AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Benediktovi XVI. odfúklo jeho pápežskú čiapočku
21.8.2011
Pápež Benedikt XVI. musel na určitú dobu kvôli silnej búrke prerušiť sobotnú vigíliu na letisku Cuatro Vientos pri Madride, ktorá sa konala pri príležitosti Svetových dní mládeže v Španielsku. Silný vietor narobil problémy aj samotnému pápežovi, ktorému odfúkol jeho pápežskú čiapočku (pileolus). Napriek nepohodliu bola atmosfére na letisku Cuatro Vientos slávnostná a živá. Pútnici v dúhových slnečných klobúkoch mávali národnými vlajkami a mnohí sa pripravovali na prenocovanie priamo na mieste, kde sa v nedeľu uskutoční hlavná omša Svetových dní mládeže.
Komentáre:  0
Video: Koľko rokov má najmladší kazateľ na svete?
21.8.2011
Americký chlapec Kanon Tipton sa na YouTube preslávil už vo veku dvoch rokov, keď dokázal zobrať do ruky mikrofón a pustiť sa do "kázania" pred zhromaždením veriacich. Dnes ako štvorročný stojí pred náboženským zhromaždením v obleku a káže návštevníkom kostola o Bohu. Chlapec má k povolaniu pastora veľmi blízko, keďže Kanonov otec aj starý otec sú kazateľmi v tamojšej kresťanskej cirkvi.
Komentáre:  0
Múzeum Madam Toussads nezakáže svojim návštevníkom heilovať
Múzeum Madam Toussads nezakáže svojim návštevníkom heilovať
20.8.2011
Pri návšteve Múzea voskových figurín Madam Toussads v Londýne čakalo židovský manželský pár nepríjemné prekvapenie. Dvojica tínedžerov sa tam totiž nechala vyfotografovať so vztýčenými rukami. Manželia, ktorých prarodičia prežili holokaust, sa vedeniu múzea sťažovali a incident označili za prejav "antisemitizmu a bigotnosti". Správu známej turistickej atrakcie tiež požiadali, aby odstránili samotnú sochu. Múzeum sa za prípadnú urážku ospravedlnilo, odmieta však odstrániť Hitlerovu podobizeň. "Trváme na tom, aby naši návštevníci mohli prichádzať do priameho kontaktu s vystavenými exponátmi, ak si to želajú," uviedlo múzeum s tým, že zamestnanci sú inštruovaní upozorňovať turistov v prípade, ak sa správajú neúctivo.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Novodobý Fred Flinstone sa pokúšal vozidlo zastaviť nohami
20.8.2011
Každý z nás si určite pamätá animovaný seriál Flinstonovci, ktorého hlavný hrdina Fred zvykol namiesto bŕzd zastavovať svoje vozidlo vlastnými nohami. O niečo podobné sa nedávno pokúsil aj 24-ročný mladík z Detroitu, ktorému na rušnej ceste v meste Roseville prestali fungovať brzdy. V panike muž otvoril dvere a snažil sa vozidlo zastaviť nohami. Američan narazil do dvoch áut po tom, ako nedokázal zastaviť na červenej a pokračoval v ceste. Policajt, ktorý sa v aute priblížil k šoférovi, mladíkovi prikázal, aby zabočil k parku. Muž však narazil do ďalších dvoch áut pred tým, než konečne zastal. Vodiča na mieste zatkli za šoférovanie s neplatným vodičským preukazom.
Komentáre:  0
Nivea sa ospravedlnila za reklamu s "poľudšteným" černochom
Nivea sa ospravedlnila za reklamu s
20.8.2011
Svetoznáma kozmetická spoločnosť Nivea sa kvôli obvineniam z rasizmu ospravedlnila za časť svojej najnovšej reklamnej kampane. Konkrétne išlo o fotografiu elegantne pôsobiaceho černocha, ktorý odhadzuje svoju vlastnú hlavu s typickým afro účesom. Kompozíciu dotvára slogan "Poľudšti sa". Mnohých malo pobúriť to, že Nivea nepovažuje za štýlové dlhšie vlasy černochov a "afroštýl" tak patrí k nekultúrnym výjavom na ulici. "Táto reklama bola nevhodná a urážajúca. Nebolo našim zámerom nikoho uraziť, preto sa hlboko ospravedlňujeme. Táto reklama nebude nikdy viac použitá," uviedla spoločnosť na Facebooku.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Video: Blonďavý Novak Djokovič sa na kurte cíti ako nádherná žena
20.8.2011
Svetová tenisová jednotka Novak Djokovič je známa pre svoj zmysel pre humor, zvykne napríklad imitovať charakteristické maniere najznámejších tenistov sveta. Najnovšie sa jeho "obeťou" stala Maria Šarapovová. Djokovič totiž natočil video parodujúce reklamný spot, v ktorom ruská tenistka propagovala výrobky spoločnosti Head. Blonďavý srbský tenista sa vo videu napríklad priznáva k tomuto: "S raketou od Head som veľmi spokojná. Pri hre totiž v rukách treba mať niečo, čomu môžem dôverovať. Na kurte sa kvôli tomu cítim byť nádherná. Cítim sa preto ako žena."
Komentáre:  0
Video: Čínsky moderátor chcel chrániť mikrofón, naviekol si naň kondóm
20.8.2011
Moderátor čínskej štátnej televízie CCTV Shi Jinbin sa rozhodol chrániť techniku svojho vysielateľa netradičným spôsobom. V živom vstupe lokálneho vysielania hovoril Shi o tropickej búrke, ktorá sa prehnala severočínskou provinciou Shandong. Diváci si však všimli, že moderátor držal v ruke mikrofón, ktorý sa zdal byť niečím pokrytý. Podľa britského portálu metro.co.uk išlo o prezervatív, ktorým sa s najväčšou pravdepodobnosťou snažil chrániť mikrofón pred kvapkami vody a nadmernou vlhkosťou. Televízna stanica odmietla celú záležitosť komentovať.
Komentáre:  0
Video: Nad Holandskom sa zjavil "nukleárny" mrak
19.8.2011
V utorok 16. augusta sa nad holandským mestom Haarlem vznášal zvláštny úkaz v tvare "nukleárneho hríba". Nemusíte však mať strach, Holanďanov nikto nezbombardoval, ide len o zriedkakedy sa vyskytujúci prírodný úkaz. Podobný mrak môže vzniknúť, keď teplý vzduch stúpa nahor a dosiahne ešte teplejšie vrstvy. Potom prestane stúpať a začne sa namiesto toho rozširovať do strán a vytvárať mrak v tvare huby. Bežne je však vzduch postupom do výšky chladnejší, počas inverzie však môže k podobnému javu dôjsť.
Komentáre:  0
Správa o Depardieuovi vyvolala u moderátora záchvat smiechu
19.8.2011
Správa o nedávnom škandále známeho francúzskeho herca Gérarda Depardieuho, ktorý sa opitý vymočil v uličke lietadla francúzsko-holandskej spoločnosti Air France-KLM, vyvolala takmer nekontrolovateľný záchvat smiechu u moderátora spravodajskej televízie CNN Andersona Coopera. K incidentu došlo v utorok 16. augusta. Herec krátko po štarte vstal a vyhlásil, že chce ísť na malú potrebu. Letuška požiadala prominentného cestujúceho, aby počkal štvrť hodinu, kým bude lietadlo vo vzduchu. "Ja nemôžem čakať," odpovedal očividne opitý Dépardieu podľa slov jednej pasažierky. "Potom vstal a vymočil sa na zem."
Komentáre:  0
Video: Vodič smetiarskeho auta spôsobil kurióznu dopravnú nehodu
18.8.2011
V stredu došlo v americkom New Yorku ku kurióznej dopravnej nehode. Vodič smetiarskeho auta nezvládol riadenie a prerazil autom stenu nadzemných garáží. Auto sa zaseklo v rozbitej stene, kde zostalo visieť. Vodič, ktorý uviazol v kabíne vozidla, sa pri nehode zranil a musel bez pohnutia čakať, kým sa k nemu dostanú záchranári. Tí na miesto dorazili takmer okamžite a začali vozidlo zaisťovať. Medzitým dorazili aj hasiči, ktorí sa pustili do vyslobodzovania zraneného vodiča. Vodič bol následne prevezený do nemocnice s poranením krku a chrbta, jeho zranenia však nie sú vážne.
Komentáre:  0
Mopslík Otis má za sebou už 64 parašutistických zoskokov
18.8.2011
Desaťročný mops s menom Otis nedávno absolvoval už svoj 64. tandemový zoskok z lietadla. Urobil tak so svojím pánom, milovníkom adrenalínových športov Willom DaSilvom. Otis je tak pravdepodobne najskúsenejším psím a vôbec zvieracím parašutistom na svete. Pes podľa svojho majiteľa už vyrastal v parašutistickej kempe, kde sa neustále motal okolo inštruktorov, ktorí ho nakoniec začali brať do vzduchu. Začínal vraj len s krátkym 5-sekundovým zoskokom z výšky jedného kilometra, aby inštruktori zistili, či sa mu tento zážitok vôbec páči. "Prvý zoskok bol úžasný. Nebolo to o tom, či sa mu to páči - on to priamo zbožňoval," povedal DaSilva.
Komentáre:  0
Vo Švédsku predávajú dom: Má tri spálne a kostlivca v pivnici
Vo Švédsku predávajú dom: Má tri spálne a kostlivca v pivnici
18.8.2011
Milovníci histórie majú veľkú šancu bývať v priamom spojení so svojím koníčkom. Švédska realitná kancelária totiž ponúka na predaj bizarný dom v meste Visby pochádzajúci z roku 1750. Budova, ktorá bola postavená na základoch ruského pravoslávneho kostola, má päť izieb. V pivnici sa dokonca nachádza stredoveká hrobka s kostrou muža. Tá zrejme patrí Rusovi, ktorý zomrel pred približne 800 rokmi. Kuchyňa je v bývalom presbytériu, čo je priestor okolo hlavného oltára. Majiteľ realitnej agentúry Leif Bertwig vyhlásil, že z nezvyčajného domu netreba mať strach, pretože kostra "leží vo vysvätenej pôde a odpočíva v pokoji". Vyvolávacia cena za dom je 4,1 milióna švédskych korún (zhruba 450-tisíc eur).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Austrálčan jazdil opitý na chladiacom boxe, prišiel o vodičák
18.8.2011
Austrálčan Chris Petrie z mestečka Noosa si cez eBay objednal pojazdný chladiaci vozík. Ten si 23-ročný mladík zložil dohromady a posilnený alkoholom sa vydal do svojho okolia na skúšobnú jazdu. Testovaciu jazdu však prerušili policajti, ktorí Petrieho na jeho špecifickom vozidle zastavili. V dychovom teste mu namerali trojnásobok povoleného limitu a navyše nemal so sebou vodičský preukaz. Súd prikázal Austrálčanovi zaplatiť pokutu vo výške 500 austrálskych dolárov (zhruba 360 eur) a udelil mu zákaz riadenia motorových vozidiel na desať mesiacov. Motorizovaný chladiaci box, v Austrálii tiež známy ako "esky", môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 20 kilometrov za hodinu.
Komentáre:  0
Švédska korunná princezná Victoria čaká svoje prvé dieťa
Švédska korunná princezná Victoria čaká svoje prvé dieťa
18.8.2011
Švédska korunná princezná Victoria je tehotná. V stredu to oznámil kráľovský dvor. Tridsaťštyriročná princezná by mala porodiť budúci rok v marci. "Celá kráľovská rodina má radosť," uviedol hovorca kráľovskej rodiny. Pre kráľa Carla XVI Gustava a jeho manželku Silviu to bude prvé vnúča. Victoria sa vlani v júni vydala za dlhoročného priateľa, fitness trénera Daniela Westlinga. Jej zdravotný stav je podľa vyhlásenia dobrý, preto nie sú dôvody na zmenu jej oficiálneho programu. V nedeľu sa napríklad chystá do Osla, kde sa zúčastní pietneho obradu za obete nedávnych teroristických útokov v nórskej metropole a na neďalekom ostrove Utöya.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Hadí muž z Etiópie prekonal svetový rekord
17.8.2011
Profesionálny hadí muž 24-ročný Kiros Hadgu pôvodom z Etiópie sa svojím najnovším výkonom pravdepodobne zapíše do Guinessovej knihy rekordov. Svoje telo totiž dokázal prepchať cez tenisovú raketu štyrikrát za 47 sekúnd. Svoje číslo predviedol v škótskom Edinburgu počas predstavenia zábavnej skupiny The LadyBoys Of Bangkok. Hadgu teraz čaká na oficiálne potvrdenie svojho svetového rekordu z komisie Guinessovej knihy. V televíznom interview mladý akrobat prezradil, že má v pláne ďalšie pokusy o prekonanie rekordov. Pokúsi sa napríklad o čo najväčší počet preskokov cez reťaz len s jednou nohou, pričom druhú plánuje mať za hlavou.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Ukrajinské "femenistky" opäť protestovali nahotou
17.8.2011
Príslušníčky ukrajinskej aktivistickej skupiny Femen v utorok v Kyjeve protestovali proti prebiehajúcemu súdnemu procesu s bývalou premiérkou Juliou Tymošenkovou. Ako zvyčajne, aj teraz vyjadrovali svoje názory nahotou. Dvadsaťjedenročná Inna Ševčenková a o dva roky staršia Oksana Sačková totiž vyšplhali na strechu policajného auta, ktoré bolo pripravené na zásah v prípade výtržností na neďalekej demonštrácie na podporu Tymošenkovej. Dievčatá si vyzliekli košele a začali na mužov zákona pokrikovať: "Tento automobil je rezervovaný pre banditov, ďalší prosím." Po takmer dvoch minútach za nimi policajti vyliezli a mladé ženy odviedli.
Komentáre:  0
Video: Čo urobí hlasná hudba s vlasmi dievčaťa?
17.8.2011
Ak sa bude najbližšie vaša rodina či susedia sťažovať, že máte hudbu pustenú príliš hlasno, tak im ukážte toto video. Skutočný hluk sa totiž podľa niektorých prejavuje až vtedy, keď sa dajú do pohybu nejaké predmety v blízkosti reproduktorov. Aký účinok má nadmerná hlučnosť na ľudské telo, ukazuje toto video z Turecka. Dievčina si totiž sadla do špeciálne upravené vozidla, v ktorom sa nachádzali reproduktory s príkonom niekoľko desaťtisíc wattov. A hoci mladá žena vyzerala, akoby ju zasiahol elektrický prúd, zdvíhanie jej vlasov mal na svedomí výlučne zvuk. Žiadne ďalšie informácie o udalosti nie sú známe, ostáva nám tak len dúfať, že sa jej sluch natrvalo nepoškodil.
Komentáre:  0
Stotriročná mníška kvôli pápežovi prvýkrát opustí kláštor po 84 rokoch
Stotriročná mníška kvôli pápežovi prvýkrát opustí kláštor po 84 rokoch
17.8.2011
Stotriročnú rádovú sestru Teresitu čaká výnimočná udalosť. Po 84 rokoch, ktoré strávila v španielskom kláštore Buenafuente del Sistal, sa totiž chystá v piatok nakrátko opustiť jeho múry, aby sa mohla stretnúť s pápežom. Teresita, vlastným menom Valeria, sa stala mníškou vo svojich devätnástich rokoch 16. apríla 1927, teda presne v deň, keď sa narodil pápež Benedikt XVI, ktorý sa v Madride zúčastňuje Svetových dní mládeže (WYD). "Povedala, že chce celú trasu prejsť so zavretými očami, aby ju nič nerozptyľovalo," uviedla kláštorná matka predstavená María. Teresita doteraz opustila kláštor len jediný raz, a to počas španielskej občianskej vojny (1936-39).
Médiá: 2
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk