AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Britská vláda odtajnila 9-tisíc strán dokumentov o UFO
Britská vláda odtajnila 9-tisíc strán dokumentov o UFO
12.8.2011
Britské ministerstvo obrany vo štvrtok zverejnilo svoje "Akty X", ktoré predstavujú asi 9-tisíc strán textu o UFO z rokov 1985 až 2007. Dokumenty obsahujú svedecké výpovede o pozorovaní nevysvetliteľných úkazov, nákresy i fotografie. Zložky obsahujú stovky príbehov, od tých relatívne bežných až po bizarné až bláznivé hlásenia. K takým patrí aj rozprávanie matky a dcéry z Londýna, ktoré vraj v roku 2003 uvideli na oblohe svetlá skrutkovitého tvaru. Nato ich navštívili dvaja muži v kozmických úboroch a čiernych okuliaroch, predstavili sa ako Mork a Mindy a povedali im, aby sa kvôli možnému ožiareniu na svetlá nepozerali, spýtali sa ich, v akom znamení sú narodené a zase zmizli. Mork a Mindy pritom boli postavy staršieho amerického seriálu o mimozemšťanoch.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Maďari nepotrebujú akvaparky, vystačia si s bagrom
12.8.2011
V slovenských médiách sa pred pár dňami objavila správa o tom, že jeden z najväčších plánovaných akvaparkov v Maďarsku sa pre problémy s lokalitou možno presunie na Slovensko. Park to pritom mal byť unikátny, mal zahŕňať výstavbu umelej pláže pri jazere a štvorhviezdičkového hotela v tvare lode Titanic. No zdá sa, že Maďari nepotrebujú žiadne exkluzívne zariadenia na to, aby si vo vode užili kopec zábavy. Dokazuje to aj toto video s pôvodným titulom "igazi élményfürdő" (maď. skutočné dobrodružstvo), ktoré bolo natočené len vo štvrtok. Skupine mužov, žien a detí tu v malom bazéne zabezpečuje adrenalínovú zábavu obyčajný bager.
Komentáre:  0
Náhoda? Putin sa potápal pred kamerami a objavil antický poklad
12.8.2011
Ruský premiér Vladimir Putin má za sebou ďalší zo svojich dobrodružných kúskov. Najnovší počin však u mnohých vyvoláva skôr posmešky ako obdiv. Bývalý ruský prezident sa totiž potápal vo vodách Čierneho mora v okolí starogréckej osady Fanagoria. Tam sa mu v hĺbke dvoch metrov podarilo nájsť dve antické amfory, ktoré by mali pochádzať zo 6. storočia pred Kristom. Podľa ruského blogera Arkadija Babčenka išlo o divadlo. "Na Tamanský polostrov som roky jazdil s archeologickými expedíciami. Všetko je tam už preskúmané. Amfor je tam skutočne plný vagón, ale pod pieskom. Za 1 500 rokov ich piesok nemôže nezaniesť," píše Babčenko.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Svet pobláznil nový trend - horsemaning
12.8.2011
Svetu vtipných fotografických autoportrétov vládne nový trend s názvom horsemaning. Nie je to pritom tak dávno, čo bola táto skupina ľudí pobláznená iným výstrelkom - plankingom. Podstatou tejto aktivity je vyfotiť seba alebo niekoho iného ležiac nehybne tvárou dole ako plochá doska. Na druhej strane, horsemaning je o niečo zložitejší. Na "správnu" fotografiu budete potrebovať dvoch ľudí - jedného človeka, ktorého hlavu nevidieť a druhého, ktorému vidno výlučne hlavu. Horsemaning však nie je úplne nová záležitosť. Takéto fotky totiž vznikali a boli populárne už v dvadsiatych rokoch minulého storočia.
Komentáre:  0
Video: Zábery výtržníka v Manchestri sa stali internetovým hitom
12.8.2011
Vlna výtržností, podpaľačských útokov a rabovania v britských mestách sa začala v sobotu v Londýne a preniesla sa aj do iných oblastí Anglicka vrátane miest ako Manchester, Liverpool či Birmingham. Nepokoje v týchto mestách kulminovali v utorok večer, kedy na uliciach Manchestra údajne došlo aj k tejto vtipnej "výtržnosti". Video natočené z recesie si na YouTube za jeden deň pozrel viac ako jeden milión ľudí. Mestá zasiahnuté v uplynulých dňoch výtržnosťami a rabovaním však boli v noci nadnes relatívne pokojné, k čomu prispeli tisícky policajtov v uliciach, ale aj silný dážď.
Komentáre:  0
Video: V Pekingu sa konajú majstrovstvá v "blatofutbale"
12.8.2011
V hlavnom meste Číny sa od 9. do 20. augusta koná prvý turnaj v najšpinavšom športe na svete - bahennom futbale. Zápasy sa odohrávajú v pekinskom olympijskom parku, celkovo sa na nich zúčastní 32 tímov a víťaz bude môcť reprezentovať Čínu na budúcoročných majstrovstvách sveta v bahennom futbale, ktoré sa majú konať vo Veľkej Británii. Blatofutbal vznikol koncom deväťdesiatych rokov vo Fínsku. Odvtedy sa rozšíril do viacerých krajín vrátane Ruska, Švajčiarska, Islandu či Brazílie. Stretnutie zvyčajne pozostáva z dvoch 12-minútových polčasov.
Komentáre:  0
Horiace auto v Londýne sa začalo roztápať
Horiace auto v Londýne sa začalo roztápať
12.8.2011
Počas nedávnych nepokojov v uliciach britskej metropoly i ďalších miest zapálili výtržníci stovky požiarov. Okrem odpadkových košov a obchodov boli ich pravdepodobne najobľúbenejším cieľom práve autá. O tom s akou veľkou teplotou museli následne bojovať hasičské jednotky svedčí aj táto fotografia z londýnskeho predmestia Peckham. Na zábere je totiž vidieť zhorený automobil ktorý sa čiastočne začal roztápať, keďže jeho pneumatiky "presiakli" do asfaltovej cesty. Združenie britských poisťovní (ABI) odhaduje, že výtržnosti v britských mestách si vyžiadali materiálne škody vo výške desiatok miliónov libier.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Kuriózna dopravná nehoda na diaľnici v Texase
11.8.2011
Na diaľnici v americkom Texase sa v utorok odohrala bizarné nehoda. Príves nákladného vozidla sa zdvihol do vzduchu a zakliesnil sa do informačnej tabule nad cestou. Následne tam zostal takto visieť a daný úsek diaľnice musel byť uzavretý po celú noc. Ťahač sa od prívesu oddelil a zastavil sa až o asi 100 metrov ďalej. Polícia príčiny nehody, pri ktorej nikto neutrpel zranenia, vyšetruje. Vodič podľa nej nebol pod vplyvom alkoholu ani inej omamnej látky. "Zatiaľ nevieme, či došlo k technickej poruche, alebo k ľudskému zlyhaniu," uviedol pre denník Houston Chronicle Charles Vasquez z oddelenia houstonskej polície.
Komentáre:  0
Český lekár transplantoval novú tvár žene, ktorú znetvoril šimpanz
Český lekár transplantoval novú tvár žene, ktorú znetvoril šimpanz
11.8.2011
Američanka Charly Nashová, ktorej tím českého chirurga Bohdana Pomahača v bostonskej nemocnici v máji transplantoval tvár, sa prvýkrát predstavila verejnosti. V televíznom programe NBC Today povedala, že sa teší, keď bude môcť robiť veci, ktoré predtým považovala za samozrejmé - cítiť vôňu ruží, vnímať chuť jedla a dýchať nosom. Nashovú v roku 2009 napadol a znetvoril 90-kilogramový šimpanz, ktorého jej kamarátka chovala ako domáce zviera. Šimpanz Nashovej odtrhol z tváre nos, pery a očné viečka a navyše jej odtrhol obe ruky. Lekári neskôr museli žene odobrať oči, ktoré zviera vážne poškodilo.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Piesočný závej odrezal od sveta španielsku dedinu
Piesočný závej odrezal od sveta španielsku dedinu
11.8.2011
Asi 500 turistov a stálych obyvateľov juhošpanielskej obce Paloma Baja ležiacej na brehu Atlantického oceána odrezal od okolitého sveta piesočný závej. Vietor naniesol na jedinú prístupovú cestu takú masu piesku, že sa kvôli vzniknutej dune stala úplne neprístupnou. Piesočný kopec siahal do výšky niekoľkých metrov, mnoho zaparkovaných áut i dopravných značiek pod nánosom úplne zmizlo. "Nemôžeme vyjsť na nákupy a v prípade zlého počasia odtiaľto neunikneme," citovali tamojšie médiá jedného z obyvateľov. Samosprávne orgány neďalekého mesta Tarifa vyslali na miesto ťažkú techniku, pomoc ktorej sa nakoniec cestu podarilo sprejazdniť.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Unikátne zábery kolapsu vulkanického krátera
11.8.2011
Vulkán s názvom Pu`u `O`o na americkom ostrovnom štáte Havaj sa v priebehu posledných niekoľkých týždňov prejavuje zvýšenou aktivitou. V stredu 3. augusta zaznamenalo Havajské vulkanologické observatórium výrazný prepad sopečného krátera. Viac ako dve hodiny trvajúci kolaps sa podarilo zachytiť aj na kameru. Pod kráterom sa nachádzalo veľké množstvo tekutej lávy, ktorá následne začala prenikať na povrch. Podľa vedcov nebol prepad až taký neočakávaný, keďže sa v priebehu posledného mesiaca úroveň lávy zvyšovala a tým aj výška krátera. "Čakali sme, že sa niečo stane," uviedla geologička Janet Babbová z tamojšieho observatória.
Komentáre:  0
Video: Stres v šanghajskom metre majú znížiť boxerské vrecia
11.8.2011
Dochádzanie do práce alebo školy vo veľkomestách možno málokedy označiť za príjemnú činnosť. Predstavte si však, aké je to používať verejnú hromadnú dopravu v metropole s 23 miliónmi obyvateľov. Niečo podobné si asi myslela spoločnosť Adidas, ktorá v šanghajskom metre nainštalovala niekoľko boxerských vriec. Cestujúci sa tak môžu "násilím" zbaviť frustrácie a stresu priamo na nástupištiach. Na vrecia umiestnil Adidas nasledovný nápis: "Každý rok na nástupišti čakáte asi 1 824 minút. Nemrhajte už svojím časom. Poďte a udrite si!"
Komentáre:  0
Mladík uniesol svoju prastarú matku. Splnil tým jej prianie
Mladík uniesol svoju prastarú matku. Splnil tým jej prianie
11.8.2011
Rozsiahle pátranie za účasti značného počtu policajtov vyvolal vo Francúzsku 20-ročný mladík Anthony, ktorý inicioval vydarený únos svojej 90-ročnej prababičky z domova dôchodcov vo Villemoisson-sur-Orge neďaleko Paríža. Ako prezradil Anthony, ktorý o realizáciu svojho plánu požiadal istého priateľa, starká mu neustále rozprávala o tom, ako sa nemá dobre a túži po návrate domov. "Chcel som jej pomôcť, aby žila tam, kde sa bude cítiť dobre," cituje denník Le Parisien. "Anthony to urobil, pretože presne vedel, čo cítim. Chcem iba späť domov," povedala pre denník žena, ktorá sa z domova dôchodcov pokúsila už pred únosom päťkrát zutekať.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Americké noviny rozdajú predplatiteľom bezplatné tablety
Americké noviny rozdajú predplatiteľom bezplatné tablety
10.8.2011
Americký mediálny konglomerát Tribune Co., prevádzkujúci napríklad denníky Chicago Tribune alebo Los Angeles Times, chystá pre svojich predplatiteľov novinku - tablet zdarma. So spoločnosťou Samsung sa totiž s veľkou pravdepodobnosťou chystá vyvinúť vlastné dotykové čítacie zariadenie. Spoločnosť je pritom od roku 2008 v insolvencii. Informácie priniesla televízia CNN s odvolaním sa na nemenované zdroje vnútri spoločnosti. Hovorcovia oboch spoločností sa k údajnému projektu zatiaľ nevyjadrili. Tribune Co. však nie je prvým tradičným novinovým vydavateľstvom v USA, ktoré má takéto plány. Prvenstvo v tejto oblasti zrejme najskôr uloví firma The Philadelphia Media Network, ktorá vydáva noviny Inquirer a Daily News.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Z jazera vytiahli zachované telo potápača, ktorý sa utopil pred sedemnástimi rokmi
Z jazera vytiahli zachované telo potápača, ktorý sa utopil pred sedemnástimi rokmi
10.8.2011
Prekvapujúco dobre zachované telesné pozostatky potápača, ktorý sa utopil 10. júla 1994, vyzdvihli z hlbočiny po viac ako 17 rokoch. Donald Christopher Widecker zomrel v hĺbke 82 metrov vo vodách jazera Tahoe ležiacom na hraniciach amerických štátov Kalifornia a Nevada. Zachovalosť telesných pozostatkov vtedy 44-ročného muža odborníci vysvetľujú ich zakonzervovaním vo vode, ktorej teplota sa pohybuje v rozmedzí od 2,2 do 3,3 stupňa Celzia, ako aj faktom, že sa nachádzali v potápačskom odeve a v hĺbke, kde na ne pôsobil veľký tlak. Kuriozitou je, že mužovo telo "objavili" už po druhý raz. Prvýkrát sa tak stalo ešte pred desiatimi rokmi, vtedy sa však pri pokuse vyzdvihnúť ho z hlbín pretrhlo lano.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Na ceste v Kalifornii sa odohrala scéna ako z akčného filmu
10.8.2011
Televíznemu štábu z kalifornského mesta Stockton sa náhodou podarilo zachytiť neobvyklú dramatickú situáciu. Natočili totiž muža, ktorý sa držal za otvorené bočné okno rýchlo jazdiaceho auta. Ako sa neskôr ukázalo, muž sa na auto vrhol preto, lebo si myslel, že sa v ňom nachádza ukradnutá kabelka jeho známej. Po chvíli sa mu dokonca podarilo dostať sa okienkom dovnútra. Vozidlo zastavila až policajná hliadka, ktorú privolal ďalší náhodný svedok. Podľa informácií amerických médií sa však odcudzená kabelka v aute nenašla a údajne malo ísť "len o nedorozumenie". Pri bizarnom incidente nikto neutrpel zranenia.
Komentáre:  0
Facebook v novembri nezanikne. Hrozba na YouTube je zrejme falošná
10.8.2011
Hackerská skupina s názvom Anonymous údajne ohlásila svoj zámer 5. novembra 2011 prostredníctvom rozsiahleho útoku "zničiť" najväčšiu sociálnu sieť Facebook. Mala tak urobiť vo videu na YouTube, v ktorom skupina okrem iného otvorene obviňuje Facebook z predávania dôverných informácii o svojich užívateľoch vládam. Portál zive.sk však informuje o tom, že zverejnená hrozba je s vysokou pravdepodobnosťou falošná. Video bolo publikované na nedávno založenom YouTube kanále. Anonymous ale majú vlastný kanál, na ktorom však žiadne podobné video nie je. Oficiálny blog skupiny taktiež nič nehovorí o videu spojenom s útokom na Facebook.
Komentáre:  0
Vedci objasnili záhadu záhadnej oranžovej hmoty na Aljaške
10.8.2011
Americkí experti zistili, že mastná oranžová hmota v mori pri Aljaške bola vlastne zhlukom miliónov mikroskopických vajíčok. Predstavitelia amerického Národného úradu pre oceány a atmosféru (NOAA) však stále nevedia s určitosťou povedať o vajíčka akého druhu živočíchov ide. Nevie sa ani, či sú jedovaté. To vzbudzuje obavy mnohých obyvateľov neďalekej inuitskej osady Kivalina, v ktorej žije 374 ľudí. Oranžová hmota sa objavila pri brehoch minulý týždeň, tamojší obyvatelia sa s takým fenoménom ešte nestretli. Oranžová hmota už medzitým nie je viditeľná, nedá sa však s určitosťou povedať, či mikroskopické vajíčka nie sú ešte vo vode.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk