AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Pes s najdlhšími ušami na svete
7.9.2011
Guinnesova kniha rekordov má nový prírastok. Zapísal sa do nej pes Harbor z amerického štátu Colorado, a to vďaka svojím veľkým ušiam, ktoré sú údajne najdlhšie na svete. Ľavé je dlhé približne 31 centimetrov, pravé asi 34 centimetrov. Keď bol rekordný pes ešte malým šteniatkom, často o svoje veľké uši zakopol alebo sa do nich zamotal. Harborova majiteľka si podľa vlastných slov na jeho dlhé uši už zvykla, no priznala sa, že z času na čas sa s nimi zvykne "hrať". "Keď ho venčím, tak sa ma ľudia stále vypytujú na jeho uši, mnohí si ho chcú vyfotiť," uviedla jeho majiteľka.
Komentáre:  0
Ruská televízna súťaž: Študentka zodpovedala za 2 minúty na 49 otázok
6.9.2011
Zdala sa vám niekedy slovenská verzia súťaže Milionár s Martinom Nikodýmom príliš pomalá? Ak viete po rusky, odporúčame vám pozrieť si ruskú televíznu šou "Najmúdrejší kadet". O tom, že tempo súťaže je extrémne rýchle svedčí aj toto video zo začiatku septembra, v ktorom sa žiačke dievčenskej internátnej školy pri ruskom ministerstve obrany Anastazii Varlamovej podarilo prekonať absolútny rekord tejto vedomostnej súťaže. Za neuveriteľných 120 sekúnd tak dosiahla najlepší výsledok v osemročnej histórii relácie, keď správne odpovedala až na 49 otázok.
Komentáre:  0
Video: Na Filipínach chytili živé monštrum - viac ako 6-metrového krokodíla
6.9.2011
Vo filipínskej provincii Agusan del Sur sa dedinčanom podarilo chytiť obrovského krokodíla morského s hmotnosťou 1 075 kilogramov a dĺžkou 6,4 metra. Ide vôbec o jedného z najväčších krokodílov, akého v uplynulých rokoch zajali. Zviera má údajne na svedomí jedného miestneho rybára. Krokodíla chytili živého, na súš ho pomáhalo vyťahovať až 100 mužov. Teraz sa krokodíl, ktorému dali meno Lolong, stane hlavnou atrakciou neďalekého prírodného parku. Doteraz najväčším krokodílom bol Cassius z Austrálie, ktorý meria 548 centimetrov.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Takto vyzerala gladiátorská škola, ktorú objavili pri Bratislave
6.9.2011
Medzinárodný tím archeológov koncom augusta oznámil unikátny nález pozostatkov antickej gladiátorskej školy. K objavu došlo pri rakúskej obci Petronell-Carnuntum, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od Bratislavy. Na pondelkovej tlačovej konferencii experti predstavili podrobnú počítačovú rekonštrukciu výcvikového tábora. Hoci sa väčšina komplexu stále nachádza pod zemou, vedci predpokladajú, že táto škola bola najväčšia svojho druhu v celom antickom svete. Dokonca prekonáva i známu Ludus Magnus v Ríme. Výcvikový tábor bol podľa archeológov projektovaný pre 40 až 60 gladiátorov.
Komentáre:  2
Video: Dramatická záchrana Maďara, ktorý sa takmer utopil v bahne
6.9.2011
V polovici augusta sa v českých Sedlčanoch uskutočnili majstrovstvá Európy v offroad triale. Do diania na pretekoch však výrazným spôsobom zasiahlo počasie. Po vytrvalých dažďoch bola totiž väčšina trate pokrytá vrstvami bahna. Tento rok preto nebola núdza o zrážky a prevrátené autá. V podobnej situácií sa ocitla aj jedna z maďarských posádok, ktorých vozidlo sa prevrátilo a spadlo do jamy plnej blata. Hoci sa spolujazdca podarilo vyslobodiť takmer okamžite, vodič Csaba Boros zostal uväznený s hlavou ponorenou v bahne. Po asi 60 sekundách sa však podarilo zachrániť aj jeho a ako vidieť z týchto záberov, neutrpel žiadne viditeľné poranenia.
Komentáre:  0
Video: Novak Djokovič oslávil víťazstvo na US Open tancom
6.9.2011
Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič zvíťazil aj v treťom kole grandslamového turnaja US Open V New Yorku. Rusa Nikolaja Davydenka zdolal bez väčších problémov 6:3, 6:4 a 6:2. Srb svoje víťazstvo oslávil originálnymi tanečnými kreáciami, ku ktorým ho mal inšpirovať jeden z divákov na tribúne. V rozhovore s moderátorom sa Djokovič následne priznal, že jeho najväčším idolom je bývalý americký tenista Pete Sampras, ktorého hra Srba motivovala k tomu, aby sa vydal na dráhu profesionálneho tenistu. V osemfinále US Open si Djokovič zmeria sily s ukrajinským tenistom Alexandrom Dolgopolovom.
Komentáre:  0
Video: Moskva oslávila narodeniny najväčšou svetelnou šou v histórii
5.9.2011
Tento rok oslavovala Moskva svoje "narodeniny" naozaj veľkolepo. Pri príležitosti 864. výročia prvej písomnej zmienky o ruskej metropole sa fasáda hlavnej budovy Lomonosovovej univerzity premenila na obrovské premietacie plátno. Tisíce Moskovčanov si tak mohlo vychutnať najväčšiu audiovizuálnu show na svete, ktorá sa zapíše aj do Guinessovej knihy rekordov. Na plochu 25 500 metrov štvorcových bolo namierených až 81 projektorov. V hudobnom doprovode nechýbala napríklad ani Madona. Oslavy vyvrcholili obrovským ohňostrojom, pri ktorom vo vzduchu explodovalo asi 5 000 delobuchov.
Komentáre:  0
Video: Šimpanzy uvideli prvýkrát v živote slnečné svetlo
5.9.2011
Nemecká televízna stanica RTL pred pár dňami odvysielala dojímavú reportáž o laboratórnych šimpanzoch, ktoré prvýkrát vo svojom živote uvideli slnečné svetlo. Desať šimpanzov, ktoré sa narodili v rokoch 1974 až 2003, bolo prepustených do špeciálneho výbehu s rozlohou 2 500 metrov štvorcových nachádzajúceho sa len pár kilometrov od slovenských hraníc - v rakúskom Gänserndorfe. Sloboda pre desať šimpanzov je však len začiatok, v blízkej budúcnosti by v tomto zariadení malo žiť až 39 šimpanzov. Projekt má na svedomí 59-ročný nemecký ochranár Michael Aufhauser.
Komentáre:  0
Video: Nepokoje v Anglicku pominuli. Policajti už majú čas na hranie
5.9.2011
Po nedávnych násilnostiach v Londýne a ďalších anglických mestách niektorí policajti pravdepodobne potrebujú oddychovať čo najčastejšie, aby sa mohli plnohodnotne vrátiť k "bežnej" policajnej práci. Do tejto skupiny môžeme zaradiť aj šesticu strážcov zákona, ktorých náhodná okoloidúca natočila ako v londýnskej štvrti Wimbledon hrajú počas oficiálnej prestávky hru podobnú kriketu. "Členovia policajného zboru preukazovali v posledných týždňoch výnimočné schopnosti a hrdinstvo, keď čelili násilnostiam, ktoré sa rozpútali v Londýne a následne aj po celej Británii," reagoval hovorca polície.
Komentáre:  0
Video: V Nemecku zaviedli prvý "modlitbomat"
4.9.2011
V Berlíne, vo Frankfurte nad Mohanom a v Drážďanoch si veriaci i neveriaci môžu vypočuť modlitby v tzv. modlitbomatoch (nem. Gebetomat). Nejde pritom len o kresťanské náboženské texty, v rozsiahlej databáze sa nachádzajú aj moslimské, židovské či budhistické modlitby, celkovo v až 65 jazykoch. Projekt má na svedomí 52-ročný berlínsky umelec Oliver Sturm. "Bola to taká umelecká provokácia. Naráža na to, že náš svet zašiel už tak ďaleko, že vyrába automaty, v ktorých sa musí za duchovné veci platiť," opisuje Sturm svoj "umelecký" projekt, no dodáva, že modlitby v automate sú zadarmo.
Komentáre:  0
Video: Nemáte trúbku? Použite fľašu od Coca Coly
4.9.2011
Tradičné mexické hudobné kapely štýlu mariachi sú považované za jeden z najväčších kultúrnych pokladov tejto latinskoamerickej krajiny, no ich popularita sa neobmedzuje len na Mexiko, známe sú po celom svete. Asi najjednoznačnejším poznávacím znakom mariachi skupín sú tradičné kroje, ktorým dominujú veľké klobúky - sombreros. Hudobníci zvyčajne používajú niekoľko druhov gitár, husle a trúbku. Práve tú však nemala istá kapela z mesta Juárez v mexickom štáte Chihuahua. Chýbajúci inštrument im však nezabránil v hraní, keďže jeden z nich si pohotovo urobil provizórnu trúbku z fľaše od Coca Coly.
Komentáre:  0
Taliansky starosta vyhlásil svoju dedinu za nezávislé kniežactvo
Taliansky starosta vyhlásil svoju dedinu za nezávislé kniežactvo
4.9.2011
Približne 100 kilometrov východne od Ríma sa nachádza dedina Filettino, ktorá sa na popud svojho starostu rozhodla vyhlásiť nezávislosť. Obec s 550 obyvateľmi tak protestuje proti úsporným opatreniam talianskej vlády, podľa ktorých sa má Filettino zlúčiť so susedným mestom Trevi nel Lazio. Starosta Luca Sellari vytvoril pre dedinu aj vlastnú menu nazvanú Fiorito, na bankovkách sa pritom nachádzajú jeho portréty. "Kniežactvo Filettino", ako sa nový mikroštát "oficiálne nazýva" zatiaľ nezískal uznanie žiadnej krajiny, podarilo sa mu však dosiahnuť mediálnu pozornosť celého sveta. Prichádzajú doň televízne štáby až z Ruska, aby o ňom priniesli reportáže.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Airbag pre cyklistov je jedným z najlepších dizajnov minulého roka
4.9.2011
Cyklistický airbag, ktorý navrhla švédska dizajnérska spoločnosť Hovding, získal na prestížnej súťaži INDEX v dánskej metropole Kodaň jednu z piatich hlavných cien. Hovding získal za projekt tzv. "neviditeľnej helmy" odmenu 100-tisíc eur. Airbag je v skutočnosti ukrytý v špeciálnej bunde, v prípade nárazu sa nafúkne a zakryje hlavu cyklistu. "Urobili sme prieskum. V uliciach sme sa pýtali ľudí, prečo nepoužívajú prilby, keď bez nich riskujú vlastné životy. Odpovedali, že helmy vyzerajú nevkusne, ničia účesy a človek v nich vyzerá čudne, "vysvetlila dizajnérka Anna Hauptová, ako prišli k nápadu vytvoriť "neviditeľnú helmu".
Komentáre:  0
Polícia zatkla muža, ktorý pohrýzol pytóna
Polícia zatkla muža, ktorý pohrýzol pytóna
3.9.2011
Päťdesiatštyriročný David Senk z amerického mesta Sacramento v štáte Kalifonia bol zatknutý po tom, čo pod vplyvom alkoholu dvakrát pohrýzol pytóna svojich známych, ktorého doma chovali ako domáce zviera. Podľa očitých svedkov incidentu had útok nevyprovokoval, dôvod svojho konania si nepamätal ani samotný útočník. Podľa vyšetrovateľa mal muž dokonca kúsok hada zjesť. Zranené zviera bolo prevezené k veterinárovi, kde mu boli rany zošité. O incidente informovala miesta televízia KOVR-TV. "Opijem sa, správam sa bláznivo, neviem. Som už dlho alkoholikom," uviedol Senk v rozhovore pre KOVR-TV. Muž sa v súčasnosti nachádza v policajnej väzbe.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Dali by ste prednosť takejto žiarovke?
3.9.2011
Nízkoenergetické žiarovky majú nesporne viac výhod ako klasické žiarovky. Okrem nižších nákladov na energiu pre spotrebiteľov, má ich používanie výrazne menšie negatívne dopady na životné prostredie. Práve tento aspekt sa rozhodla vo svojej novej reklamnej kampani zdôrazniť britská spoločnosť Megaman, ktorá začala produkovať prvé nízkoenergetické žiarovky už v roku 1994. "Bez nechutných emisií," hovorí sa na konci 44-sekundovej reklamy, v ktorej firma odrádza divákov, aby nekupovali "prdiace" svetelné zdroje. Za povšimnutie stojí, že tvorcovia primerane prispôsobili nepríjemné zvuky veľkosti jednotlivých lámp.
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V kríkoch našli 3-tisíc kusov dámskych nohavičiek
3.9.2011
V stredu ráno bolo neďaleko mestečka Lancester v americkom štáte Ohio objavených asi 3-tisíc kusov dámskych nohavičiek. Podľa miestnej polície väčšina z nich vyzerala, že ešte neboli použité. Miestni obyvatelia i úrady sú týmto nezvyčajným nálezom zmätené a nevedia si ho vysvetliť. Médiá však uviedli, že spodné prádlo bolo zabalené v nákupných taškách, ktoré pochádzajú z miestneho obchodu. To by mohlo nasvedčovať tomu, že celý prípad má na svedomí niekto z tamojších obyvateľov. Polícia celý prípad vyšetruje.
Komentáre:  0
Gruzínci sa inšpirovali Saakašvilim, vynašli jedlé kravaty
3.9.2011
Počas vojnového konfliktu medzi Ruskom a Gruzínskom v lete 2008 obleteli celý svet zábery nervózneho prezidenta Michaila Saakašviliho, ktoré odvysielala britská televízia BBC. Na nich si hlava štátu "pochutnáva" na svojej červenej kravate. Gruzínska firma sa týmto Saakašviliho zvykom nechala inšpirovať a patentovala si "žuvateľné" kravaty. "Produkt pomáha zlepšiť životné podmienky kupujúcich, stimuluje chuť na demokraciu a slobodu," uvádza sa v popise k výrobku, ktorý nepochybne odkazuje aj na pätnásť dní trvajúcu vojnu v gruzínskej provincii Južné Osetsko.
Komentáre:  0
Záhada v Kanade: More vyplavilo ďalšiu ľudskú nohu
Záhada v Kanade: More vyplavilo ďalšiu ľudskú nohu
3.9.2011
More v okolí kanadského Vancouveru už štvrtý rok záhadne vyplavuje pozostatky ľudských nôh v športových topánkach. Za takéto krátke obdobie ide už o jedenásty podobný prípad, ktorý polícia vyšetrovala v provincii Britská Kolumbia alebo v okolí. Podľa odborníkov však nemusí vždy dochádzať k oddeleniu nohy len násilím. Topánka s ponožkou totiž nohu chránia pred rozkladom, a ak je telo vo vode príliš dlho, potom sa môže oddeliť samovoľne. Úrady zvažujú teóriu, že nájdené chodidlá patria samovrahom, v dotknutej oblasti je totiž veľa mostov. Zároveň však upozorňujú, že ľudské ostatky môžu "preplávať" pomerne veľké vzdialenosti.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk