AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Obama chce s Radičovou diskutovať o otvorenom vládnutí
Obama chce s Radičovou diskutovať o otvorenom vládnutí
16.9.2011
Americký prezident Barack Obama listom oficiálne pozval slovenskú premiérku Ivetu Radičovú na pracovnú návštevu do New Yorku. Tu sa 20. septembra uskutoční fórum o otvorenom vládnutí - Open Government Partnership, ktorého hlavným cieľom bude diskusia o transparentnosti, zodpovednosti či občianskej angažovanosti pri vládnutí. Obama vyjadril potešenie, že súčasná slovenská vláda sa rozhodla spolupodieľať na vytváraní nového partnerstva v oblasti otvoreného vládnutia a zároveň sa teší na osobné stretnutie s Radičovou. Na úvodnom stretnutí v New Yorku zakladajúci členovia podpíšu deklaráciu o otvorenom vládnutí a predstavia zámery spoločnej iniciatívy.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Obyčajní ľudia zatiaľ euroval odmietajú podporiť
Obyčajní ľudia zatiaľ euroval odmietajú podporiť
16.9.2011
Súčasná podoba eurovalu je pre poslancov Národnej rady SR z hnutia Obyčajných ľudí neprijateľná a preto ho nepodporia. "Uvedomujeme si však, že jeho neschválenie môže spôsobiť rozpad koalície. To by v konečnom dôsledku znamenalo, že euroval v tomto neakceptovateľnom a najhoršom variante schváli nová koalícia, ale už na čele s Robertom Ficom," uvádza sa v stanovisku štyroch poslancov. Obyčajní ľudia preto plánujú s koalíciou do poslednej chvíle rokovať a hľadať kompromis. O eurovale by mal parlament hlasovať na svojej októbrovej schôdzi. Niektorí koaliční politici pritom pripúšťajú spojenie hlasovania o eurovale s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zahraniční Slováci sú sklamaní, nemôžu voliť cez internet
Zahraniční Slováci sú sklamaní, nemôžu voliť cez internet
16.9.2011
Návrh volebného kódexu, ktorý vypracovalo Ministerstvo vnútra SR, nedovoľuje zahraničným Slovákom voliť prostredníctvom internetu. Na tento nedostatok upozorňuje predseda Svetového združenia Slovákov žijúcich v zahraničí (SZSZ) Vladimír Skalský. Zároveň poukazuje na Programové vyhlásenie vlády SR, ktoré zavedenie tejto zmeny sľubovalo. "Prevážili napríklad aj obavy z kupovania hlasov," vysvetlil Skalský. Dodáva, že obavy z možného kupovania hlasov sa dali prekonať napríklad tak, že by sa voľby cez internet týkali zatiaľ iba Slovákov v zahraničí, "kde tento fenomén hrozbu nepredstavuje". Využitie internetu vo voľbách do budúcnosti však minister Daniel Lipšic (KDH) nevylučuje.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Dzurinda chce spojiť euroval s hlasovaní o dôvere
Dzurinda chce spojiť euroval s hlasovaní o dôvere
16.9.2011
Hlasovanie o eurovale by sa v Národnej rade SR mohlo spojiť s hlasovaní o vyslovení dôvery vláde Ivete Radičovej (SDKÚ-DS). Podľa informácií denníka Hospodárske noviny takýto krok podporuje najmä minister zahraničných vecí a predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. So spojením súhlasia aj KDH a Most-Híd. "Je to zodpovedný prístup. Ak to niekto tak nevníma, tak potom musí znášať následky," povedal predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský. Sloboda a Solidarita (SaS) však v súčasnosti dôvody na riskantné spojenie nevidí. Richard Sulík argumentuje aj tým, že jeho strana sa k eurovalu nezaviazala v programovom vyhlásení vlády.
Médiá: 2
Komentáre:
0
SNS: Nezávislí poslanci ohrozujú parlamentnú demokraciu
SNS: Nezávislí poslanci ohrozujú parlamentnú demokraciu
15.9.2011
Slovenská národná strana (SNS) nesúhlasí s návrhom nového volebného kódexu, ktorý v utorok predstavil minister vnútra Daniel Lipšic (KDH). Podľa prvého podpredsedu SNS Andreja Danka je legislatívny návrh nekoncepčný a chaotický. "Boh nás chráň od stopäťdesiatich ďalších Igorov Matovičov v Národnej rade SR, resp. primátorov, akým bol Andrej Ďurkovský. Nezávislí poslanci sú fenomén ohrozujúci parlamentnú demokraciu," vyhlásil Danko. Dodal, že Lipšicov volebný kódex podľa neho opäť zavádza nevyváženosť kontroly nezávislých poslancov a zvýhodňuje ich. "Zákon nič podstatné okrem krúžkovania poslancov nerieši," vyhlásil Danko.
Médiá: 2
Komentáre:
2
Sulík: Medzi mnou a Dzurindom nie je žiadne napätie
Sulík: Medzi mnou a Dzurindom nie je žiadne napätie
14.9.2011
Predseda parlamentu a šéf SaS Richard Sulík poprel špekulácie o tom, že medzi ním a predsedom SDKÚ-DS Mikulášom Dzurindom existuje napätý vzťah. "To nie je pravda a mrzí ma, že niekto púšťa von rôzne interné informácie z koaličnej rady. Medzi mnou a Mikulášom Dzurindom nie je žiadne napätie. Vieme si vydiskutovať veci," uviedol Sulík v rozhovore pre denník SME. Dodal, že sa kvôli eurovalu necíti byť pod tlakom koaličných partnerov. Všetci poslanci za SaS v noci vyjadrili dôveru premiérke Ivete Radičovej. V diskusii k návrhu na jej odvolanie Sulík vyhlásil, že SaS stojí za predsedníčkou vlády a vládnuť bude len s ňou.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Radičová prežila svoje prvé hlasovanie dôvere
Radičová prežila svoje prvé hlasovanie dôvere
14.9.2011
Opozičným stranám Smer-SD a SNS sa nepodarilo odvolať premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS). Po viac ako 12 hodinovom rokovaní v parlamente za návrh na vyslovenie nedôvery hlasovalo 69 poslancov zo 147, pričom na schválenie návrhu bolo potrebných minimálne 76 hlasov. Predsedníčku vlády podporili vo funkcii všetci prítomní poslanci SDKÚ-DS, SaS, KDH a Mosta-Híd. "Nemám nič s korupciou a ani nebudem mať," povedala Radičová. Koaliční i opoziční poslanci si počas nočného rokovania vyčítali aktuálne aj staršie kauzy. "Ide v skutočnosti o echtovného pravicového politika vybaveného jedinou teóriu - všetko musia zaplatiť ľudia, aj keď za to nemôžu," povedal o premiérke Robert Fico.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Volebný kódex: Zrušenie moratória, väčšia kontrola peňazí na kampane
Volebný kódex: Zrušenie moratória, väčšia kontrola peňazí na kampane
14.9.2011
Ministerstvo vnútra v utorok predstavilo návrh nového volebného kódexu, ktorý by mal zjednotiť všetky doterajšie volebné zákony. "Nový volebný kódex by mal priniesť zjednodušenie, zrozumiteľnosť a transparentnosť volebnej kampane," vysvetlil štátny tajomník rezortu vnútra Maroš Žilinka. Kampaň sa po novom začne dňom uverejnenia vyhlásenia o konaní volieb v Zbierke zákonov a skončí deň pred samotnými voľbami. Strany budú mať povinnosť dopredu zverejniť, koľko chcú na voľby minúť, a potom i skutočnú výšku nákladov. K väčšej prehľadnosti volieb má prispieť i to, že strany budú musieť peniaze na kampaň sústrediť na osobitný účet.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Vláda stojí za Radičovou, poslanec z KDH by ju nahradil Dzurindom
Vláda stojí za Radičovou, poslanec z KDH by ju nahradil Dzurindom
13.9.2011
Členovia vlády SR na utorňajšom mimoriadnom zasadnutí schválili jediný bod svojho programu - vyjadrenie dôvery premiérke Ivete Radičovej (SDKÚ-DS). Kabinet tak reagoval na návrh skupiny opozičných poslancov na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády v parlamente. S pokračovaním Radičovej súhlasí i SaS, ktorá sa kvôli problémom okolo eurovalu nechystá odísť z koalície. S riešením kritickej situácie však nie je spokojný poslanec Peter Muránsky z KDH. "Je najvyšší čas, aby za predsedu vlády nastúpil Mikuláš Dzurinda," uviedol v rozhovore pre aktuality.sk a dodal, že Dzurinda ako premiér "dokázal robiť harmonizáciu vzťahov vo vládnej koalícií. Radičová toho však nie je schopná."
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bratislavu obsadili nespokojní učitelia, pohrozili ostrým štrajkom
Bratislavu obsadili nespokojní učitelia, pohrozili ostrým štrajkom
13.9.2011
Približne 9 000 učiteľov i ďalších zamestnancov škôl z celého Slovenska zaplnilo v utorok okolo poludnia Námestie slobody pre Úradom vlády SR v Bratislave. "Poddimenzované financovanie školstva a nedostatočná úroveň odmeňovania, to sú dva leitmotívy, o ktorých sa chceme s vládou baviť," vyhlásil na demonštrácii odborový predák Jozef Lužák. Pred médiami dodal, že po zistení spätnej väzby od učiteľov by o prípadnom ostrom štrajku mohla rozhodnúť už najbližšia rada zväzu, ktorá sa bude konať 6. októbra. Premiérka Iveta Radičová ani minister školstva Eugen Jurzyca sa k davu protestujúcich učiteľov neprihovorili. Kvôli akcii zostalo v utorok zatvorených 51 základných škôl.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Koalícia: Zastavili sme personálne nominácie, reformy sú dôležitejšie
Koalícia: Zastavili sme personálne nominácie, reformy sú dôležitejšie
13.9.2011
Lídri koaličných strán sa dohodli, že v parlamente pozastavia všetky personálne nominácie. Na aktuálnej schôdzi NR SR tak nebude za nového šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) zvolený Kamil Krnáč z SaS. Koalícia oficiálne argumentuje tým, že v tejto chvíli sú pre ňu dôležitejšie reformné zákony a rozpočet. V zákulisí sa však hovorí o tom, že príčinou odkladu je koaličná kríza, ktorú vyvolal razantný nesúhlasný postoj SaS k eurovalu. Koalícia sa na ďalšiu schôdzu rozhodla presunúť aj zrušenie tzv. Mečiarových amnestií a priestupkovej imunity. Odklad sa nepáči bývalému predsedovi NR SR Pavlovi Paškovi (Smer-SD), ktorý ho označil za zásah do zákonodárnej iniciatívy poslancov.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Figeľ úplne nevylúčil spojenie hlasovania o eurovale s dôverou vláde
Figeľ úplne nevylúčil spojenie hlasovania o eurovale s dôverou vláde
13.9.2011
Minister dopravy SR a predseda KDH Ján Figeľ si myslí, že o spojení hlasovania o eurovale s hlasovaním o vyslovenie dôvery vláde Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) je predčasné hovoriť. Reagoval tak na výsledky pondelkového rokovania koaličných strán v Častej Papierničke, na ktorých sa SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd nepodarilo presvedčiť SaS, aby strana zahlasovala za euroval. Podľa Figeľa sú si tieto tri strany vedomé toho, že schválenie navrhovaných finančných nástrojov v rámci eurozóny je v záujme zachovania stability eura, a tým aj v záujme občanov a celého Slovenska. "SR v súčasnosti dostáva bezprecedentnú finančnú podporu vo forme eurofondov," poznamenal minister.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Maratón rokovaní nepomohol, Radičová Sulíka nepresvedčila
Maratón rokovaní nepomohol, Radičová Sulíka nepresvedčila
13.9.2011
Stranám vládnej koalície sa ani po celodennom rokovaní nepodarilo nájsť zhodu v otázke podpory eurovalu. Dohodli sa však na tom, že rozhovory budú pokračovať a Slovensko o eurovale rozhodne ako posledná krajina, kým o ňom nerozhodnú všetci ostatní členovia eurozóny. "Dohodli sme sa na štátnom rozpočte, reformných zákonoch, ale nie na eurovale. Máme zhodu, že pri eurovale budeme postupovať tak, aby občania neprišli ani o cent," uviedla premiérka Iveta Radičová. Dodala, že nechce spájať euroval s hlasovaním o dôvere vláde. "Veľmi dobre sme spravili, keď sme sa dohodli, že budeme hlasovať ako posledná krajina, čo nám dáva priestor na diskusiu," povedal líder SaS Richard Sulík.
Médiá: 7
Komentáre:
1
Braňo Ondruš (Smer-SD) sa pod odvolanie Radičovej podpísal dvakrát
Braňo Ondruš (Smer-SD) sa pod odvolanie Radičovej podpísal dvakrát
13.9.2011
Návrh na vyslovenie nedôvery predsedníčke vlády SR Ivete Radičovej (SDKÚ-DS) obsahoval až dva podpisy poslanca za stranu Smer-SD Braňa Ondruša. "Som takým horlivým zástancom odvolania tejto vlády, že návrh by som podpísal aj desaťkrát," povedal Ondruš pre denník Hospodárske noviny. Dodal, že druhý podpis sa pod návrh dostal nedopatrením. Údajne totiž zabudol, že sa pod neho už raz podpísal. Riaditeľka komunikačného odboru Národnej rady SR Beáta Skyvová v reakcii na incident uviedla, že návrh je platný a neplynú z toho žiadne dôsledky. Navrhovatelia totiž podpis vyškrtli ešte pred jeho podaním. Najsilnejšia opozičná strana sa Radičovú pokúsi odvolať v utorok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Koalícia stále mlčí. Flašíková-Beňová varuje pred zánikom EÚ
Koalícia stále mlčí. Flašíková-Beňová varuje pred zánikom EÚ
12.9.2011
Rokovanie poslancov koaličných strán v Častej Papierničke o budúcnosti vlády, eurovale či daňovo-odvodovej reforme sa skončilo. Nasledovalo rokovanie lídrov na úrovni Koaličnej rady. Tí by mali po skončení informovať médiá. Odchádzajúci poslanci nechceli potvrdiť zákulisné informácie o tom, že kríza by sa mohla riešiť formou referenda alebo ústavného zákona, na ktorého prijatie by bola nevyhnutná pomoc opozičného Smeru-SD. "Ak sa Slovensko nepripojí k spoločnému eurovalu, môže to vyústiť až do situácie, kedy Európska únia ako projekt zanikne," povedala dnes v rozhovore pre aktuality.sk europoslankyňa Monika Flašíkova-Beňová. Dodala, že Radičovej pri riešení tohto problému chýba razantnosť.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Koalícia rozhoduje o svojom osude, novinári čakajú za plotom
Koalícia rozhoduje o svojom osude, novinári čakajú za plotom
12.9.2011
Pred desiatou hodinou ráno začali v Častej Papierničke rokovať zástupcovia koaličných strán. Zišla sa tu takmer celá koalícia - premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS), ministri aj 79 poslancov. Hlavnou témou je striktne odmietavý postoj strany SaS k podpore eurovalu, ale aj daňovo–odvodová reforma. Novinárov polícia do objektu účelového zariadenia parlamentu neďaleko Modry nevpustila a čakajú na lesnej cestičke pred plotom objektu. "Dôvodom je, že je to interná diskusia, Je to naozaj citlivá téma a verím, že aj pre vás je dôležité, aby sa rozumne, pomaly a rozvážne prediskutovala bez toho," vysvetľovala novinárom situáciu tajomníčka Richarda Sulíka Tatiana Tóthová.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Radičovú čaká najdôležitejšie koaličné rokovanie
Radičovú čaká najdôležitejšie koaličné rokovanie
12.9.2011
Neochota strany SaS podporiť v parlamente euroval vyvolala v koalícii z jednu z najvážnejších kríz od svojho vzniku. Patovú situáciu sa budú lídri vládnych strán snažiť v pondelok riešiť na rokovaní v Častej-Papierničke. Kvôli tomu zrušili všetok svoj program. Odložené bolo tiež schvaľovanie zákonov v parlamente, kým sa nedohodnú. V hre naďalej zostáva aj možnosť, že sa hlasovanie o eurovale spojí s hlasovaním o dôvere vláde. "Otázka spojenia hlasovaní je legitímna a je namieste. Je to jedno z ústavných riešení," myslí si podpredseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH). Šéf SaS Richard Sulík však zatiaľ možný rozpad koalície rázne odmieta.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Dve tretiny Slovákov vnímajú súčasnú koalíciu negatívne
Dve tretiny Slovákov vnímajú súčasnú koalíciu negatívne
11.9.2011
Až 64,7 percenta občanov Slovenska vníma súčasnú vládnu koalíciu (SDKÚ-DS, SaS, KDH, Most-Híd) veľmi alebo skôr negatívne. Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK na vzorke 1 038 ľudí. O tom, že súčasná koalícia by mala v nezmennej zostave pokračovať až do uplynutia mandátu, je presvedčených 33,9 percenta respondentov výskumu. Kladný vzťah ku koalícii majú najmä voliči SDKÚ-DS, vyjadrili sa tak štyri pätiny z nich (80,6 percenta). Zotrvanie premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) vo funkcii podporuje 44,7 percenta voličov. Výmenu na čele vlády SR si prajú najmä sympatizanti opozície – 78,8 percenta Smeru-SD a 83,2 percenta SNS.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Maďarsko by malo byť podľa Fronca monitorované Radou Európy
Maďarsko by malo byť podľa Fronca monitorované Radou Európy
11.9.2011
Poslanec Národnej rady SR Martin Fronc (KDH) bude presadzovať, aby bola Maďarská republika podrobená monitoringu zo strany Rady Európy. Práve táto organizácia sa vyjadruje k tomu, ako ktoré krajiny dodržiavajú základné demokratické princípy. Fronc takto reaguje na minulotýždňové rozhodnutie vládneho Fideszu, ktorý sa rozhodol, že zavedie volebné aj pre zahraničných Maďarov s maďarským občianstvom. "Som pripravený o tom hovoriť s ľuďmi v Európskej ľudovej strane (EPP). Slovensko-maďarské vzťahy už nie sú dobré, skôr napäté. Slovensko by malo v tomto smere už konať, ale štandardne, európsky," priblížil Fronc pre agentúru SITA.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Koalícia kvôli eurovalu nepadne, myslí si Tvaroška
Koalícia kvôli eurovalu nepadne, myslí si Tvaroška
11.9.2011
Štátny tajomník Ministerstva financií SR Vladimír Tvaroška (SDKÚ-DS) si myslí, že súčasná vláda bude pokračovať do konca volebného obdobia. A to i napriek súčasnej kríze, ktorú vyvolal nesúhlasný postoj strany SaS k eurovalu. "Som presvedčený o tom, že na konci dňa sa vždy dohodneme a nájdeme to správne riešenie", povedal. Definitívna podpora vlády v parlamente sa podľa neho ukáže o niekoľko týždňov. "Vo vládnej koalícii padla dohoda, že Slovensko bude hlasovať o eurovale ako posledné. Prídeme na rad o tri alebo štyri týždne, potom sa skutočne uvidí, či vláda má alebo nemá podporu v parlamente," doplnil štátny tajomník.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Most za euroval zahlasuje, koalíciu vyzval k väčšej zodpovednosti
Most za euroval zahlasuje, koalíciu vyzval k väčšej zodpovednosti
10.9.2011
Delegáti Mostu-Híd sa v sobotu zišli na piatom straníckom sneme, ktorý sa za zatvorenými dverami konal v Košiciach. O výsledkoch rokovania informoval predseda Béla Bugár. Ten zdôraznil, že poslanci strany zahlasujú za euroval. Zároveň vyzval všetkých koaličných poslancov k väčšej zodpovednosti: "Je našou povinnosťou z hľadiska budúceho smerovania Slovenska správať sa zodpovedne a prispieť k stabilizácii Európskej únie a eurozóny." Bugár zopakoval, že Most-Híd nepodporí návrh na odvolanie predsedníčky vlády Ivety Radičovej, ktorý chce na rokovanie parlamentu predložiť najsilnejšia opozičná strana Smer-SD.
Médiá: 3
Komentáre:
0
KDH: Matovič chce koalíciu zbaviť nadpolovičnej väčšiny
KDH: Matovič chce koalíciu zbaviť nadpolovičnej väčšiny
10.9.2011
Poslanec Národnej rady SR a líder skupiny Obyčajných ľudí (OĽ) Igor Matovič žiada zvyšných troch poslancov, ktorí sú členmi OĽ, aby vystúpili z parlamentného klubu SaS. Tvrdí to podpredseda Kresťanskodemokratického hnutia Pavol Abrhan. Vládna koalícia by takýmto spôsobom prišla o nadpolovičnú väčšinu v Národne rade. "Vieme, že Iveta Radičová sa vyjadrila, že nebude premiérkou vlády, ktorá nebude mať väčšinovú podporu v NR SR. Je zrejmé, komu Matovič pomáha. Ak by Robert Fico mal niekoho, kto by kooperoval so Smerom, nerobil by nič iné, len to, čo Matovič," vyhlásil Abrhan v rozhovore pre agentúru SITA.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Hrušovský: Volebné právo pre našich Maďarov je nešťastný precedens
Hrušovský: Volebné právo pre našich Maďarov je nešťastný precedens
10.9.2011
Maďarská vládna strana Fidesz v uplynulom týždni rozhodla o zmene volebných kódexov, ktoré okrem iného umožnia zahraničným Maďarom, ktorí získajú maďarské občianstvo, voliť do parlamentu v Budapešti. Či budú môcť hlasovať za stranícke kandidátky, alebo budú voliť svojich kandidátov však zatiaľ nie je jasné. "Je to nešťastný európsky precedens, ktorý môže vyvolávať skôr zhoršovanie medzištátnych vzťahov ako ich zlepšenie," myslí si podpredseda parlamentu Pavol Hrušovský (KDH). "Ja nechcem, aby občania Slovenskej republiky maďarskej národnosti boli zapojení do rôznych šarvátok medzi maďarskými politickými stranami," vyhlásil prednedávnom predseda Mostu-Híd Béla Bugár.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Euroval rozhádal koalíciu. Môže spôsobiť jej pád
Euroval rozhádal koalíciu. Môže spôsobiť jej pád
10.9.2011
Pondelkové koaličné rokovanie môže podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára vyústiť do spojenia hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde v parlamente. S eurovalom spája budúcnosť koalície aj minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). "Či už premiérka spojí hlasovanie s dôverou, alebo nie, v prípade, že euroval neprejde, padne vláda. Sulík tomu neverí, myslí si, že na neho iba tlačíme," uviedol pre denník SME zdroj z SDKÚ. Ostré vyhlásenia o možnom konci koalície vyvolala štvrtková tlačová beseda strany SaS, na ktorej predseda Richard Sulík oznámil začatie vlastnej kampane proti eurovalu. Liberáli tak mali porušiť dohodu medzi vládnymi stranami.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Figeľ varuje pred rozpadom koalície. Pre euroval
Figeľ varuje pred rozpadom koalície. Pre euroval
9.9.2011
"Euroval môže položiť vládu. Nehovoria to oponenti, ale koaličný partner," povedal v rozhovore pre denník Pravda minister dopravy a predseda KDH Ján Figeľ. Zablokovanie eurovalu v Národnej rade SR by mohlo viesť k pádu vlády aj podľa niektorých poslancov za KDH a SDKÚ-DS. Podpredseda KDH Pavol Abrhan v piatok informoval, že poslanecké kluby SDKÚ-DS, KDH a Most-Híd sú údajne naklonené tomu, aby sa hlasovanie o eurovale spojilo s hlasovaním o dôvere vlády Ivety Radičovej. Hlavným dôvodom pre nečakane tvrdé vyhlásenia má byť štvrtkový krok strany SaS, ktorej predseda Richard Sulík začal vlastnú kampaň proti eurovalu. Liberáli tak mali porušiť dohodu medzi vládnymi stranami.
Médiá: 6
Komentáre:
4
Koalícia je pre euroval v kríze, odsúva hlasovania
Koalícia je pre euroval v kríze, odsúva hlasovania
9.9.2011
Nedôvera vo vládnej koalícii sa prehlbuje. Najväčšie problémy pre ňu naďalej predstavuje euroval a daňovo-odvodová reforma. K nim však môžu pribudnúť ďalšie, keďže koalícia vo štvrtok odložila v parlamente už dohodnuté hlasovanie o zákone o lieku a o voľbe riaditeľa NBÚ, ktorým má byť Kamil Krnáč z SaS. Hlavným dôvodom na tento krok mal byť šéf SaS Richard Sulík, ktorý včera predstavil brožúru "Euroval - cesta k socializmu". Denník SME informuje, že sa kvôli tomu pohádal so Sulíkom predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. O problémoch by mali všetky vládne strany rokovať v pondelok v Častej Papierničke.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Smer vyzval poslanca Kalista (SaS), aby sa vzdal mandátu
Smer vyzval poslanca Kalista (SaS), aby sa vzdal mandátu
9.9.2011
Podľa strany Smer mal poslanec Peter Kalist (SaS) počas štvrtkovej schôdze Národnej rady SR neoprávnene manipulovať s hlasovacími kartami kolegýň Jany Kiššovej a Eriky Jurinovej. Sociálni demokrati ho preto vyzvali, aby sa vzdal mandátu. "My sme išli na klub, ja som požiadala pána Kalista, či by mi mohol kartu a tašku priniesť, lebo som sa už neplánovala vrátiť do miestnosti," vysvetlila incident Kiššová. Poslanec SaS však odmieta, že by čo i len "videl" kartu Jurinovej. "Poslankyňa Jurinová v sále kartu vôbec nemala, takže som s ňou nemohol manipulovať. Kartu kolegyne Kiššovej som vytiahol z hlasovacieho zariadenia," uviedol Kalist. na jej žiadosť.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Pod návrh na odvolanie Radičovej sa podpísala aj SNS
Pod návrh na odvolanie Radičovej sa podpísala aj SNS
8.9.2011
V utorok 13. septembra bude predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) čeliť v Národnej rade SR prvému pokusu o jej odvolanie. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) preto na tento termín zvolal mimoriadnu schôdzu na podnet opozičného Smeru. Pod iniciatívu Roberta Fica sa podpísali aj poslanci SNS. Opozícia premiérke vyčíta jej postoj v kauze prenájmu budovy pre košické daňové úrady a v úplatkárskej kauze týkajúcej sa dostavby biatlonového areálu v Osrblí. Smer-SD a SNS však v súčasnosti nemajú na odvolanie premiérky dostatok hlasov. Radičovej hovorca Rado Baťo odmietol na krok poslancov Smeru a SNS reagovať.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Galko: Vypátram toho grázla, ktorý si ma dovolil sledovať
Galko: Vypátram toho grázla, ktorý si ma dovolil sledovať
8.9.2011
"Ja vám garantujem, že ja toho grázla, ktorý si dovolil sledovať člena vlády a ktorý si dovolil sledovať jeho rodinu zistím a v prípade, že bude mať prepojenie na politikov, tak ho zverejním. (...) Ten grázel sa bude zodpovedať, bude sa zodpovedať aspoň po morálnej stránke, aj keď hneď nebude trestne stíhaný," vyhlásil včera v parlamente minister obrany Ľubomír Galko (SaS) počas slovnej prestrelky s poslancom Jánom Podmanickým (Smer-SD). Ten ministrovi pripomenul incident z mája tohto roka, keď neznáma osoba vtedy natočila Galkovu limuzínu ako sa na diaľnici rúti minimálne rýchlosťou 180 kilometrov za hodinu.
Médiá: 2
Komentáre:
8
SDKÚ chce za ombudsmanku Dubovcovú, OKS preferuje Mikloška
SDKÚ chce za ombudsmanku Dubovcovú, OKS preferuje Mikloška
8.9.2011
SDKÚ-DS navrhuje Janu Dubovcovú ako kandidátku na post nového verejného ochrancu práv – ombudsmana. Bývalá sudkyňa a kritička šéfa Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina je síce v súčasnosti poslankyňou za stranu Mikuláša Dzurindu, ale nie jej členkou. Dubovcovej meno sa podľa informácií denníka SME neoficiálne spomínalo už na minulej koaličnej rade a v stredu sa o nej hovorilo už ako o kandidátke. "Od SDKÚ som nedostala takúto ponuku," povedala Dubovcová. "Verejnou ochrankyňou práv som chcela byť, už keď sa táto funkcia zriadila a postoj som nezmenila." Dubovcová však nie je jedinou kandidátkou. OKS za kandidáta navrhla odídenca z KDH Františka Mikloška.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5841234567891011121314151617181920

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk