AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Reportérku zasiahla v živom vstupe voda z požiarneho vrtuľníka
14.7.2011
Americká reportérka Suzi Theodoryová v živom vstupe informovala o lesných požiaroch v južnej Kalifornii, keď záchranárska helikoptéra vyliala na ňu a jej štáb celý obsah špeciálneho vodného mecha. Vo videu možno Theodoryovú počuť, ako sa po plnom zásahu hystericky smeje. Reportérka si však zachovala chladnú hlavu a vzápätí sa vrátila pred televíznu kameru. “Ako ste mohli vidieť, helikoptéra práve na nás vyliala vodu. To preto lebo sme veľmi blízko plameňov. Nie je to vtipné, ale vôbec sme to neočakávali," povedala Theodoryová divákom.
Komentáre:  0
Video: Nová generácia telefónov?
14.7.2011
Čím väčší telefón, tým lepšie? Došlo k zvráteniu súčasného vývoja moderných technológii a trend miniaturizácie nahradil opačný trend maximalizácia? Našťastie nie, to len staršia účastníčka protestného zhromaždenia v juhošpanielskom meste El Puerto de Santa María neďaleko Sevilly prvýkrát v živote používala megafón. Jeho obsluhu si očividne splietla práve s telefonickým zariadením. Strémovanej žene nakoniec pomohol ďalší protestujúci a nakoniec sa jej pred zhromaždenými podarilo úspešne predniesť svoj prejav.
Komentáre:  0
Video: Google od vás chce vedieť, čo milujete
14.7.2011
Spoločnosť Google potichu spustila novú formu vyhľadávania informácií na internete, ktorá na jednej jedinej stránke kombinuje a zobrazuje väčšinu v súčasnosti Googlom poskytovaných služieb. Projekt s anglickým názvom "WDYL - What Do You Love" (Čo milujete) sa nachádza na samostatnej webovej stránke www.wdyl.com. Pri vstupu na portál uvidíte najprv len dialógový riadok a spúšťacie tlačidlo s bielym srdiečkom. Vo výsledkoch sa vám následne zobrazia napríklad fotoalbumy Picasa, správy, knihy, diskusie, mapy či patenty. V obsahu pre mobilné telefony a tablety, si výsledky môžete nechať preložiť alebo ich preposlať poštou známemu.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Mohutné dažde premenili ulice Kazane na rieky
14.7.2011
Uplynulú sobotu boli dažde v ruskej Kazani také intenzívne, že sa ulice naplnili vodou a autá mohli cez ne prechádzať len s veľkými ťažkosťami. Minulú stredu zase zasiahli prudké lejaky mesto Pjatigorsk na severu Kaukazu, kde spôsobili nemalé škody na infraštruktúre, ako aj na osobnom majetku. „Voda začala prudko stúpať, ponáhľali sme sa, aby sme zachránili svoj majetok a premiestnili ho čo najvyššie. Hladina vody sa ale zvyšovala veľmi rýchlo, za 15 až 20 minút stúpla na 40 až 50 centimetrov,“ uviedol Sergej Serdjukov z Pjatigorska.
Komentáre:  0
Video: Syn ukrajinského prezidenta sa za bieleho dňa spil na mol
14.7.2011
Syn ukrajinského prezidenta, Viktor Janukovyč ml., sa za bieleho dňa poriadne potúžil alkoholom. Potomok hlavy štátu sa bezprízorne s priateľmi potácal v samotnom centre Kyjeva, na ulici Kropivncskogo, kde býva. Amatérske zábery vznikli v utorok 12. júla. Ukazujú, ako syn hlavy štátu skúša vojsť do viacerých dverí, kým nájde tie správne. Keď sa ho priatelia snažia naviesť správny smerom, ich pomoc odmieta a je k nim dokonca hrubý a vulgárny. Ukrajinský spravodajský portál kp.ua pritom uvádza, že prezident Viktor Janukovyč iba nedávno pred novinármi svojich potomkov chválil a vyhlasoval, že je na svoje deti aj vnúčatá nesmierne hrdý.
Komentáre:  1
Rakúske feministky uspeli. V hymne už nebudú len "slávni synovia"
13.7.2011
Rakúske parlamentné strany - sociálni demokrati (SPÖ), ľudovci (ÖVP) a zelení (Grüne) - sa dnes dohodli na tom, že krajina bude mať od 1. januára 2012 nový text štátnej hymny. Dôvodom je snaha o politickú korektnosť, keďže v súčasnom texte sa spieva len o "slávnych synoch". Z tohto dôvodu bude táto pasáž rozšírená aj o "slávne dcéry". Nemecké slová "Heimat bist du großer Söhne" tak nahradia "Heimat großer Töchter, Söhne". Nacionalistická Slobodná strana Rakúska (FPÖ), ktorú vedie Heinz-Christian Strache, je razantne proti zmene. Vo svojom vyhlásení označila iniciatívu za "genderovú frašku".
Komentáre:  3
Video: Frustrovaný vodič napadol cyklistu, ktorého nemohol predbehnúť
13.7.2011
Štyridsaťdeväťročný právnik Simon Page sa v Londýne stal obeťou fyzického útoku nahnevaného vodiča, ktorý sa ho predtým niekoľkokrát pokúšal neúspešne predbehnúť. Cyklista bol súčasťou sedemčlennej skupiny, ktorá sa ešte v máji tohto roku presúvala z mesta Dover do britskej metropoly. "Počas jazdy sa nás auto pokúšalo predbehnúť, keď sme prechádzali okolo cestného ostrovčeka, ktorý cestu výrazne zúžil. Na vodiča sme preto kričali, aby prestal. Keď vodič zbadal, že sa snažím zapamätať si jeho evidenčné číslo, vyšiel von a zaútočil na mňa," opísal incident Page, ktorý video ukázal aj polícii. Tá však podľa neho nepodnikla proti útočníkovi žiadne kroky.
Komentáre:  1
Video: Pri tejto žiadosti o ruku žena takmer dostala infarkt
13.7.2011
Snaha o originálne a netradičné požiadanie o ruku priateľky sa stáva v ostatnom čase čoraz populárnejšie. Prednedávnom napríklad vyjadril Američan Michael vôľu zosobášiť sa so svojou Ginny prostredníctvom filmovej upútavky v kinosále. V tomto nedávno zverejnenom videu zas mladý Kanaďan vyznal lásku spôsobom, ktorý jeho priateľke - jemne povedané - vyrazil dych. Predstieral totiž , že sa mu z ruky vyšmykol snubný prsteň, načo spadol zo strechy štvorposchodovej budovy. Vyľakaná žena pribehla k zábradliu, odkiaľ však našťastie mohla vidieť svojho snúbenca živého a zdravého, ako aj nápis: "Zoberieš si ma?"
Komentáre:  0
Video: Falošný čínsky taxikár sa snažil ujsť - s policajtom na streche
13.7.2011
Video, ktoré sa v týchto dňoch veľkou rýchlosťou šíri čínskym internetom, zobrazuje falošného čínskeho taxikára, ktorý sa pokúša o útek s dopravným policajtom visiacim na jeho streche. Incident sa odohral v meste Chengdu v stredočínskej provincii Sičuan. Podvodníka, ktorý si svoje auto premaľoval do taxikárskych farieb, odhalil pri kontrole dopravný policajt. Ten sa jeho pokusu o útek snažil zabrániť tým, že vyskočil na strechu vozidla. Mužovi zákona napokon pomohli duchaprítomní vodiči autobusu a ďalšieho taxíka, ktorí vozidlu zablokovali cestu. Okoloidúci občania mesta Chengdu následne podvodníka zadržali.
Komentáre:  0
Video: Akrobatka "cvičila" na newyorskom moste, zatkla ju polícia
13.7.2011
Americká akrobatka Seanna Sharpová skončila v pondelok v rukách polície po tom, ako sa rozhodla predviesť svoje "aeralistické" umenie na 90 metrov vysokej veži newyorského mosta Williamsburg Bridge. “Mojím cieľom bolo čeliť vlastnému strachu a inšpirovať ostatných, aby tak urobili tiež. Keď som liezla na takú vysokú konštrukciu prvýkrát, nedošla som až na vrchol, bola som príliš vystrašená. Druhý raz sa mi to už podarilo, poriadne ma napumpoval adrenalín," povedala 24-ročná Newyorčanka. Okrem Sharpovej polícia zadržala aj jej priateľa, 27-ročného iluzionistu Thomasa Skinnera.
Komentáre:  0
Do najväčšieho falologického múzea na svete pribudne aj ľudský exponát
13.7.2011
Sigurdur Hjartarson, 70-ročný rodák z Islandu, si v roku 1997 otvoril The Icelandic Phallological Museum (Islandské falologické múzeum), ktoré je však známe skôr ako Múzeum penisov. V ňom sa návštevníkom naskytá pohľad na 276 penisov rôznych cicavcov. Najväčší exponát s dĺžkou 170 cm patrí vorvaňovi tuponosému a najmenší – dva milimetre dlhý nástroj – odobrali škrečkovi. Začiatkom leta do jeho slávnej zbierky pribudol i ľudský exponát. Ten patril 95-ročnému Pállovi Arasonovi, ktorý ešte pred ukončením svojej životnej púte majiteľovi múzea prisľúbil, že svoj zakonzervovaný penis sprístupní celému svetu.
Komentáre:  0
Video: Oblečte si svoj televízor
12.7.2011
Na odovzdávanie cien MTV Video Music Awards v roku 2010 si speváčka Lady Gaga obliekla kostým, ktorý bol vyrobený zo surového mäsa. Existuje preto pomerne reálna možnosť, že popová hviezda siahne aj po najnovšom vynáleze - "videošatách". Ide v podstate o plnohodnotný farebný televízor, ktorý je pripevnený na povrchu laboratórneho plášťa. Konkrétne pozostáva zo stoviek malých LED displejov, ktoré sú napájané 12-voltovou batériou. Vynález je schopný prijímať bežné analógové televízne vysielanie, podľa jeho tvorcov sa však perfektne hodí aj na reklamné účely.
Komentáre:  0
Internetová pomsta: Majiteľ nezniesol, že jeho ulica sa používa ako verejná toaleta
12.7.2011
Štyridsaťšesťročný Brit Harry Monk sa rozhodol, že už nebude viac znášať opitých mladíkov, ktorí sa rozhodli využívať ulicu pred jeho domom v londýnskej štvrti Hoxton ako verejné záchody. Na internetovej stránke YouTube zverejňuje ním natočené videá úľavujúcich si mužov. Monk sa pre takýto spôsob verejného poníženia rozhodol po tom, ako mu miestna radnica oznámila, že nemá prostriedky, ktorými by tento problém mohla riešiť. Na zverejnených klipoch je vidieť, že Brit svoje obete konfrontuje - slovne či dokonca použitím striekacej pištole. Monkovi sa už podarilo okrem mužov natočiť aj jednu ženu.
Komentáre:  0
Video: Na koncerte speváčky Rihanny vypukol požiar
12.7.2011
V piatok 8. júla vystúpila populárna speváčka Rihanna v americkom Dallase. Jej let z New Yorku mal kvôli zlému počasiu meškanie. Preto začal koncert, ktorý je súčasťou turné s názvom Loud, takmer o hodinu neskôr. Po tom, ako speváčka dokončila pred 12 500 divákmi pieseň California King Bed, objavili sa nad pódiom plamene. Požiar zrejme spôsobila vadná pyrotechnika. Nikto z divákov ani organizátorov nebol zranení a koncertná aréna American Airlines Center bola bez problémov evakuovaná. Podľa internetového serveru DFW.com však zatiaľ nie je jasné, či sa bude koncert opakovať, alebo dostanú diváci nejakú formu finančnej náhrady.
Komentáre:  0
Video: Letová ukážka historických letúnov sa zmenila na boj o život
11.7.2011
Na nedeľnej leteckej šou v anglickom mestečku Duxford došlo ku kolízii. Dve z troch historických lietadiel, ktoré tvorili formáciu, sa vo vzduchu zrazili. Jeden z letúnov sa zrútil k zemi, jeho pilotovi Robovi Daviesovi sa však predtým podarilo katapultovať. Druhé lietadlo i napriek poškodeniu bezpečne pristálo. Zrážku stíhačky Mustang P-51 z druhej svetovej vojny s ľahkým americkým bombardérom z 50. rokov Douglas A-1 Skyraider sledovali na vlastné oči tisícky divákov. Príčiny kolízie zatiaľ nie sú známe, podľa člena organizačného týmu budú predmetom vyšetrovania.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Piaty deň behu pred býkmi v Pamplone si vyžiadal jedno vážne zranenie
11.7.2011
Počas piateho tradičného behu pred býkmi na festivale San Fermín v španielskom meste Pamplona utrpel zranenia jeden človek. Hovorca španielskeho Červeného kríža uviedol, že jedného bežca hospitalizovali so zranením pravej nohy, ktoré utrpel pri páde. Ešte ostávajú tri behy pre býkmi, ktoré sa konajú každý deň ráno počas najslávnejšieho španielskeho letného festivalu. Životu nebezpečné divadlo potrvá do 14. júla. Nemocnica Navarra oznámila, že z predchádzajúcich behov sú stále hospitalizovaní dvaja ľudia, ako aj mladý muž, ktorý spadol z pamätníka počas párty v úvodný deň svetoznámeho festivalu.
Komentáre:  0
Video: Počas jazdy v holandskej MHD je záchranná vesta povinná
11.7.2011
Hlavné mesto Holandska Amsterdam môžu návštevníci najnovšie obdivovať aj z obojživelného autobusu, ktorý nesie príznačný názov Plávajúci Holanďan. Prvá úspešná jazda sa uskutočnila 25. júna 2011. Slúžiť má predovšetkým turistom holandskej metropoly. Tí sa tak po veľkomeste, ktoré je známe stovkami vodných kanálov, môžu pohybovať výrazne rýchlejšie. Východzia zastávka Plávajúceho Holanďana je amsterdamské letisko, odtiaľ sa turisti dostanú do najväčších múzeí, galérií, ako aj architektonických pamiatok. Následne sa autobus vracia naspäť na letisko.
Komentáre:  0
Video: Jednoznačne najväčší bicykel na tohtoročných Tour de France
8.7.2011
Počas tretej etapy tohtoročného cyklistického podujatia Tour de France sa francúczskym farmárom podarilo vytvoriť zrejme najväčší "pohyblivý" bicykel v histórii tejto súťaže. Vytvorený bol z zväčša z traktorov a balíkov sena. Tour de France sa pravidelne uskutočňuje už od roku 1903 a každoročne patrí medzi najvýznamnejšie športové cyklistické udalosti na svete.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5061234567891011121314151617181920212223242526272829

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk