AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Desaťročná horolezkyňa pokoruje vrcholy USA pluska
29.9.2011
Už v deviatich ukázala, že v nej drieme obrovský talent. Dievča z oblakov vtedy zliezla vyše 609 metrovú stenu Longs Peak v Coloráde v pohorí Rocky Mountains, zmánu ako The Diamond...  »
Kanada: Dcéra slovenského automechanika kandiduje vo voľbách
29.9.2011
Šéfkou Novej demokratickej strany v Ontáriu je Andrea Horwath, ktorej otec pochádza zo Slovenska a v kanadskom Oakville pôsobil dlhé roky ako automechanik. Šiesteho októbra si Andrea Horwath zmeria sily s liberálmi, zelenými a konzervatívcami. Svoju kampaň postavila na podpore vzdelania, dôchodcov a boji s daňami. Líderka sa zároveň často zastáva žien pracujúcich na vedúcich pozíciách. „V politike ako aj na mnohých ďalších miestach, musia ženy pracovať často dvakrát toľko, aby im bola uznaná aspoň polovica,“ uviedla. Jej otec sa do Kanady prisťahoval zo Slovenska ešte pred jej narodením a pracoval v závode spoločnosti Ford Motor Company.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Skončia takto aj slovenské paneláky?
29.9.2011
Súčasťou revitalizačného programu hlavného mesta Škótska Edinburghu je likvidácia starých, nevyhovujúcich budov. Úrady mesta preto rozhodli o demolácii troch obytných blokov - Hermiston, Weir a Glenalmond, ku ktorej došlo v nedeľu 25. septembra. Tri 15-poschodové panelové stavby padli na zem v priebehu 10 sekúnd. Na ich mieste má vzniknúť nové mestská štvrť s 320 domami. Tie budú sčasti obývať pôvodný obyvatelia zdemolovaných blokov. "Viem, že ľudia majú s tými budovami späté mnoho spomienok, no na druhú stranu treba uznať, že je potrebné urobiť krok vpred a investovať do obnovy tejto oblasti," povedal jeden z členov mestskej rady.
Komentáre:  1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nemecké úrady začínajú mať o "lesnom chlapcovi" pochybnosti
Nemecké úrady začínajú mať o
29.9.2011
Piateho septembra sa na berlínskej radnici zjavil sedemnásťročný chlapec Ray. Tínedžer, ktorý hovorí plynule anglicky a len útržkovitou nemčinou, úradom tvrdil, že žil so svojím otcom päť rokov v nemeckých lesoch. Otec mu však údajne zomrel, pochoval ho preto do jamy a zakryl kameňmi. Nemecké úrady tento týždeň informovali o nezrovnalostiach v Rayovej výpovedi. "Nevyzerá jednoducho ako chlapec, ktorý žil tak dlho v lese. Mal na sebe čisté oblečenie a bol upravený. Jeho nechty boli udržiavané a ruky jemné. Stan, ktorý mal so sebou, bol opotrebovaný, ale nie v tak, ako by sme po takej dlhej dobe používania v lese čakali," uviedol hovorca berlínskej polície Thomas Neuendorf.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Muž filmuje nonstop, minikameru má zabudovanú priamo v oku Webnoviny
29.9.2011
Mladý Kanaďan si nechal svoje umelé oko nahradiť miniatúrnou kamerou. O zaujímavosti, ktoré sa mu vďaka nej podarilo zachytiť, sa chce so svetom podeliť prostredníctvom dokumentov...  »
Video: Vystrašení turisti sa snažia opustiť Washigtonov pamätník
28.9.2011
Predstavitelia Správa národných pamiatok v americkom Washingtone v pondelok uzatvorili pre verejnosť okolie Washigtonovho pamätníku. Na základe meraní totiž zistili čiastočné poškodenie obelisku, ktoré bolo spôsobené zemetrasením z 23. augusta. Na objavené trhliny sa tak budú musieť pozrieť odborníci a až po ich odobrení môže byť pamätník opätovne sprístupnený pre verejnosť. Úrady hlavného mesta zároveň zverejnili zábery z bezpečnostnej kamery, ktoré zachytávajú návštevníkov snažiacich sa v panike opustiť priestory vo vrchole pamätníka. Jedinou únikovou cestou v 170-metrovom obelisku je schodisko.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V Austrálii sa už začali Vianoce SME.sk
28.9.2011
Vonku 31 stupňov, na nohách žabky. A v nákupnom centre vianočné melódie...  »
Žilinčanka predáva šperky aj Nicole Kidmanovej
Žilinčanka predáva šperky aj Nicole Kidmanovej
28.9.2011
Eva Jurinová zo Žiliny začínala v USA ako modelka. Dnes tam žije už 12 rokov a vypracovala sa na manažérku, ktorá predáva šperky pre hviezdy ako Lenny Kravitz, Nicole Kidmanová, Britney Spearsová, Justin Timberlake, Michael Jordan či Oprah Winfreyová. Eva Jurinová je aktuálne šéfka marketingu luxusných šperkov a hodiniek Grimoldi. Pre túto značku v minulosti pracovala ako modelka. Šperky z dielne luxusnej spoločnosti, v ktorej šéfuje Slovenka, vyjdu aj na pol milióna dolárov. Svoj luxusný svet dopĺňa Eva Jurinová projektom, ktorý sa zaoberá vývojom kozmetických a potravinárskych produktov z vysoko kvalitnej ružovej esencie, ružovej vody a ružového oleja.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: V Atlantickom oceáne objavili vrak lode s 200 tonami striebra
27.9.2011
Americkej firme Odyssey sa vo vodách Atlantického oceánu podarilo urobiť unikátny objav. Našli vrak britskej nákladnej lode Gairsoppa, ktorú počas druhej svetovej vojny potopila nemecká ponorka. Loď viezla na palube 200 ton striebra, ktoré má hodnotu približne 150 miliónov libier (zhruba 172 miliónov eur). Vrak leží 460 kilometrov od írskeho pobrežia, v hĺbke asi 4 700 metrov. "Dokončili sme prvú fázu projektu, našli a identifikovali sme vrak. Teraz budeme pracovať na vyzdvihnutie. Vzhľadom na informáce o polohe a stave vraku sme si úplne istí, že sa nám podarí striebro zo dna oceánu vyzdvihnúť," povedal pre televíziu BBC projektový manažér spoločnosti Andrew Craig.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Černošskí študenti budú mať zľavu na koláče
Černošskí študenti budú mať zľavu na koláče
27.9.2011
Mládežnícka odnož Republikánskej strany v Kalifornii sa rozhodla nezvyčajným spôsobom vyjadriť svoj nesúhlas s pozitívnou diskrimináciou. Na Univerzite v Berkeley budú študentom predávať koláče podľa ich etnickej či rasovej príslušnosti. Cena pre belochov je stanovená na dva americké doláre, Ázijčania budú platiť 1,5 dolára, študenti z Južnej a Strednej Ameriky jeden dolár, černosi 75 centov a Indiáni 25 centov. Každá žena bude mať navyše zľavu 25 centov. "Náš projekt je taký rasistický ako je zvýhodňovanie uchádzačov o štúdium na univerzite pri prijímacom konaní čisto na základe rasy alebo pohlavia," povedal organizátor podujatia Shawn Lewis.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Viac ako pol milióna Nemcov je závislých na internete
Viac ako pol milióna Nemcov je závislých na internete
26.9.2011
Podľa výsledkov štúdie univerzít v Lübecku a Greifswalde, ktorú si nechalo vypracovať spolkové ministerstvo zdravotníctva, je na internete závislé jedno percento populácie vo veku 14-64 rokov, čo predstavuje asi 560-tisíc Nemcov. Z prieskumu ďalej vyplýva, že závislosť na surfovaní a internetových hrách je najrozšírenejšia v radoch mladých ľudí od 14 do 24 rokov, kde jej podiel činí 2,4 percenta, pričom ďalších 13,6 percenta užívateľov v tomto veku je problematických. Podľa odborníkov je závislosť častejšia u dievčat ako u chlapcov, čo je spôsobené predovšetkým sociálnymi sieťami, ktoré sú využívané dievčatami vo väčšom rozsahu.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Tisíce obyvateľov Utahu sa na protest vyzliekli do spodného prádla
26.9.2011
Ulice hlavného mesta amerického Utahu Salt Lake City v sobotu zaplavili tisíce polonahých demonštrantov. Protestný beh v spodnej bielizni s názvom Undie Run mal poukázať na nespokojnosť a frustráciu predovšetkým mladých ľudí s výrazne konzervatívnym charakterom štátu. Behu sa zúčastnilo asi 3 000 mužov a žien, ktorí boli oblečení v spodnej bielizni či v plavkách. Politika štátu Utah je výrazne ovplyvňovaná mormonskou cirkvou, ktorá je hlasným odporcom homosexuálnych manželstiev. Podľa Nata Portera, organizátora Undie Run, bola táto skutočnosť jedným z dôvodov na zvolanie protestu.
Komentáre:  1
Video: Vtáčí muž preletel skalným otvorom
25.9.2011
Tridsaťpäťročný vtáčí muž Jeb Corliss zo Spojených štátov dokázal vo svojej špeciálnej netopierej kombinéze preletieť úzky skalný otvor v čínskych horách Tchien-men. Išiel pritom rýchlosťou až 120 kilometrov za hodinu. Adrenalínový kúsok mu vyšiel až na druhý pokus, keďže prvýkrát dieru minul. "Bol to jeden z mojich najlepších letov v živote. Ďakujem, Čína, bolo to úžasné," uviedol po zoskoku Corliss, ktorý už má za sebou podobné skoky z parížskej Eiffelovej veže, z mrakodrapov Petronas Twin Towers v Malajzii alebo zo Space Needle v americkom Seattli.
Komentáre:  0
Programy na BBC už nesmú byť "pred Kristom"
Programy na BBC už nesmú byť
25.9.2011
Britská štátna televízia zakázala vo svojich programoch používať anglické skratky AD (slovensky "roku Pána") a BC (slovensky "pred Kristom"). Namiesto nich sa pri udávaní rokov majú po novom uvádzať termíny Common Era (slovensky "nášho letopočtu") a Before Common Era (slovensky "pred naším letopočtom"). BBC argumentuje tým, že nové pojmy nebudú urážať nekresťanov. Tento krok však nahneval viaceré, hlavne kresťanské, skupiny v krajine. Podľa nich ide o zbytočný prejav politickej korektnosti a krátkozrakosti, pretože i nové skratky (CE a BCE) budú letopočet stále vyjadrovať vo vzťahu k narodeniu Ježiša Krista.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Írsko: Potvrdili prvý prípad úmrtia samovznietením
Írsko: Potvrdili prvý prípad úmrtia samovznietením
25.9.2011
Smrť 76-ročného Íra Michaela Fahertyho bola ako prvá v histórii súdnym znalcom vyhlásená za prípad samovznietenia. Muža našli ako leží na podlahe tvárou nadol vo svojej obývacej izbe neďaleko krbu. Jeho telo bolo celé obhorené, okrem toho však oheň poškodil len podlahu pod ním a strop nad ním. Hasiči a vyšetrovatelia, ktorí boli k nehode privolaní, usúdili, že príčinou požiaru nemohol byť oheň v krbe. "Oheň sme podrobne preskúmali a osobne som dospel k záveru, že tento prípad spadá do kategórie ľudského samovznietenia, pre ktoré neexistuje žiadne adekvátne vysvetlenie," uviedol pre írske médiá súdny znalec Kieran McLoughin.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Stanica metra v New Yorku sa zmenila na sprchu
24.9.2011
Silné nárazové dažde v New Yorku viedli v piatok k zaplaveniu niektorých ulíc. Americká Národná meteorologická služba vydala varovanie pred záplavami pre celé veľkomesto, pretože silný dážď sa očakáva počas celého nasledujúceho týždňa. Lejaky spôsobili výrazné problémy aj pre mestský systém hromadnej dopravy. Viaceré linky autobusov museli byť zrušené. S návalom vody sa muselo vysporiadať aj tamojšie metro. Silné dažde dokonca vytvorili na niektorých zastávkach "vodopády". Podobná situácia bola aj na stanici linky E na 34. ulici, kde sa "vodné steny" podarilo natočiť jednému z cestujúcich.
Komentáre:  0
Na svadbe pomáhala celá obec, nevesta mala 3-kilometrový závoj
24.9.2011
Elena De Angelis z talianskej obce Casal di Principe na svoj svadobný deň nikdy nezabudne. Určite však nebude jediná. Aby sa svadba vôbec mohla uskutočniť museli neveste pomáhať desiatky hostí a miestnych obyvateľov. De Angelis sa totiž podarilo prekonať svetový rekord, keď si na svoj veľký deň obliekla najdlhší svadobný závoj na svete. Ten meral 3 kilometre, svadobná procesia preto nevyhnutne zablokovala premávku na hlavnej ulici Casal di Principe. Nevestine šaty navrhol návrhár Gianni Molaro Campania, ktorý teraz spolu s mladomanželmi čaká na potvrdenie zápisu svojho výtvoru do Guinessovej knihy rekordov.
Komentáre:  0
Video: Belgické páry bez predsudkov dostanú pivo
24.9.2011
Dánsky výrobca piva Carlsberg nedávno zverejnil nové reklamné video, v ktorom vystavil nič netušiace páry hraničnej situácii. Hľadisko v jednej z premietacích sál Kinepolis Cinema v belgickom Bruseli nechali filmári zaplniť 148 nebezpečne vyzerajúcimi chlapmi. Priamo uprostred ostali voľné len dve voľné miesta. Tie boli určené práve pre "obete", z ktorých sa viaceré pri pohľade na divákov v hľadisku otočili a odišli. I napriek tomu sa našli štyri dvojice, ktoré prekonali svoje predsudky, resp. strach a na svoje miesta si sadli. Muži ich za to odmenili búrlivým potleskom a niekoľkými fľaškami piva.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk