AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Otec so synom išli na ryby, ulovili žraloka
25.8.2011
Kevin Stevens a jeho 9-ročný syn Hunter sa túto nedeľu vydali na svojom kajaku chytať ryby na more. Rybárčili len pár kilometrov od pobrežia Texasu, keď za vlasec zabralo niečo veľké. Ukázalo sa, že to bol asi dvojmetrový žralok, Stevensovi pritom trvalo takmer jednu hodinu, kým sa mu ho podarilo dostať nad hladinu. Nebolo to prvýkrát, čo sa otcovi a synovi podarilo chytiť žraloka, no vždy predtým to boli pomerne malí jedinci. Hunter úlovok natočil na kameru, na videu vidieť aj to ako sa so žralokom "rozlúčil", keďže ten opäť skončil v mori.
Komentáre:  0
Video: Ako cestovať vlakom a nezaplatiť ani cent
25.8.2011
Hoci cestovanie vo veľkom kufri pravdepodobne nepredstavuje pre čiernych pasažierov úplnú novinku, holandský mladík Daniel sa túto formu "bezplatnej" dopravy rozhodol posunúť na novú úroveň. Doma si upravil cestovný kufor tak, že sa dokázal rozdeliť na dve polovice. Vo vlaku potom Daniel vyliezol na batožinový držiak, ľahol si a svoje telo zakryl týmto špeciálnym kufrom. Všetko natáčala na kameru jeho priateľka Irina, ktorej sa podarilo zachytiť aj nič netušiaceho vlakového sprievodcu i reakcie spolucestujúcich. Ako však Daniel píše v popise k videu, lístok si v skutočnosti kúpil a celé to bolo mienené len ako vtip.
Komentáre:  0
Video: Družičku nahradil na svadbe iPad
25.8.2011
Renee Armstrongová už dávno sľúbila svojej najlepšej kamarátke Jamie Wilbornovej, že jej na svadbe pôjde za družičku. V deň sobáša, ktorý sa konal v Denvere, sa ale nachádzala v 2 500-kilometrov vzdialenom meste Richmond v štáte Virginia. Na obrade sa však predsa len zúčastnila, a to vďaka iPadu. Jeden zo svadobčanov niesol tablet uličkou smerom k oltáru a Armstrongová tak mohla sledovať všetko dianie na svadbe. "Bolo to úžasné. Počas obradu som mala slzy v očiach," povedala družička. Armstrongová, resp. jej podobizeň, sa dokonca objavila aj na svadobných fotografiách.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V Spojených arabských emirátoch pripadá na sto žien až 220 mužov
V Spojených arabských emirátoch pripadá na sto žien až 220 mužov
24.8.2011
V celosvetovom priemere pripadá v súčasnosti na sto žien a dievčat 101 mužov a chlapcov. Podľa expertov tak na Zemi žije približne rovnaké množstvo zástupcov oboch pohlaví. Najväčší nepomer je v Spojených arabských emirátoch, kde na sto žien a dievčat prípadá až 220 mužov a chlapcov. Naopak, najnižšie hodnoty zaznamenalo za rok 2011 Zimbabwe s pomerom 83 mužov na sto žien. Na Slovensku je to aktuálne 94 mužov na sto žien. Celosvetovo sa rodí viac chlapcov než dievčat (107 ku 100), pričom najvyrovnanejší je tento pomer v Juhoafrickej republike (102 ku 100), naopak najviac chlapcov sa rodí v Číne (1133 ku 1000). Jednou z mála krajín, kde žije viac starých mužov než žien, sú Spojené arabské emiráty.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Výnosný biznis: Newyorská firma prenajíma trávnik
Výnosný biznis: Newyorská firma prenajíma trávnik
24.8.2011
Podnikateľský zámer, na ktorom agentúra The Participation Agency zarába tisíce dolárov, by sa takmer určite nestal rentabilným v akomkoľvek meste. Firma totiž uponáhľaným Newyorčanom prenajíma trávnik priamo v pokojnejšej časti Manhattanu. Obyvatelia veľkomesta tak môžu na ploche s rozlohou 300 metrov štvorcových grilovať, kúpať sa v detskom bazéne či len tak posedávať na tráve v kruhu priateľov. Zo začiatku rozpačitý projekt sa v prehriatom veľkomeste stal okamžitým hitom. Základná cena za prenajatie dvora na hodinu je 50 amerických dolárov (takmer 35 eur). Za šmykľavku si priplatíte v prepočte 70 eur, za barbecue 100 eur a za detský bazén ďalších 140 eur.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Hlúpa hra tínedžera sa takmer skončila tragédiou
24.8.2011
Austrálska železničná spoločnosť zverejnila videozáznam mladíka, ktorý si na zastávke Mawson Lakes v meste Adelaide krátil čas veľmi nebezpečnou "hrou". Zábery bezpečnostnej kamery zo stanice a priamo z vlaku ukazujú, ako sa sedemnásťročný tínedžer snaží tesne prebehnúť pred rušňom, ktorý sa rútil rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu. Austrálčan si pri nebezpečnej zábavke poranil členok. Incident sa odohral ešte v apríli, no len minulý týždeň rozhodol tamojší súd o chlapcovom treste za "bezdôvodné zastavenie vlaku". Sudca prikázal mladíkovi verejnoprospešné práce a musí tiež rušňovodičovi napísať ospravedlňujúci list.
Komentáre:  1
Zemetrasenie zasiahlo i Biely dom, poškodilo Washingtonov pamätník
24.8.2011
Americká Správa národných parkov oznámila, že zemetrasenie s magnitúdou 5,9, ktoré v utorok zasiahlo východné pobrežie USA, pravdepodobne poškodilo Washingtonov pamätník v hlavnom meste. Hovorca správy Bill Line uviedol, že pri vrchole obelisku vysokého 169 metrov objavili trhlinu, pamätník preto z bezpečnostných dôvodov až do odvolania uzavrú pre verejnosť. Vo Washingtone tiež otrasy poškodili Národnú katedrálu. Po otrasoch sa automaticky vypli dva jadrové reaktory elektrárne North Anna Power Station v okrese Louisa. Elektráreň sa nachádza v blízkosti epicentra, zemetrasenie tam však škody nespôsobilo.
Komentáre:  0
Lekárka chce vystrašiť zlodejov: Na plot si dala injekčné striekačky
Lekárka chce vystrašiť zlodejov: Na plot si dala injekčné striekačky
24.8.2011
Lekárka z brazílskeho mesta Sobradinho sa v boji proti zlodejom rozhodla použiť netradičnú zbraň. Na plot okolo svojho pozemku umiestnila vo štvrtok 18. augusta injekčné striekačky infikované vírusom HIV. Na plot následne pripevnila ceduľku s nápisom: "Múr s krvou infikovanou HIV. Nevstupovať." Postup lekárky vyvolal ostré protesty susedov. Správca budovy preto nariadil lekárke, aby do piatich dní striekačky odstránila a uložil jej finančnú pokutu. Prípad bude vyšetrovať aj tamojšia lekárska rada. "Akýkoľvek krok, ktorým môže človek, ba dokonca lekár, ohroziť pacienta alebo iného človeka, je odsúdeniahodný," uviedol sekretár lekárskej rady Farid Buitrago.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Vo Švajčiarsku sa konalo najväčšie európske stretnutie "obojživelníkov"
23.8.2011
Obojživelné vozidlá možno bez nadsádzky označiť ako skutočné off-roady - okrem pohybu na súší totiž dokážu bez problémov manévrovať aj vo vode. Vo švajčiarskej obci St. Blaise v kantóne Neuchatel sa uplynulý týždeň konal 26. ročník stretnutia fanúšikov takýchto vozidiel. Zúčastnilo sa na ňom až 55 "obojživelníkov", ktoré preplávali tamojšie jazero Neuchatel. Možno preto hovoriť o najväčšej akcii podobného druhu v Európe. Od roku 1987 sa skupina nadšencov stretla vo viacerých európskych krajinách vrátane Švédska, Talianska a Nemecka. Budúci ročník tohto podujatia sa bude konať v Nórsku.
Komentáre:  0
Video: Futbalový zápas v Mexiku ukončili pre streľbu
23.8.2011
Futbalový zápas najvyššej mexickej súťaže medzi domácim Santosom Laguna a hosťujúcim Monacras Morelia rozhodcovia v sobotu predčasne ukončili po tom, ako sa pred štadiónom v meste Torreón začalo strieľať. Hráči utiekli do šatní, kým diváci sa snažili ukryť na tribúnach a v útrobách štadióna. Pri prestrelke bol postrelený jeden policajt. Úrady informovali, že nikoho v tejto súvislosti zatiaľ nezatkli. Od nástupu prezidenta Felipeho Calderóna do funkcie v roku 2006 je to vôbec po prvý raz, čo bol mexickej Primera División predčasne ukončený zápas kvôli takémuto incidentu.
Komentáre:  0
Talian vozí vo svojom kabriolete rakvu, prikázalu mu to Panna Mária
22.8.2011
Šesťdesiatpäťročný Talian Ivano De Marchi so svojím autom cestuje po cestách v okolí Benátok. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, no pozornosť okoloidúcich vzbudzuje jeho netradičný spolujazdec - truhla. Takýmto spôsobom sa totiž rozhodol riešiť svoj ​​dlhoročný spor so starostom mesta Marcon. Konflikt začal ešte v roku 1988. Starosta vtedy zatvoril motokrosovú dráhu, ktorú Marchi vlastnil. Ten sa ju následne niekoľkokrát pokúšal znovuotvoriť. Do riešenia sporu však doslova zasiahla vyššia moc. Marchimu sa totiž v sne prihovorila Panna Mária, ktorá mu údajne povedala, že ak s rakvou navštívi tisíc kostolov v meste a okolí, konflikt sa úspešne vyrieši.
Komentáre:  0
Video: Kaskadér zahynul pred očami divákov
22.8.2011
Počas leteckej show v americkom štáte Michigan došlo k tragédii, pri ktorej zahynul slávny kaskadér Todd Green. Ten sa snažil vo vzduchu preliezť z dvojplošníka do helikoptéry. Stratil však rovnováhu a spadol z výšky asi 60 metrov. Niektorí diváci si najskôr mysleli, že ide o súčasť predstavenia. Muža ihneď previezli do neďalekej nemocnice, no svojim zraneniam podľahol. Ide o ďalšiu tragickú udalosť na tohtoročných leteckých dňoch. Len pred pár dňami zahynul pilot akrobatickej letky Red Arrows, ktoré sa zrútilo v južnom Anglicku.
Komentáre:  1
Video: Ťahajú za vlasy len dievčatá?
22.8.2011
Steve Wallace, pretekár americkej motoristickej série NASCAR Nationwide Series, sa stal obeťou nezvyčajného útoku zo strany vedúceho konkurenčného tímu - Jerryho Baxtera. Ten sa chcel pomstiť za nehodu svojho pretekára Patricka Carpentiera, za ktorú mal byť zodpovedný Wallace. Po dojazde do cieľa prišiel Baxter k jeho vozidlu a začal pretekára ťahať za vlasy. "Len dievčatá sa ťahajú za vlasy," takýmito slovami reagoval napadnutý vodič na ojedinelý incident a dodal, že kolíziu nezapríčinil úmyselne.
Komentáre:  0
Video: Fanúšik zaútočil na rozhodcu so svojím vozíkom
22.8.2011
Stretnutie druhej holandskej futbalovej ligy medzi mužstvami Top Oss a Almere City FC, ktoré sa odohralo 19. augusta, sa skončilo bizarným útokom na hlavného rozhodcu Edwina van der Graafa. Neidentifikovaný imobilný fanúšik domácich Top Oss totiž naňho zaútočil so svojím vozíkom, keď odchádzal z ihriska. Do van der Graafa as mu podarilo naraziť až dvakrát, v oboch prípadoch arbitra atakoval zozadu. Zápas sa skončil jednogólovou prehrou domáceho tímu 3:4, hoci ešte v 57. minúte duelu prehrával až o štyri góly.
Komentáre:  0
Video: Švajčiarsky artista balansoval bez istenia stovky metrov nad zemou
22.8.2011
Švajčiarskemu artista Freddymu Nockovi sa podarilo predviesť kúsok, ktorý by sa mohol zapísať do Guinessovej knihy rekordov. Výnimočnosť jeho povrazolezeckého predstavenia spočíva predovšetkým v tom, že Nock nepoužil tyč na vyváženie, ani žiadne bezpečnostné postroje. Takýmto spôsobom sa mu podarilo zdolať lanovkový kábel, ktorý vedie na najvyššiu horu v Nemecku Zugspitze. Za asi 20 minút prešiel trasu dlhú jeden kilometer, pričom sa nachádzal v priemernej výške 348 metrov nad zemou. "Mám to za sebou a už to opäť neurobím. Určite nie bez tyče," povedal Nock po výkone.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Maďarskí organizátori zahrali Nemkám nacistickú hymnu
21.8.2011
Nemecký dvojkajak v zložení Anne Knorrová a Debora Nicheová zvíťazil 19. augusta v disciplíne K2 žien na 1000 metrov na majstrovstvách sveta v kanoistike v Szegede. Maďarskí organizátori sa však pri medailovom ceremoniáli postarali o menší škandál. Nemkám totiž zahrali nesprávnu hymnu. Namiesto tretej slohy piesne Das Lied der Deutschen, ktorá sa používa od roku 1952, zahrali prvé dve slohy, ktoré sa používali aj počas vlády Adolfa Hitlera. Práve kvôli tomu, že ich využívala nacistická propaganda, túto verziu Spojenci po druhej svetovej vojny zakázali. "Som pohoršený, to nemôžeme akceptovať," uviedol tréner nemeckej výpravy Rainer Kissler.
Komentáre:  6
Švédsky kráľovský pár neobslúžili v nemeckej reštaurácii
Švédsky kráľovský pár neobslúžili v nemeckej reštaurácii
21.8.2011
Švédskeho kráľa Karola XVI. Gustáva a jeho manželku Silviu neobslúžili v reštaurácii v západonemeckom meste Ladenburg. Tamojšia hostinská, ktorá monarchov nespoznala, ich poslala zo svojho podniku preč, mali totiž plno. "Nemám čas čítať časopisy celý deň, preto som nespoznala kráľovnú, keď požiadala o stôl," uviedla hostinská Nadine Schellenbergerová. Jej manžel, šéfkuchár Michael Schellenberger, povedal, že sa teraz obáva o povesť ich rodinného hostinca. A smutne dodal: "V Ladenburgu nás teraz majú za idiotov." Švédsky kráľ a jeho manželka, rodená Nemka, ktorá pochádza z neďalekého Heidelbergu, sa napokon uspokojili s pizzou na miestnom námestí.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Video: Orangutan sa ochladzuje "ľudským spôsobom"
21.8.2011
Videli tieto orangutany nový film Zrodenie planéty opíc (angl. Rise of the Planet of the Apes) a inšpirovali sa ním? Návštevníkov zoologickej záhrady Tama v japonskej metropole prekvapila opica, ktorá sa ochladzovala veľmi "ľudským spôsobom". Uterák si namáčala do studenej vody v nádrži, vyžmýkala ho a potom si ním poutierala tvár a hornú časť tela. Ďalšiemu orangutanovi však už na ochladenie stačili vlastné ruky, do ktorých si nabral vodu a pokropil si ňou tvár. Orangutany sú známe tým, že zvyknú používať nástroje - jednak tie, ktoré nájdu v divočine, ale sú však schopné využívať aj predmety vyrobené ľuďmi.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk