AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: "Ľudská streľa z kanóna" takmer prišla o život
18.7.2011
Jednou z populárnych atrakcií kanadského letného festivalu Stampade, ktorý sa každoročne koná v meste Calgary, je kaskadér David Smith jr., prezývaný aj "ľudská delová guľa". Počas svojho vystúpenia je Smith vystrelený zo špeciálneho kanóna a v rýchlosti 130 kilometrov za hodinu následne dopadá do pripravenej siete. Túto sobotu však nebezpečný kúsok neprebehol úplne podľa plánu. Záchytná konštrukcia sa totiž po jeho dopade zrútila a Kanaďan dopadol na zem. Hovorca festivalu Stampade Doug Fraser potvrdil, že se nehoda stala okolo jednej hodiny popoludní. Podľa neho však išlo len o menší incident, počas ktorého sa Smithovi nič vážne nestalo.
Komentáre:  0
Video: Najužitočnejší pes na svete?
18.7.2011
Necvičený pes môže pre domácnosť, v ktorej žije, znamenať katastrofu. Väčšina majiteľov preto svojich domácich miláčikov trénuje v získavaní základných návykov. Niektorí chcú však zájsť ešte ďalej a učia svojich psích priateľov rôzne triky. Čo sa týka užitočnosti týchto trikov, tak americký pes Murdock, ktorý je hviezdou tohto videa, je pravdepodobne ten najužitočnejší na svete. Reaguje totiž na slovo "beer" (angl. pivo), načo svojmu pánovi sám donesie z chladničky plechovku tohto nápoja. Po tom, ako dostane svoju odmenu, sa na ďalší príkaz vráti ku chladničke a zatvorí dvere.
Komentáre:  0
Študent herectva, ktorý ochrnul v priamom prenose, chce byť režisérom
18.7.2011
Dvadsaťtriročný Nemec Samuel Koch, ktorý si 4. decembra 2010 pri hrozivom páde v televíznej súťažnej šou Wetten, dass...? (Stavme sa, že...) privodil ťažké zranenia a odvtedy je ochrnutý, by sa v čo najkratšom čase rád vrátil k štúdiu. Uviedol to v nedeľnom rozhovore pre nemecký Bild am Sonntag. Po tragickej nehode chce však presunúť ťažisko štúdia z doterajšieho herectva na réžiu. Príležitostný kaskadér spadol v 192. vydaní mimoriadne úspešnej televíznej súťažnej šou, ktorá patrí v programoch nemeckej ZDF i koprodukčnej rakúskej a švajčiarskej televízie medzi najsledovanejšie relácie vôbec.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Pes pohrýzol žraloka
17.7.2011
Žraloky sú údajne najnebezpečnejšie morské živočíchy, každoročne si vyžiadajú dokonca aj niekoľko ľudských obetí. Možno aj preto nemá najlepší priateľ človeka - pes pred nimi až taký strach, keďže by sa chcel morským predátorom pomstiť. V tomto videu sa Austrálčanovi podarilo na pláži natočiť dvoch túlavých psov, ktoré vraj pravidelne plávajú vo vode plnej žralokov. Jeden z nich sa na chvíľu ponorí a predátora pohrýže. Psy sa nakoniec dostanú bezpečne na breh, na ktorom vidieť aj mŕtveho tuleňa. Práve kvôli nemu boli pravdepodobne žraloky tak blízko pláže.
Komentáre:  0
Video: Videli ste už zívajúce mláďa leňocha?
17.7.2011
Internetom kolujú státisíce, ba až milióny roztomilých videí, ktorých hlavnými hrdinami sú zvieratá. Najčastejšie sú v nich psy a mačky. O videu zívajúceho mláďatka leňocha preto možno konštatovať, že niečo podobné sa nevidí každý deň. V tomto prípade ide o leňocha trojprstého (bradypus tridactylus), ktorý žije v tropických dažďových pralesoch od južnej časti Strednej Ameriky až po severovýchodnú Argentínu. Pohybuje sa po zemi rýchlosťou 2 metre za minútu, na stromoch až 3 metre za minútu.
Komentáre:  0
Video: Indický chlapec zostal uväznený uprostred rozbúrenej rieky
17.7.2011
Bežné kúpanie v indickej rieke Narmada v centrálnej oblasti Dindora sa náhle premenilo na boj o život. Vplyvom bleskových povodní sa tok za pár okamihov rozbúril a na jednom z kameňov uprostred vody uväznil 4-ročného chlapca Chika Banvasiho. Miestnym obyvateľom sa spolu s políciou po niekoľkých neúspešných pokusoch nakoniec malého Inda podarilo zachrániť. Keď chlapca prúd strhol z kameňa do vody, skočilo do rieky niekoľko ľudí a jeho telo zachytili. Chikovi sa však do pľúc dostala voda a bol v bezvedomí. Po prevoze do nemocnice je však jeho stav stabilizovaný
Komentáre:  0
Manželia, ktorí v lotérii vyhrali 185 mil. eur, ostanú bývať vo svojom skromnom dome
17.7.2011
Po 14 neúspešných ťahoch padol pred pár dňami jackpot lotérie Euromilióny. Rekordná suma pripadne istému britskému manželskému páru, z hry si odnesie až 185 miliónov eur. Je to najvyššia suma v histórii lotérie, do ktorej je zapojených viacero európskych krajín. Výhercami sú škótski manželia 64-ročný Collin a 55-ročná Christine Weirovci. Dohromady sa tak šťastná dvojica stala bohatšou ako napríklad legenda zo skupiny Beatles Ringo Starr (odhadovaný majetok 171 miliónov eur) alebo známy spevák Tom Jones (159 miliónov eur). I napriek tomu sa však novopečení milionári rozhodli, že ostanú bývať vo svojom skromnom dome v škótskom mestečku Largs.
Komentáre:  0
USA: Psy odbúravajú celodenný stres na hodinách jogy
17.7.2011
Po namáhavom dni si štvornohí miláčikovia v americkom Seattli môžu dopriať netradičný oddych. Teraz môžu psy odbúravať stres a zlepšiť si krvný obeh na hodinách „dogy“ - teda jogy pre psy (doga - z anglického „dog“- pes a „yoga“- joga). Za nápadom uskutočniť hodiny psej jogy stojí Američanka Suzi Teitelman. Tá si pri svojich pravidelných ranných cvičeniach v obývačke v New Jersey všimla, že jej kokeršpaniel si vždy našiel spôsob, ako sa k nej pridať a „cvičiť“ na podložke spolu s ňou. Následne zostavila sériu cvikov, ktorá sa rýchlosťou blesku rozšírila i do Ázie.
Komentáre:  0
Obyvatelia Chicaga sa budú môcť pozerať Marilyn Monroe pod sukňu
16.7.2011
V Spojených štátoch sa rozhodli vzdať poctu americkej herečke a speváčke Marilyn Monroe netradičným spôsobom. V Chicagu odhalia jej takmer 10 metrov vysokú sochu v nadživotnej veľkosti, ktorá je inšpirovaná známou scénou z filmu Slamený vdovec z roku 1955. Socha Marilyn bude mať všetko, čo k nej patrí: biele šaty rozviate vetrom, ktoré odhaľujú zvodné krivky a spodnú bielizeň, vysoké topánky, nalakované červené nechty a typický blond účes. Nová Marilyn by sa mala verejnosti predstaviť už v sobotu. Jej autorom je americký umelec Seward Johnson.
Komentáre:  0
V Pekingu otvorili vzdelávací kurz pre "zlatokopky"
16.7.2011
Ako si naniesť čo najzvodnejší make-up či ako rozpoznať z výrazu tváre klamára, to sa môžu ženy naučiť vo vzdelávacom centre v čínskej metropole Pekingu. Škola, v ktorej 30 vyučovacích hodín stojí zhruba 3 000 dolárov (2 120 eur), je zameraná pre lovkyne milionárov. Zakladateľka centra s názvom "Pekinské stredisko pre morálne vzdelávanie žien" Šao Tchung v škole tiež vyučuje, prednáša svojim žiačkam o tom, ako odhadnúť povahu a osobnosť potenciálneho nápadníka. Podľa Šao vzdelávacie stredisko rozvíja kvality žien a pomáha im pri dosahovaní životných cieľov, za ktorými mnohé roky túžia.
Komentáre:  0
Video: Futbalisti Realu Madrid zrazili študentku
16.7.2011
Hviezdy španielskeho futbalového veľkoklubu Realu Madrid zostali na chvíľu v šoku po tom, čo so svojím golfovým vozíkom zrazili študentku na kampuse Kalifornskej univerzity v Los Angeles (UCLA). K incidentu došlo vinou dievčiny, ktorá nečakane vbehla do kolóny športových automobilov. Študentke sa našťastie nič nestalo, no na hráčov Realu sa na sociálnych sieťach zniesla mierna vlna kritiky kvôli ich zjavnému "nezáujmu" o zdravie dievčaťa. Futbalisti "bieleho baletu" sú v Spojených štátoch na predsezónnej príprave, počas ktorej odohrajú aj priateľský zápas proti tímu Davida Beckhama LA Galaxy.
Komentáre:  0
Šokujúce video: V Holandsku sa zrútila časť televíznej veže
16.7.2011
Vrchná časť rozhlasovej a televíznej veže v holandskom meste Hoogersmilde v piatok skolabovala po tom, čo 300 metrov vysokú stavbu zachvátil požiar. Záchranári dorazili na miesto nešťastia ešte pred zrútením, no požiar sa im nepodarilo uhasiť ani s pomocou špeciálnej techniky a vrtuľníkov. Incident spôsobil výpadky rozhlasového a televízneho vysielania v okolí, ako aj dočasnú nedostupnosť mobilných telefónnych služieb. Požiar ani samotný kolaps si nevyžiadal žiadne zranenia či obete na životoch. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe, vyšetrujú ich miestne úrady.
Komentáre:  0
Slovenský robot Pinkie vytancoval pre Prešovčanov dva tituly majstra sveta
16.7.2011
Tím študentov Strednej školy elektrotechnickej v Prešove priviezol z tureckého Istanbulu dva tituly majstrov sveta z 15. ročníka prestížnej a najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže RoboCup 2011. Najvyššie ocenenia získali prešovskí elektrikári v juniorskej skupine do 18 rokov v kategórii Dance (roboty tancujú podľa hudby) a to v súťaži samostatných tímov aj v súťaži supertímov (spoločná choreografia s Fínskom a Čínou). Prešovskí stredoškoláci súťaži v tíme Pinkies, ktorý pomenovali podľa svojho robota, pri jeho konštrukcii sa nechali inšpirovať vystúpeniami skupiny Pink Floyd.
Komentáre:  0
Video: Rus natočil, ako mu do čelného skla vletel los
16.7.2011
Šiesteho júla tohto roku došlo v Rusku k tragickej zrážke dvoch áut so zvieraťom, ktorú sa jednému vodičovi podarilo natočiť na videokameru. Los bol v krátkom čase zrazený hneď dvomi vozidlami. Po tom, čo ho v plnej rýchlosti nabralo protiidúce strieborné auto, narazilo zviera do čelného skla druhého automobilu. Los nemal ani najmenšiu šancu takúto zrážku prežiť. Naopak, pre vodičov sa incident tiež mohol skončiť veľmi tragicky. Našťastie však neutrpeli žiadne zranenia, keďže zviera neprerazilo dovnútra. Na vozidlách sa odhadujú škody vo výške niekoľkých tisícok eur.
Komentáre:  0
Video: Aj automobily možno použiť ako štetce
15.7.2011
Vo video, ktoré zachytáva premávku na rušnej berlínskej križovatke, vystupujú v úlohe maliarskych štetcov obyčajné autá, autobusy či motorky. Skupinka cyklistov z umeleckej skupiny vyliala totiž viac ako 500 litrov zmývateľnej environmentálnej farby rôznych odtieňov na cestný asfalt. Takmer 2 000 vozidiel sa následne nevedomky zúčastnilo na tvorbe najväčšieho umeleckého diela v hlavnom meste Nemecka. Šedé námestie Rosenthaler Platz sa tak dočasne prefarbilo do dúhových farieb - modrej, fialovej, žltej a červenej. Organická chemikália sa z pneumatík dala zotrieť prúdom čistej vody.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Najlepšia urobená fotografia v histórii ľudstva?
15.7.2011
Ako to dopadne, keď má kreatívny človek príliš veľa voľného času? Ak je tou osobou fotograf, môže to skončiť aj natočením takéhoto neuveriteľného videa. Skupina kanadských umelcov sa rozhodla, že bežné fotografovanie je príliš nudné. Pripravili preto špeciálny "stroj", ktorý dokáže vytvoriť či dokonca vyvolať hneď niekoľko fotografií. V štyri minúty trvajúcom procese sú okrem fotografického vybavenia zahrnuté aj rôzne druhy lôpt, iPad, cestovné vaky, ventilátor či tlačiareň. Tvorba komplikovaného stroja s názvom "Rube Goldberg machine" trvala celých šesť mesiacov a zabrala plochu celého skladu fotografického náradia.
Komentáre:  0
Video ako z hororu: Vodič natočil prejazd piesočnou búrkou
15.7.2011
Neobvykle silná piesočná búrka zasiahla minulý týždeň mnohé mestá v americkom štáte Arizona. Medzi nimi bola dokonca aj jeden a pol miliónová metropola Phoenix. Ani hrozba úplnej tmy však niektorých vodičov neodradila a tí si to namierili priamo cez rozbúrený pieskový mrak. Americký vodič, ktorý v tomto videu prechádzal údolím okolo Phoenixu, na svoju GoPro kameru natočil, ako to uprostred takého mraku vyzerá. Denné svetlo sa na chvíľu zmenilo na čiernu tmu a smer cesty bolo možné rozpoznať len vďaka reflektorom protiidúcich áut.
Komentáre:  0
Na Ukrajine sa narodil dvojhlavý had, hlavy navzájom bojujú o potravu
15.7.2011
Vyhľadávanou raritou zoologickej záhrady v ukrajinskom meste Jalta je od stredy albinotická dvojhlavá užovka druhu Lampropeltis getula californiae. Predstavitelia zoo v čiernomorskom letovisku na krymskom polostrove potvrdili, že jedna z hláv je aktívnejšia a kontroluje telo, kým druhá je pasívnejšia. Nič to však nemení na tom, že obe myslia samostatne a dokonca občas bojujú o potravu. Albinotickému hadovi preto dávajú pri kŕmení bariéru medzi obe hlavy, aby sa predišlo podobným incidentom. Zoológia tvrdia, že takýto žijúci exemplár je extrémne zriedkavý, objavuje sa vraj raz za 50 rokov. Výnimočný had bude v ukrajinskej zoo vystavený do polovice septembra.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk