:  1
Angličanka natrafila na 29 vajec s dvoma žĺtkami
28.6.2011
Každé vajce je trocha iné. Jedno má menší žĺtok, iné má trochu žltší žĺtok. Ďalšie má tmavú škrupinku, iné je biele. Občas natrafíte na záprdok a inokedy na vajce s dvoma žĺtkami. Pravdepodobnosť výskytu práve takéhoto vajca je okolo 1 ku 1 000. Angličanke z mesta Rochdale v Anglicku sa však podarilo prekonať túto štatistiku, keď v balení 30 vajec našla až 20 dvojžĺtkových vajec. Žena povedala pre denník Rochdale Observer, že sa jej to stalo i deň predtým, keď získala balenie vajec z toho istého obchodu.
Komentáre:  0
Video z vtáčej perspektívy: Čajka ukradla Slovákovi videokameru
27.6.2011
Neobvyklé video, natočené minulý týždeň, zachytáva morskú čajku, ktorá Slovákovi Lukášovi Karáskovi ukradla malú kameru a uletela s ňou preč. Podarilo sa jej tak natočiť výnimočné nočné zábery juhofrancúzskeho mesta letoviska Cannes, o ktorých možno naozaj povedať, že sú z vtáčej perspektívy. Po krátkom lete vták pristál na neďalekom múre historickej pevnosti, kde kameru zanechal. Majiteľovi sa prístroj podarilo nájsť, i keď na vysoký múr musel sám vyliezť.
Komentáre:  0
Najlepšou pieskovou sochou sa stal vraždiaci klaun
27.6.2011
Víťazom jedenásteho ročníka súťaže v modelovaní sôch z piesku na pláži Hampton Beach v štáte New Hampshire sa stal Kanaďan Marc Lepire. Jeho socha, ktorú nazval Phase Shifter zobrazuje démonického klauna s motorovou pílou. Lepire získal finančnú odmenu v hodnote 3 000 dolárov (zhruba 2 100 eur), zaistil si tiež priamy postup na tohtoročné majstrovstvá sveta v modelovaní sôch z piesku, ktoré sa budú konať 2. až 6. novembra na južnej Floride.
Komentáre:  0
Chorej 95-ročnej Američanke vyzlieklli počas letiskovej kontroly plienku pre dospelých
27.6.2011
Zamestnanci amerického Úradu pre bezpečnosť dopravy (TSA) vyzliekli počas letiskovej kontroly chorej 95-ročnej žene jej plienku pre dospelých. Incident sa odohral 18. júna na floridskom letisku Destin-Fort Walton Beach Airport, keď starenka trpiaca leukémiou cestovala s dcérou za svojou rodinou. Ide o ďalší podobný prípad, ktorý zahŕňal údajne nevhodný postup zo strany letiskovej bezpečnosti - v apríli sa osobnej prehliadke muselo podrobiť 6-ročné dievča, v máji dokonca len bábätko. Podľa TSA však bol postup úradníkov v poriadku.
Komentáre:  0
Slovenskí hokejbalisti dali USA nakladačku, aj v pästnom súboji
27.6.2011
Slovenská hokejbalová reprezentácia získala aj na deviatom svetovom šampionáte medailu, keď v nedeľňajšom stretnutí o bronz na MS v Bratislave hladko zdolala USA (7:2). Slovensko ako jediná krajina v histórii mužských šampionátov má cenný kov z každých MS, jeho bilancia je 1 zlato, 2 strieborné a 6 bronzových medailí. Hokejbalisti Česka sa stali tretíkrát majstrami sveta, keď vo finále zdolali Kanadu. Darilo sa aj komentátorovi internetovej televízie huste.sk ešte v záverečnom súboji základnej B-skupiny, ktorý sa nechal uniesť počas bitky Američana s našim Richardom Filipom. „Náš hráč jednoznačne víťazí na body. Tak Američania tentoraz dostávajú nakladačku nielen na góly, ale aj v pästnom súboji,“ poznamenal.
Komentáre:  0
Video: Ako by to dopadlo, keby sa robot pokúsil zjesť hamburger
26.6.2011
Každé nové vylepšenie humanoidných robotov sa vždy stretne s veľkým záujmom odbornej i laickej verejnosti. Pomerne rýchlo dochádza k zvyšovaniu ich umelej inteligencie či pohybových schopností. Nech sa už ich vývoj vyberie akýmkoľvek smerom, jedna vec je takmer istá - nikdy nebudú môcť konzumovať ľudské jedlo. Platí to aj pre tohto roztomilého robota z reklamy pre sieť fastfoodových reštaurácií Carl's Jr. Reklamný slogan v spote znie: "Stroje ho (hamburger) nedokážu jesť, nemali by ho preto ani vyrábať."
Komentáre:  0
Video: Číňanka zabránila samovražde nezmámeho chlapca bozkom
26.6.2011
Mladá 19-ročná čínska čašníčka Liu Wenšiu zachránila v juhočínskom meste Šen-Čen (Shenzhen) neznámeho 16-ročného chlapca pred samovraždou tým, že ho pobozkala. Liu prechádzala cez most pre chodcov v centre mesta, keď zbadala stovky zvedavcov, ktorí sledovali mladíka s nožom ako sa vyhráža, že z mosta zoskočí. Číňanka, ktorá sama v minulosti trpela samovražednými sklonmi, sa rozhodla hneď konať. K chlapcovi sa dostala tak, že pred policajtmi sa vydávala za jeho priateľku. Po krátkom presviedčaní, počas ktorému mu ukázala aj jazvy na svojich rukách, mu dala bozk. Situáciu využili záchranári, ktorí sa Číňana zmocnili a previezli ho do bezpečia.
Komentáre:  0
Video: Žena s najväčším prirodzeným poprsím poskytla interview
25.6.2011
Päťdesiatdvaročná Annie Hawkins Turnerová z Atlanty je v Guinessovej knihe rekordov zapísaná ako žena s najväčšími prsníkmi, ktoré nikdy neboli zväčšené žiadnym kozmetickým zákrokom. Američanka nosí podprsenku veľkosti 102ZZZ a jej hruď váži takmer 51 kilogramov. „Nevedela som, že som odlišná, až kým som neprišla do školy. Nezmestila som sa do lavice,“ spomína matka dvoch detí. "Niekedy ma irituje, keď sa ma ľudia pýtajú - Ako môžeš chodiť? - Nie som hendikepovaná, mám len veľké prsia, s ktorými som sa už zmierila," dodala Turnerová.
Komentáre:  0
Video: Kamera zachytila útok žraloka na surfistu
25.6.2011
Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o delfína. Ryba, ktorá sa vymrštila z mora na skupinku surferov čakajúcich na vhodnú vlnu, je však nebezpečný žralok. Zvláštnosťou je, že na rozdiel od delfínov nie sú pre žraloky charakteristické skoky z vody. Počas incidentu našťastie nedošlo k žiadnemu zraneniu, keďže zviera skočilo mimo svojej plánovanej koristi. Video sa podarilo nakrútiť amatérskemu kameramanovi na pláži New Smyrna Beach na americkej Floride.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
New York schválil manželstvá homosexuálov
New York schválil manželstvá homosexuálov
25.6.2011
V americkom štáte New York zákonodarcovia schválili návrh zákona o manželstve osôb rovnakého pohlavia. Homosexuáli budú môcť začať uzatvárať manželstvá 30 dní po podpise zákona demokratickým guvernérom Adrew Cuomom, ktorý tak urobil krátko pred piatkovou polnocou. V americkom štáte sa teraz očakáva obrovský nával v sobášnych sieňach. New York sa tak stáva šiestym a doposiaľ najväčším štátom, kde sa môžu sobášiť homosexuálne dvojice. Po hlasovaní zákonodarcov začala v uliciach obrovská pouličná párty, kde oslavujúci ľudia mávali dúhovými vlajkami a tancovali.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Dôkaz o tom, že všetky mačky sú falošné?
24.6.2011
O mačkách sa zvykne hovoriť, že sú to falošné tvory. Možno je na tom niečo pravdy, možno len niektorým ľudom vadí, že nemajú určité vlastnosti typické pre psov. Každopádne ich však možno označiť za svojbytné a pomerne samostatné bytosti, ktoré sa niekedy môžu prejavovať aj naozaj neočakávaným spôsobom. Podobne tomu je aj v tomto video, v ktorom majiteľ pristihne svoju mačku ako šteká, keď si ho všimne, ihneď začne znova mňaukať.
Komentáre:  0
Video: Riaditeľovi Legolandu vymenili skutočné auto za auto z ...
24.6.2011
Zamestnanci Legolandu v americkej Kalifornii si urobili žart na účet ich generálneho riaditeľa Petra Ronchettiho. Jeho Volvo XC60 zamenili s podobnou replikou, ktorá pozostávala z viac ako 201-tisíc legokociek. Tento model bol vyrobený v roku 2004 a váži približne 1,3 tony. K udalosti došlo v pondelok ráno, jeden z Rochettiových zamestnancov zobral riaditeľovi kľúče a jeho auto preparkoval. Následne priviezol vysokozdvižný vozík na to isté miesto repliku z Lega.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk