AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Pri vyhľadávaní už nemusíte len písať, Google rozpozná obrázky i hlas
16.6.2011
Spoločnosť Google predstavila niekoľko nových funkcií, ktoré by mali onedlho pribudnúť do jeho vyhľadávacieho nástroja. Ide o tri novinky - Voice Search, Instant Pages a Search by Image. Na adrese images.google.com bude možné presunutím obrázka z počítača alebo z inej webovej stránky vyhľadávať práve prostredníctvom týchto obrázkov. Google ich vyhodnotí a priradí k nim vizuálne podobné obrázky. Google zavádza aj hlasové vyhľadávanie, to však zatiaľ funguje len v angličtine.
Komentáre:  0
Video: Tento vynález by sa zišiel aj v každej slovenskej domácnosti
15.6.2011
Japonská spoločnosť Furukawakikou predstavila svoj nový vynález, ktorý by okrem priemyselného využitia určite našiel uplatnenie aj v bežných domácnostiach. Robotická ruka s názvom SWITL dokáže zodvihnúť a prenášať objekty gélovej konzistencie, ako napr. kečup či horčicu, a to bez toho, aby sa zmenil ich tvar alebo objem. Doska na naberanie je vyrobená z teflónu, podľa jeho tvorcov ide o prvý vynález takéhoto druhu.
Komentáre:  0
Video: Takto by mohli vyzerať lietadlá v roku 2050
14.6.2011
Spoločnosť Airbus včera predstavila nový futuristický model lietadla - Airbus S.A.S., ktorý by mal zachytávať pravdepodobný smer vývoja leteckého dizajnu v nasledujúcich desaťročiach. Z lietadiel by sa v budúcnosti nemali byť len dopravné prostriedky, ale aj miesta pre oddych a socializáciu. Strop tohto stroja by mal mať presklenú interaktívnu membránu a cestujúcim by sa tak mal naskytnúť pohľad na jasné nebo. Lietadlo budúcnosti bude okrem týchto vymožeností aj šetriť palivo, nebude produkovať veľké množstvo emisií a nebude hlučné.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Volkswageny budúcnosti by mohli jazdiť aj po vode
13.6.2011
Dizajnér Zhang Yuhan navrhla pre automobilku Volkswagen nový koncept, ktorý sa nazýva Volkswagen Aqua a dokáže ísť po ceste, piesku, snehu, ľade a vode. Volkswagen Aqua jazdí na vodík a poháňajú ho dva motory. Prvý motor nafukuje vznášacie vaky, zatiaľ čo druhý motor posúva vozidlo vpred. „Dúfam, že Aqua bude aj cenovo prístupné supervozidlo, ktoré sa stane použiteľné aj v bežnom živote,“ povedal Zhang.
Komentáre:  0
Video: Nový spôsob virtuálneho nakupovania cez konzolu Xbox
13.6.2011
KinectShop predstavuje inovatívny koncept pre nový spôsob nakupovania na princípe rozšírenej reality. Jeho základom je technológia rozširujúca možnosti pohybového ovládača Microsoftu pre hernú konzolu Xbox 360 o rozpoznávanie končekov prstov. Záujemca môže z virtuálnych regálov a vešiakov brať oblečenie a módne doplnky a trojrozmerne si ich z rôznych uhlov prezerať priamo na vlastnej postave. Keďže ide zatiaľ iba o koncept, potrvá ešte niekoľko rokov, kým si budú môcť ľudia takýmto spôsobom nakupovať oblečenie.
Komentáre:  0
Video: Slováci budú zachraňovať ľudské životy cez Facebook
13.6.2011
Transfúzne centrá sa často stretávajú s nedostatkom darcov určitej krvnej skupiny. V takýchto situáciách rozhodujú minúty a doteraz neexistoval spôsob, ako rýchlo a efektívne osloviť veľké množstvo ľudí potrebnej krvnej skupiny. Poisťovňa Dôvera a Slovenský Červený kríž sa rozhodli podporiť projekt Moja krvná skupina (mojakrvnaskupina.sk), ktorý zachraňuje ľudské životy prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Stačí sa pridať do konkrétnej "krvnej" skupiny na Facebooku, následne budú títo užívatelia dostávať informácie, kedy v niektorých nemocniciach chýba práve ich krvná skupina.
Komentáre:  0
Video: Japonec zostrojil robota z plechovky piva
11.6.2011
Použitá plechovka piva sa stala základom, do ktorého japonský vynálezca Ron Tajima zabudoval vlastný robotický mechanizmus. Trojnohý "plechobot" (CanBot) na diaľkové ovládanie sa dokáže sám pohybovať, a to hneď dvojakým spôsobom - chôdzou i gúľaním. Stlačením jedného gombíka sa robot za okamih opäť vráti do "plechovkovej" podoby.
Komentáre:  0
Vedci sa obávajú, že silná slnečná erupcia dnes naruší život na Zemi
8.6.2011
Americká NASA zaznamenala neobvykle silnú slnečnú erupciu, ktorá by už dnes mohla na Zemi vyvolať geomagnetickú búrku a narušiť tak aj bežný život ľudí. Ohrozená je predovšetkým činnosť satelitov, elektrickej siete a pozemnej komunikácie. K Zemi by mala doraziť o 20.00 h stredoeurópskeho času. Vedci zároveň upozorňujú, že erupcia nesmeruje priamo na našu planétu, preto jej účinky nebudú až také intenzívne, aké by boli pri priamom zásahu.
Komentáre:  0
Elektrický VW Chrobák zrýchli z nuly na sto za 1,6 sekundy
7.6.2011
Špeciálne upravený VW Chrobák z roku 1965 na elektrický pohon vystupuje na športových podujatiach pod označením Black Current. Auto, ktoré stvorili anglickí bratia Olly a Sam Youngovci, prekonalo koncom apríla i svetový rekord v kategórii upravených vozidiel. Black Current dokázal prejsť 400 metrov za 9,51 sekundy. Chrobáka v súčasnosti poháňa šesťdesiat 12-voltových motocyklistických batérií, bratia ho však chcú ešte viac urýchliť, aby mohol súperiť aj proti autám so spaľovacím motorom.
Komentáre:  0
Video: Nachádza sa na Marse základňa?
7.6.2011
Američan David Martines tvrdí, že sa mu pomocou služby Google Mars podarilo na tejto planéte objaviť dôkazy o prítomnosti života. Záhadná biela podlhovastá štruktúra s veľkosťou približne 210 m na 45 m podľa neho nie je kopou skál ani malý kopec. Objekt, ktorý možno vidieť na súradniciach 71 49\'19.73"N 29 33\'06.53"W je vraj vytvorený inteligentnými bytosťami, či už ľuďmi alebo mimozemšťanmi. Vedci však takéto úvahy odmietajú. Podľa nich ide práve o pás usadených minerálov, ktorý takto sformovalo kozmické žiarenie.
Komentáre:  0
Apple bude vaše súbory skladovať na internete
7.6.2011
Šéf Apple Steve Jobs včera na konferencii WWDC 2011 oznámil, že spoločnosť spúšťa novú službu iCloud, ktorá umožní používateľom skladovať svoje súbory, ako napríklad hudbu, knihy či fotky, na serveroch Apple. Dáta majú byť prístupné zo všetkých zariadení, ktoré firma vyrába, napríklad z iPhonu či iPadu. iCloud bude zadarmo a ponúkne používateľom online úložisko 5 GB, do ktorého kapacity sa nebude započítavať digitálna hudba alebo knihy zakúpené od Applu.
Komentáre:  0
Video: Microsoft ukázal Windows 8 pre tablety i počítače
2.6.2011
Steven Sinofsky, šéf divízie Windows spoločnosti Microsoft, predstavil na konferencii D9 užívateľské rozhranie nového operačného systému Windows 8 UI pre dotykové tablety i počítače. Namiesto pracovnej plochy, hlavnej lišty a tlačidla Štart je v novom prostredí východiskovým bodom „obrazovka Štart“, na ktorej sú ako dlaždice naukladané najpoužívanejšie programy. Žiadny presný termín, kedy se Windows 8 objaví na trhu, zatiaľ nie je známy.
Komentáre:  0
Video: Google bude mať svoje vlastné
2.6.2011
Spoločnosť Google nedávno predstavila nové tlačidlo "+1", ktoré chce zabudovať do výsledkov vyhľadávania. Vytvorí sa tak obdoba tlačidla "Like" na Facebooku. Jeho základným cieľom má byť väčšia personalizácia vyhľadávania. Poradie zobrazených odkazov bude ovplyvnené obľúbenosťou stránok vo výsledkoch vyhľadávania medzi priateľmi užívateľa. Google plánuje do budúcna +1 tlačidlá umiestňovať nie len vo vyhľadávaní ale aj na webové stránky. Kontakty a zdieľanie máju byť rozšírené aj o mikroblogovaciu službu Twitter a iné siete.
Komentáre:  0
Cez internet sa sčítalo pol milióna Slovákov
Cez internet sa sčítalo pol milióna Slovákov
31.5.2011
Štatistický úrad SR (ŠÚ SR) zaevidoval v elektronickom sčítaní obyvateľov, na ktorom sa bolo možné zúčastniť do nedeľňajšej polnoci, celkovo 563 694 formulárov. Možnosť zaslať informácie cez internet mali Slováci tento rok prvýkrát. Formulár na sčítanie obyvateľov vyplnilo elektronicky 398 644 ľudí, domový list 49 657 a bytový list 115 393 ľudí. Tí, ktorí nevyužili elektronické sčítanie, musia odovzdať formulár sčítacím komisárom v tlačenej podobe, a to najneskôr do 6. júna. Možnosť vyplnenia formulárov cez internet tak využilo len sedem percent Slovákov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Dosluhujúce raketoplány by mohol nahradiť britský Skylon
27.5.2011
Éru amerických raketoplánov definitívne uzavrie raketoplán Atlantis, ktorý naposledy odštartuje 12. júla 2011. Potom NASA prevádzku týchto vesmírnych plavidiel po vyše 30 rokoch ukončí. Náhradou by však mohla byť aj britská vesmírna loď Skylon. Tá má už za sebou dôležitú technickú previerku konceptu dizajnu, ktorú vykonala Európska vesmírna agentúra (ESA). Hlavnou výhodou Skylonu má byť schopnosť štartovať a pristávať na klasických letiskách, ako to dokážu bežné dopravné lietadlá alebo stíhačky. Ďalšou fázou vývoja by malo byť praktické otestovanie jeho kľúčovej časti - motora.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nová sociálna aplikácia vás zbaví
26.5.2011
Bývalý zamestnanec spoločnosti Facebook Dave Morin založil novú sociálnu aplikáciu s názvom Path. Najvýraznejší rozdiel spočíva v obmedzení počtu priateľov na maximálne 50. Tvorcovia tvrdia, že s väčším počtom online priateľov sa reálne nedokážeme priateliť a náš mozog také veľké množstvo informácii ani nedokáže spracovať. Path sa zameriava predovšetkým na blízkych priateľov a rodinu a má prispieť k rozvíjaniu hlbších a dôvernejších vzťahov.
Komentáre:  0
Nový Windows 8 bude už budúci rok
Nový Windows 8 bude už budúci rok
25.5.2011
Očakávané ôsme pokračovanie najpoužívanejšieho operačného systému Windows príde na trh už v roku 2012. Informáciu potvrdil šéf spoločnosti Microsoft, Steve Ballmer, na konferencii v Tokiu. Oficiálne predstavenie Windowsu 8, ako sa zatiaľ nový operačný systém označuje, by malo byť niekedy v druhej polovici tohto roka. Už skôr však unikli informácie o tom, že najvýraznejšou novinkou nového softvéru má byť nové rozhranie, tzv. Ribbon. Ide o dynamickú lištu s funkciami, ktorá sa prvýkrát objavila v kancelárskom balíku Microsoft Office 2007.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Japonci vyvinuli prvý televízor s ultra vysokým rozlíšením
23.5.2011
Filmy a televíziu si budete môcť v blízkej budúcnosti vychutnať v ešte lepšej kvalite. Konzorcium firiem pod vedením japonskej štátnej televízie NHK predstavilo minulý týždeň televízor s ultra vysokým rozlíšením (Ultra HD). Uhlopriečka obrazovky tohto televízora je 85 palcov a samotné rozlíšenie dosahuje 7680 px na 4320 px. NHK však neplánuje vysielať vlastné programy v Ultra HD skôr, než v roku 2020.
Komentáre:  0
Video: Raketoplán Endeavour sa spojil so stanicou ISS
18.5.2011
Raketoplán Endeavour sa dnes o 12:14 stredoeurópskeho času spojil s Medzinárodnou vesmírnou stanicou (ISS). K spojeniu došlo vo výške približne 354 kilometrov nad územím Južnej Ameriky, východne od Čile. Posádku ISS v súčasnosti tvoria traja Rusi, dvaja Američania a jeden Talian. Pre raketoplán Endeavour je to vôbec jeho posledná misia. Éru amerických raketoplánov definitívne uzavrie raketoplán Atlantis, ktorý k ISS odštartuje 12. júla 2011.
Komentáre:  0
Video: Raketoplán Endeavour odštartoval na svoju poslednú misiu
17.5.2011
Americký raketoplán Endeavour odštartoval v pondelok na svoj posledný let do vesmíru. Hlavný cieľom jeho 16-dennej misie je dopraviť na Medzinárodnú vesmírnu stanicu magnetický spektrometer slúžiaci na pátranie po antihmote. Endeavour, najmladší z raketoplánov, vyrobený v roku 1992, zamieri po ukončení misie do Kalifornského vedeckého strediska. Na konci júna poletí naposledy do vesmíru ešte raketoplán Atlantis. Potom NASA prevádzku týchto vesmírnych plavidiel po 30 rokoch ukončí.
Komentáre:  0
Nový operačný systém od Google bude online
13.5.2011
Spoločnosť Google predstavila na svojej vývojárskej konferencii v San Franciscu novú generáciu netbookov s názvom Chromebook. Hlavným inovatívnym prvkom má byť cloudový operačný systém ChromeOS. Celý tento operačný systém má byť umiestnený online na serveroch spoločnosti Google a v počítači bude prakticky pozostávať len z webového prehliadača Chrome.
Komentáre:  0
Google predstavil svoju novú službu Music Beta
12.5.2011
Google Music Beta od spoločnosti Google umožňuje používateľom uploadovať ich hudobné knižnice na Google servery, odkiaľ sú potom dostupné na všetkých kompatibilných zariadeniach, či už na smartfónoch, tabletoch alebo na akomkoľvek počítači, kde sa k službe dá prihlásiť. Služba ďalej ponúka offline režim, ako aj samotný predaj piesní, albumov alebo celých diskografií.
Komentáre:  0
Legendárni The Sims sa preniesli do stredoveku
7.5.2011
Fanúšikovia série počítačových hier The Sims od Electronic Arts sa už niekoľko týždňov môžu tešiť z nového pokračovania, ktorá umožňuje hráčom vybudovať si vlastné stredoveké panstvo, vyrážať na výpravy a vládnuť celému kráľovstvu.
Komentáre:  0
Video:
6.5.2011
PaperPhone je prvý flexibilný smartphone a interaktívny tabletový počítač. 3,7 palcový displej obsahuje senzory, ktoré mu umožňujú reagovať na rôzne druhy fyzickej deformácie. K dispozícii je tiež špeciálne pero umožňujúce interaktívne písanie na jeho povrch.
Komentáre:  0
Justíciu treba elektronizovať, myslí si Harabin
Justíciu treba elektronizovať, myslí si Harabin
30.4.2011
Predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin si vie predstaviť reformu súdnictva podľa vzoru Brazílie či Izraela. Mala by byť založená na elektronizácii trestného spisu vrátane doručovania. Harabin by privítal na súdoch softvér prepisu reči do elektronickej podoby v priamom diktáte aj zo záznamu. Druhým nástrojom reformy by podľa neho mohlo byť umožnenie podávania súkromných žalôb.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Stránka SHMÚ stále nefunguje
Stránka SHMÚ stále nefunguje
19.4.2011
Už šiesty deň nefunguje internetová stránka štátneho Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). Porucha bola spôsobená výpadkom zastaralého servera. Na jeho obnovu, ako aj obnovu ďalších technických zariadení, ústav doteraz nemal peniaze. Vedenie SHMÚ už rokuje o chýbajúcich peniazoch s ministerstvom životného prostredia. Stránka by mala byť opäť funkčná už o niekoľko dní.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Gagarin vzlietol presne pred 50 rokmi
12.4.2011
12. apríla 1961 sa sovietsky kozmonaut Jurij Gagarin na palube Vostok 3KA-3 stal prvým človekom vo vesmíre. Zemský orbit obletel za 108 minút.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
2071234567

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk