AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Google končí s experimentami
Google končí s experimentami
22.7.2011
Google prostredníctvom svojho blogu oznámil, že už nemá ďalej pláne ponúkať verejný prístup k testovacím verziám svojich experimentálnych produktov. Zamerať sa chce už len na uvádzanie "ostrých" verzií. Na stránke Google Labs mali užívatelia doteraz prístup i k projektom, na ktorých vývoji sa ešte len intenzívne pracuje. V minulosti si tu užívatelia mohli vyskúšať napríklad novinku zvanú Google Body, ktorá prináša možnosť trojrozmerného pohľadu do ľudského tela. Samotný Google Labs ako taký ale úplne nekončí. Užívatelia sa budú môcť aj naďalej zoznamovať s testovacími verziami doplnkov vrámci systému Android, či služieb Gmail alebo Mapy.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Vedci: O budúcej profesii dieťaťa sa rozhoduje už v maternici
Vedci: O budúcej profesii dieťaťa sa rozhoduje už v maternici
21.7.2011
Bude sa človek viac zaujímať o technické alebo humanitné odbory? Nemeckí vedci najnovšie priniesli dôkazy o tom, že existuje súvis medzi hladinou hormónov pred pôrodom a neskorším rozhodovaním mužov a žien o svojej budúcej profesionálnej dráhe. Tvrdí to výskum, ktorý vykonali psychológovia z univerzity v Konstanzi. Vyššia hladina testosterónu v maternici má tak podľa nich priamy vplyv na zvýšený záujem o technické odbory. Naopak, nižšia hladina testosterónu spôsobuje záujem o odbory, v ktorých hrajú rozhodujúcu úlohu sociálne kontakty.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Nový chat na Facebooku užívateľov sklamal
Nový chat na Facebooku užívateľov sklamal
20.7.2011
Sociálna sieť Facebook spustila pre svojich užívateľov novú verziu chatu. Zmeny, ktoré prináša, zásadným spôsobom menia používanie chatu ako takého. Mnohí užívatelia ich označili za neprimerané a chat tým pádom za neprehľadný či dokonca nepoužiteľný. Nový chat má podobu statickej bočnej lišty, ktorú nie je možné presunúť. Minimalizovať ju možné je, avšak len cez ponuku v nastaveniach. Na lište sa zobrazujú len tie kontakty, s ktorými si užívateľ najčastejšie píše, bez ohľadu na to, či sú online. Všetci ostatní priatelia, aj keď prihlásení, sa v okne nezobrazujú. Je potrebné vyhľadať si ich zadaním mena do vyhľadávacieho poľa v spodnej časti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
O čo ide dnes Googlu?
20.7.2011
Aj internetový vyhľadávač Google si dnes pripomína 189. výročie narodenia moravsko-nemeckého kňaza, prírodovedca a biológa Gregora Johanna Mendela, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za zakladateľa genetiky. Mendel začal experimentovať s krížením hrachu. Konkrétne krížil hrach s guľatými semenami s odrodami s hranatými semenami. Podarilo sa mu tak objaviť základné zákony dedičnosti. V nich naplno rozvinul pojmy ako dominantný a recesívny znak či faktory dedičnosti (gény). Mendela pri výskumoch údajne sčasti motivovalo úsilie nájsť argumenty proti vtedy uverejnenej teórii evolúcie Charlesa Darwina.
Komentáre:  0
Vedci vyriešili záhadu šiesteho prsta u krtov
Vedci vyriešili záhadu šiesteho prsta u krtov
19.7.2011
Švajčiarski vedci z Universität Zürich zistili, že druhý palec u krtov nie je v skutočnosti prstom ale podľa všetkého predĺženou kosťou zápästia. Krtom tento nepravý prídavný prst pravdepodobne pomáha pri kopaní tunelov a pri pohybe v nich. Mitgutsch zistil, že gény, ktoré sa normálne zapnú hneď na začiatku vývinu prstov, zostali u krtov v tomto prípade vypnuté. Navyše bunky, z ktorých sa nepravý palec vytvára, sa začali deliť, až keď sa ostatných päť prstov už formovalo. Čo však odborníkov úplne presvedčilo o nepravosti druhého palca, bolo zistenie, že tento výrastok sa tvorí z tkaniva, z ktorého sa zvyčajne vyvinú kosti zápästia a nie prsty.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Murdocha našli mŕtveho v záhrade, napísal britský The Sun
Murdocha našli mŕtveho v záhrade, napísal britský The Sun
19.7.2011
Hackeri zo známej skupiny Lulz Security v pondelok zaútočili na webovú stránku britského bulvárneho denníka The Sun a v jeho mene vydali správu, podľa ktorej je mediálny magnát Rupert Murdoch mŕtvy. Osemdesiatročného majiteľa už neexistujúceho týždenníka News of the World "našli mŕtveho v jeho záhrade". Denník The Sun síce správu okamžite poprel, návštevníci jeho portálu však boli presmerovaní na konto hackerov na sociálnej sieti Twitter, kde Lulz Security útok oslavovali. "Radujme sa, veseľme sa, s Murdochovým Sunom pohrali sme sa!" napísali autori útoku na svojom účte.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vedecký míľnik: Sonda NASA sa usadila na orbite asteroidu
18.7.2011
Sonda Amerického úradu pre letectvo a vesmír (NASA) s názvom Dawn (Úsvit) sa úspešne dostala na orbitu asteroidu Vesta. Prvé dáta sonda zaslala v nedeľu ráno a potvrdila tak, že sa dostala do blízkosti 530 kilometrov širokého vesmírneho telesa. Dawn trvalo štyri roky, kým sa dostala k asteroidu. "Dnes oslavujeme neuveriteľný míľnik výskumu, keď sa sonda dostala na orbitu vesmírnej skaly v hlavnom pásme asteroidov," uviedol šéf NASA Charles Bolden. Dawn bude na orbite Vesty jeden rok, potom sa vyberie na cestu k "trpasličej planéte" Ceres.
Komentáre:  0
Vedecký prístroj skonštruovaný na Slovensku poletí do vesmíru
Vedecký prístroj skonštruovaný na Slovensku poletí do vesmíru
17.7.2011
Vedecký prístroj skonštruovaný na Slovensku - spektrometer kozmických energetických častíc MEP-2, poletí v pondelok z kozmodromu Bajkonur do vesmíru. Je inštalovaný na palube vesmírneho rádioastronomického observatória - satelitu Spectrum-RadioAstron. Spektrometer skonštruovali na Oddelení kozmickej fyziky ÚEF SAV v Košiciach. Kozmický experiment MEP-2 je spoločným projektom ÚEF SAV, Ústavu kozmických výskumov IKI-RAN v Moskve a Demokritovej univerzity DUTH v gréckom Xanthi. Má za cieľ umiestniť satelit s rádioastronomickým teleskopom na orbitu Zeme pre potreby rádiointerferenčných pozorovaní na dlhej báze (VLBI) v súčinnosti s pozemnými rádioteleskopmi.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovenský robot Pinkie vytancoval pre Prešovčanov dva tituly majstra sveta
16.7.2011
Tím študentov Strednej školy elektrotechnickej v Prešove priviezol z tureckého Istanbulu dva tituly majstrov sveta z 15. ročníka prestížnej a najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže RoboCup 2011. Najvyššie ocenenia získali prešovskí elektrikári v juniorskej skupine do 18 rokov v kategórii Dance (roboty tancujú podľa hudby) a to v súťaži samostatných tímov aj v súťaži supertímov (spoločná choreografia s Fínskom a Čínou). Prešovskí stredoškoláci súťaži v tíme Pinkies, ktorý pomenovali podľa svojho robota, pri jeho konštrukcii sa nechali inšpirovať vystúpeniami skupiny Pink Floyd.
Komentáre:  0
Na Ukrajine sa narodil dvojhlavý had, hlavy navzájom bojujú o potravu
15.7.2011
Vyhľadávanou raritou zoologickej záhrady v ukrajinskom meste Jalta je od stredy albinotická dvojhlavá užovka druhu Lampropeltis getula californiae. Predstavitelia zoo v čiernomorskom letovisku na krymskom polostrove potvrdili, že jedna z hláv je aktívnejšia a kontroluje telo, kým druhá je pasívnejšia. Nič to však nemení na tom, že obe myslia samostatne a dokonca občas bojujú o potravu. Albinotickému hadovi preto dávajú pri kŕmení bariéru medzi obe hlavy, aby sa predišlo podobným incidentom. Zoológia tvrdia, že takýto žijúci exemplár je extrémne zriedkavý, objavuje sa vraj raz za 50 rokov. Výnimočný had bude v ukrajinskej zoo vystavený do polovice septembra.
Komentáre:  0
Video: Google od vás chce vedieť, čo milujete
14.7.2011
Spoločnosť Google potichu spustila novú formu vyhľadávania informácií na internete, ktorá na jednej jedinej stránke kombinuje a zobrazuje väčšinu v súčasnosti Googlom poskytovaných služieb. Projekt s anglickým názvom "WDYL - What Do You Love" (Čo milujete) sa nachádza na samostatnej webovej stránke www.wdyl.com. Pri vstupu na portál uvidíte najprv len dialógový riadok a spúšťacie tlačidlo s bielym srdiečkom. Vo výsledkoch sa vám následne zobrazia napríklad fotoalbumy Picasa, správy, knihy, diskusie, mapy či patenty. V obsahu pre mobilné telefony a tablety, si výsledky môžete nechať preložiť alebo ich preposlať poštou známemu.
Komentáre:  0
Video: V stredu zobudil astronautov na ISS Elton John
14.7.2011
Pesnička Rocket Man od 64-ročného britského hudobníka Eltona Johna v stredu ráno zobudila posádku Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS), ku ktorej je teraz v rámci svojej poslednej misie pripojený raketoplán Atlantis. Pieseň z roku 1972 opisuje pocity astronautov na ich fiktívnej misii na planétu Mars. Elton John sa astronautom na ISS prihovoril aj prostredníctvom vopred nahratého odkazu. "Dobré ráno Atlantis, tu je Elton John. Ďakujem všetkým mužom i ženám v NASA, ktorí sa podieľali na programe raketoplánov v posledných troch dekádach," povedal spevák po pesničke.
Komentáre:  0
Video: Oblečte si svoj televízor
12.7.2011
Na odovzdávanie cien MTV Video Music Awards v roku 2010 si speváčka Lady Gaga obliekla kostým, ktorý bol vyrobený zo surového mäsa. Existuje preto pomerne reálna možnosť, že popová hviezda siahne aj po najnovšom vynáleze - "videošatách". Ide v podstate o plnohodnotný farebný televízor, ktorý je pripevnený na povrchu laboratórneho plášťa. Konkrétne pozostáva zo stoviek malých LED displejov, ktoré sú napájané 12-voltovou batériou. Vynález je schopný prijímať bežné analógové televízne vysielanie, podľa jeho tvorcov sa však perfektne hodí aj na reklamné účely.
Komentáre:  0
Sci-fi sa stáva realitou. Vedci vynašli "replikátor"
11.7.2011
Fanúšikovia sci-fi literatúry i filmov si iste spomínajú na tzv. replikátor, ktorý dokáže vytvoriť presné kópie trojrozmerných predmetov. Americká spoločnosť Z Corporation sa už niekoľko rokov snaží o to isté. Podarilo sa jej vynájsť trojrozmerný kopírovací stroj, ktorý si v súčasnosti môže zakúpiť každý bežný záujemca. Vo videoklipe z dokumentárnej relácie televízie National Geographic možno vidieť, ako bol na ukážku replikovaný francúzsky kľúč. "Na vytvorenie týchto objektov používame špeciálny kompozitný materiál, ktorý má najprv práškovú podobu. Následne je pridaná spojovacia látka, ktorá dá objektu požadovaný tvar," opisuje viceprezident spoločnosti Joe Titlow.
Komentáre:  1
Pomocou špeciálneho softvéru sa naučíte rýchlejšie čítať
Pomocou špeciálneho softvéru sa naučíte rýchlejšie čítať
8.7.2011
Väčšina ľudí dokáže aj v mysli čítať len takou rýchlosťou, akou číta nahlas. Môže za to náš prirodzený zvyk, vďaka ktorému aj v duchu využívame vnútorný hlas, ktorý je jednoducho rovnako rýchly ako bežná reč. Priemerne zdatný čitateľ číta väčšinou rýchlosťou okolo 200 slov za minútu. Istá americká spoločnosť však teraz vymyslela softvér, ktorý vám pomôže naučiť sa čítať omnoho rýchlejšie. Cieľom je, aby sa čítanie pre vás stalo iba vizuálnym vnemom, vďaka čomu sa môže jeho rýchlosť zvýšiť mnohonásobne. Softvér je dostupný zadarmo a použiteľný aj pre slovenčinu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Facebook sa prepája so Skype, spúšťa videohovory a skupinový chat
7.7.2011
Užívatelia Facebooku budú môcť najnovšie robiť videohovory. Sociálna sieť oficiálne potvrdila špekulácie z minulého týždňa a oznámila, že využije technológiu populárneho komunikačného programu Skype a umožní, aby priamo zo stránky mohli začať videohovor s ktorýmkoľvek z priateľov. Stačí otvoriť profil jedného zo svojich priateľov a stlačiť ikonku "zavolať". Nie je pritom potrebné mať konto na Skype. Facebook tiež oznámil, že upraví chatové rozhranie tak, aby sa dali jednoducho vytvárať skupinové chaty. Zmeny sa budú objavovať postupne v najbližších týždňoch a budú podporovať všetky jazykové lokalizácie Facebooku.
Komentáre:  0
Video: Takto bude v blízkej budúcnosti vyzerať virtuálna zábava
6.7.2011
Spoločnosť Crescent, Inc. predstavila na výstave v Japonsku zatiaľ najvyspelejší technologický systém pre zobrazovanie virtuálnej reality Immersive Digital Entertainment (IDE). Nová platforma integruje displej nasaditeľný na hlavu, výkonný grafický softvér a zariadenia na snímanie pohybu. Kombinácia týchto elementov umožňuje vytvoriť realistický pocit pohybu v trojdimenzionálnom priestore. Zariadenie však ešte nie je určené na predaj, podľa jeho tvorcov si ešte vyžaduje niekoľko rokov zdokonaľovania. Okrem nového rozmeru hrania počítačových hier by však tento prístroj našiel široké uplatnenie aj v priemysle a v medicíne.
Komentáre:  0
Syn gruzínskeho prezidenta zlomil rekord v rýchlosti písania na iPad
6.7.2011
Ťažko povedať, či je gruzínsky prezident Micheil Saakašvili na svojho 15-ročného syna Eduarda za tento počin hrdý alebo nie. S istotou sa však celá krajina dozvedela, ako chlapec trávi svoj voľný čas. Eduard sa totiž dostal do Guinessovej knihy rekordov po tom, ako sa mu podarilo napísať celú anglickú abecedu na elektronickom tablete iPad od spoločnosti Apple len za 5,26 sekundy. O 1,05 sekundy tak prekonal doterajší rekord britského tínedžera Charlieho McDonnella z roku 2010.
Komentáre:  0
Video: Čo vznikne skrížením zebry a osla?
6.7.2011
V zoologickej záhrade v čínskom meste Xiamen prišlo pred pár dňami na svet neobyčajné mláďa - zebroid. Zviera vzniklo skrížením samice zebry a samca osla. Zebroid, ktorý sa narodil v nedeľu ráno, zdedil po svojej matke čierno-biele pásikavé nohy. Zamestnankyňa parku Lin prezradila, že bola svedkom párenia sa zebry s oslom, ale vôbec nečakala, že sa stane ťarchavou. Zebroid je len jedným z príkladov netypických krížencov, zebra sa napríklad dokáže spáriť aj s koňom. V takomto prípade vznikne tzv. zorse.
Komentáre:  0
Vojna matematikov: Slávne pí (π) má byť nahradené tau (τ)
29.6.2011
Slávna konštanta pí (π), jeden z najpoužívanejších symbolov v matematike, fyzike a inžinierstve, sa dostalo do nevôle niektorých prominentných matematikov. Hodnota pí predstavuje pomer obvodu kruhu k jeho priemeru, čo je približne 3,14. Jeho odporcovia si však želajú, aby bolo nahradené iným gréckym písmenom, a to tau (τ). Táto konštanta predstavuje dvojnásobnú hodnotu pí, ktorá má vraj matematickým a iným vzorcom oveľa viac vyhovovať. "Celé tie roky sme pracovali s nesprávnym číslom," konštatoval profesor Kevin Houston z matematickej fakulty na University of Leeds.
Komentáre:  0
Video: V Číne sa objavila slnečná svätožiara
29.6.2011
Tzv. slnečnú svätožiaru (halo) mohli v pondelok pozorovať obyvatelia stredočínskeho mesta Huaying. Úkaz trval približne pol hodinu, od 11.50 h do 12.20 h, pričom len deň predtým sa vyskytol aj v ďalšom čínskom meste Changchun. Halové javy sú optické úkazy, ktoré vznikajú odrazom alebo prechodom slnečných lúčov cez drobné ľadové kryštáliky v atmosfére. Aby došlo k vzniku týchto úkazov, kryštáliky musia mať tvar šesťstrannej doštičky alebo hranolu, najčastejšie k tomu dochádza v prípade výskytu oblakov cirrostratus.
Komentáre:  0
Pápež Benedikt XVI. prvýkrát tweetoval, použil pri tom iPad
29.6.2011
"Drahí priatelia, práve sme spustili stránku www.news.va. Pochválený buď Ježiš Kristus! S modlitbami a požehnaním, Benedikt XVI." Takto znel historicky prvý tweet Svätého Otca, ktorým veriacim i celému svetu oznámil zriadenie novej spravodajsko-informačnej stránky Vatikánu. Hovorca Svätej Stolice uviedol, že pápež použil na odoslanie správy tablet iPad, a i keď ju sám nenapísal, ťuknutím na touchpad ju sám odoslal. Benedikt XVI. však zatiaľ nemá vlastný účet na sociálnej sieti Twiter, tento tweet bol zverejnený cez účet vatikánskych médií.
Komentáre:  0
Video: Prelet asteroidu v tesnej blízkosti Zeme
28.6.2011
Pred niekoľkými dňami objavený asteroid veľkosti diaľkového autobusu preletel v pondelok okolo Zeme v relatívne malej vzdialenosti približne 12-tisíc kilometrov nad zemským povrchom. Stalo sa tak niekoľko minút po 19.00 h SELČ. Experti mu namerali rýchlosť okolo 100-tisíc kilometrov za hodinu. Napriek tomu ho mohli vo svojich ďalekohľadoch nakrátko uvidieť aj amatérski astronómovia. Vesmírne teleso nepredstavovalo podľa vedcov nijaké nebezpečenstvo. V prípade, že by sa dostal na kolízny kurz so Zemou, zhorel by v atmosfére.
Komentáre:  0
Video: Ako by to dopadlo, keby sa robot pokúsil zjesť hamburger
26.6.2011
Každé nové vylepšenie humanoidných robotov sa vždy stretne s veľkým záujmom odbornej i laickej verejnosti. Pomerne rýchlo dochádza k zvyšovaniu ich umelej inteligencie či pohybových schopností. Nech sa už ich vývoj vyberie akýmkoľvek smerom, jedna vec je takmer istá - nikdy nebudú môcť konzumovať ľudské jedlo. Platí to aj pre tohto roztomilého robota z reklamy pre sieť fastfoodových reštaurácií Carl's Jr. Reklamný slogan v spote znie: "Stroje ho (hamburger) nedokážu jesť, nemali by ho preto ani vyrábať."
Komentáre:  0
Electronic Arts vydáva slovenskú hru pre iPhone a iPad
26.6.2011
Portfólio známeho amerického herného developera a vydavateľa Electronic Arts sa rozšíri o titul Don’t fall off od slovenského štúdia Inlogic Software, ktoré sa zameriava predovšetkým na vývoj hier pre mobilné zariadenia. Don’t fall off je jednoduchá arkáda - hráč ovláda malého škrečka Rollieho, ktorý cestuje na loďke okolo sveta. Na svojej ceste nesmie spadnúť do vody, inak hra končí. Hra je už v súčasnosti dostupná cez App Store. K verzii pre iPhone podľa Inlogicu pribudne verzia pre iPad.
Komentáre:  0
Video: Takto sa balí na cestu marťanské vozidlo
23.6.2011
Unikátne video zobrazuje technikov a ďalší personál amerického Laboratória prúdového pohonu (Jet Propulsion Laboratory), ktorí pripravujú dokončené vesmírne vozidlo Curiosity na cestu naprieč Spojenými štátmi do štátu Florida. Curiosity je súčasťou dlho pripravovanej misie NASA (Mars Science Laboratory), ktorej hlavným cieľom je dopraviť vozidlo Curiosity na povrch Marsu. Štart z mysu Canaveral sa očakáva na 25. novembra 2011 a na Marse by mal pristáť 6 august 2012. Hlavným cieľom misie je skúmať, či na planéte boli alebo sú podmienky pre mikrobiologický život.
Komentáre:  0
Revolúcia vo fotografovaní? Nová technológia prináša dosiaľ nemožné
23.6.2011
Americká spoločnosť Lytro prináša na trh unikátnu technológiu, ktorá prekonáva doterajšie hranice fotografických možností. Lytro totiž umožňuje ľubovoľné zaostrovanie obrázku až po tom, ako bola snímka urobená. Senzory fotoaparátu zachytávajú celé svetelné spektrum, čiže svetlo pohybujúce sa všetkými smermi a rozmermi. Spoločnosť nazýva tieto obrázky "živými fotografiami". Užívatelia si ich navyše budú môcť pozerať aj v 3D. Zakladateľ spoločnosti Ren Ng tiež uviedol, že pripravujú aj aplikáciu pre Facebook.
Komentáre:  0
Video: Chcete vedieť na akého psa sa podobáte?
22.6.2011
Bezplatná internetová stránka doggelganger.co.nz je schopná analyzovať ľudskú tvár a následne k nej priradiť fotografiu psa, s ktorou má najviac spoločných čŕt. Používanie webu je pomerne jednoduché. Najprv si treba zvoliť fotografiu priamo z počítača alebo z webovej kamery. Po nahratí ju stránka vyhodnotí a k tvári priradí fotografiu príslušného psa. Jediným obmedzením je, že fotografia by nemala byť z profilu. Portál je súčasťou kampane novozélandskej organizácie na záchranu zvierat "Pedigree Adoption Drive".
Komentáre:  0
Video: Úchvatná svetelná šou, diváci neverili vlastným očiam
19.6.2011
Z tohtoročného Festivalu hudby a umenia Bonnaroo v americkom štáte Tennessee si diváci odnesú o jeden nezabudnuteľný zážitok naviac. Postarala sa oň unikátna "lietajúca svetelná šou" (Mission Icefly), pri ktorej boli na nočnú oblohu zo vzduchu vypustené tisícky malých LED svietidiel. Tie vytvárali dojem modrých blikajúcich hviezd a pomaly pritom dopadali na zem. Dav sledoval celé predstavenie so zatajeným dychom, ľudia totiž spočiatku netušili, čo sa skrýva za svetelným divadlom.
Komentáre:  0
Video: Chráňte si dotykovú obrazovku pred muchami
16.6.2011
Technológia dotykových obrazoviek (touchscreen), ktorá umožňuje ovládať elektronické zariadenia dotykom prsta alebo iného predmetu, sa stáva čoraz rozšírenejšou. Málokto si je však vedomý toho, že takéto displeje reagujú aj na netradičné podnety - napr. na obyčajnú muchu, ako to dokazuje aj toto nedávno zverejnené video. A aj keď v tomto prípade poskakovanie muchy na displeji pobavilo, teoreticky by mohla spôsobiť aj vážnejšie nepríjemnosti.
Komentáre:  0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
2071234567

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk