AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Euroval: Spájanie hlasovaní je podľa Matoviča nedôstojné vydieranie
Euroval: Spájanie hlasovaní je podľa Matoviča nedôstojné vydieranie
27.9.2011
Štyria poslanci Národnej rady SR zo skupiny Obyčajných ľudí zvažujú podporu eurovalu. Nezúčastnia sa však hlasovania, ak dôjde k spojeniu hlasovaní o eurovale a o dôvere vláde. "Takýto krok je pohŕdanie názorom poslancov a tiež nedôstojné vydieranie," vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii líder skupiny Igor Matovič. Dodal, že rozpad vládnej koalície by bol pre Slovensko horší ako schválenie alebo neschválenie eurovalu. "Návrat tandemu Fico - Slota by mal desaťkrát horšie následky ako neschválenie alebo schválenie eurovalu. Slota a Fico opäť pri koryte je omnoho väčší problém ako euroval," skonštatoval Matovič.
Médiá: 4
Komentáre:
4
Nemecký prezident: Slováci si euro tvrdo zaslúžili
Nemecký prezident: Slováci si euro tvrdo zaslúžili
27.9.2011
Nemecký prezident Christian Wulff, ktorý pricestoval na dvojdňovú návštevu Slovenska, ocenil počas prípitku na slávnostnej večeri úsilie Slovenska o prijatie jednotnej spoločnej meny. "Slováci si vstup do eurozóny tvrdo zaslúžili hospodárskymi, finančnopolitickými reformami a prísnou rozpočtovou disciplínou," povedal Wulff. Dodal, že dôsledky dlhovej krízy sa týkajú všetkých členov eurozóny. "Žiadna krajina nezvládne zdolať sama túto výzvu a nikto sa jej nemôže vyhnúť. Len ako súčasť silného spoločenstva 500 miliónov ľudí nám bude svet načúvať. Integrácia Európy musí pokračovať, pretože projekt Európa rozhoduje aj o budúcnosti každého európskeho národa," dodal nemecký prezident.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Most-Híd odmieta Hrušovského novelu o občianstve
Most-Híd odmieta Hrušovského novelu o občianstve
27.9.2011
Novelu zákona o štátnom občianstve, ktorú do parlamentu predložili Pavol Hrušovský (KDH) a Jozef Mikuš (SDKÚ-DS), koaličná strana Most-Híd nepodporí. Podľa návrhu by o občianstvo mali prísť len tí Slováci, ktorí v cieľovej krajine nemajú žiadnu formu evidovaného pobytu. Zároveň chcú umožniť osobám, ktoré od 17. júla 2010 do 31. decembra 2011 získali cudzie štátne občianstvo počas pobytu v cudzine a stratili občianstvo SR, opätovne nadobudnúť občianstvo SR. Podľa strany Most-Híd je takéto riešenie iba kozmetickou úpravou a občania budú aj naďalej proti svojej vôli prichádzať o štátne občianstvo.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Sulík šíri prostoduché nezmysly, tvrdí SDKÚ
Sulík šíri prostoduché nezmysly, tvrdí SDKÚ
26.9.2011
Predseda parlamentu a šéf SaS Richard Sulík šíri prostoduché nezmysli. Vyhlásil to hovorca SDKÚ-DS Michal Lukáč v reakcii na nedeľné Sulíkove vyjadrenia. "Časť najsilnejšej vládnej strany SDKÚ chce premiérku Ivetu Radičovú dotlačiť do spojenia hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, aj keď sama to nechce," povedal Sulík v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Konkrétne mená však uviesť odmietol. "Ak Sulík navrhuje trom stranám vládnej koalície, aby schválili záchranný euroval so stranou Smer-SD, usvedčuje sám seba, že mu nejde ani o val, ani o Slovensko," dodal Lukáč.
Médiá: 4
Komentáre:
4
Sulík: Premiérku chcú odstaviť kolegovia z SDKÚ
Sulík: Premiérku chcú odstaviť kolegovia z SDKÚ
25.9.2011
Niektorí čelní predstavitelia SDKÚ-DS chcú premiérku Ivetu Radičovú (SDKÚ-DS) dotlačiť do spojenia hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, aj keď sama to nechce. Vyhlásil to predseda parlamentu a šéf SaS Richard Sulík v diskusnej relácii TV Markíza Na telo. "Určite už nejde o euroval, lebo keby došlo k spojeniu s hlasovaním o dôvere vláde, Smer-SD už nemôže zahlasovať za euroval, ani keby hneď chcel. Takže ľuďom, ktorí na to tlačia, nejde len alebo primárne o euroval," uviedol Sulík. Odmietol však priamo pomenovať ľudí, ktorí môžu byť za intrigou voči predsedníčke vlády. Ďalší hosť relácie, predseda strany Most-Híd Béla Bugár, takúto špekuláciu odmietol.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Euroval: SaS má vlastný kompromisný návrh
Euroval: SaS má vlastný kompromisný návrh
25.9.2011
"Nami navrhovaným kompromisom je, aby sa vytvoril nadnárodný majetkový holding, do ktorého by každá krajina, ktorá požiada o finančné prostriedky z eurovalu, vložila svoje aktíva, podiely v štátnych podnikoch aj zlaté rezervy, a toto by sa malo týkať rovnako aj bánk," povedal v diskusnej relácii TA3 V politike predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár. Dodal, že takýto mechanizmus by si však vyžadovali opätovne otvoriť medzinárodné dohody a ratifikácie v jednotlivých členských krajinách eurozóny. Ďalší hosť relácie, poslanec KDH Pavol Abrhan, povedal, že víta akýkoľvek návrh, ktorý otvára možnosť dohody.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Slovenskí komunisti: Smer je v područí USA
Slovenskí komunisti: Smer je v područí USA
25.9.2011
Predstavitelia Komunistickej strany Slovenska (KSS) a strany Úsvit sa v sobotu stretli na rokovaní v Humennom, počas ktorého prediskutovali možnosti vzájomnej spolupráce. V tejto súvislosti skonštatovali, že v slovenskom parlamente momentálne neexistuje žiadna skutočne ľavicová strana. Smer Roberta Fica, ktorý sa oficiálne síce k ľavici hlási, je podľa nich "iba predĺženou rukou domáceho i zahraničného kapitálu, o čom svedčia aj viaceré zákony prijaté za vlády Smeru či niektoré hlasovania poslancov v tomto volebnom období." Zástupcovia komunistov kritizovali aj zahraničnú politiku Smeru, "ktorá je plne v područí USA."
Médiá: 3
Komentáre:
1
Radičová počas prejavu v OSN varovala pred populizmom
Radičová počas prejavu v OSN varovala pred populizmom
25.9.2011
Predsedníčka vlády Iveta Radičová v piatok vystúpila so svojím prejavom počas rozpravy 66. Valného zhromaždenia OSN v New Yorku. Hlavnou témou jej prejavu bola ekonomická a dlhová kríza. "Potrebujeme prísnejšie európske a národné rozpočtové pravidlá. Potrebujeme inštitút kontrolovaného bankrotu. Potrebujeme nové pravidlá pre riadenie finančného sektora. Potrebujeme úprimnosť, aby sme boli čestní voči občanom. Musíme dávať veľký pozor, aby technické riešenia dlhovej krízy nespôsobili eskaláciu nacionalizmu a populizmu," vyhlásila. V prejave sa odvolala aj na prejav brazílskej prezidentky Dilmy Rousseffovej, podľa ktorej je hlavnou výzvou nasledujúcich rokov "odvaha a úprimnosť".
Médiá: 3
Komentáre:
2
Sulík: Za hlasovaním o dôvere vláde nie je len euroval
Sulík: Za hlasovaním o dôvere vláde nie je len euroval
24.9.2011
"Keby im išlo naozaj len o ten euroval, tak by nedošli s tým, že to musíme spojiť s hlasovaním o dôvere vláde, lebo tým úplne zabijú, že by Smer mohol hlasovať za. Potom sa musíme pýtať, čo je ten skutočný dôvod, lebo euroval to zjavne nebude," vyhlásil predseda SaS a šéf parlamentu Richard Sulík v relácii Sobotné dialógy Slovenského rozhlasu. Podľa ďalšieho hosťa, poslanca Ivana Štefanca z SDKÚ-DS, sa o prípadnom spojení hlasovania o eurovale s dôverou vláde rozhodne v nasledujúcich dňoch. "Vláda začala robiť dôležité zmeny a verím, že v tom bude pokračovať. Stále túto šancu vidíme a preto budeme hľadať riešenie a rokovať," dodal poslanec.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Fronc: koaličná kríza je dôsledok nezrelosti niektorých politikov
Fronc: koaličná kríza je dôsledok nezrelosti niektorých politikov
24.9.2011
Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) sa na sobotňajšom rokovaní Rady v Michalovciach bude zaoberať koaličnou krízou a ďalšími vnútropolitickými otázkami vrátane štátneho rozpočtu na rok 2012. Predpokladá sa, že Rada prijme stanoviská k dôležitým témam, medzi ktorými by namal chýbať ani nesúhlasný postoj strany SaS k prijatiu eurovalu. Podľa poslanca Národnej rady SR a exministra školstva Martina Fronca (KDH) je situácia v koalícii vážna. "Situácia je vážna, to bezpochyby. Je to však dôsledok nezrelosti niektorých politikov," uviedol Fronc pre aktuality.sk. Dodal, že "strana, ktorá by spôsobika pád vlády by mohla stratiť vo voličskej základni".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slotu zaujíma, prečo chátrajúce Maďarsko zbrojí
Slotu zaujíma, prečo chátrajúce Maďarsko zbrojí
23.9.2011
Predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS) Jánovi Slotovi sa nepáči, že Maďarsko, "krajina na úpadku", má armádu vybudovanú najmodernejšie, ako sa dá. "Nikoho nezaujíma, prečo vlastne toľko investujú do armády, keď ich krajina ledva prežíva?" pýta sa šéf národniarov. Dodal, že maďarská armáda "výdatne precvičuje násilné prechody Dunaja - len nevieme, či chce násilne prejsť najskôr do Rakúska alebo na Slovensko". Slota preto kritizuje kroky slovenského ministerstva obrany na čele s Ľubomírom Galkom, ktoré vedú k "likvidácii slovenskej armády". "Galko podceňuje snahy nášho južného suseda, ktorý sa netají spochybňovaním Trianonskej mierovej zmluvy," dodal.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Minister Lipšic žiada výnimku pre českých občanov
Minister Lipšic žiada výnimku pre českých občanov
23.9.2011
Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) predstavil vlastnú novelu zákona o štátnom občianstve. Urobil tak bez vedomia koaličných partnerov. V novele žiada, aby neprichádzali o slovenský pas tí občania, ktorí získajú české občianstvo. Gábor Gál zo strany Most-Híd s tým nesúhlasí a zmenu považuje za čiastkovú. "Je neprijateľné, aby sme Slovákov v ostatných krajinách diskriminovali," poznamenal predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Rezort vnútra sa bráni, že ide iba o technickú novelu, ktorá vychádza z naplánovaných legislatívnych krokov. Koalícia chystá vlastnú novelu, ktorú včera kolegom z iných poslaneckých klubov doručil predseda klubu KDH Pavol Hrušovský.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Súčasný stav v rezorte obrany sa nepáči Galkovi ani Baškovi
Súčasný stav v rezorte obrany sa nepáči Galkovi ani Baškovi
22.9.2011
Podľa ministra obrany Ľubomíra Galka (SaS) sa rezort obrany v súčasnosti nachádza v hlbokej kríze, ktorá mala byť spôsobená dlhodobým poddimenzovaním rozpočtu obrany, častými nesystémovými zmenami, ale aj chybami vo vnútornom riadení. Stav v rezorte obrany na dnešnej tlačovej konferencii kriticky zhodnotil aj poslanec Smeru-SD a exminister obrany Jaroslav Baška. Poukazoval pritom na údajne netransparentné a nehospodárne narábanie narábanie so štátnym majetkom. Toho sa mal dopustiť pri organizácii národných leteckých dní v Sliači. Podľa Bašku Galko neštandardne a priamo ovplyvňoval tender na výber organizátora, pričom mali byť účelovo menené termíny či zloženie komisií.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Školskí odborári pôjdu pýtať peniaze od Radičovej i Mikloša
Školskí odborári pôjdu pýtať peniaze od Radičovej i Mikloša
22.9.2011
Odborári plánujú žiadať viac peňazí pre školstvo u predsedníčky vlády Ivety Radičovej, ako aj u ministra financií Ivana Mikloša (obaja SDKÚ-DS). "Nádej zomiera posledná, argumentmi chceme presvedčiť, že školstvo je finančne trvale poddimenzované a pokiaľ ide o podiel HDP na školstvo, sme na posledných miestach v Európe," uviedol pre agentúru SITA podpredseda školských odborárov Jozef Lužák. Ešte pred prijatím štátneho rozpočtu sa odborári pokúsia stretnúť i s predsedami poslaneckých klubov v Národnej rade SR. Odborári hrozia, že ak kabinet neodobrí ich požiadavky, vstúpia do ostrého štrajku a zatvoria školy.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Koalícia: Rokovaním môžeme ešte stále presvedčiť Sulíka
Koalícia: Rokovaním môžeme ešte stále presvedčiť Sulíka
22.9.2011
Strany SDKÚ-DS, KDH aj Most-Híd stále veria, že sa im pokračovaním rokovaní o eurovale podarí zmeniť razantne odmietavé stanovisko ich koaličného partnera SaS. "Stále je pre nás otvorenou otázkou rokovanie v rámci koalície," skonštatoval predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský. "Máme istý čas na to, aby sme sa pokúsili o rokovania," reagoval minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS), ktorý v utorok vyhlásil, že po odmietnutí kompromisného riešenia v prípade schvaľovania eurovalu stranou SaS na minulotýždňovom rokovaní Koaličnej rady premiérka Iveta Radičová informovala koaličných partnerov o tom, že spojí hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Vláda nepadne, koaličná kríza je len hra, tvrdí Fico
Vláda nepadne, koaličná kríza je len hra, tvrdí Fico
21.9.2011
Predseda strany Smer-SD Robert Fico je presvedčený, že vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) kvôli sporom o euroval neskončí. "Keď čítate pozorne vyjadrenia politikov, ktorí sú zainteresovaní, je preukázateľné, že nikto nemá záujem, aby sa dostali do neriešiteľnej situácie. Jedna časť je za euroval, druhá je proti, každý si hľadá svoj priestor medzi voličmi. Vnímam to ako hru, ale je to aj prejav stavu koalície," skonštatoval Fico. Expremiér zopakoval, že hoci je jeho strana za rozšírenie eurovalu, nezahlasuje zaň, pokiaľ ho nebude podporovať celá koalícia. "Ak nie sú schopní prijať takéto rozhodnutie, nie sú schopní prijať nič," dodal.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Radičová: Je možné, že spojíme hlasovania
Radičová: Je možné, že spojíme hlasovania
21.9.2011
Koalícia Ivety Radičovej sa dostala do najvážnejšej krízy od volieb. Minister financií Ivan Mikloš v utorok uviedol, že premiérka minulý týždeň informovala koaličných partnerov o zámere spojiť hlasovania o eurovale a o vyslovení dôvery vláde. Premiérka Radičová, ktorá je momentálne na pracovnej návšteve v USA, na otázku o spojení hlasovaní pre agentúru Reuters uviedla: "Teoreticky je to možné." Dodala, že Slovensko bude podľa nej posledná krajina, ktorá bude o rozšírení záchranného fondu eurozóny hlasovať. Hlasovanie zároveň podľa nej prichádza do úvahy len vtedy, ak krajiny, ktoré žiadajú pomoc, splnia všetky nevyhnutné podmienky pre nápravu svojich rozpočtových deficitov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Mikloš: Radičová spojí euroval s hlasovaním o dôvere
Mikloš: Radičová spojí euroval s hlasovaním o dôvere
20.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) na zasadnutí v Častej-Papierničke v pondelok 12. septembra informovala koaličných partnerov o svojom zámere spojiť hlasovanie o zmenách v eurovale s hlasovaním o dôvere vláde, a to v prípade, že SaS neprijme kompromisný návrh zvyšku koalície. Vyhlásil to dnes minister financií a podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš. Jeho slová však odmietol potvrdiť predseda strany Most-Híd Béla Bugár. "Spojenie hlasovaní bola len jedna z možných alternatív," reagovala osobná tajomníčka Richarda Sulíka Tatiana Tóthová. S týmto názorom súhlasí aj predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár, ktorý odmietol "Miklošovu interpretáciu" záverov koaličnej rady.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Sulík o eurovale: Koalícia otvára dvere Ficovi
Sulík o eurovale: Koalícia otvára dvere Ficovi
20.9.2011
Poslanci za stranu SaS euroval nepodporia, a to ani keby to bolo spojené s hlasovaním o dôvere vláde Ivety Radičovej. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil šéf liberálov Richard Sulík. "Keď naši partneri nechcú vládnuť s SaS, v poriadku, ale pýtame sa, akú alternatívu ponúkajú občanom. Pred rokom všetci tvrdili, že sú pripravení prevziať zodpovednosť za túto krajinu a nepripustiť návrat Roberta Fica. Dnes Ficovi otvárajú dvere," povedal Sulík. Líder SaS zopakoval, že postoj jeho strany nie je žiadnou hrou ani zbieraním politických bodov: "Je to pre nás vec presvedčenia a svedomia. Podporovať nezodpovednú politiku niektorých štátov je nezodpovedné a nemysliteľné."
Médiá: 3
Komentáre:
1
Euroval: Sulík chce referendum, koalícia je proti
Euroval: Sulík chce referendum, koalícia je proti
20.9.2011
Predseda strany SaS Richard Sulík žiada, aby sa o tzv. eurovale 2 konalo referendum. V nedeľu to šéf liberálov naznačil v rakúskej televízii ORF a dnes to potvrdil aj pre denník SME. "Je to tak. Aj som to navrhoval našim koaličným partnerom, ale tí o tom nechceli počuť," povedal Sulík. Dodal, že druhým eurovalom by sa mali parlamenty členských štátov zaoberať až v druhej polovici budúceho roku. "Je to veľmi zlý nápad a my ho nepodporíme. Vyhodíme peniaze a referendum nemusí byť úspešné," reagoval predseda Mostu-Híd Bála Bugár. Za veľmi zlý nápad označil referendum aj predseda poslaneckého klubu SDKÚ-DS Jozef Mikuš.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Štefanov odmietol vypovedať v kauze nástenkového tendra
Štefanov odmietol vypovedať v kauze nástenkového tendra
20.9.2011
Poslanec Národnej rady SR za SNS a bývalý minister výstavby a regionálneho rozvoja Igor Štefanov odmietol vypovedať ako svedok v trestnej veci tzv. nástenkového tendra pred vyšetrovateľom Úradu boja proti korupcii. "Má podozrenie, že predmetné trestné konanie je vedené s cieľom kriminalizácie jeho osoby," uviedla hovorkyňa SNS Jana Benková. Dodala, že v kauze bol Štefanov ako svedok vypočutý už dvakrát a povedal všetko čo vedel. "Je zarážajúce, že predvolanie na výsluch svedka bolo pánovi Štefanovovi doručené niekoľko dní po jeho interpelácii na ministra vnútra a premiérku v súvislosti s korupčnou kauzou dofinancovania dostavby biatlonového štadióna v Osrblí," skonštatovala Benková.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Maďarský veľvyslanec odovzdal dekréty, hneď odišiel do centrály SMK
Maďarský veľvyslanec odovzdal dekréty, hneď odišiel do centrály SMK
19.9.2011
Csaba Balogh, nový veľvyslanec Maďarskej republiky na Slovensku, dnes odovzdal svoje poverovacie listiny prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi. Hneď po oficiálnom akte v Grasalkovičovom paláci odišiel ambasádor do centrály mimoparlamentnej Strany maďarskej koalície (SMK), kde sa stretol s jej predsedom Józsefom Berényim. Takto to bolo aj pred štyrmi rokmi. Je to pre nás veľká radosť, aj keď sme mimoparlamentná strana, máme silné európske a regionálne zastúpenie. Je to pre nás významná podpora a povzbudenie," povedal po stretnutí Berényi. Balogh konštatoval, že SMK poskytuje "mimoriadne užitočné" informácie o vnútornej politike na Slovensku.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Fico: Koalícia nerokuje s opozíciou o predčasných voľbách
Fico: Koalícia nerokuje s opozíciou o predčasných voľbách
19.9.2011
Podľa šéfa Smeru-SD Roberta Fica v súčasnosti neprebiehajú medzi opozíciou a koalíciou rokovania na tému predčasných volieb. "Žiadne rokovania neprebiehajú. My tvrdíme, že nové rozloženie politických síl môže prísť len predčasnými alebo riadnymi parlamentnými voľbami," povedal Fico pre TASR. Dodal, že poslanci Smeru sa v prípade spojenia hlasovaní o eurovale a dôvere vláde na hlasovaní nezúčastnia. Jeho strana nemá záujem o účasť v prípadnom zrekonštruovanom kabinete a bude presadzovať predčasné parlamentné voľby. Predčasné voľby v sobotu uprednostnil pred rekonštrukciou vlády aj predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Figeľ: Euroval môže viesť k rozpadu koalície
Figeľ: Euroval môže viesť k rozpadu koalície
18.9.2011
Predseda KDH Ján Figeľ v nedeľňajšej diskusnej relácii TV Markíza Na telo pripustil, že hlasovanie o eurovale môže znamenať rozpad koalície. Dodal , že KDH v súčasnosti nad predčasnými voľbami neuvažuje. Šéf liberálov Richard Sulík však euroval i naďalej razantne odmieta. Nesúhlasí tiež s medializovanými špekuláciami, podľa ktorých sú niektorí poslanci za SaS naklonení dohode a za euroval by mohli zahlasovať. "V žiadnom prípade sa nepodpíšeme pod také rozhodnutie, ktoré bude ohrozovať stabilitu slovenskej ekonomiky a na ktoré doplatia slovenskí daňovníci," povedal Sulík, ktorý zároveň odmieta Figeľove tvrdenia o tom, že v jeho brožúre o eurovale sú zavádzajúce či nepravdivé informácie.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Matovič: Z politiky sa nechystám zdupkať
Matovič: Z politiky sa nechystám zdupkať
18.9.2011
Poslanec NR SR a líder skupiny Obyčajných ľudí Igor Matovič priznáva, že rozmýšľal nad odchodom z politiky. "Ale potom vo mne vyhrala zodpovednosť. Bolo by veľmi jednoduché zdupkať alebo tváriť sa, že sa ma to netýka, ako sa tvári väčšina ľudí na Slovensku. Tvárime sa, že politika je pánske huncútstvo. Tým si takýmto spôsobom sami ospravedlňujeme nemohúcnosť alebo neschopnosť zodvihnúť hlavu," povedal poslanec pre agentúru SITA. Dodal, že jeho politickým vzorom je muž s roztrhnutou košeľou na známej fotografii Laca Bielika z augusta 1968. "Chlapík na fotke sa postavil pred hlaveň tanku. Nebolo by mi vlastné, aby som teraz zdupkal," povedal.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Slota: Orbán sa začína podobať na Fidela Castra
Slota: Orbán sa začína podobať na Fidela Castra
18.9.2011
Najnovšie výroky maďarského premiéra Viktora Orbána sú podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu úsmevné a svedčia o tom, že Orbán sa svojím správaním už začína podobať na bývalého kubánskeho lídra Fidela Castra. Šéf národniarov tak reagoval na vyjadrenia maďarského premiéra, podľa ktorého je "Európa v obrovských problémoch, Maďari však nie". Orbán zároveň vyhlásil, že nedopustí, aby sa ktokoľvek pokúsil preniesť ťarchu krízy eurozóny na obyvateľov Maďarska. "Ide o smiešne veľkohubé vyjadrenie z úst predsedu vlády Maďarska a jasnú dokumentáciu dôveryhodnosti a úrovne diktátorskej politiky , ktorú vedie Viktor Orbán doma i voči zahraničiu," dodal Slota.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Figeľ: Sulík v brožúre o eurovale zavádza
Figeľ: Sulík v brožúre o eurovale zavádza
18.9.2011
"Hovorí v nej len A, ale nehovorí ho ani úplné, ani presné a nehovorí B. Čo je alternatívou na ich kritický postoj," skonštatoval o brožúre strany SaS predseda KDH Ján Figeľ. V krátkom dokumente liberáli zdôvodňujú svoj odmietavý postoj k eurovalu. Podľa šéfa kresťanských demokratov treba občanom Slovenskej republiky jasne povedať, že otázka eurovalu súvisí s ich príjmami a s úsporami, so stabilitou európskej a teda aj slovenskej meny. "Vláda nemôže mať dve podkoalície, jednu na úrovni vlády a jednu na úrovni parlamentu. Je potrebné, aby sme sa na eurovale dohodli, lebo inak by koalícia fungovala pod akýmsi otáznikom dôveryhodnosti," povedal Figeľ.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Federalizácia EÚ by Slovensku prospela, tvrdí Zala
Federalizácia EÚ by Slovensku prospela, tvrdí Zala
18.9.2011
Osamotené Slovensko nie je schopné odolávať turbulenciám svetovej ekonomiky. Premena súčasnej podoby Európskej únie na federálnu či konfederálnu by aj preto mohlo byť pre nás prospešné. Myslí si to europoslanec za Smer-SD Boris Zala. "Z tohto dôvodu podporujem konfederačno federatívny model, ktorý sa pripravuje," povedal Zala pre agentúru SITA. Europoslanec si nemyslí, že by Slovenská republika federalizáciou únie niečo stratilo. Naopak, domnieva sa, že by získalo. "Nikdy sa nám nesnívalo, že taká krajina ako SR bude môcť dnes rozhodovať o tom, kam sa EÚ, najväčší trh na svete bude vyvíjať," povedal Zala s tým, že slovenský hlas má pri eurovale rovnaký hlas ako nemecký alebo španielsky.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Hrušovský podporuje spojenie eurovalu s dôverou vláde
Hrušovský podporuje spojenie eurovalu s dôverou vláde
17.9.2011
Podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Hrušovského je rozhodovanie o eurovale "takou vážnou politikou, ktorá z dlhodobého hľadiska ovplyvňuje nielen vývoj na Slovensku, ale aj v Európe". Myslí si preto, že by ho predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) mala spojiť s hlasovaním o vyslovení dôvery vláde. "Podľa posledných vyjadrení niektorých predstaviteľov SaS začínam mať nádej, že dochádza k zmene postoja. Minimálne u niektorých poslancov. To je dobrý znak uvedomenia si rizika," povedal bývalý predseda kresťanských demokratov v súvislosti so striktne odmietavým postojom liberálov k podpore eurovalu. "Neexistuje pre nás žiadna iná alternatíva ako táto koalícia," uviedol Hrušovský pre denník SME.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slota: Treba vybudovať iný svetový systém
Slota: Treba vybudovať iný svetový systém
17.9.2011
"Európska únia a jej inštitúcie strácajú opodstatnenie, pretože zatiaľ žiadne komplexné riešenia nepriniesla, nekoná vo vážnej situácii, keď sa Grécko vymklo spod kontroly EÚ, štátny dlh Talianska i Nemecka sa šplhá k dvom biliónom dolárov," vyhlásil predseda SNS Ján Slota. Domnieva sa preto, že treba "vybudovať iný svetový systém, iné pravidlá, iné organizácie a postaviť progresívny ekonomický plán s perspektívou najmenej na 20 rokov vopred". Šéf národniarov tak reagoval na účasť amerického ministra financií Timothyho Geithnera, ktorý sa v Poľsku zúčastnil na rokovaní ministrov financií únie. Ten mal svojim európskym kolegom údajne diktovať, čo a ako majú robiť pre riešenie krízy.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
5841234567891011121314151617181920

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk