AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Ruskí miliardári sa pobili v televíznej diskusii
18.9.2011
Diskusia o svetovej hospodárskej kríze v ruskej televízii NTV sa skončila násilím. Miliardár Alexander Lebedev, ktorý zbohatol v bankovníctve, fyzicky napadol stavbárskeho magnáta Sergeja Polonského. Bývalý agent KGB Lebedev tvrdí, že ho Polonskij provokoval a začal sa mu vyhrážať. Podľa tamojších médií sa pritom obaja podnikatelia nikdy predtým do konfliktu nedostali. Polonskij uvažuje, že na útočníka podá trestné oznámenie. "V kritickej situácii nemáte na výber. Nevidím dôvod, prečo by som ja mal dostať prvý úder. Neutralizoval som ho," povedal Lebedev.
Komentáre:  0
Mačka ušla z domu, po piatich rokoch ju našli o 3 000 km ďalej
Mačka ušla z domu, po piatich rokoch ju našli o 3 000 km ďalej
18.9.2011
Koncom roka 2006 sa rodine z amerického štátu Colorado stratila mačka Willow. Spočiatku si mysleli, že sa zviera len niekde zatúlalo a po pár týždňoch sa vráti naspäť. Po uplynutí niekoľkých mesiacoch však už nedúfali, že Willow ešte niekedy uvidia. O to viac museli byť zaskočení, keď im zavolali zamestnanci útulku z New Yorku, ktorý je od ich domu vzdialený približne 2 900 kilometrov. Povedali im, že na jednej z ulíc našli ich mačku. Domáce zvieratko dokázali identifikovať pomocou elektronickému čipu, ktorý mala Willow na tele. Veterinári sa domnievajú, že mačka takú veľkú vzdialenosť neprekonala sama. Pravdepodobne ju niekto do New Yorku zobral a tam sa o ňu určitú dobu staral.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Holandský cyklista prekonal rekord. Dosiahol rýchlosť 130 km/h
17.9.2011
Sebastiaan Bowier, študent univerzity v holandskom Delfte, prekonal európsky rýchlostný rekord v cyklistike. V prostredí Nevadskej púšte v Spojených štátoch sa mu so svojím špeciálnym aerodynamickým bicyklom podarilo dosiahnuť rýchlosť 129,61 kilometra za hodinu. Špeciálny bicykel váži iba dvadsať kilogramov a s pomocou počítačovej simulácie ho vytvorili holandskí študenti. Najrýchlejším cyklistom na svete však ostáva Kanaďan Sam Whittingham, ktorému sa v septembri 2009 podarilo na svojom bicykli dosiahnuť rýchlosť 133,27 kilometra za hodinu.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Zákazníci v obchode len o vlások unikli smrti
17.9.2011
V utorok došlo v kalifornskom meste Mission Viejo k hrozivo vyzerajúcej nehode. Osemdesiatpäťročná vodička červeného cadillacu sa snažila zaparkovať na mieste pre invalidov, omylom však šliapla na plyn a auto cez výklad vletelo priamo do cyklistickej predajne. Dvaja ľudia sa len o vlások vyhli vozidlu, ktoré nakoniec narazilo do steny. Starenke a ani jej vnučke, ktorá sedela na sedadle spolujazdca, sa nič nestalo. Vážne neutrpeli ani tri ďalšie osoby, ktoré vidieť na záberoch z bezpečnostnej kamery. Škodu v obchode predbežne vyčíslili na 20 až 30-tisíc amerických dolárov (zhruba 21-tisíc eur).
Komentáre:  1
Filipínky zastavili klanovú vojnu, odopreli mužom sex
Filipínky zastavili klanovú vojnu, odopreli mužom sex
17.9.2011
Obyvateľov dediny Dodo na juhu Filipín už dlhšiu dobu sužovali násilnosti medzi dvomi moslimskými klanmi. Tí sa sporili o peniaze, pozemky a politický vplyv v obci. Na programe dňa boli okrem bitiek aj prestrelky. Situáciu sa však rozhodli riešiť tamojšie ženy, ktorým konflikt taktiež znemožňoval predávať svoje výrobky, keďže väčšina z nich sa živí ako šičky. Svojim manželom a druhom preto pohrozili, že v prípade ak neprestanú, odoprú im sex. O prípade informoval Rico Salcedo z úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), podľa ktorého bola hrozba sexuálne abstinencie účinná a situácia v dedine sa odvtedy upokojila.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Letecká šou v Nevade sa skončila tragédiou
17.9.2011
Tragédiou sa v piatok skončil každoročný letecký deň v meste Reno v americkom štáte Nevada. Najmenej deväť ľudí zahynulo a 54 utrpelo zranenia po tom, ako sa priamo na divákov zrútilo lietadla P-51 Mustang z obdobia druhej svetovej vojny. Medzi obeťami je aj 74-ročný pilot Jimmy Leeward, ktorý bol údajne skúseným akrobatickým pilotom. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe. Riaditeľ leteckej šou Mike Houghton však pre tamojšie médiá uviedol, že lietadlo malo pravdepodobne technické problémy. "Videla som na mieste ležať časti tiel - nohy, ruky. I tí, čo prežili, nemali niektoré končatiny," uviedla očitá svedkyňa nehody.
Komentáre:  0
Video: Motorkár len o vlások unikol nebezpečnej zrážke
16.9.2011
Motocyklistické preteky na okruhu v nemeckom meste Hockenheim museli 10. septembra po hrozivo vyzerajúcej nehode prerušiť. K incidentu došlo len asi jednu minútu po štarte, jeden z pretekárov spadol a jeho motorka sa po trati začala nekontrolovateľne rútiť v protismere. Chýbalo len pár centimetrov a motocykel by narazil do ďalšieho pretekára. Tomu sa celú nehodu podarilo zachytiť na kameru, ktorú mal pripevnené na prilbe. Žiaden z účastníkov kolízie však neutrpel vážne zranenia. Pretekára, ktorý len o vlások unikol vážnej nehode, zasiahol do pravého ramena menší úlomok z havarovanej motorky.
Komentáre:  0
Video: Paródia na prezidenta Medvedeva neprešla ruskou cezúrou
16.9.2011
Pred niekoľkými mesiacmi sa na internete objavilo video, na ktorom ruský prezident Dmitrij Medvedev tancuje počas stretnutia so svojimi bývalými spolužiakmi z univerzity. Internetový svet vtedy nadchli predovšetkým prezidentove netradičné tanečné kreácie. Jeho "robotické" pohyby sa podľa BBC dokonca stali tanečnou senzáciou roka. Scénku parodujúcu Medvedevove pohyby, ktorá sa mala objaviť v zábavno-súťažnom programe KVN, však prvý kanál ruskej štátnej televízie nakoniec neodvysielal. Cenzúrou zostal zaskočený aj samotný prezident, ktorý v reakcii zverejnil odkaz na video na svojom Twitter účte.
Komentáre:  0
Video: Túto loď nič nezastaví, ani nízky most
16.9.2011
Najvyšší stožiar morskej plachetnice Alden 58 Aratinga je vysoký 25 metrov. Dokáže takáto loď podplávať most, ktorého vozovka je vo výške 20 metrov? Drvivá väčšina ľudí by na otázku odpovedala jednoznačne nesúhlasne, no toto video dokazuje, že nič nie je nemožné. Americký kapitán David Parrott predvádza špecifický manéver, pri ktorom nakloní svoju loď na pravú stranu, tak aby celková výška plavidla bola nižšia ako 20 metrov. Používa pritom dve jednotonové závažia, ktoré sú lanom pripevnené práve práve o vrchol najvyššieho stožiara.
Komentáre:  0
Jackie Kennedyová neznášala Martina Luthera Kinga
Jackie Kennedyová neznášala Martina Luthera Kinga
15.9.2011
"Nemôžem sa pozerať na fotku Martina Luthera Kinga bez toho, aby som si nepomyslela, aký odpudivý je ten človek," povedala na audionahrávke Jackie Kennedyová, vdova po zavraždenom americkom prezidentovi Johnovi F. Kennedym, nahranej len štyri mesiace po jeho smrti. Asi osem hodín záznamu zachytáva rozhovor Jackie s historikom Arthurom Schlesingerom, zverejnený však bol len prednedávnom. Lídrovi afroamerického hnutia a bojovníkovi za občianske práva Kingovi nevedela bývalá prvá dáma odpustiť ani to, že údajne prišiel na Kennedyho pohreb opitý. Kriticky sa vyjadrila napríklad aj na adresu indickej premiérky Indíry Gándhiovej a francúzskeho prezidenta Charlesa de Gaullea.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Metlobal na ulici? Nie, to je len čínska upratovacia čata
15.9.2011
Náhodnému okoloidúcemu sa podarilo na kameru zachytiť netradičnú pouličnú bitku, ku ktorej došlo na upršanej ulici vo východočínskom veľkomeste Handan. Jej hlavnými aktérmi boli členovia mestskej upratovacej čaty, ktorí fyzicky útočili na neidentifikovaného muža. Ten na nich predtým údajne slovne zaútočil. Ženy sa na provokatéra rozhodli použiť svoj pracovný nástroj - metly. Jedna z nich ho do hlavy udierala s takou silou, že metlu zlomila. Do útoku sa postupne zapojili takmer všetky pracovníčky. Presný dôvod, prečo k tejto potýčke došlo, však nie je známy.
Komentáre:  0
Austrálčania si budú môcť oficiálne zvoliť "tretie" pohlavie
Austrálčania si budú môcť oficiálne zvoliť
15.9.2011
Muž alebo žena už nie sú jediné dve možnosti, ktoré majú úrady povolené vpisovať do kolonky pohlavie v austrálskych pasoch. Tamojšia vláda sa totiž rozhodla, že umožní aj zápis "tretieho" pohlavia. Znak "X" bude teda znamenať bližšie neurčené pohlavie, ktoré by sa však malo využívať hlavne v prípade transsexuálov a ďalších ľudí s nejednoznačne určeným pohlavím (hermafroditi). "Takéto osoby často zadržiavali na letiskách pri pasových kontrolách kvôli tomu, že ich doklady nezodpovedali ich vzhľadu. Bolo to veľmi nepohodlné a niekedy aj nebezpečné. Ľudia, ktorí si zmenili pohlavie, teraz môžu cestovať bez problémov," uviedla predkladateľka zákona senátorka Prattová, ktorej partner je transsexuál.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Britské ministerstvo: V krajine máme tisíce rasistických škôlkarov
Britské ministerstvo: V krajine máme tisíce rasistických škôlkarov
15.9.2011
Učitelia na materských a základných školách vo Veľkej Británii majú nezvyčajnú a aj pomerne kontroverznú povinnosť. Ministerstvu školstva musia povinne oznamovať akékoľvek prejavy rasizmu alebo iných foriem intolerancie. Pravidlo sa vzťahuje na deti vo veku od troch rokov do jedenástich. V školskom roku 2009-2010 tak rezort evidoval až 34-tisíc "netolerantných detí a žiakov". V jednom zo záznamov sa napríklad píše o škôlkarovi obvineného z rasizmu za to, že svojho kamaráta nazval "brokolicovou hlavou". "Takéto pravidlá sú nevhodným zásahom do života detí a podkopávajú morálnu autoritu učiteľov, aby žiakov naučili schopnosť rozlišovať medzi dobrým a zlým," povedal z Adrian Hart z občianskeho združenia Manifesto Club.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Video: Máte problémy s prejedaním sa? Kúpte si mačku
15.9.2011
Neovládateľná chuť do jedla sa pravidelne hlási o slovo v pokročilých večerných hodinách. Večerné prejedanie však môže spôsobiť to, že ľudia nemajú chuť jesť ráno a doobeda, čím sa spúšťa kolotoč denného hladovania a večerného vyjedania chladničky. Pre ľudí, ktorí majú takýto problém, ale aj pre tých, ktorí chcú jednoducho schudnúť, je tu prekvapujúce riešenie. Ako ukazuje toto video, pomôcť by mohla obyčajná mačka, ktorá sa dá vycvičiť tak, aby vám bránila dostať sa do chladničky. Priznávame, že táto metóda má určité nedostatky - ostatní členovia rodiny nemôžu vyhladovať a aj mačky potrebujú spať.
Komentáre:  0
Manželský pár si omylom rezervoval hotel na nesprávnom kontinente
Manželský pár si omylom rezervoval hotel na nesprávnom kontinente
14.9.2011
Nie je Eastbourne ako Eastbourne. Rozdiel medzi britským letoviskom s týmto názvom a rovnako znejúcim mestečkom na Novom Zélande si do smrti zapamätá manželský pár z Juhoafrickej republiky. Michael a Sunette Adendorffovci si cez internet rezervovali miesta v hoteli Majestic na tzv. Kráľovskej promenáde. Mylne sa však domnievali, že tento rezort sa nachádza na Novom Zélande neďaleko Wellingtonu, kam sa aj spoločne vybrali. Mali totiž namierené na svetový šampionát v rugby. Po dlhšom hľadaní sa však od miestnych dozvedeli, že v mestečku nie je žiaden hotel s takým menom. Keďže boli okolité penzióny vypredané, predavačka z tamojšieho obchodu im preto ponúkla ubytovanie vo svojom byte.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: V Japonsku majú najlepšiu fontánu na svete
14.9.2011
Na železničnej stanici Osaka Station City v juhojaponskom meste Osaka nainštalovali netradičnú fontánu, ktorá si medzi medzi miestnymi i cudzincami získala pomenovanie "vodná tlačiareň". Nie je žiadnym prekvapením, že tento umelý vodopád je v skutočnosti zložitý technický vynález. Fontána totiž dokáže vypúšťať vodu v presných počítačom určených intervaloch, čím prúdy vody vytvárajú pri svojom dopade rôzne obrazce. Zväčša sú to najrozličnejšie dekoratívne vzory, no vodopád dokáže napríklad cestujúcich informovať aj o presnom čase alebo názve stanice, na ktorej sa nachádzajú.
Komentáre:  1
Video: Okoloidúci zodvihli horiace BMW, zachránili život motorkárovi
14.9.2011
Pri zrážke 21-ročného motocyklistu s luxusným BMW v americkom štáte Utah našťastie nikto neprišiel o život. Mladík bol po nehode v bezvedomí a uviazol pod automobilom, obe vozidlá pritom začali horieť. Život mu však zachránili okoloidúci, ktorí auto spoločne nadvihli a motorkára vytiahli. Následne bol muž letecky prepravený do neďalekej nemocnice. Je stále v kritickom stave, lekárom sa ho však podarilo stabilizovať. Utrpel mnohopočetné zlomeniny a popáleniny. Vodič auta vyviazol bez vážnejších zranení.
Komentáre:  1
Video: V roku 2012 si budete môcť kúpiť "karavanočln"
13.9.2011
Nemecká firma Sealander začala so sériovou výrobou svojho rovnomenného produktu. Ide o hybridný dopravný prostriedok, ktorý je možné používať ako automobilový príves i ako malý čln. "Karavanočln" je dielom nemeckého dizajnéra Daniela Strauba, na trh by sa mal dostať v prvej polovici roka 2012 a stáť by mal okolo 15-tisíc eur. Podľa tvorcových slov je vynález určený hlavne pre plytké a pomalé vody jazier. Zariadenie je vyrobené z plastov a sklolaminátu a má vlastný motor, ktorý je určený pre pohyb vo vode. Rozmery sú 389 cm na dĺžku, 160 cm na šírku a 185 cm na výšku.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk