AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Najmenšie akvárium na svete sa vám vopchá do vrecka
23.9.2011
Tridsať milimetrov na dĺžku, 14 milimetrov na šírku a 24 milimetrov na výšku. Toto nie sú rozmery zápalkovej škatuľky, ale najmenšieho funkčného akvária na svete. Vody sa doň zmestí len toľko, čo do dvoch čajových lyžičiek. Tekutina sa do nádrže musí nalievať s pomocou kvapkadla. Miniakvárium vytvoril 57-ročný Rus Anatolij Konenko zo sibírskeho mesta Omsk. Tomu sa v roku 1996 podarilo zapísať sa do Guinnessovej knihy rekordov, keď vytvoril najmenší knihu na svete. Tá merala 0,9 milimetra na 0,9 milimetra a mala 29 stránok.
Komentáre:  0
Stratili ste na bicykli predné koleso? Žiaden problém
23.9.2011
Používanie slovného spojenia "Krajina neobmedzených možností", ktorým sa zvyčajne označujú Spojené štáty americké, by sa malo jednoznačne rozšíriť aj na Čínu. Práve v tejto krajine sa náhodnému okoloidúcemu podarilo natočiť netradičný dopravný prostriedok - improvizovanú jednokolku. Nie je známe, čo viedlo neidentifikovaného Číňana k tomu, aby si z normálneho bicykla urobil unicykel, či to bol úmysel alebo stratil predné koleso pri nehode, každopádne postupoval premyslene. Na zostávajúce zadné koleso totiž pripevnil závažie, ktoré posunulo ťažisko jednokolky dozadu.
Komentáre:  0
Video: Štyritisíc rokov vlasovej módy v štyroch minútach
23.9.2011
Ukrajinskej modelke Oľge Sacharovej sa vo videu s názvom "Vývoj ženského obrazu v priebehu storočí" podarilo za štyri minúty precestovať v čase až štyritisíc rokov. Zámerom režisérky Leny Nosenkovej bolo v takej krátkej dobe zhrnúť vývoj západných módnych trendov v ženských účesoch. V priebehu pár sekúnd sa tak z antickej Oľgy stane renesančná dáma a krátko nato sa pretransformuje na dievča kvetov zo sedemdesiatych rokov. Hoci bolo video vytvorené už pred rokom, na portáli YouTube sa objavilo len pred týždňom. Od tej doby si ho stihlo pozrieť viac ako 300-tisíc ľudí.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Britániu znepokojujú zápasy v klietke medzi malými deťmi
22.9.2011
Zápasy v klietke sú zvyčajne jednou z podôb bojového športu s názvom Mixed martial arts (MMA). V niektorých krajinách patria dokonca k najpopulárnejším diváckym športom. Rozruch vo Veľkej Británii však nedávno vyvolalo zverejnené video, v ktorom proti sebe zápasia len 8-roční chlapci. Na zázname jeden z chlapcov utrpel zranenie nohy a začne plakať, prítomný zdravotník mu však okamžite poskytne pomoc. Organizátori zápasu, ktorý sa odohral v anglickom meste Preston, však kritiku odmietajú a bránia sa tým, že boj s upravenými pravidlami je bezpečný a v súlade so zákonom.
Komentáre:  0
Video: Premávku na ceste zastavili zápasiace medvieďatá
22.9.2011
Popri obrích sekvojach patria k najväčším lákadlám Yosemitského národného parku v Kalifornii medvede grizly. Práve takéto mláďatá sa podarilo natočiť náhodným turistom v nezvyčajnej situácii. Zápasiace medvieďatá zablokovali cestu a autá museli počkať, kým sa "súboj" neskončí. Dospelé jedince druhu grizly dosahujú hmostnoť od 180 do 680 kilogramov a výšku 2,44 metra v stoji. V minulosti žil medveď grizly v celej Severnej Amerike až po Texas, no v dôsledku lovu a ničenia životného prostredia z väčšiny tohto územia vymizol. Preto je zákonom chránený. V súčasnosti žije v Severnej Amerike približne 60 000 medveďov grizly.
Komentáre:  0
Video: Čínsky akrobat vyšiel po schodoch na svojej hlave
22.9.2011
Meno čínskeho akrobata Sun Ší Čonga bolo zapísané do Guinessovej knihy rekordov. Mladíkovi, ktorý pochádza z východočínskej provincie Če-ťiang, sa podarilo vyjsť hore schodmi na vlastnej hlave bez akejkoľvek podpory. Konkrétne sa mu podarilo zdolať až pätnásť schodov, z ktorých každý mal mäkký povrch, aby si Čong neprivodil otras mozgu. K prekonaniu nového svetového rekordu došlo počas natáčania japonskej televíznej šou Bikkuri Chojin Special. A hoci Čong za svoj kúsok dostal uznanie zástupcov Guinessovej knihy už v roku 2010, predstavitelia organizácie toto video zverejnili len včera.
Komentáre:  0
Video: Najmenšia žena na svete meria 69 centimetrov
21.9.2011
Bridgette Jordanová, 22-ročná študentka z mesta Sandoval v americkom štáte Illinois, bola zapísaná do Guinessovej knihy rekordov ako najmenšia žijúca žena na svete. Jordanová však okrem tohto titulu získala od medzinárodnej organizácie aj ďalší - spolu so svojím 20-ročným bratom Bradom sú najmenšími žijúcimi súrodencami na planéte. Podľa vlastných slov im ich trpasličí vzrast nijako neprekáža a vedú úplne bežné životy. Obaja napríklad študujú na vysokej škole. "Cítim sa úžasne, je super byť malým človekom", povedala Jordanová pre Guinessovu knihu. "Dúfam, že tieto rekordy nám trochu pomôžu a ľudia si uvedomia, že odlišnosť je OK," dodal Brad.
Komentáre:  0
Novinár: Biely dom je sexistické pracovisko
Novinár: Biely dom je sexistické pracovisko
21.9.2011
Americký novinár a autor Ron Suskind, ktorý úzko spolupracoval s administratívou Baracka Obamu, nedávno zverejnil knihu o svojich skúsenostiach v Bielom dome. "Prezidentova autorita bola sústavne podkopávaná jeho skúsenými poradcami. Až nebezpečne sa to blížilo vypovedaniu poslušnosti," píše Suskind, ktorý Obamov Biely dom často prirovnáva k vláde Billa Clintona. "Keď sa tak na to spätne pozerám, to miesto sa mohlo dostať na súd ako pracovisko, nepriateľské k ženám," cituje Suskind Anitu Dunnovú, bývalú Obamovu komunikačnú riaditeľku. Autorovi sa posťažovala aj bývalá ekonomická poradkyňa Christine Romerová. Tej sa dotklo, že na poradách ju prezident vždy vynechal.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Sťahovanie stavebného stroja nedopadlo podľa očakávania
21.9.2011
Klin sa klinom vybíja, hovorí jedno známe príslovie, ktorého obdoba sa však pravdepodobne nevzťahuje na všetky možné situácie. Žeriav sa žeriavom prenáša, povedali si stavbári pri stavbe ruského plynovodu a pokúšali sa presťahovať mobilný žeriav na okraj staveniska. Po asi dvoch minútach, keď všetko vyzeralo byť v poriadku, sa však jedno zo záchytných lán pretrhlo a stavebný stroj sa s veľkým hrmotom prevalil cez kovové rúry a spadol do jamy. O ďalšom osude mobilného žeriava či zamestnancov však nie sú známe žiadne ďalšie podrobnosti.
Komentáre:  0
Na Slovensko prišiel televízny fenomén, objednala si ho TA3
Na Slovensko prišiel televízny fenomén, objednala si ho TA3
21.9.2011
Larry King, žijúca legenda amerického televízneho vysielania, ktorý 25 rokov pôsobil v talkshow v stanici CNN, prišiel v utorok na Slovensko. Sedemdesiatsedemročný King k nám zavítal na pozvanie TA3, ktorá ho pozvala na slávnostný galavečer pri príležitosti 10. výročia vzniku spravodajskej televízie. V Bratislave ostane tri alebo štyri dni. "Larry King je naším novinárskym guru a možnosť stretnúť sa s ním bude pre celý tím ľudí v TA3 veľkou poctou," povedal generálny riaditeľ TA3 Michal Gučík. Počas svojej šou urobil takmer 40 000 rozhovorov. V novembri 2001 vyspovedal aj vtedajšieho slovenského premiéra Mikuláša Dzurindu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Najväčšia spermobanka na svete odmieta ryšavých
Najväčšia spermobanka na svete odmieta ryšavých
20.9.2011
Cryos International, najväčšia sieť spermobánk na svete, nemá záujem o darcov s ryšavými vlasmi. Dôvodom má byť údajne extrémne nízky záujem o potomstvo od takýchto mužov. "V ponuke už máme príliš veľa ryšavých," povedal pre dánsky denník Ekstrabladet riaditeľ spoločnosti Ole Schou. "Nemyslím si, že si niekto vyberie takéhoto darcu s výnimkou prípadov, ak ich žena preferuje i v reálnom živote, alebo ak je ženin neplodný priateľ či manžel sám ryšavý. A ako sa ukazuje, to v našom prípade nie je úplne častý prípad," dodal. Podľa Schoua je najväčší dopyt po génoch, ktoré zvýšia šancu, že dieťa bude mať hnedé vlasy a hnedé oči.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video s vodičkou, ktorá (ne)zabila chodca, pobavilo i pobúrilo
19.9.2011
Ak jazdíte rýchlosťou 105 kilometrov za hodinu, potrebuje vaše auto na úplné zastavenie až 111 metrov. Zníženie rýchlosti len o 8 km/h však skráti brzdnú dráhu o viac ako 30 metrov. Uvádza sa vo videu s názvom "Jazdite neopatrne", ktoré si za jeden týždeň pozrelo až jeden a pol milióna ľudí. Hlavná aktérka však po "znížení rýchlosti" začne ľutovať, že tak urobila, keďže jej potenciálnou obeťou by sa bol stal Adolf Hitler. Ten sa v "nacistickom stroji času" vybral do budúcnosti po knihu o spojeneckej taktike počas druhej svetovej vojny. Video vytvorila americká komediálna skupina UCB Comedy pre svoju televíznu šou.
Komentáre:  0
Najväčšie škody vám môže spôsobiť modelka Heidi Klum
Najväčšie škody vám môže spôsobiť modelka Heidi Klum
19.9.2011
Slávna nemecká modelka Heidi Klumová je "najnebezpečnejšou" celebritou na internete. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti McAfee, podľa ktorej až deväť percent všetkých webových odkazov s jej menom vedie na internetové stránky, ktoré sa snažia šíriť škodlivé programy alebo prevádzkujú iné podvodné aktivity. Na druhom mieste skončila minuloročná "víťazka", americká herečka Cameron Diazová. Najnebezpečnejším slávnym mužom je britský vydavateľ a porotca Piers Morgan, ktorý v súčasnosti moderuje diskusnú reláciu na spravodajskej stanici CNN. Naopak, podľa výsledkov prieskumu sú v priemere najbezpečnejšie webové odkazy na slávnych športovcov.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Zahanbujúce zlyhanie útočníka Ferdinanda Torresa
19.9.2011
Zlyhanie španielskeho útočníka Fernando Torres, ktorý momentálne hrá v drese londýnskeho klubu Chelsea, sa pravdepodobne nadlho zapíše do pamäte spoluhráčov i fanúšikov. V nedeľňajšom stretnutí 5. kola anglickej ligy proti mužstvu Manchester United totiž neuveriteľným spôsobom zahodil takmer 100-percentnú gólovú príležitosť. Jeho tím napokon duel prehral 1:3. "Myslím si, že takéto príležitosti by mal premieňať. Bol to kiks v nesprávnej chvíli," povedal kouč víťazného tímu Alex Ferguson. Klub Chelsea zaplatil za španielskeho útočníka 50 miliónov libier.
Komentáre:  0
Záhada "lesného chlapca": Ray mohol žiť aj v Česku
Záhada
19.9.2011
Piateho septembra sa na berlínskej radnici zjavil sedemnásťročný chlapec Ray. Tínedžer, ktorý hovorí plynule anglicky, úradom tvrdil, že žil so svojím otcom päť rokov v nemeckých lesoch. Pred viac ako dvoma týždňami jeho otec údajne zomrel, pochoval ho preto do jamy a zakryl kameňmi. Chlapec tvrdí, že nevie žiadne ďalšie podrobnosti o svojej identite, nepozná odkiaľ pochádza a ani svoje priezvisko. Polícia zatiaľ nenašla žiadne dôkazy, ktoré by Rayovu teóriu vyvracali, s pomocou lingvistických expertov sa snaží určiť chlapcov prízvuk, a tým aj lokalitu odkiaľ môže pochádzať. Úrady sa tiež domnievajú, že tínedžer mohol žiť aj v českých alebo rakúskych lesoch na hraniciach s Bavorskom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Prieskum: Svoje povolanie najviac nenávidia IT riaditelia
Prieskum: Svoje povolanie najviac nenávidia IT riaditelia
18.9.2011
Odborníci na univerzite v americkom Chicagu uskutočnili zaujímavý prieskum, ktorý u zamestnancov rôznych profesií skúmal mieru spokojnosti a pocit naplnenia z práce. Výsledky, ktoré zverejnil časopis Forbes, sú však pomerne prekvapujúce. Svoje zamestnanie majú zo všetkých najradšej kňazi a iní duchovní. Za nimi sa umiestnili hasiči, fyzioterapeuti a autori. Naopak, v zozname najnenávidenejších profesií figurujú také, ktoré sú spravidla veľmi dobre zaplatené. Úplne najnespokojnejší sú riaditelia v oblasti informačných technológií, ktorí svoje povolanie "nemusia" len o čosi viac ako ich kolegovia v oblasti predaja a marketingu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
BBC: Berlusconi sa pred kamarátom chválil počtom sexuálnych partneriek
BBC: Berlusconi sa pred kamarátom chválil počtom sexuálnych partneriek
18.9.2011
Britská štátna televízia BBC v sobotu zverejnila prepisy telefónnych rozhovorov súčasného talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho. Záznamy pochádzajú z rokov 2008 a 2009, dohromady sú obsiahnuté na takmer tisíc stranách. V jednom z nich z 1. januára 2009 Berlusconi povedal svojmu známemu podnikateľovi Giampaolovi Tarantinimu, že 11 žien čakalo za jeho dverami, ale že "urobil len" osem z nich, pretože nebolo možné "urobiť" všetky. Prokurátori sa v súčasnosti začali zaoberať Tarantinovými aktivitami. Medzi septembrom 2008 a májom 2009 Tarantini najal podľa talianskej prokuratúry 30 "mladých a štíhlych" dievčat, ktorým povedal, čo si majú obliecť a ako sa majú na večierkoch správať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Futbalista David Beckham predával pánske voňavky
18.9.2011
Futbalová ikona David Beckham v súčasnosti pôsobí v americkom tíme LA Galaxy, no odborníci už teraz špekulujú o jeho ďalšom pôsobisku. Ak by sa mu však nepodarilo získať kontrakt so žiadnym klubom, mohol by sa pomerne úspešne živiť aj ako predavač parfumov. Práve takúto úlohu totiž zaujal v zábavnej šou Ellen, keď sa v obchodnej sieti Target pokúšal predať kolínske vody nič netušiacim zákazníkom. Musel pritom počúvať pokyny, ktoré mu cez slúchadlo dávala moderátorka Ellen. Vo všeobecnosti možno konštatovať, že sa Beckhamovi v jeho novej práci darilo, i keď ho jedna staršia pani spoznala.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk