AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Hrušovský: Komunikácia vo vedení parlamentu zlyháva
Hrušovský: Komunikácia vo vedení parlamentu zlyháva
19.6.2011
Šéf parlamentu Richard Sulík (SaS) by mohol so svojimi podpredsedami niektoré veci konzultovať skôr, ako sa o nich dozvedia z médií alebo iných zdrojov. Pre TASR to povedal jeden z podpredsedov NR SR Pavol Hrušovský (KDH). Potvrdil, že vzťah medzi Sulíkom a podpredsedami nie je ideálny. „Trochu zlyháva komunikácia, ktorú by na úrovni vedenia parlamentu bolo dobré skvalitniť.“ Nedávno sa podobne vyjadril aj ďalší podpredseda Béla Bugár (Most-Híd), podľa ktorého Sulík nevyužíva znalosti svojich podpredsedov a k rokovaniu o problémoch ho musia prosiť.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Dzurinda: Niektorí sudcovia ÚS sa svojím rozhodnutím oplácali Smeru
Dzurinda: Niektorí sudcovia ÚS sa svojím rozhodnutím oplácali Smeru
18.6.2011
Predsedovi SDKÚ-DS Mikulášovi Dzurindovi je ľúto, že niektorí sudcovia Ústavného súdu SR (ÚS), ktorí boli doň zvolení vďaka poslušnosti politickej strane Smer, túto svoju voľbu splácajú. „Je to nedôstojné, ale je to najmä pre slovenskú demokraciu a pre naše perspektívy škodlivé,“ uviedol Dzurinda počas prejavu na zasadnutí Ústrednej rady SDKÚ v Poprade. Reagoval tak na posledné dve rozhodnutia ÚS týkajúce sa voľby nového generálneho prokurátora. Dodal, že zvolenie Jozefa Čentéša bolo dôležité, aby sa na Slovensku zlepšila vymožiteľnosť práva. „Je veľmi dobré, že sme sa rozhodli pre zmenu. Tu išlo o podstatu, či chceme na Slovensku meniť veci k lepšiemu,“ povedal Dzurinda v Poprade.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SDKÚ a KDH zhodnotia prvý rok vládnutia na Spiši
SDKÚ a KDH zhodnotia prvý rok vládnutia na Spiši
18.6.2011
Hodnotenie roka od parlamentných volieb a priority na ďalších dvanásť mesiacov budú dominantnými témami Ústrednej rady SDKÚ-DS, ktorá sa dnes zíde v Poprade. Rok zhodnotia členovia vlády, ale najmä predseda strany Mikuláš Dzurinda a premiérka Iveta Radičová. Dzurinda nedávno vyhlásil, že charakteristickou črtou politiky SDKÚ bola zodpovednosť. Podľa Radičovej bol zase uplynulý rok veľmi ťažký, no vláde sa podarilo zastaviť úpadok. Rok od volieb bude dnes analyzovať aj Rada KDH v Levoči.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Matovič chce mať vlastnú stranu už na jeseň
Matovič chce mať vlastnú stranu už na jeseň
18.6.2011
Igor Matovič a jeho traja kolegovia z hnutia Obyčajní ľudia predkladajú na nadchádzajúcu schôdzu parlamentu až tri novely zákonov. Šance na úspech sú však malé, keďže Matovič o nich nerokoval ani so SaS. Po skončení schôdze plánujú zverejniť mená politických nominantov v štátnej správe. Viacerí poslanci ich aktivity označujú za politický marketing, ktorý súvisí so zakladaním novej strany. Tá by mohla vzniknúť na jeseň s cieľom umožniť kandidovať nezávislým poslancom. „Bude to len pro forma založená strana, členom nebudem možno ani ja,“ povedal Matovič. Sociológ je voči projektu skeptický.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Prieskum: Ľudia najviac veria Ficovi a Radičovej
Prieskum: Ľudia najviac veria Ficovi a Radičovej
18.6.2011
Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je predseda Smeru Robert Fico. Dôveruje mu 33 percent občanov. Na druhom mieste sa v prieskume agentúry MVK umiestnila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ) s 26 percentami a na treťom prezident Ivan Gašparovič, ktorý získal 17 percent. Nasledujú Béla Bugár (Most-Híd), Robert Kaliňák (Smer), Ivan Mikloš (SDKÚ), Daniel Lipšic (KDH) a Richard Sulík (SaS). Do prvej desiatky sa dostal aj nováčik Igor Matovič (Obyčajní ľudia) a Mikuláš Dzurinda (SDKÚ). V rebríčku najškodlivejších politikov suverénne vedie Ján Slota (SNS), ktorého označilo až 46 percent opýtaných.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Novým generálnym prokurátorom je Čentéš, prezident ho nevymenuje
Novým generálnym prokurátorom je Čentéš, prezident ho nevymenuje
17.6.2011
Podľa oficiálnych výsledkov zvolili dnes poslanci Národnej rady SR za nového generálneho prokurátora koaličného kandidáta Jozefa Čentéša. Hlasy mu dalo 79 z 80 poslancov, ktorí sa tajnej voľby zúčastnili. Opozičné strany Smer aj SNS, voľbu odignorovali, keďže Dobroslav Trnka dopoludnia odvolal svoju kandidatúru s tým, že voľbu považuje za protiústavnú. Prezident Ivan Gašparovič označil situáciu okolo voľby generálneho prokurátora za Kocúrkovo. Gašparovič už pred voľbou avizoval, že ak poslanci Čentéša zvolia, nevymenuje ho. Chce si počkať na jednoznačné a definitívne vyjadrenie Ústavného súdu.
Médiá: 11
Komentáre:
0
Trnka stiahol kandidatúru, za Smer vystúpil v rozprave len Paška
Trnka stiahol kandidatúru, za Smer vystúpil v rozprave len Paška
17.6.2011
Opozičný kandidát na pozíciu generálneho prokurátora Dobroslav Trnka dnes pred dvanástou hodinou oznámil, že stiahol svoju kandidatúru. Zdôvodnil to tým, že kandidoval do verejnej voľby, ktorú Ústavný súd pozastavil a voľbu považuje za protiústavnú, keďže sa bude voliť na základe právneho predpisu, ktorý má pozastavenú účinnosť. Poslanci v tajnej voľbe teda rozhodovali iba o koaličnom kandidátovi Jozefovi Čentéšovi. Odstúpenie premiérky Ivety Radičovej, ktoré malo nastať v prípade zvolenia Dobroslava Trnku, tak dnes definitívne nehrozilo. Za Smer vystúpil v rozprave nakoniec iba jeden poslanec - Pavol Paška, hoci sa prihlásili všetci.
Médiá: 5
Komentáre:
0
OKS sa bude pravidelne zúčastňovať koaličných rád
OKS sa bude pravidelne zúčastňovať koaličných rád
17.6.2011
Politická strana OKS získala právo pravidelnej účasti na koaličných radách, kde jeden z jej zástupcov bude súčasťou delegácie strany Most-Híd. Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámili lídri týchto dvoch strán Peter Zajac (OKS) a Béla Bugár (Most-Híd). Pôvodný návrh zo strany bugárovcov počítal s tým, že zástupca OKS pôjde na stretnutia koalície v prípade existencie otázok, na ktoré majú konzervatívci iný názor. OKS však žiadala pravidelnú účasť. Podľa dohody sa OKS bude môcť zúčastňovať aj ministerských klubov Mosta a zasadnutí pracovných skupín. Zavedú sa aj spoločné rokovania oboch predsedníctiev raz za štvrťrok a spoločné tlačové konferencie pri niektorých témach.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SaS je proti zatvoreniu obchodov cez sviatky
SaS je proti zatvoreniu obchodov cez sviatky
17.6.2011
Parlamentný výbor pre sociálne veci schválil pozmeňujúci návrh k novele zákonníka práce. Smer-SD a KDH presadili, aby boli obchody zatvorené počas všetkých 14 sviatkov v roku. S návrhom nesúhlasí strana SaS Richarda Sulíka, podľa ktorej obmedzuje slobodu ľudí. Ak ho vraj KDH posunie ďalej aj v parlamente, liberáli to budú vnímať ako jasné porušenie koaličnej zmluvy. Za návrh na výbore hlasoval i Most-Híd, ten je však ochotný svoju podporu prehodnotiť. Názory obchodných reťazcov na navrhované opatrenie sa rôznia. Analytik predpokladá, že by z neho najviac profitovali čerpacie stanice, na ktoré sa zákaz práce počas sviatkov nevzťahuje.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Voľba GP: Radičová dnes môže padnúť
Voľba GP: Radičová dnes môže padnúť
17.6.2011
Poslanci Národnej rady SR (NR SR) budú dnes o dvanástej opäť tajne voliť generálneho prokurátora. Podľa predsedu NR SR Richarda Sulíka je tajná voľba vyhovením „čudnému rozhodnutiu Ústavného súdu SR“. Hlasovacie lístky budú poslanci prvýkrát dávať do obálok, preto musia pred voľbou hlasovať aj o zmene volebného poriadku. Kandidátom koalície je Jozef Čentéš. Ak však niektorí koaliční poslanci pomôžu zvoliť opozičného kandidáta Dobroslava Trnku, premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) podá demisiu. „Každý vie, o čo tu ide. Nie je to len o premiérke, ale o páde celej vlády. Novú z čisto koaličných strán už nemusíme mať,“ povedal predseda Mosta-Híd Béla Bugár.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Belousovová poslala Slotu pod prah zvoliteľnosti, Matovič rastie
Belousovová poslala Slotu pod prah zvoliteľnosti, Matovič rastie
16.6.2011
Podľa výsledkov prieskumu verejnej mienky agentúry MVK by Obyčajní ľudia Igora Matoviča získali vo voľbách až 4,7 percenta hlasov a ocitli by sa tak tesne pod päťpercentným prahom zvoliteľnosti do parlamentu. Ďalšiu novú stranu, Národ a spravodlivosť (NaS) bývalej podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej, by volilo 2,2 percenta ľudí. Práve jej hlasy zrejme spôsobili prepad SNS, ktorú podporilo 3,7 percenta. Dominantnou stranou je naďalej Smer-SD, ktorý by získal 38,5 percenta hlasov a so 78 kreslami by mohol sám zostaviť vládu. Terajšej koalícii by v parlamente patrilo 72 miest.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Generálneho prokurátora budú poslanci voliť tajne
Generálneho prokurátora budú poslanci voliť tajne
16.6.2011
Nový generálny prokurátor sa bude v piatok 17. júna o dvanástej voliť tajne. O tajnú voľbu požiadalo 15 koaličných poslancov. Oznámil to predseda Národnej rady SR Richard Sulík (SaS). Šéf parlamentu tak reagoval na situáciu, ktorá vznikla po vynesení predbežného verdiktu Ústavného súdu SR. Na základe neho by sa verejná voľba prokurátora nemala uskutočniť. Ústavný súd pozastavil účinnosť ustanovení zákona o rokovacom poriadku, prijatím ktorého sa menil doterajší spôsob tajnej voľby na verejnú. Plénum sa otázkou zaoberalo na podnet súčasného zastupujúceho generálneho prokurátora Ladislava Tichého.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Krajcer tlačí na zrušenie koncesií
Krajcer tlačí na zrušenie koncesií
16.6.2011
Koaličná SaS tlačí na zrušenie poplatkov za rozhlas a televíziu. Minister kultúry Daniel Krajcer včera predložil do pripomienkového konania novelu zákona o rozhlase a televízii, ktorá mení model financovania verejnoprávneho média. Krajcer pri zlučovaní avizoval, že koncesionárske poplatky budú zrušené od začiatku budúceho roka, neskôr už mali zostať aj v roku 2012 kvôli zlému stavu verejných financií. Teraz sa vracia k pôvodnému plánu. Postoj ministerstva financií je zatiaľ otázny. Podľa analytika ide zo strany SaS o snahu naspäť získať voličov. Koncesie má po novom nahradiť príspevok zo štátneho rozpočtu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Splnomocnenca pre Gabčíkovo chce odvolať aj Figeľ
Splnomocnenca pre Gabčíkovo chce odvolať aj Figeľ
16.6.2011
Kabinet neprijal uznesenie k správe vládneho splnomocnenca pre vodné dielo Gabčíkovo Gabriela Jenčíka, pretože podľa premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) odporúčal taký postup pri sústave vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros, ktorý vláda nepovažovala za rozumné rozhodnutie, ale ústupok maďarskej strane. Úrad splnomocnenca pre Gabčíkovo napokon pôjde pod ministerstvo dopravy a nie pod envirorezort, ako sa pôvodne uvažovalo. Šéf rezortu dopravy Ján Figeľ (KDH) je rovnako ako jeho kolega József Nagy (Most-Híd) rozhodnutý odvolať Jenčíka z funkcie pre stratu politickej dôvery.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Fico kritizoval Radičovú za nedodržanie dohody o ÚVO
Fico kritizoval Radičovú za nedodržanie dohody o ÚVO
16.6.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico v otvorenom liste kritizoval premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) za nedodržiavanie politických sľubov a dohôd, čím reagoval na odmietnutie kandidáta sociálnych demokratov na post šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Radičová podľa neho odignorovala základnú politickú dohodu, podľa ktorej pozícia predsedu ÚVO patrí opozícii. S nominantom Smeru Jánom Valkom vláda nesúhlasila pre nesplnenie kritérií, ktorými sú odbornosť, skúsenosti v oblasti verejného obstarávania a bezúhonnosť. Fico je presvedčený, že vládna koalícia chce za každú cenu kontrolovať verejné obstarávanie.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Ústavný súd pozastavil verejnú voľbu prokurátora
Ústavný súd pozastavil verejnú voľbu prokurátora
15.6.2011
Ústavný súd (ÚS) pozastavil predbežným opatrením verejnú voľbu nového generálneho prokurátora, ktorá mala byť v piatok. Rozhodlo o tom dnes v Košiciach 13-členné plénum ÚS. Podanie zastupujúceho generálneho prokurátora Ladislava Tichého prijalo na ďalšie konanie. Voľba generálneho prokurátora sa podľa rozhodnutia môže uskutočniť až po tom, čo ÚS rozhodne vo veci samej. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) si vie predstaviť aj ďalšiu tajnú voľbu generálneho prokurátora. "Samozrejme je to na dohode s koaličnými partnermi a s premiérkou," povedal dnes s dodatkom, že si ešte neprečítal odôvodnenie rozhodnutia ÚS.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Smer napadol na Ústavnom súde verejnú voľbu prokurátora
Smer napadol na Ústavnom súde verejnú voľbu prokurátora
15.6.2011
Ústavný súd dnes prijal podanie skupiny 37 poslancov Národnej rady SR za stranu Smer-SD, v ktorom požadujú vyhlásenie neplatnosti zmeny tajnej voľby generálneho prokurátora na verejnú. Podporili tak návrh prvého námestníka generálneho prokurátora Ladislava Tichého, o ktorom má súd rozhodovať dnes. Okrem žiadosti, aby Ústavný súd rozhodol o neplatnosti koaličnej novely rokovacieho poriadku, chce návrh dosiahnuť aj pozastavenie účinnosti ustanovení, ktoré tento krok umožňovali.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Ministerstvo sa pýta Berényiho na občianstvo
Ministerstvo sa pýta Berényiho na občianstvo
15.6.2011
Ministerstvo vnútra žiada predsedu SMK Józsefa Berényiho o vyjadrenie, či bol 14. apríla občanom Slovenskej republiky. Ak bol totiž v tom čase občanom Maďarska, automaticky stratil občianstvo slovenské. Informoval o tom maďarský týždenník na Slovensku Szabad Újság. Rezort podľa neho dostal list od SNS, z ktorého vyplýva odôvodnený predpoklad, že v čase Berényiho zvolenia za šéfa strany už vlastnil cudzie štátne občianstvo. Berényi vraj uvažuje, že sa s podobným podnetom obráti na ministerstvo aj on a požiada o prešetrenie, či líder národniarov Ján Slota nemá chorvátske štátne občianstvo.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Čaplovič: Minister Jurzyca nezvláda svoj rezort
Čaplovič: Minister Jurzyca nezvláda svoj rezort
15.6.2011
Minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) podľa podpredsedu Smeru-SD a šéfa školského parlamentného výboru Dušana Čaploviča nezvláda svoj rezort. Ak vraj nezačne poriadne pracovať, Smer sa zrejme pokúsi o jeho odvolanie. Jurzycu označil za „príliš mäkkého“ ministra, pod vedením ktorého rezort nenapreduje. Predseda výboru by privítal, keby Jurzyca predkladal konkrétne zákony, ktorých prijatie mu údajne vyplýva z plánu legislatívnych úloh. Čaplovičovi chýba aj lepšia komunikácia medzi ministrom a výborom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Galko: Kaliňák využíva mafiánske praktiky
Galko: Kaliňák využíva mafiánske praktiky
14.6.2011
Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) využíva mafiánske praktiky a vie podozrivo veľa o pohyboch ministra obrany. Uviedol to dnes šéf rezortu Ľubomír Galko (SaS) vo svojom blogu v súvislosti s videom, ktoré Kaliňák ukázal počas ich spoločnej debaty v diskusnej relácii televízie TA3. Údajné Galkove vozidlo malo podľa tachometra auta za ním prekročiť maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici aj o viac ako 70 km/h. Nahrávka nebola podľa ministra od „bežného občana“, ale profesionálne pripravená niekým, kto mal presné inštrukcie. Galkovi sa nepozdáva ani to, že Kaliňák vedel o jeho nočných návštevách ministerstva.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Radičová: Ceny liekov budú druhé najnižšie v EÚ
Radičová: Ceny liekov budú druhé najnižšie v EÚ
14.6.2011
Premiérka Iveta Radičová včera odpovedala veľvyslancom siedmich krajín na ich list, v ktorom žiadali o zmeny v pripravovanom zákone o liekoch. Ešte minulý týždeň označila tento list za "čistý lobing, nad rámec diplomacie a politickej slušnosti“. Cieľom pripravenej reformy je podľa premiérky znížiť ceny liekov pre pacientov a ušetrené peniaze použiť na zvyšovanie kvality zdravotnej starostlivosti. Ceny liekov by mali po schválení reformy klesnúť na druhú najnižšiu úroveň v únii. Návrhy zákonov majú zároveň pomôcť odstrániť plytvanie s verejnými zdrojmi, znížiť riziká klientelizmu a konfliktov záujmov pri regulácii a predpisovaní liekov. Premiérka tiež upozornila, že návrhy zákonov prešli štandardným legislatívnym procesom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Matovič chce odobrať platy poslancom s viacerými funkciami
Matovič chce odobrať platy poslancom s viacerými funkciami
14.6.2011
Obyčajní ľudia Igora Matoviča chcú pripraviť poslancov s viacerými mandátmi či funkciami o poberanie viacerých platov súčasne. Podľa novely zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov, ktorú predložili do parlamentu, by sa mal ich poslanecký plat znížiť o 90 percent príjmov z ďalších funkcií. Hlavným motívom novej úpravy je vraj náležitý výkon poslaneckého mandátu. Zmena by však znamenala aj „nezanedbateľnú“ úsporu pre štát. V súčasnosti sedí v parlamente viacero poslancov, ktorí zároveň vykonávajú ďalšiu volenú funkciu. Na obmedzení „multiposlancov“ sa koalícia dohodla v programovom vyhlásení vlády.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V koalícii sa vraj črtá dohoda o eurovale
V koalícii sa vraj črtá dohoda o eurovale
14.6.2011
Postoj koalície k novému európskemu stabilizačnému mechanizmu, tzv. eurovalu 2, sa postupne blíži ku kompromisnému riešeniu. Po pondelkovom stretnutí na Bôriku to naznačili viacerí predstavitelia vládnych strán. Podľa predsedu KDH Jána Figeľa si koalícia vie predstaviť prísnejšie a presnejšie podmienky, za ktorých budú nastavené pravidlá v novom záchrannom systéme. Šéf SaS Richard Sulík, ktorého strana má vážne výhrady voči vytvoreniu mechanizmu a účasti Slovenska v ňom, sa k výsledkom rokovania vyjadrovať nechcel.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mečiar: Tretím vo Ficovej vláde mala byť SMK
Mečiar: Tretím vo Ficovej vláde mala byť SMK
13.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) bola najväčším problémom vlády Roberta Fica (Smer-SD). V rozhovore pre Hospodárske noviny to povedal predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar. Tretím článkom Ficovho kabinetu pritom mala byť SMK, Fico však na poslednú chvíľu zmenil rozhodnutie a zobral SNS. Niekoľkonásobný expremiér v rozhovore svojich bývalých kolegov nešetril. Fico sa podľa neho správal ku koaličným partnerom likvidačne, Slota vraj bude slúžiť komukoľvek, kto bude pri vláde, lebo sa bojí trestného stíhania. Mečiar v súčasnosti prestavuje stranu a chystá „veľkolepý návrat“ s novými ľuďmi.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SNS bude monitorovať maďarské médiá
SNS bude monitorovať maďarské médiá
13.6.2011
SNS začne na svojej webovej stránke každý pondelok zverejňovať monitoring maďarských médií. Ako dnes na tlačovej besede uviedol prvý podpredseda strany Andrej Danko, národniari chcú, aby ľudia vnímali problémy, ktoré hrozia Slovensku z Maďarska. Zdôraznil, že SNS je jediný subjekt, ktorý dnes charakterne obhajuje záujmy Slovákov a nekšeftuje s Mostom-Híd ani SMK. Strana ide podľa Danka pravdepodobne dobrou cestou, o čom svedčia posledné preferencie v prieskumoch verejnej mienky. Obdobie od volieb nazval druhý muž národniarov fiaskom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ústavný súd rozhodne o voľbe prokurátora v stredu
Ústavný súd rozhodne o voľbe prokurátora v stredu
13.6.2011
Ústavný súd SR by mal v stredu rozhodnúť, či vydá alebo nevydá predbežné opatrenie k voľbe generálneho prokurátora, ktorá sa má odohrať v piatok 17. júna. Prvý námestník generálneho prokurátora Ladislav Tichý totiž podal návrh na súd, aby zastavil verejnú voľbu. „Počkáme si na rozhodnutie Ústavného súdu, podľa toho budeme postupovať,“ povedal v relácii STV O 5 minút 12 člen predsedníctva KDH Pavol Abrhan. Je podľa neho sklamaním, že opozícia do voľby opäť navrhla Dobroslava Trnku a nie nového kandidáta. Zatiaľ však nie je isté, či sa Smer-SD piatkovej voľby zúčastní, údajne tiež čaká na rozhodnutie súdu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
KDH a SaS si vysvetlili vzájomné vzťahy
KDH a SaS si vysvetlili vzájomné vzťahy
13.6.2011
Členovia KDH a SaS si vysvetlili nezhody, ktoré vznikli počas poslednej 18. schôdze parlamentu. Kresťanskí demokrati vtedy nepodporili novelu SaS o pohrebníctve ani návrh na presadenie striedavej starostlivosti rodičov o deti. Hoci liberáli pred týždňom tvrdili, že KDH sa správa nehorázne a nekorektne porušilo dohodu, šéf SaS Richard Sulík dnes hovorí, že vzťahy sú dobré. Počas hlasovania pri zákone o pohrebníctve došlo podľa Martina Fronca z KDH k chybe po zmätočných pokynoch a neúspech striedavej starostlivosti vraj spôsobilo nedorozumenie na oboch stranách.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Dnes uplynul presne rok od posledných parlamentných volieb
Dnes uplynul presne rok od posledných parlamentných volieb
12.6.2011
Dnes je to presne rok od posledných parlamentných volieb v roku 2010. Vyhrala ich síce strana Smer-SD, vládu však zostavil štvorlístok stredopravých strán SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd. Za uplynulých dvanásť mesiacov koalícia zažila niekoľko vážnych kríz, kedy hrozilo, že nevydrží a budú predčasné parlamentné voľby. Premiérka Radičová zložitosť uplynulého roka pripúšťa, na bilančnej tlačovej konferencii v piatok však vyhlásila, že sa jej vláde podarilo zastaviť úpadok krajiny. Občanov tiež ubezpečila, že po roku šetrenia a uťahovania opaskov bude nasledovať rok stabilizácie. Naopak, expremiér Robert Fico dnes varoval, že ak by sa vyskytla možnosť predčasných parlamentných volieb, strana Smer-SD by ich v plnom rozsahu podporila.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Gašparovič: Ak prokurátora zvolia, nemusím ho vymenovať
Gašparovič: Ak prokurátora zvolia, nemusím ho vymenovať
12.6.2011
Prezident Ivan Gašparovič si myslí, že vyhlásenie verejnej voľby generálneho prokurátora ešte pred očakávaným verdiktom Ústavného súdu SR nebolo z politického hľadiska správne. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) síce podľa neho zákon neporušil, ale nemusel sa s voľbou, ktorá má byť 17. júna, vôbec ponáhľať. „Ak parlament zvolí nového generálneho prokurátora a ústavný súd rozhodne nejako inak, tak to bude pre nás veľký problém.“ Gašparovič upozornil, že ak aj bude po piatku známe meno šéfa prokurátorov, nemusí ho vymenovať. Prokuratúra vraj funguje normálne aj s námestníkom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Združenie pre ochranu rodiny žiada Figeľa o plnenie programu
Združenie pre ochranu rodiny žiada Figeľa o plnenie programu
12.6.2011
Združenie pre ochranu rodiny (ZOR) poslalo otvorený list predsedovi KDH Jánovi Figeľovi, v ktorom ho žiada o naplnenie poslania hnutia v boji za tradičnú rodinu. ZOR sa odvoláva na politický program KDH na roky 2010 až 2014, v ktorom chce strana chrániť život od počatia po prirodzenú smrť, manželstvo ako zväzok muža a ženy a právo rodičov na výchovu detí. Zástupcovia združenia nesúhlasia s vyjadreniami predstaviteľov liberálnej SaS, ktoré odzneli v súvislosti s minulotýždňovým pochodom Dúhový Pride. Občianske združenie vzniklo v máji 2010 s cieľom reagovať na spoločenský tlak, ktorý vraj vyvíjajú homosexuáli.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5841234567891011121314151617181920

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk