AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Radičová píše pre lieky list ambasádam
Radičová píše pre lieky list ambasádam
11.6.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) pripravuje odpoveď veľvyslancom siedmich krajín, ktorí v jej adresovanom liste vyjadrili znepokojenie, že pri tvorbe zákona o určovaní cien liekov neboli zohľadnené pripomienky všetkých dotknutých strán. Radičová v tom vidí lobing za farmaceutické spoločnosti nad rámec diplomacie a politickej slušnosti. Diplomati a analytici sa líšia v názoroch, či bol postup veľvyslancov štandardný. Niektorí tvrdia, že k diplomacii lobing vlastnej krajiny za jej hospodárske záujmy patrí. Miroslav Lajčák, bývalý minister zahraničných vecí vo vláde Roberta Fica, tiež považuje list za nezvyčajný.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Prezident nevie, či podpíše zákon o prokuratúre
Prezident nevie, či podpíše zákon o prokuratúre
11.6.2011
Prezident Ivan Gašparovič sa zatiaľ nerozhodol, ako sa zachová v prípade novely zákona o prokuratúre, ktorú poslanci definitívne schválili 2. júna. Po zhliadnutí pôvodne navrhovanej novely avizoval, že v prípade jej prijatia podá ústavnú sťažnosť. Návrh ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (SDKÚ-DS) však prešiel v parlamente zmenami. Gašparovič si plánuje nové znenie preštudovať a následne zváži ďalší postup. Ak sa prezident rozhodne novelu podpísať, mala by nadobudnúť účinnosť 1. augusta tohto roka. Novela má zvýšiť transparentnosť a otvorenosť prokuratúry.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Lipšičovi nevadia kanabisové lieky, ďalej však ísť nechce
Lipšičovi nevadia kanabisové lieky, ďalej však ísť nechce
11.6.2011
Ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi (KDH) nevadí používanie liekov s výťažkom z konopy siatej na lekárske účely, pokiaľ sa na tom zhodujú odborníci. Legalizovať marihuanu by však určite nechcel. "Problém pri marihuane je ten, že časť užívateľov marihuany prechádza postupne na tvrdé drogy," vyhlásil a dodal, že súčasný systém je nastavený správne. "Čistí užívatelia sú trestaní naozaj symbolicky, sú trestaní alternatívnymi trestami a díleri sú trestaní mimoriadne prísne." Odstrašujúcim príkladom je pre ministra Holandsko, ktoré legalizácii mäkkých drog stalo cieľom drogového turizmu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Poslanci budú opäť voliť medzi Čentéšom a Trnkom
Poslanci budú opäť voliť medzi Čentéšom a Trnkom
11.6.2011
O post generálneho prokurátora sa budú vo verejnej voľbe uchádzať Jozef Čentéš a Dobroslav Trnka. Čentéš je opäť kandidátom koalície, Trnku navrhol opozičný Smer-SD. SNS vlastný návrh nepredložila. Podpredseda Smeru Marek Maďarič avizoval, že ak Ústavný súd SR na základe podania zastupujúceho generálneho prokurátora Ladislava Tichého nenariadi zmeniť voľbu na tajnú, strana svojho kandidáta možno stiahne. Šéf parlamentu Richard Sulík (SaS) zvolal schôdzu, na ktorej sa bude verejne voliť prokurátor, na 17. júna.
Médiá: 8
Komentáre:
0
Radičová: Zastavili sme úpadok Slovenska
Radičová: Zastavili sme úpadok Slovenska
10.6.2011
Uplynulých 12 mesiacov od parlamentných volieb bolo veľmi ťažkých, ale vládnej koalícii sa podarilo zastaviť úpadok krajiny. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásila premiérka Iveta Radičová, podľa ktorej koaličné strany prebrali krajinu v situácii asi najťažšej z pohľadu ostatných rokov. Občanov ubezpečila, že po roku šetrenia a uťahovania opaskov bude nasledovať rok stabilizácie. Šéf SDKÚ Mikuláš Dzurinda konštatoval, že charakteristickou črtou politiky jeho strany bola v prvom roku zodpovednosť: "Bolo to o prijímaní zodpovedných a neraz ťažkých rozhodnutí. Naša strana ukázala schopnosť takúto zodpovednosť niesť. Zodpovedne sme sa správali vo vláde a aj ako súčasť vládnej koalície."
Médiá: 4
Komentáre:
4
Maďarsku slúži zmluva o priateľstve ako toaletný papier, tvrdí Slota
Maďarsku slúži zmluva o priateľstve ako toaletný papier, tvrdí Slota
10.6.2011
Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Ján Slota včera uviedol, že ak by bola SNS vo vláde, dávno by vypovedala Základnú zmluvu o priateľstve a spolupráci medzi SR a Maďarskom. "Je dlhodobo jednostranne, tvrdo a arogantne porušovaná a Maďarsku slúži len ako toaletný papier," vyhlásil. Slota tiež citoval podpredsedu Európskeho parlamentu Lászlóa Tökésa, ktorý na stretnutí Rady Karpatskej kotliny pre maďarskú autonómiu v marci povedal, že maďarské menšiny v jednotlivých krajinách chcú začať verejne rokovať o otázkach autonómie. "Táto nová správa len ukazuje a dokumentuje, o čo maďarským politikom ide a potvrdzuje varovania SNS," povedal Slota.
Médiá: 3
Komentáre:
0
KDH predloží zákon o jednom mandáte
KDH predloží zákon o jednom mandáte
10.6.2011
Koaličné KDH plánuje na jeseň predstaviť ústavný zákon o jednom mandáte. Predseda poslaneckého klubu Pavol Hrušovský informoval, že zo snahy presadiť princíp iba jedného mandátu hnutie nepoľavilo a po dohode s ostatnými politickými stranami ho chce predložiť do parlamentu. Kresťanskí demokrati počítajú aj s hlasmi opozície, ktoré sú potrebné na prijatie ústavného zákona. Úspechom je vraj už to, že sa tento zámer podarilo napriek širokej oponentúre dostať do vládneho programu.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Uhliarik: Farmaceutické firmy myslia len na svoje zisky
Uhliarik: Farmaceutické firmy myslia len na svoje zisky
9.6.2011
Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik (KDH) vyzval farmaceutické firmy, aby v súvislosti s reformou liekovej politiky prestali zavádzať verejnosť a začali myslieť viac na pacientov, ako na svoje zisky. Zároveň vyjadril vieru, že poslanci pri schvaľovaní reformných zákonov nepodľahnú lobingu a tlaku farmafiriem, ktorý mal byť počas prípravy reformy vyvíjaný na neho, ako aj na premiérku Ivetu Radičovú. Ten bol podľa jej slov najväčší, aký za posledné obdobie zažila. Argumenty farmaceutických spoločností proti navrhovaným zmenám označil minister za mýty. Odmietol pritom názor, že generická preskripcia, teda predpisovanie účinnej látky namiesto obchodného názvu lieku, prinesie zmätok, lebo lekári nebudú vedieť, aký liek napokon pacient užíva.
Médiá: 4
Komentáre:
1
OKS bojuje za pravidelnú účasť na rokovaniach koalície
OKS bojuje za pravidelnú účasť na rokovaniach koalície
9.6.2011
Pravidelnú účasť na rokovaniach Koaličnej rady chcú mať zakotvenú v dohode s Mostom-Híd štyria poslanci z OKS, ktorí sú súčasťou poslaneckého klubu strany Bélu Bugára. Aj touto požiadavkou reagujú na návrh zmluvy o budúcej spolupráci, ktorý im koncom apríla odovzdali predstavitelia Mosta. Podľa pôvodného návrhu by sa zástupca OKS zúčastňoval na rokovaní koalície len vtedy, ak by mali v niektorých otázkach iný názor ako Most. Líder štvorice Peter Zajac nepovedal, ako sa OKS zachová v prípade, že bugárovci nebudú ich podmienky akceptovať. Predsedníctvo Mosta sa bude dohodou zaoberať budúci týždeň.
Médiá: 1
Komentáre:
1
Ficov kandidát na post šéfa ÚVO vo vláde neprešiel
Ficov kandidát na post šéfa ÚVO vo vláde neprešiel
9.6.2011
Vláda neschválila kandidáta Smeru-SD Jána Valka za predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) už v pondelok avizovala, že návrh Smeru na rokovanie vlády predloží, ale sama sa s ním nestotožňuje. Zároveň uviedla, že ak Valko neprejde, predloží vlastného kandidáta. Ministri odmietli Valka z dôvodu nesplnenia kritérií vyžadujúcich si túto funkciu. Radičová podľa lídra Smeru Roberta Fica opäť všetkých oklamala. Fico je presvedčený, že koalícia chce za každú cenu obsadiť ÚVO, aby si mohla sama kontrolovať „svoj biznis“. Post šéfa ÚVO doteraz patril opozícii.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Belousovová o funkciu vo výbore nepríde
Belousovová o funkciu vo výbore nepríde
8.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) nemá záujem o post predsedu parlamentného výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny, ktorý zastáva bývalá členka strany a v súčasnosti nezávislá poslankyňa Anna Belousovová. „My pani Belousovovej nonšalantne prenecháme tento veľmi dôležitý výbor,“ povedal líder národniarov Ján Slota. „Nech sa stará o národnostné menšiny a o Cigánov.“ Belousovová je presvedčená, že na funkciu má nárok vďaka svojmu výsledku v parlamentných voľbách.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Mikloš trvá na deficite pod päť percent
Mikloš trvá na deficite pod päť percent
8.6.2011
Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) stále verí, že sa vláde podarí znížiť tohtoročný deficit verejných financií pod päť percent HDP. Cieľ vlády v pondelok spochybnila ratingová agentúra Fitch, podľa ktorej Slovensku tento rok klesne deficit len na úroveň 5,7 percenta. Fitch vidí riziko zlyhania plánu v slabšom raste našej ekonomiky, v realizácii rozpočtových opatrení či v škrtaní výdavkov. Problémom sú najmä zadlžené nemocnice, železnice a neistý je aj predaj emisných povoleniek. Ak bude treba, vláda podľa Mikloša prijme ďalšie opatrenia.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Politológ: SaS má málo kontaktov na vhodného kandidáta
Politológ: SaS má málo kontaktov na vhodného kandidáta
7.6.2011
Strana SaS nemá podľa politológa Michala Horského dostatočne široké kontakty medzi odbornou verejnosťou na to, aby našla vhodného kandidáta na post riaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ), čo je vraj prejavom jej politickej nespôsobilosti. Politológ Miroslav Kusý si myslí, že odmietnutie už tretieho ponúknutého kandidáta SaS je dôsledok toho, že vládna koalícia pozostáva z rovnako silných skupín, kde si žiadna nemôže dupnúť. Posledný nominant liberálov Juraj Kliment v pondelok stiahol svoju kandidatúru pre nesúhlas OKS.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slota: Mám dojem, že ministerstvo vnútra riadi mafia
Slota: Mám dojem, že ministerstvo vnútra riadi mafia
7.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) dá podnet na Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na obnovenie previerky policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka. Dôvodom má byť súčasná situácia vo vedení polície a prešľapy jej šéfa. Spišiak má podľa predsedu SNS Jána Slotu blízko k Tiborovi Pápayovi, hlave zločineckého gangu v Dunajskej Strede, od ktorého vraj prijal 300 tisíc korún. „Mám dojem, že ministerstvo vnútra riadi mafia.“ Rezort vnútra ani policajný prezident na Slotove vyjadrenia reagovať nechceli. Na údajné Spišiakove prehrešky upozorňovala SNS asi pred mesiacom premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS).
Médiá: 7
Komentáre:
1
Radičovej sa nepáči kandidát Smeru na šéfa ÚVO
Radičovej sa nepáči kandidát Smeru na šéfa ÚVO
7.6.2011
Premiérka Iveta Radičová má výhrady voči kandidátovi Smeru-SD na neobsadené miesto šéfa Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Napriek tomu však na najbližšom rokovaní vládneho kabinetu tohto nominanta predloží. "Na základe mojich pripomienok som požiadala pána Fica o iný návrh, on to odmietol a žiada ma, aby som predložila tento," vyjadrila sa premiérka, meno kandidáta ani svoje výhrady však konkretizovať nechcela. V prípade, že nominanta Smeru ministri neschvália, je Radičová pripravená sama predložiť ďalší návrh.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Generálneho prokurátora budú voliť 17. júna
Generálneho prokurátora budú voliť 17. júna
7.6.2011
Predseda Národnej rady SR Richard Sulík plánuje 17. júna samostatnú schôdzu, na ktorej sa uskutoční verejná voľba generálneho prokurátora. Sulík zároveň oznámil, že kandidátom koaličných strán zostáva Jozef Čenteš. Termín na podávanie kandidatúr však vyprší až v piatok 10. júna a je preto otázne, či sa z radov koalície neobjaví aj iný návrh. V prípade, že by sa do 17. júna k voľbe prokurátora vyjadril Ústavný súd, je koalícia pripravená zariadiť sa podľa jeho pokynov. Súd môže predbežne zakázať poslancom verejnú voľbu dovtedy, kým vo veci sám nerozhodne.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Kliment stiahol kandidatúru na šéfa NBÚ. Nepodporila ho OKS
Kliment stiahol kandidatúru na šéfa NBÚ. Nepodporila ho OKS
6.6.2011
Sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment dnes stiahol svoj súhlas s kandidatúrou na post riaditeľa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). "Beriem späť svoj súhlas s kandidatúrou na post riaditeľa NBÚ, nakoľko som nezískal podporu celej koalície. Rovnako ja by som cítil morálny problém, keďže v kauze Cervanovej na svojom právnom názore trvám," uviedol Kliment. Strana SaS tak bude musieť nájsť už štvrtého kandidáta na post NBÚ. Doterajší nominant a sudca Kliment totiž definitívne nemá podporu štyroch poslancov OKS, ktorí v parlamente sedia v klube Mosta-Híd. Potvrdil to dnes líder konzervatívcov Peter Zajac. Bez ich hlasov koalícia Klimenta nezvolí.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Poslanec Žiga príde pre neúčasť na schôdzi o mesačný plat
Poslanec Žiga príde pre neúčasť na schôdzi o mesačný plat
6.6.2011
Poslanec Peter Žiga zo Smeru-SD príde o jeden plat aj s funkčnými príplatkami a paušálnymi náhradami v celkovej výške takmer 3 788 eur. Predseda parlamentu Richard Sulík (SaS) nepovažuje súkromnú zahraničnú cestu za závažný dôvod neúčasti na štyroch dňoch májovej schôdze. Sulík neospravedlnil ani jednodňové absencie svojich straníckych kolegov Juraja Drobu a Martina Chrena, osobné dôvody Martina Pada z SDKÚ-DS či Dušana Galisa zo Smeru. Jeden neospravedlnený deň neznamená stratu platu, o polovicu príde zákonodarca až pri dvojdňovej neospravedlnenej absencii a o celý pri štyroch neospravedlnených dňoch.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Mikuš: Čentéš by mohol byť aj kandidátom opozície
Mikuš: Čentéš by mohol byť aj kandidátom opozície
6.6.2011
Koaličný kandidát na generálneho prokurátora Jozef Čentéš by mohol byť podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Jozefa Mikuša aj nominantom opozície. V diskusnej relácii STV tým reagoval na návrh Smeru-SD, že koalícia a opozícia by mali hľadať spoločného kandidáta. Podpredseda Smeru Marek Maďarič však s Čentéšom nesúhlasí. Smeru tiež prekáža, že predseda NR SR Richard Sulík (SaS) nepočkal na vyjadrenie Ústavného súdu SR a unáhlene vyhlásil verejnú voľbu. Strane sa nepáčia ani schválené zmeny na prokuratúre, ktorých cieľom je vraj riešiť kauzy opozície.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Galko: KDH sa správa nehorázne
Galko: KDH sa správa nehorázne
5.6.2011
Minister obrany a podpredseda strany Sloboda a solidarita Ľubomír Galko diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12 to vyhlásil, že Kresťanskodemokratické hnutie sa voči SaS správa v poslednom čase nehorázne. "KDH nám odmietlo vopred dohodnuté veci. Zníženie pokút za očkovanie, zákon o pohrebníctve, striedavú starostlivosť. Na rozdiel od nich my sme dopredu upozorňovali, že hazardné hry nepodporíme," povedal a dodal, že podľa neho sa korektný partner takto nespráva. Ministrovi sa nepáči komunikácia koaličných partnerov pri viacerých témach. "Treba nastaviť komunikáciu tak, aby sa dodržalo to, čo si navzájom dohodneme," vyjadril sa.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Uhliarik: Neviem si predstaviť, že by pacient fajčil marihuanu
Uhliarik: Neviem si predstaviť, že by pacient fajčil marihuanu
5.6.2011
Používanie marihuany na lekárske účely, ktoré presadzuje strana SaS, si podľa ministra zdravotníctva Ivana Uhliarika (KDH) vyžaduje veľkú odbornú diskusiu. V medicíne podľa neho existujú látky, ktoré sa môžu používať ako náhrada marihuany. Uhliarik vidí problém najmä v spôsobe použitia. „Určite si neviem predstaviť, že by pacient, ktorý by to teoreticky potreboval, že by si napríklad zapálil cigaretu.“ Ak by Slovensko použitie marihuany na medicínske účely schválilo, pridalo by sa ku krajinám ako Kanada, Česko či Rakúsko.
Médiá: 3
Komentáre:
2
OKS sa pondelňajšej koaličnej rady nezúčastní
OKS sa pondelňajšej koaličnej rady nezúčastní
5.6.2011
Štyria poslanci Občianskej konzervatívnej strany (OKS), ktorí sa dostali do parlamentu na kandidátke strany Most-Híd, nebudú podľa podpredsedu Ondreja Dostála na rokovaní koaličnej rady. O návrhu strany Bélu Bugára z apríla, aby sa zástupcovia OKS mohli zúčastňovať stretnutí koalície, ak majú v niektorých otázkach iný názor ako Most, vraj ešte pre nedostatok času nerokovali. Hoci by poslanci OKS chceli chodiť na zasadnutia rady pravidelne, určite si nebudú svoju účasť vynucovať. Bugárovci chcú dohodou o spolupráci zastabilizovať poslanecký klub.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Fico navrhuje koalícii spoločného kandidáta na prokurátora
Fico navrhuje koalícii spoločného kandidáta na prokurátora
4.6.2011
Ak by Ústavný súd SR rozhodol, že zmena tajnej voľby generálneho prokurátora na verejnú je v poriadku, podpredseda parlamentu a šéf Smeru-SD Robert Fico by privítal, keby sa hľadal koalično-opozičný kandidát na šéfa prokurátorov. Mal by to byť niekto iný ako Dobroslav Trnka a Jozef Čentéš. Podľa predsedu parlamentu a lídra SaS Richarda Sulíka je v podstate nemožné nájsť takéhoto kandidáta. Fico a Sulík to povedali v dnešnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Anna Belousovová: SNS je v parlamente aj vďaka mne
Anna Belousovová: SNS je v parlamente aj vďaka mne
4.6.2011
Poslankyňa Národnej rady SR Anna Belousovová v dnešnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy vyhlásila, že Slovenská národná strana vďačí aj jej za to, že sa dostala do NR SR: "Mali by mi poďakovať, že s odretými ušami sa dostali aj vďaka mne do parlamentu." Belousovová v parlamentných voľbách v roku 2010 získala 60 000 preferenčných hlasov. Rovnako ohlásila, že sa nevzdá funkcie predsedníčky parlamentného výboru pre ľudské práva ani po vylúčení z SNS a založení novej strany. Dodala, že nikto zo SNS ju nežiadal, aby sa svojho postu vzdala. Funkciu vraj dostala prostredníctvom strany práve za to, že je strana v parlamente.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Sulík: Najprv marihuana, potom práva gejov
Sulík: Najprv marihuana, potom práva gejov
4.6.2011
Uzákonenie registrovaných partnerstiev i legalizáciu marihuany mala SaS vo svojom volebnom programe. Predseda Richard Sulík však včera potvrdil, že v týchto kľúčových požiadavkách došlo v strane k určeniu priorít. Liberáli chcú najskôr presadiť vyžívanie marihuany na medicínske účely. „Nie sme schopní venovať sa všetkému naraz,“ uviedol Sulík. Zároveň opätovne vyzval ľudí, aby sa zúčastnili sobotňajšieho dúhového pochodu v Bratislave. Na druhom ročníku organizátori očakávajú 1 000 až 1 200 účastníkov. Oficiálny program sa začne o 13.00 h na Hviezdoslavovom námestí a samotný pochod bude nasledovať o 16.30 h.
Médiá: 3
Komentáre:
1
S Klimentom na čele NBÚ koalícia súhlasí
S Klimentom na čele NBÚ koalícia súhlasí
3.6.2011
Koaliční lídri i premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) podľa predsedu SaS Richarda Sulíka súhlasili s nomináciou Juraja Klimenta na post šéfa Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). „Potvrdzujem, že som bol oslovený, aby som kandidoval a zatiaľ s kandidatúrou súhlasím,“ povedal pre TASR sudca Najvyššieho súdu Kliment. Sulíka mrzí, že sa meno ich kandidáta napriek snahe opäť dostalo na verejnosť. O budúcom riaditeľovi NBÚ bude ešte v pondelok rokovať Koaličná rada.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Politológ: Smer dosiahol svoj voličský strop
Politológ: Smer dosiahol svoj voličský strop
3.6.2011
Výsledky posledných prieskumov ukazujú, že opozičný Smer-SD by v parlamentných voľbách získal nadpolovičnú väčšinu poslancov, kým strany súčasnej koalície strácajú podporu. Samostatne by teraz novú vládu zostaviť nedokázali. Najdramatickejší prepad zaznamenala Sulíkova SaS, ktorá sa drží len dve desatiny nad hranicou zvoliteľnosti. Politický analytik Ján Baránek si myslí, že opozičný Smer-SD už dosiahol svoj strop. Je podľa neho možné, že strana Roberta Fica bude v prieskumoch atakovať magickú 50 percentnú hranicu podpory. Náhly prepad SDKÚ si Arpád Soltész vysvetľuje ako prejav znechutenia voliča, ktorého unavujú sústavné politické boje medzi premiérkou a vedením strany.
Médiá: 3
Komentáre:
3
Radičová robí zdravotným sestrám prvé ústupky
Radičová robí zdravotným sestrám prvé ústupky
3.6.2011
Nespokojné zdravotné sestry rokovali o svojich požiadavkách s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS). Radičová požiada ministra Ivana Uhliarika (KDH), aby prekontroloval personálne normatívy ošetrovateľskej starostlivosti. Premiérka chce na zasadnutí vlády riešiť aj podporu vzdelávania sestier. V otázke stanovenia minimálnej hodinovej mzdy sestrám navrhla garanciu v Zákonníku práce. Nesúhlasné stanovisko vyjadrila Radičová k požiadavke skoršieho odchodu do dôchodku. Ponúkla im však možnosť pracovať menej po dovŕšení istého veku, napríklad päťdesiat rokov. Zároveň by mali isté úľavy na platby v zdravotníctve.
Médiá: 4
Komentáre:
0
KDH pri hazardných hrách pomohla opozícia
KDH pri hazardných hrách pomohla opozícia
2.6.2011
Zákaz hracích automatov v krčmách spojil koalíciu s opozíciou. Za návrh novely zákona o hazardných hrách od trojice poslancov KDH hlasovali okrem koaličných zákonodarcov aj členovia Smeru-SD a SNS, čím ho posunuli do druhého čítania. Predkladatelia chcú presadiť, aby sa výherné automaty mohli nachádzať len v herniach a kasínach so zákazom konzumácie alkoholu a fajčenia. Na zriadenie herne by bol zároveň potrebný súhlas miestneho zastupiteľstva. Proti bola väčšina poslancov za SaS. Novela by podľa strany pôsobila prohibične a vytvárala by priestor na nelegálne hráčstvo.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Žitňanskej prešla zmena prokuratúry
Žitňanskej prešla zmena prokuratúry
2.6.2011
Koalícia dnes 76 hlasmi schválila šéfke rezortu spravodlivosti Lucii Žitňanskej (SDKÚ-DS) nové pravidlá pre prokuratúru. Novela zákona zavádza výberové konania na miesta prokurátorov, zverejňovanie uznesení prokuratúry či zrušenie inštitútu právnych čakateľov. Koaliční poslanci do textu zapracovali viacero zmien. Hlavným cieľom novely je podľa Žitňanskej sprístupnenie činnosti prokuratúry verejnej kontrole. Opozícia, generálna prokuratúra i Najvyšší súd SR novele vyčítajú politizáciu a zasahovanie do nezávislosti prokuratúry.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5841234567891011121314151617181920

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk