AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Najväčší záujem je o "listovú" Monu Lisu a Ježiša Krista
17.8.2011
Vyrezávanie obrazcov do lístia je relatívne novým žánrom výtvarného umenia. "Pokiaľ ja viem, tak prvé kusy začali vznikať v roku 1994, ich autorom bol Huang Tai Shang," tvrdí Dean Prator, ktoré takého umelecké listy predáva v Spojených štátoch. A ako prebieha samotný proces tvorby? Podľa rezbára Victora Liua sa vhodne vybraté listy najprv sušia po dobu desať mesiacov, následne sú päť hodín umiestnené v nádobe s vriacou vodou, aby došlo k likvidácii všetkých baktérií. List sa potom rozdelí na dve polovice a začne sa proces vyrezávania s pomocou špeciálnych nástrojov. Hotové diela stoja v prepočte od zhruba 70 eur do 150 eur. Podľa Pratora je najväčší záujem o "listovú" Monu Lisu a Ježiša Krista.
Komentáre:  0
Video: Pokojný dav tínedžerov hromadne vykradol obchod
16.8.2011
Asi tridsať amerických tínedžerov využilo pri nedeľnej krádeži v meste Germantown fintu tzv. hromadnej krádeže. Mladí zlodeji postupne vošli do samoobsluhy, každý z nich si v pokoji zobral niekoľko vecí a následne predajňu bez prejavov akéhokoľvek násilia či agresivity opustili. K bizarnej krádeži došlo o druhej hodine ráno, keď v obchode neboli žiadni iní zákazníci. Celý zločin zachytili bezpečnostné kamery. Práve tieto zábery teraz majú polícii pomôcť pri identifikácii zlodejov. Niektorí tínedžeri si síce tvár zakryli, väčšina z nich sa ale zjavne na prítomnosť kamier nepripravila.
Komentáre:  1
V hlavnom meste Mexika by mohli postaviť "zemodrap"
V hlavnom meste Mexika by mohli postaviť
16.8.2011
Spoločnosť Kingdom Holding nedávno oznámila, že v saudskoarabskom meste Džidda postaví jeden kilometer vysoký mrakodrap, ktorý sa po dokončení stane najvyššou budovou na svete. Architekti v hlavnom meste Mexika však uvažujú nad presne "opačnou" možnosťou, a to nad podzemným mrakodrapom, resp. nad "zemodrapom" (Earthscraper), takto totiž projekt nazval portál wired.uk. Architektonický koncept firmy BNKR Arquitectura by mal stáť priamo v historickom centre mexickej metropoly. Návrh budovy počíta so 65 podzemnými podlažiami pričom, aby sa predišlo klaustrofobickému pocitu, vnútorný pás štruktúry zostane prázdny. Dovnútra tak bude prenikať prirodzené svetlo. Na ploche 775-tisíc metrov štvorcových by malo byť múzeum, obchodné, obytné i kancelárske priestory.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Vtáči muž sa vznášal len centimetre nad vrcholcami stromov
16.8.2011
Dvadsaťpäťročný adrenalínový športovec Joakim "Jokke" Sommer, prezývaný aj "nórsky batman", má za sebou ďalší úspešný prelet vo svojom "krídlovom úbore" (wingsuit). Nejde pritom len o obyčajné plachtenie vzduchom, ale o prelety v extrémnej blízkosti nad zemou, skalami či vrcholcami stromov. Najnovšie Sommer zostupoval z jedného z kopcov v nórskom pohorí Stryn. Ako vždy nedošlo počas adrenalínovej akcie k žiadnej kolízii a nakoniec sa mu podarilo bezpečne pristáť. Po celý čas mal na prilbe umiestnenú kameru, na ktorú si zoskok natáčal.
Komentáre:  0
Výskum: Pekní ľudia sú v priemere "sebeckejší"
Výskum: Pekní ľudia sú v priemere
16.8.2011
Ľudia so symetrickou tvárou sú samostatnejší. Uvádza to nový výskum španielskeho tímu vedcov z barcelonskej a madridskej univerzity. Svoje tvrdenia vedci opreli o výsledky jednoduchého testu - účastníkom povedali, že úspešný výsledok pri určenej hre môžu dosiahnuť buď samostatne, alebo v spolupráci s inými, pričom v tomto prípade by ich šance na úspech boli väčšie. Následne 292 účastníkom testov experti analyzovali 15 čŕt tváre a došli tak k záveru, že ľudia so symetrickou tvárou, ktorá je považovaná za jeden zo znakov fyzickej krásy, majú tendenciu menej spolupracovať s ostatnými ľuďmi za účelom dosiahnutia spoločného cieľa. Podrobnosti štúdie budú zverejnené počas výročného stretnutia laureátov Nobelovej ceny, ktoré sa koná medzi 23. a 27. augustom.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: V Belgicku namiešali najväčšie mojito na svete
16.8.2011
Belgicko si pripísalo ďalší zápis do Guinnessovej knihy rekordov. Tímu čašníkov z turistického mesta Knokke sa totiž podarilo pripraviť najväčšie mojito na svete. Obrovský koktejl z bieleho rumu, limetky, mäty, sódy a ľadu pripravili v dva metre vysokej nádobe z plexiskla. Zmestilo sa tam presne 2 011 litrov nápoja. Prekonali tak pôvodný rekord zo 14. júla tohto roka, ktorí si za 1 300-litrové mojito vyslúžili Taliani. Po dokončený sa čašníci s nápojom podelili, preliali ho do menších pohárov a naservírovali ho prizerajúcim sa divákom.
Komentáre:  0
Video: Lucky Chance prežil len vďaka šťastnej náhode
16.8.2011
Dvadsaťšesťročný Austrálčan, ktorý si hovorí Lucky Chance (Šťastná náhoda), sa postaral o basejumperskú senzáciu. Mladík skočil zo skaly v Národnom parku Blue Mountains, urobil trojitý back flip, no pritom sa mu padák zamotal o nohu a on sa začal nekontrolovane rútiť na zem. Tesne pred dopadom sa mu však padák akoby zázrakom otvoril a mladík vyviazol bez zranenia. "Sám neviem, ako sa mi podarilo prežiť," konštatoval base jumper s tým, že ho tento nepríjemný zážitok od ďalších skokov rozhodne neodradí. Už teraz sa teší na ďalšiu akciu, pri ktorej chce skúsiť štvoritý back flip.
Komentáre:  0
Bláznivá Američanka "zaútočila" na ďalší slávny obraz
Bláznivá Američanka
15.8.2011
Päťdesiattriročná Susan Burnsová spáchala ďalší "kultúrny atentát", a to opäť na tom istom mieste - v Národnej galérii vo Washingtone. Cieľom druhého útoku sa stal obraz Henriho Matissa. Burnsovú zatkli, keď podľa polície 5. augusta zvesila zo steny obraz "Klobúk ozdobený perom" z roku 1919 a niekoľkokrát ním udrela o stenu, pričom poškodila rám, nie však maľbu. V apríli pritom Burnsovú zatkli po útoku na obraz Paula Gauguina s názvom "Dve tahitské ženy". Po tomto útoku ju podmienečne prepustili, keď sľúbila, že nevkročí do žiadneho múzea ani galérie vo Washingtone. Po najnovšom incidente ju obvinili z nezákonného vstupu a previezli na psychiatriu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Varovanie: Toto video neukazujte vašim deťom
15.8.2011
Deti, ktoré veľmi túžia po nejakej hračke, no rodičia im ju nechcú kúpiť, sú často schopné trvať na svojich požiadavkách tak dlho a dôrazne, až nakoniec úspešne dosiahnu svoj cieľ. Rodičia takýchto detí by im preto nemali ukazovať toto video, ktoré predstavuje unikátny produkt s názvom Air Swimmers. Ako už možno samotný názov napovedá, ide v skutočnosti o diaľkovo ovládané balóny v tvare rýb, ktoré sa plachtia vzduchom s rovnakou eleganciou ako plávajú v mori, rieke či akváriu. Plávajúce balóny si je možné kúpiť aj cez internet, jeden kus stojí takmer 40 dolárov (zhruba 28 eur).
Komentáre:  0
"Najopitejšia žena Británie" vypije za jeden deň 16 litrov piva
15.8.2011
Tridsaťjedenročná Dawn Marsdenová je podľa britských médií "najopitejšia žena v krajine". Za jeden jediný deň je schopná vypiť až 16 litrov piva. Podľa odborníkov ide pritom o také množstvo, ktoré by bez zdravotných rizík mohla skonzumovať za jeden mesiac. Nezamestnaná žena sa k svojim rekordným návykom priznala súdu, pred ktorým sa musela zodpovedať z drobnej krádeže. Nepovedala to však sama, keďže bola pod vplyvom alkoholu i na samotnom pojednávaní. Urobil to za ňu jej obhajca. "Má vytrvalú chuť na alkohol," zdôraznil právnik John Relton. O jej zlom stave na súde svedčí aj skutočnosť, že krátko po vynesení rozsudku sa žena opýtala prítomného novinára, aký trest dostala.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Briti plánovali do Hitlerovej stravy pridávať estrogén, chceli ho zoženštiť
Briti plánovali do Hitlerovej stravy pridávať estrogén, chceli ho zoženštiť
15.8.2011
Britskí špióni pripravili počas druhej svetovej vojny konkrétny plán, podľa ktorého mal byť nemeckému vodcovi Adolfovi Hitlerovi tajne pridávaný ženský pohlavný hormón estrogén. Vo svojej novej knihe to tvrdí britský profesor Brian Ford z Cardiff University, podľa ktorého tým chceli spojenci nacistického lídra "zoženštiť", teda urobiť ho menej agresívnym. Špiónom sa údajne takmer podarilo získať prístup k Hitlerovej strave. Jed však neprichádzal do úvahy, keďže Hitler mal ochutnávačov, ktorí jemu podávané jedlá zakaždým vyskúšali. Aj z tohto dôvodu sa rozhodli pre estrogén, keďže nemal žiadnu príchuť a jeho účinky by sa prejavili až pri pravidelnom užívaní.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Video: Rusi majú nový rekord. Vo formácii bolo až 186 parašutistov
14.8.2011
Skupina ruských parašutistov sa vo štvrtok 11. augusta pokúsila prekonať národný rekord v počte parašutistov zapojených do formácie počas voľného pádu. Skokanom sa to nakoniec podarilo, keďže v jednom okamihu bolo do vzdušnej formácie zapojených celkovo 186 z nich. K pokusu o prekonanie rekordu došlo nad mestom Kolomna, asi sto kilometrov juhovýchodne od Moskvy. Tím tamojšieho školiaceho strediska pre parašutistov vyskákal z desiatich lietadiel vo výške 6 500 metrov nad zemou. Počas voľného pádu sa postupne desiatky parašutistov zapájali do obrieho obrazca, ktorý na konci pripomínal veľký pestrofarebný kvet.
Komentáre:  0
Budúce leto sa na trh dostanú prvé nepremokavé knihy
Budúce leto sa na trh dostanú prvé nepremokavé knihy
14.8.2011
Milovníci dlhých kúpeľov budú mať onedlho o jednu starosť menej. Budúce leto sa totiž na trh dostanú prvé nepremokavé knihy. Technológia, ktorá má zabezpečiť odolnosť strán, je pritom známa už pomerne dlho. Národná banka Austrálie ju dokonca používa na ochranu svojich bankoviek. Každá strana bude obalená tenučkou vrstvou špeciálneho vosku, ktorý zabezpečí, že ani nechcený kúpeľ knihu nezničí. Výrobca predpokladá, že životnosť takýchto brožovaných kníh bude minimálne o 200 percent vyššia. Prvou nepremokavou knihou, ktorá by mala prísť na trh, bude román Väčšie zlo (angl. Greater Bad) od spisovateľa Alana Corka, ktorá sa doteraz predáva len ako e-kniha.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Čo všetko sa dokáže naučiť váš pes?
14.8.2011
Pri výcviku vášho štvornohého miláčika sa nemusíte obmedzovať len na tie najzákladnejšie povely - sadni, prines či zostaň. Hlavný hrdina tohto videa, šikovný teriér Jacka Russella s menou Jesse, dokazuje, že po hodinách dôkladného cvičenia sa pes dokáže naučiť povely, ktorými uľahčí život aj svojmu majiteľovi. Jesse napríklad dokáže otvárať a zatvárať dvere, vyhadzovať odpadky do koša, poskladať uteráky či priniesť zvoniaci telefón. V obchode mu nerobí problém nahádzať do nákupného vozíka tovar z regálov, pričom vozík dokáže sám potlačiť. Poradí si však aj s elektrickými spotrebičmi, ako napríklad s kávovarom, hriankovačom či mikrovlnnou rúrou.
Komentáre:  0
Chorvátska tlač: Turisti z Bosny sú zbytoční a znečisťujú more
Chorvátska tlač: Turisti z Bosny sú zbytoční a znečisťujú more
14.8.2011
Článok v chorvátskom týždenníku Makarska Primorje rozvíril vzťahy medzi Chorvátmi a obyvateľmi susednej Bosny a Hercegoviny. Šéfredaktor Ivo Ćurković v ňom totiž opísal návštevníkov z tejto balkánskej krajiny ako "nepotrebných". Vytkol im, že zaberajú pláže, neutrácajú dosť peňazí a znečisťujú more. Za text sa ihneď ospravedlnilo chorvátske ministerstvo turistiky. "Všetci turisti, bez ohľadu na krajinu pôvodu, sú v Chorvátsku vítaní. Neexistuje tu žiadna prvá a druhá kategória hostí," uviedol vo vyhlásení minister turistiky Damir Bajs. Turisti z Bosny sú na Makarskej riviére druhou najpočetnejšou skupinou po návštevníkoch z Nemecka.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V Číne odpálili 210 metrov vysoký komín
14.8.2011
V čínskom meste Čcheng-tu, hlavnom meste juhozápadnej provincie Sičuan, odpálili v stredu 10. augusta niekoľko stavieb v komplexe bývalej elektrárne Jialing. Medzi zničenými objektmi bol aj najvyšší komín v meste a jeden z najvyšších komínov v krajine, ktorý dosahoval výšku 210 metrov. Kvôli pripravovanej riadenej explózii museli úrady evakuovať z okolia elektrárne približne 10-tisíc obyvateľov. Výbuch, pri ktorom sa použila asi jedna tona výbušnín, bol taký silný, že nasledovná tlaková vlna porozbíjala okná na neďalekých obytných objektoch.
Komentáre:  0
Ktoré mesto má vo svojej kanalizácii najvyššiu koncentráciu kokaínu?
Ktoré mesto má vo svojej kanalizácii najvyššiu koncentráciu kokaínu?
13.8.2011
Belgické Antverpy sú európskym mestom s najvyššou koncentráciou kokaínu vo svojich odpadových vodách. Vyplýva to z predbežných poznatkov vedcov pripravujúcich štúdiu o odpadových vodách v 21 veľkomestách starého kontinentu. Definitívne výsledky štúdie budú známe koncom tohto roka. Belgické prístavné veľkomesto sa umiestnilo v rebríčku tesne pred britským Londýnom a holandským Amsterdamom. Vedci v kanalizáciách hľadali stopy po kokaíne, amfetamíne, extasy, heroíne a metadóne. Ich koncentrácia v odpadových vodách je osobitne vysoká tam, kde sa drogy konzumujú alebo vyrábajú, čo v prípade syntetických drog platí tak o Belgicku, ako aj Holandsku.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Optickú ilúziu si môžete vytvoriť aj v obývačke
13.8.2011
"Ktorý štvorec je svetlejší? Ktorá čiarka je dlhšia?" Každý, kto sa niekedy aspoň zbežne stretol s nejakou optickou ilúziou, vie, že ide o chyták. Oba štvorce sú totiž úplne rovnakého sfarbenia, obe čiary sú rovnako dlhé. Naše oči a mozog však tomu aj tak odmietajú uveriť. Možno aj to vedie niektorých zvedavcov, aby sa o pravdivosti optických ilúzií presvedčili doslova priamo vo svojej obývačke. Američan s pseudonymom "brusspup", ktorý je podľa vlastných slov fascinovaný optickými ilúziami, zverejnil na svojom YouTube kanáli reálnu interpretáciu známeho klamu zatienenej šachovnice. Valec vrhá tieň na políčka šachovnice, pričom oba štvorčeky označené červenými šípkami majú úplne rovnakú farbu.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk