AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Madej porušil ústavu v priamom prenose, tvrdí Procházka
Madej porušil ústavu v priamom prenose, tvrdí Procházka
22.5.2011
Poslanci KDH vraj prijali odporúčanie, aký postoj by mali zaujať v tajnej voľbe generálneho prokurátora. Podľa šéfa ústavnoprávneho výboru Radoslava Procházku sa však dohodli, že to nebudú kontrolovať. Róbert Madej zo Smeru-SD v diskusnej relácii STV prízvukoval, že koalícia si pred voľbou určila, ako budú jednotlivé kluby hlasovacie lístky označovať. Jeden z označených lístkov ukázal Madej v priamom prenose. Procházka to považuje za porušenie ústavy a zákona. Prepočítavanie lístkov Smerom podľa toho, kto ich ako označil, nazval „Ficovou bulharskou konštantou“.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Koalícia bude rokovať o šéfoch prokuratúry a NBÚ
Koalícia bude rokovať o šéfoch prokuratúry a NBÚ
22.5.2011
Koalícia má na pondelkové stretnutie jej lídrov naplánovaných viacero aktuálnych tém. SaS by mala navrhnúť kandidáta na generálneho prokurátora, ktorého budú poslanci verejne voliť v júni. Uchádzať sa o funkciu chce Jozef Čentéš, ktorému predsedovia koaličných strán vyjadrili politickú podporu. Liberáli majú predstaviť aj nové meno na post šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). Koaliční partneri strane zablokovali už dvoch nominantov. Témou rokovania bude aj novela zákona o používaní jazykov menšín z dielne strany Most-Híd. Poslanecké kluby k nej však majú výhrady.
Médiá: 2
Komentáre:
0
SDKÚ nastaví Ficovi pri odvolávaní premiérky zrkadlo
SDKÚ nastaví Ficovi pri odvolávaní premiérky zrkadlo
22.5.2011
SDKÚ-DS je pripravená na vyslovovanie nedôvery premiérke Ivete Radičovej, ktoré iniciuje opozičný Smer-SD. „Na schôdzi nastavíme Robertovi Ficovi zrkadlo,“ povedal pre agentúru SITA hovorca strany Michal Lukáč. Fico prvýkrát avizoval odvolávanie premiérky ešte pred Veľkou nocou kvôli jej konaniu v kauze prenájmu budovy daňovým úradom v Košiciach. Opäť o ňom hovoril po utorkovej voľbe generálneho prokurátora a podľa Ficových najnovších vyjadrení by k odvolávaniu malo dôjsť na budúci týždeň. Návrh na vyslovenie nedôvery Radičovej podľa predsedu parlamentu Richarda Sulíka Smeru neprejde.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Sulík: Fico sa správa ako malé decko
Sulík: Fico sa správa ako malé decko
20.5.2011
„Takú primitívnu reakciu som nečakal,“ povedal predseda NR SR Richard Sulík (SaS) na margo vyjadrenia opozičnej strany Smer-SD, že ak Sulík nezaradí jej návrhy zákonov do programu aktuálnej májovej schôdze, sociálni demokrati podajú návrh na jeho odvolanie. Sulík tvrdí, že dal Robertovi Ficovi dve možnosti riešenia problému s vyradenými návrhmi. Buď vyradia aj vládny návrh zákona o regulácii v sieťových odvetviach, alebo budú na schôdzu zaradené aj návrhy Smeru. Fico sa podľa šéfa parlamentu správa ako „malé rozmaznané decko“, ktoré je vždy proti všetkému.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Matoviča poslanci nevypočuli
Matoviča poslanci nevypočuli
20.5.2011
Nezávislý poslanec Igor Matovič z hnutia Obyčajní ľudia dnes odmietol odprezentovať svoje dva návrhy novely Ústavy SR, ktoré boli na programe rokovania parlamentu. V sále totiž sedela len asi desiatka zákonodarcov. Skupina okolo Matoviča chce znížiť počet poslancov zo 150 na 79 a zrušiť trestno-právnu imunitu poslancov a sudcov. Šéf NR SR Richard Sulík (SaS) považuje zaradenie Matovičovho bodu bez dohody s koalíciou či opozíciou len za mediálny ťah. „To si môžeme povedať niekde pri pive a nie v parlamente pred 150 ľuďmi.“
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sulík spochybnil Dzurindove dôvody odmietnutia Paludu
Sulík spochybnil Dzurindove dôvody odmietnutia Paludu
20.5.2011
SaS sa rozhodla stiahnuť nomináciu Petra Paludu na post šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) a predložiť koalícii nového kandidáta. Oznámil to líder strany Richard Sulík po stretnutí s predsedom SDKÚ-DS Mikulášom Dzurindom. Ten Sulíkovi vysvetľoval príčiny, pre ktoré jeho poslanecký klub Paludu odmietol. Majú nimi byť Paludove vyjadrenia o preverení udelených previerok, spôsob oznámenia jeho kandidatúry cez médiá, súdenie sa so štátom o peniaze a nedostatočné manažérske schopnosti. Sulík to považuje za pseudodôvody a avizoval, že v budúcnosti aj jeho strana využije právo veta pri nomináciách koaličných partnerov.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Smer chce odvolať Sulíka
Smer chce odvolať Sulíka
20.5.2011
Opozičný Smer-SD hrozí predsedovi parlamentu Richardovi Sulíkovi (SaS) odvolávaním. Strane Roberta Fica sa nepáči, že na program schôdze nezaradil jej návrhy na zavedenie bankovej dane, zníženie DPH na 19 percent a zmenu zákona o štátnom občianstve, hoci vládnu novelu zákona napriek obdobným procedurálnym problémom v programe nechal. Fico hovorí o obštrukcii a obmedzovaní práv opozície. Sulíkovi vyčíta aj správanie sa voči zdravotníkom, ktorí prišli do parlamentu s petíciou za zlepšenie podmienok v zdravotníctve. Smer už skôr avizoval aj zámer odvolať premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS).
Médiá: 6
Komentáre:
0
Prieskum: Strany vládnej koalícia opäť stratili
Prieskum: Strany vládnej koalícia opäť stratili
19.5.2011
Ak by sa parlamentné voľby konali v apríli, podľa výsledkov prieskumu agentúry MEDIAN SK by ich vyhrala strana Smer so 47 percentami hlasov. Na druhom mieste by sa umiestnila SDKÚ-DS, ktorej by svoj hlas dalo 15,7 percenta opýtaných. KDH by získalo 9,9 percent a SaS 7,7 percent. Tesne nad hranicou zvoliteľnosti by sa umiestnila SNS s 5,7 percentami a Most-Híd s 5,3 percentami hlasov. Do parlamentu by sa nedostalo HZDS ani SMK. Medzimesačne preferencie najsilnejších koaličných strán klesli a u štvrtej sa posilnili len mierne.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Matovič: Jazykový zákon je skrytá maďarizácia
Matovič: Jazykový zákon je skrytá maďarizácia
19.5.2011
Obyčajní ľudia Igora Matoviča dnes zverejnili sedem kľúčových podmienok, bez splnenia ktorých nepodporia novelu o používaní jazykov národnostných menšín. „Môže sa Bugár postaviť na hlavu, môžu nás obviniť z rozbíjania koalície, ale v žiadnom prípade skrytú maďarizáciu v tejto forme nepodporíme,“ vyhlásil Matovič. Percento kvóra pre používanie jazyka menšiny je pre nich nepodstatné. Skupinu poslancov okolo Matoviča viac trápi povinnosť orgánov verejnej správy zamestnávať ľudí ovládajúcich jazyk menšiny alebo tlmočníka. Výroky o maďarizácii v súvislosti s novelou považuje líder Mostu-Híd Béla Bugár za nenáležité.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Koalícia naďalej podporuje Jozefa Čentéša
Koalícia naďalej podporuje Jozefa Čentéša
19.5.2011
Koaličný kandidát na post generálneho prokurátora Jozef Čentéš má aj naďalej podporu lídrov pravicových strán. Chcú si však ešte počkať, či sa rozhodne uchádzať o funkciu aj vo verejnej voľbe. Potom by nasledovali rokovania v rámci poslaneckých klubov. Jednoznačne sa za Čentéša postavili predstavitelia SDKÚ-DS a SaS. Pochybnosti majú kresťanskí demokrati, ktorým sa nepáči, že sa ich spoločný kandidát pred utorkovým tajným hlasovaním vzdal. Poslanci Mostu-Híd naznačili, že do hry by sa mohla vrátiť Eva Mišíková, ktorá kandidovala vlani a neuspela. Podľa informácií denníka SME by ju možno podporil aj opozičný Smer-SD.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Fico predstavil „Radičovej kód“
Fico predstavil „Radičovej kód“
18.5.2011
Predseda Smeru-SD Robert Fico dnes na tlačovej konferencii predstavil tzv. Radičovej kód, podľa ktorého mali koaliční poslanci hlasovať v utorkovej tajnej voľbe generálneho prokurátora. Osemnásť poslancov SaS škrtlo podľa Fica lístok diagonálne. Obyčajní ľudia Igora Matoviča vraj označili možnosti zdržal sa aj proti. Členovia strany Most-Híd údajne škrtli hlasovací lístok horizontálne, poslanci KDH boli proti kandidátovi Dobroslavovi Trnkovi a SDKÚ-DS sa zdržala hlasovania. Mechanizmus bol vraj možný len vtedy, ak sa na voľbe nezúčastnil nominant koalície Jozef Čentéš. Smer zároveň odporúča Trnkovi, aby sa obrátil na Ústavný súd.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Sulík zisťuje, či má byť druhé kolo voľby
Sulík zisťuje, či má byť druhé kolo voľby
18.5.2011
Predseda Národnej rady SR Richard Sulík sa listom obrátil na Ústavnoprávny výbor NRSR s otázkou, či má byť aj druhé kolo voľby generálneho prokurátora, keďže v utorok nebol nikto zvolený. "Môj názor je že nie, lebo bol k dispozícii iba jeden kandidát," uviedol predseda SaS. Neúspešný opozičný kandidát Dobroslav Trnka sa zatiaľ nechystá podať sťažnosť na Ústavný súd: "Nemám žiadne relevantné podnety a materiály, na základe ktorých by som sa mohol obrátiť na Ústavný súd. To je veľmi rýchlo. Ale v každom prípade, keď sa niečo také objaví, čo by mňa oprávňovalo, aby som sa obrátil, tak sa obrátim."
Médiá: 3
Komentáre:
0
Smer na protest opustil rokovaciu sálu
Smer na protest opustil rokovaciu sálu
18.5.2011
Poslanci za Smer-SD dnes na protest opustili rokovaciu sálu parlamentu. Nepáči sa im spôsob, akým koalícia vedie schôdzu. Predstavitelia najsilnejšej opozičnej strany sa sťažovali, že vedenie NR SR pristupuje rozdielne k návrhom zákonov z dielne opozície a koalície. Kým tri zákony Smeru predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) do programu schôdze nezaradil, pretože neuplynulo šesť mesiacov od ich predchádzajúceho odmietnutia, vládnu novelu o regulácii sieťových odvetví plénum prerokovalo aj napriek porušeniu tejto podmienky. Sulík sa bráni, že koaličný návrh plánoval z programu vyradiť.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Radičová prežila voľbu generálneho prokurátora
Radičová prežila voľbu generálneho prokurátora
18.5.2011
Premiérka Iveta Radičová vyhlásila, že výsledok voľby generálneho prokurátora je dobrou správou pre Slovensko. Nezvolenie Dobroslava Trnku považuje za dôležitý krok z pohľadu vymožiteľnosti práva a rovnosti občanov pred zákonom. Politológovia sa zhodujú, že včerajšia voľba je prehrou lídra Smeru Roberta Fica a politickým víťazstvom Radičovej. Grigorij Mesežnikov si myslí, že výsledok hlasovania môže byť pre koalíciu vzpruhou. Podľa Michala Horského sa Smer po neúspechu svojho kandidáta vzdá. Trnka v utorok dostal len 70 hlasov, čo je o jeden menej, ako má opozícia. Anna Belousovová, ktorá opustila SNS, ani jej spojenec Rudolf Pučík nechceli komentovať, ako hlasovali. Predseda Ústavnoprávneho výboru Radoslav Procházka tvrdí, že Trnka nemá žiaden dôvod podávať ďalšiu námietku na Ústavný súd.
Médiá: 9
Komentáre:
3
Poslanci koalície dnes rozhodnú o Radičovej
Poslanci koalície dnes rozhodnú o Radičovej
17.5.2011
Vládnu koalíciu opäť čaká skúška dôvery. Dnes o 17.00 počas 18. schôdze Národnej rady SR sa bude opakovať tajná voľba generálneho prokurátora. Jediným kandidátom ostal po odstúpení koaličného nominanta Jozefa Čentéša opozičný Dobroslav Trnka. Na jeho zvolenie stačí päť hlasov poslancov koalície. Ak by Trnka dnes uspel, premiérka Iveta Radičová chce podať demisiu. Ešte včera podvečer však nebolo jasné, či sa vládni poslanci pokúsia pri voľbe o obštrukciu. S výnimkou Radičovej totiž nikto iný z vedenia koalície obštrukciu úplne nevylúčil.
Médiá: 8
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
O občianstve sa rozhodne asi až v septembri
O občianstve sa rozhodne asi až v septembri
17.5.2011
Otázkou občianstva sa budú poslanci Národnej rady pravdepodobne zaoberať najskôr v septembri. Dnes to odporučil Ústavnoprávny výbor Národnej rady SR predsedovi parlamentu Richardovi Sulíkovi, ktorý ho požiadal o stanovisko k tejto otázke. Sulík nezaradil návrhy do programu dnešnej schôdze aj napriek tomu, že nezávislý poslanec Igor Matovič a opozičný Smer-SD predložili návrhy noviel sporného zákona. Dôvodom je, že neuplynula šesťmesačná lehota od predchádzajúceho podania noriem v tej istej veci, keďže plénum o nich rokovalo v marci a neschválilo ich. Podľa Róberta Madeja zo Smeru-SD však výbor nemá právomoc niečo odporúčať šéfovi parlamentu:"Predseda NR SR sa už rozhodol, návrhy noviel do programu nezaradil a zodpovednosť za toto rozhodnutie je na ňom."
Médiá: 3
Komentáre:
0
Dzurinda: Vláda Ivety Radičovej zajtra nepadne
Dzurinda: Vláda Ivety Radičovej zajtra nepadne
16.5.2011
Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda dnes na tlačovej konferencii uviedol, že Iveta Radičová podľa neho po zajtrajšej opakovanej tajnej voľbe generálneho prokurátora nerezignuje z postu predsedníčky vlády SR. Predseda SDKÚ-DS ďalej konštatoval, že súčasná vláda nemá alternatívu: "Poslanci a poslankyne SDKÚ-DS pristúpia k tajnej voľbe generálneho prokurátora s pocitom zodpovednosti za pokračovanie reforiem vlády Ivety Radičovej." Na rozdiel od decembra minulého roka však koaličné strany vlastného kandidáta mať nebudú, keďže Jozef Čentéš odstúpil. Jediným ašpirantom na funkciu šéfa prokurátorov tak zostal opozičný kandidát Dobroslav Trnka.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Radičová bude pre výroky žalovať Roberta Fica
Radičová bude pre výroky žalovať Roberta Fica
16.5.2011
Premiérka Iveta Radičová pripravuje žalobu na predsedu Smeru-SD Roberta Fica za jeho výroky na piatkovej tlačovej besede. Fico v súvislosti s tajnou voľbou generálneho prokurátora vyhlásil, že koaličný kandidát Jozef Čentéš sa vzdal kandidatúry na žiadosť Radičovej a jeho rozhodnutie je nerešpektovaním nálezu Ústavného súdu SR. Premiérka Ficove slová označila za nepravdy a neopodstatnené útoky: „Ako sa ukazuje, docent bezpečnostných vied Robert Fico nemá schopnosti vykladať ani rozhodnutie Ústavného súdu SR, a dokonca si ho ani pozorne prečítať.“
Médiá: 5
Komentáre:
4
Zajtra sa rozhodne o budúcnosti Radičovej vlády
Zajtra sa rozhodne o budúcnosti Radičovej vlády
16.5.2011
Koaliční politici verejne nevyjadrujú obavy nad tým, že by vláda Ivety Radičovej neprežila zajtrajšiu tajnú voľbu generálneho prokurátora. V tej po odstúpení Jozefa Čentéša kandiduje už len Dobroslav Trnka. Ak by bol Trnka zvolený, premiérka Radičová podá s najväčšou pravdepodobnosťou demisiu. „Nemám obavy, pretože SDKÚ má zodpovedných poslancov,“ uviedol pre denník Sme šéf SDKÚ Mikuláš Dzurinda. Predseda Mosta­-Híd Béla Bugár je presvedčený, že si teraz každý koaličný poslanec uvedomuje, čo sa môže vo voľbe stať. Predseda KDH Ján Figeľ vyhlásil, že jeho 14 poslancov Trnku určite nepodporí.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Prokuratúra zastavila trestné stíhanie, poslanecké hlasy sa nekupovali
Prokuratúra zastavila trestné stíhanie, poslanecké hlasy sa nekupovali
16.5.2011
Polícia 9. mája zastavila trestné stíhanie v kauze podozrenia z kupovania hlasov poslancov pri voľbe generálneho prokurátora v Národnej rade SR z novembra 2010. Dnes to potvrdil Úrad špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry. Dôvodom je, že skutok sa podľa polície nestal. Parlament nezvolil generálneho prokurátora v dvoch kolách dvoch tajných volieb štyrikrát po sebe. Ďalšia voľba prebehne už zajtra, vtedajší kandidát koalície Jozef Čentéš sa jej však už nezúčastní.
Médiá: 5
Komentáre:
2
SaS chce vedieť dôvody odmietnutia Paludu
SaS chce vedieť dôvody odmietnutia Paludu
16.5.2011
Skôr než SaS príde s novým menom na post šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), chce od koaličného partnera SDKÚ-DS počuť reálne dôvody odmietnutia jej kandidáta Petra Paludu. V relácii Slovenskej televízie O päť minút 12 to včera uviedol poslanec Martin Poliačik. Liberáli považujú sudcu Paludu za čestného a zásadového človeka. Podobne sa o ňom vyjadrila aj premiérka Iveta Radičová, ktorá sa nestotožňuje s názorom jej poslaneckého klubu. Ak bude dôvod strany Mikuláša Dzurindu relevantný, SaS je vraj schopná predložiť koalícii ďalšieho nominanta.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V koalícii hrozí ďalší spor
V koalícii hrozí ďalší spor
15.5.2011
Ďalší potenciálny spor sa týka zákona o používaní jazykov národnostných menšín, o ktorom má v druhom čítaní rokovať parlament na májovej schôdzi. Most-Híd navrhuje zníženie kvóra pre používanie jazyka menšiny z 20 na 15 percent. Znamenalo by to viac dvojjazyčných tabúľ v obciach, názvy ulíc v dvoch verziách či menšinový jazyk na úradoch a rokovaniach zastupiteľstva. KDH však s návrhom nesúhlasí a žiada kompromis 18 percent. Strana Bélu Bugára to odmieta. "Kompromisom už je 15 percent, pretože pôvodne sme navrhovali zníženie na desať percent," uviedol predseda poslaneckého klubu Most-Híd László Solymos.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Ak padne vláda, nová vraj bude bez SDKÚ
Ak padne vláda, nová vraj bude bez SDKÚ
15.5.2011
Ak kupovanie poslancov v súvislosti s minuloročnou voľbou generálneho prokurátora organizoval niekto z koalície, vláda podľa analytika Jána Baránka utorkové tajné hlasovanie prežije. V prípade, že organizátorom bol človek z opozície, vláda Ivety Radičovej vraj padne, lebo kúpení poslanci budú musieť obchod dotiahnuť do konca. Baránek si tiež myslí, že ďalším postupom by neboli predčasné voľby, ale vznik novej koalície bez účasti SDKÚ-DS. Politológ Michal Horský sa domnieva, že vládna moc v nasledujúcich mesiacoch pretrvá, ale jej akcieschopnosť bude obmedzená a skutočná kríza príde na jeseň.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slotovi sa nepáči Dzurindov
Slotovi sa nepáči Dzurindov
15.5.2011
Predseda SNS Ján Slota vyhlásil, že minister zahraničných vecí SR Mikuláš Dzurinda o tom, že maďarská ústava nemá exteritoriálne účinky pravdepodobne žartoval. Podľa Slotu to však bol zlý žart. Reagoval tak na Dzurindové vyjadrenia po štvrtkovom rokovaní so šéfom maďarskej diplomacie Jánosom Martonyim. "Slovensko-maďarské vzťahy v situácii neustáleho vydierania Slovenska i večného zasahovania Budapešti do vnútorných záležitostí Slovenskej republiky môžu byť označené za excelentné len preto, že oficiálnym politickým predstaviteľom Maďarska vyhovujú zradcovia na čele slovenskej vlády," reagoval Slota na Martonyiho vyjadrenia o excelentných vzájomných vzťahoch.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Fico sa chcel stretnúť s Čentéšom
Fico sa chcel stretnúť s Čentéšom
15.5.2011
Líder Smeru-SD Robert Fico vraj vo štvrtok telefonoval koaličnému kandidátovi na post generálneho prokurátora Jozefovi Čentéšovi so žiadosťou o stretnutie. V diskusnej relácii TA3 to povedal podpredseda strany Marek Maďarič. Smer chcel poznať jeho názory na generálnu prokuratúru. Čentéš údajne povedal, že si to rozmyslí. O deň neskôr však verejnosti oznámil, že sa opakovanej voľby šéfa prokuratúry nezúčastní. Najsilnejšia opozičná strana vidí za jeho rozhodnutím tlak premiérky Ivety Radičovej.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Občianstvo sa na májovú schôdzu asi nedostane
Občianstvo sa na májovú schôdzu asi nedostane
15.5.2011
Predseda ústavnoprávneho výboru NR SR Radoslav Procházka (KDH) pripustil, že novely zákona o štátnom občianstve od nezávislého poslanca Igora Matoviča a od opozičného Smeru-SD sa nemusia dostať na rokovanie májovej schôdze parlamentu. Neuplynula totiž ešte doba šiestich mesiacov, po ktorej možno zákon opäť predložiť. Ak by však boli do programu zaradené, Procházka by jeden z nich určite podporil. Zvyšok koalície za návrhy nezahlasuje, pretože pripravuje svoju vlastnú novelu zákona.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Paluda už nemá v SDKÚ žiadnu šancu
Paluda už nemá v SDKÚ žiadnu šancu
13.5.2011
Kandidát strany SaS na post šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Peter Paluda to má podľa informácií denníka Sme v strane Mikuláša Dzurindu "definitívne prehrané". K neoficiálnym dôvodom odmietnutia jeho kandidatúry zo strany poslaneckého klubu SDKÚ-DS majú patriť nedostatočné manažérske schopnosti, zlá komunikácia s ľuďmi a predčasné ohlásenie prehodnocovania sporných previerok NBÚ. Šéf klubu Jozef Mikuš tvrdí, že o Paludovi dokonca ani nehlasovali: „Bolo úplne zrejmé, že väčšina ho nechce.“ Premiérka Radičová však Paludovu nomináciu naďalej podporuje.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Pokračovanie sporu Radičová vs. Dzurinda?
Pokračovanie sporu Radičová vs. Dzurinda?
12.5.2011
Podľa hodnotení politológov sa Mikuláš Dzurinda opäť vzoprel premiérke a svojej straníckej podpredsedníčke Ivete Radičovej. Prejavilo sa to odmietnutím kandidáta SaS Petra Paludu na šéfa Národného bezpečnostného úradu zo strany poslaneckého klubu SDKÚ-DS. „Je to menšia provokácia smerom k premiérke Ivete Radičovej. Povedala, že voči kandidátovi nemá výhrady, následne on povedal, že výhrady má,“ komentoval postup Mikuláša Dzurindu politológ Ján Baránek.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Sulík: Urobíme všetko pre to, aby voľba prokurátora bola tajná
Sulík: Urobíme všetko pre to, aby voľba prokurátora bola tajná
12.5.2011
Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) informoval novinárov o viacerých opatreniach, ktoré majú zaručiť tajnosť blížiacej sa voľby generálneho prokurátora. Poslanci nebudú mať možnosť vzájomnej kontroly. Plenty, za ktorými sa budú krúžkovať jednotliví kandidáti, rozmiestnia ďalej od seba a znížia ich počet. Hlasovacie lístky budú mať pečiatku a Sulíkov podpis. V hre je aj možnosť, že lístky poslanci vložia do obálky, aby skrutátori nevideli, ako hlasovali.
Médiá: 5
Komentáre:
4
KDH zablokovalo výbor pre homosexuálov
KDH zablokovalo výbor pre homosexuálov
11.5.2011
Zriadenie Výboru pre práva osôb s neheterosexuálnou orientáciou neprešlo na vláde o jeden hlas. Za boli všetci prítomní ministri za SaS a Most-Híd a premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS), proti hlasovali niektorí jej stranícki kolegovia a členovia KDH. Vznik výboru presadzuje podpredseda vlády pre ľudské práva a národnostné menšiny Rudolf Chmel. Podľa aktivistov z radov gejov a lesbičiek by bol miestom, kde by sa mohla začať systematická diskusia o ich právach. Z rozhodnutia vlády sú sklamaní.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5841234567891011121314151617181920

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk