AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Vedci: Aj včely môžu mať emócie
Vedci: Aj včely môžu mať emócie
4.8.2011
Nová vedecká štúdia vypracovaná pod vedením Geraldine Wrightovej z britskej Newcastle University tvrdí, že aj včely môžu vykazovať obdobu ľudských emócií, ako napríklad stres či depresie. Vedkyňa vychádzala z predpokladu, že deprimovaní jedinci majú tendenciu očakávať horšiu alternatívu. V rámci pokusu im pripravila dve zmesi hexanolu a oktanónu. Ak boli v pomere 9:1, ich zápach prilákal včely k cukru. Ten im chutil. Ak bol pomer opačný, včely ochutnali chinín, pre nich nepríjemne horký. Wrightová potom polovicu z nich dala do mixéra, aby im vytvorila stresujúce prostredie. Potom ich pustila von. Pri predošlých zmesiach sa správanie nezmenilo. Inak to bolo, keď vytvorili zmes v pomere 1:1. „Vystresované“ včely váhali a radšej neochutnávali. Tie ostatné naopak.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Štúdia, podľa ktorej majú užívatelia Internet Exploreru nízke IQ, je podvrh
Štúdia, podľa ktorej majú užívatelia Internet Exploreru nízke IQ, je podvrh
4.8.2011
Britská BBC a americká CNN pred pár dňami zverejnili správu o údajnej štúdii spoločnosti Aptiquant, ktorá porovnávala výšku IQ používateľov jednotlivých internetových prehliadačov. Psychotesty tak mali ukázať, že najnižšie IQ majú používatelia Internet Exploreru 6 a najvyššie užívatelia Opery a Chromu. I keď je dokument plný dát a pôsobí profesionálne, jedná sa o podvrh. V stredu to priznali i samotní tvorcovia. Na svojej stránke uviedli, že im išlo "len o dobre mienený vtip" a falošnými výsledkami sa nechceli nikoho dotknúť. Dodávajú, že ich hlavným cieľom bolo upozorniť užívateľov prehliadača Internet Explorer 6, aby si už konečne nainštalovali novšiu verziu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Líder britskej opozície si neverí. Číta knihy o vodcovstve
Líder britskej opozície si neverí. Číta knihy o vodcovstve
4.8.2011
Povedz mi čo čítaš a ja ti poviem, kto si. Zdá sa, že táto okrídlená veta sa dá plne aplikovať aj na nového lídra britskej Labour Party Eda Milibanda. Britským novinárom sa totiž podarilo vyfotiť, ako si 41-ročný politik pripravoval knihy na letné čítanie. Medzi nimi sa napríklad nachádzala aj publikácia s názvom Leadership On The Line (angl. Vodcovstvo na rozcestí) s podtitulom "Ako prežiť nebezpečenstvá vodcovstva". Kniha, ktorú napísali dvaja profesori z Harvardu, radí "potenciálnym úspešným lídrom", že musia kontrolovať svoje emócie a nereagovať defenzívne, keď na nich niekto agresívne útočí. Miliband sa stal lídrom labouristov v septembri 2010 a hoci preferencie jeho strany v poslednom období stúpajú, on sám stále nie je medzi Britmi príliš populárny.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Najlepšie hlášky legendárneho komentátora Roberta Bakalářa
Najlepšie hlášky legendárneho komentátora Roberta Bakalářa
4.8.2011
"Tohle nám nemusíte ukazovat, my víme, že Armstrong má hezký zadeček," i takýmito výrokmi spestroval legendárny Robert Bakalář svoj inak fundovaný komentár najznámejších cyklistických pretekov vrátane Tour de France. Nezabudnuteľný hlas bývalého cyklistu Bakalářa sa navždy odmlčal včera v noci, keď vo veku 71 rokov prehral boj s rakovinou. Počas prenosov na československej verzii Eurosportu strávil v štúdiu niekedy i šesť až sedem hodín. Častokrát bolo veľmi ťažké udržať pozornosť divákov, no jeho úsmevné, veršované či roztomilo zmätené hlášky dokázali k televíznym obrazovkám opakovane prilákať aj tých, ktorí sa o cyklistiku príliš nezaujímali.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Video: Najzákernejší gól v histórii?
4.8.2011
V zápase japonskej futbalovej J-League viedol tím Kashima Antlers počas úvodného polčasu nad Cerezo Osaka 1:0, keď si hráč Yuzo Tashiro po priamom kope na bránu Cereza dovolil niečo bezprecedentné. Gólman tímu Jin-Hyeon Kim najprv loptu bezpečne chytil do rukavíc a následne sa pokúsil rozohrať. Kim hodil loptu na zem a sledoval svojich spoluhráčov ako sa posúvajú vpred. Nevšimol si však, že po jeho pravej strane na príležitosť číha hráč súpera Yuzo Tashiro. Tashiro sa lopty zmocnil a skóroval do prázdnej brány. Futbalisti Osaky zápas prehrali s konečným skóre 1:3.
Komentáre:  0
Video: Vo výške 356 metrov sa zaobídete aj bez zábradlia
4.8.2011
V pondelok bola na jednej z najvyšších stavieb sveta - CN Tower v kanadskom Toronte - otvorená nová atrakcia s názvom EdgeWalk (ang. Chôdza na hrane). Záujemcovia z celého sveta si tu môžu vyskúšať chôdzu po úzkej rímse bez zábradlia vo výške 356 metrov nad zemou. Výpravy pozostávajú zo 6-členných skupín, pričom návštevníci sú po celý čas pripútaní bezpečnostnými lanami, ktoré znemožňujú ich pád. Istenie je pred samotným výstupom skontrolované aspoň štyrikrát. Cena jednej vstupenky sa pohybuje okolo sumy 175 kanadských dolárov (zhruba 130 eur).
Komentáre:  1
Firma, ktorá sľubuje 100-tisíc násobné zlepšenie grafiky, vraj klame
Firma, ktorá sľubuje 100-tisíc násobné zlepšenie grafiky, vraj klame
3.8.2011
Austrálska spoločnosť Euclideon zverejnila na YouTube video, v ktorom tvrdí, že dokáže zlepšiť grafiku počítačových hier 100 000-krát. Klasické polygóny tu majú byť nahradené tvz. atómami, pričom 1 milimeter kubický by ich mal obsahovať 64. Riaditeľ spoločnosti Bruce Robert Dell dokonca uviedol, že by malo ísť o zatiaľ najväčší pokrok v 3D grafike. Nesúhlasí s ním však programátor Markus Persson, tvorca populárnej hry Minecraft. Ten na svojom blogu označil firmu za podvod, cieľom zverejneného videa je podľa neho len získavanie peňazí od potenciálnych sponzorov. Persson tvrdí, že spomínaná technológia nie je nová, no na tvorbu počítačových hier v súčasnosti nepoužiteľná.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Muž preliezol plot pred Bielym domom
3.8.2011
Ochranka Bieleho domu musela v utorok popoludní zasiahnuť proti 41-ročnému Jamesovi Crudupovi, ktorý preliezol plot pred sídlom amerického prezidenta. Ozbrojení príslušníci Tajnej služby (Secret Service) muža ihneď zadržali a vypočuli. Z bezpečnostných dôvodov polícia následne uzatvorila verejné priestranstvo pred budovou a počas tejto doby nikto nesmel Biely dom opustiť. Mužovi hrozí obvinenie za neoprávnený vstup na vládny pozemok, dôvody jeho konania zatiaľ nie sú známe. Prezident Barack Obama sa v čase incidentu nachádzal v Bielom dome.
Komentáre:  0
Video: Skončia takto aj bytovky na Slovensku?
3.8.2011
V škótskom meste Dundee odpálili v nedeľu štyri zastaralé panelové domy zo 60. rokov minulého storočia. V štyroch vežiakoch, ktoré miestni obyvatelia nazývali Maxwelltown, Carnegie, Jamaica a Wellington, sa celkovo nachádzalo 600 bytov a 50 obchodných prevádzok. Pri riadenej demolácii sa použilo 135 kilogramov výbušnín a 4 500 detonátorov. Mestská radnica musela pred explóziou na niekoľko hodín evakuovať stovky domov a obchodov. Zastavená musela tiež byť premávka v priľahlých uliciach. Celej udalosti sa prizerali stovky zvedavých obyvateľov mesta, hlavne z neďalekého kopca Dundee Law, odkiaľ bolo natočené aj toto video.
Komentáre:  0
Putinovu armádu chcú poraziť Medvedevove dievčatá
3.8.2011
Vladimira Putina a Dmitrija Medvedeva, dvoch hlavných kandidátov na prezidenta v roku 2012, sa v predvolebnom súboji rozhodli podporiť aj mladé Rusky. Najprv nastúpila tzv. "Putinova armáda". Prívrženkyne ruského premiéra dali o sebe vedieť už minulý mesiac verejným strhávaním tričiek z tiel i bezplatným umývaním áut ruskej výroby. Medvedevove obdivovateľky zatiaľ len ohlásili prvú akciu. Vo štvrtok majú v centre Moskvy podporiť prezidentovo ťaženie proti prílišnému holdovaniu alkoholu. "Nedávno sme počuli o Putinovej armáde a rozhodli sme sa vytvoriť ženskú jednotku na podporu Medvedeva. Hovorte nám Medvedev Girls," hovoria vo videoklipe dve dievčatá.
Komentáre:  0
V Číne sa kopírujú celé predajne: Nájdete tam McDnoald či KLC
V Číne sa kopírujú celé predajne: Nájdete tam McDnoald či KLC
2.8.2011
Na internete sa nedávno objavili fotografie a videá falošných predajní Apple v juhočínskom meste Kchun-ming. Čínske úrady medzičasom časť z nich zatvorili. Nie kvôli porušovaniu autorských práv, ale preto, lebo obchody nemali povolenie na podnikanie. Zdá sa však, že trend kopírovania celých prevádzok je v Číne oveľa rozšírenejší. Server Business Insider najnovšie zverejnil fotografie nelegálnych kópií predajní viacerých svetových značiek. Tieto obchody majú rovnaký dizajn ako originály, odlišujú sa však čiastočne pozmeneným názvom. Existujú tak napríklad predajne McDnoald (McDonald), Nibe (Nike), Bucksstar Coffee (Starbucks Coffee) či dokonca Dolce & Banana (Dolce & Gabbana).
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: V aute americkej rodiny sa ukrýval nezvyčajný čierny pasažier
2.8.2011
Scénu ako z hororového filmu zažila prednedávnom americká rodina, ktorá autom cestovala po diaľnici do mesta Memphis v štáte Tennessee. Počas jazdy v rýchlosti viac ako 100 km/h sa totiž na čelnom skle objavil veľký had, ktorý vo vozidle cestoval ako čierny pasažier - ukrytý pod kapotou. Rachel Fisherová podľa vlastných slov nevedela, čo robiť. Rozhodla sa ale pokračovať v jazde. Okrem Rachel sedeli v aute aj jej tri deti a manžel, ktorý celú situáciu zachytil na svoj mobilný telefón. Po viac ako dvoch minútach had spadol na vozovku. Fisherová uviedla, že zviera sa do ich auta dostalo pravdepodobne predchádzajúcu noc, keď bolo vozidlo zaparkované v zalesnenej oblasti.
Komentáre:  0
Video: V aute americkej rodiny sa ukrýval nezvyčajný čierny pasažier
2.8.2011
Scénu ako z hororového filmu zažila prednedávnom americká rodina, ktorá autom cestovala po diaľnici do mesta Memphis v štáte Tennessee. Počas jazdy v rýchlosti viac ako 100 km/h sa totiž na čelnom skle objavil veľký had, ktorý vo vozidle cestoval ako čierny pasažier - ukrytý pod kapotou. Rachel Fisherová podľa vlastných slov nevedela, čo robiť. Rozhodla sa ale pokračovať v jazde. Okrem Rachel sedeli v aute aj jej tri deti a manžel, ktorý celú situáciu zachytil na svoj mobilný telefón. Po viac ako dvoch minútach had spadol na vozovku. Fisherová uviedla, že zviera sa do ich auta dostalo pravdepodobne predchádzajúcu noc, keď bolo vozidlo zaparkované v zalesnenej oblasti.
Komentáre:  0
Nórske obchody sťahujú "násilné hry" World of Warcraft a Call of Duty
2.8.2011
Počítačové hry s bojovou tematikou či hračky napodobňujúce zbrane si už Nóri v maloobchodnej sieti Coop nekúpia. Vedenie spoločnosti tak zareagovalo na krvavé útoky, ktoré spáchal 32-ročný Anders Breivik. Sieť dohromady stiahla 51 druhov tovaru. Sú medzi nimi aj populárne hry ako séria Call of Duty či World of Warcraft. "Keď masový vrah prizná, že pri nácviku svojho teroristického činu využíval videohry, musíme si položiť otázku, či nie sú tieto násilné hry až príliš ľahko dostupné," uviedol riaditeľ predaja Geir Inge Stokke, ktorý však zároveň pripustil, že stiahnuté tituly sa v budúcnosti môžu do regálov vrátiť.
Komentáre:  0
Vydražia portréty Hitlerových rodičov, ktoré mal zavesené vo svojej pracovni
Vydražia portréty Hitlerových rodičov, ktoré mal zavesené vo svojej pracovni
2.8.2011
V americkej Kalifornii budú čoskoro dražiť originálne portréty rodičov vodcu nacistického Nemecka Adolfa Hitlera. Podobizne Aloisa Hitlera a jeho manželky Klary boli dlhé roky považované za stratené. Ich súčasným majiteľom je rodina z Francúzska, ku ktorej sa dostali pred tridsiatimi rokmi. Dobové fotografie z Hitlerovho alpského sídla Berghof ukazujú, že portréty boli zavesené v jeho tamojšej pracovni. Práve v tejto horskej vile strávil Hitler väčšinu svojho času počas druhej svetovej vojny. Odborník na starožitnosti Craig Gottlieb predpokladá, že obrazy by sa mohli predať za viac ako 100-tisíc dolárov (zhruba 69-tisíc eur).
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Trénoval Peter Wisgerhof skoky do vody?
2.8.2011
Profesionálni futbalisti sú niekedy kritizovaní pre svoje zjavné simulovanie. Tejto reputácii určite nepomohol obranca holandského tímu FC Twente Peter Wisgerhof. Ten počas sobotňajšieho stretnutia proti Ajaxu filmoval tak očividne, až si niektorí fanúšikovia mohli pomyslieť, že si pomýlil športovú disciplínu. Hráči Ajaxu ihneď protestovali, no hlavný rozhodca neudelil simulantovi žiadne trest. Tridsaťjedenročný Wisgerhof pôsobí v mužstve FC Twente od roku 2009. O rok neskôr sa v zápase proti Turecku prvýkrát predstavil aj drese holandskej futbalovej reprezentácie.
Komentáre:  0
V Číne objavili najväčšiu hubu na svete. Plodnica váži takmer pol tony
V Číne objavili najväčšiu hubu na svete. Plodnica váži takmer pol tony
2.8.2011
Na juhočínskom ostrove Chaj-nan objavili zatiaľ najväčšiu plodnicu zo všetkých popísaných druhov húb. Rekordná plodnica dosahuje dĺžku desať metrov, šírku 80 centimetrov a hmotnosť takmer 500 kilogramov. Plodnica patrí druhu Fomitiporia ellipsoidea a objavil ju Ju-Čcheng Taj z Čínskej akadémie vied. Huba, ktorá rastie na spodnej strane spadnutého stromu, je podľa jeho slov minimálne dvadsať rokov stará. Nový objav prekonal doterajší rekord, ktorý držala huba druhu Rigidoporus ulmarius rastúca v Kráľovských botanických záhradách v Kew v Londýne. Tam v roku 2003 objavili plodnicu s priemerom 150 centimetrov a obvodom 425 centimetrov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Chorý Chávez prvýkrát ukázal svoj "nový look"
2.8.2011
Venezuelský prezident Hugo Chávez sa v pondelok prvý raz ukázal s takmer holou hlavou. Chávez pri uvedení nových ministrov do úradu, ktoré vysielala venezuelská televízia, žartoval o svojom vzhľade. Pritom nakrátko prešiel do angličtiny a povedal, že to jeho nový "look". Vlasy mu začali vypadávať v dôsledku chemoterapie, pomocou ktorej bojuje proti rakovinovému nádoru v oblasti panvy. Chávez bol na stretnutí s ministrami čulý, kritizoval opozíciu, hovoril o nemeckom filozofovi Friedrichovi Nietzschem a časopise, ktorý mal rád ako dieťa. Mal so sebou fotografiu z dojčenského obdobia, na ktorej bol s bratom Adanom a žartoval, že má ten istý účes.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk