AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
V kríkoch našli mŕtvolu Simonovho švagra. Ležala tam niekoľko dní
V kríkoch našli mŕtvolu Simonovho švagra. Ležala tam niekoľko dní
16.7.2011
V Tornali o pol deviatej ráno našli mŕtveho muža. Podľa portálu Noviny.sk ide o švagra ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona. Na mieste sú už policajti, ktorí celú oblasť uzavreli a vykonávajú potrebné vyšetrovacie úkony. To, že ide o ministrovho švagra, potvrdil podľa portálu na mieste aj samotný minister Zsolt Simon. Ten prišiel mŕtveho identifikovať. Telo ležalo v kríkoch neďaleko miestnych potravín. Našli ho náhodní okoloidúci, ktorí okamžite zalarmovali políciu. Príčina smrti 46-ročného muža zatiaľ nie je známa. Na mieste pravdepodobne ležal už niekoľko dní.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Žena odrezala manželovi genitálie a hodila ho do drviča na odpadky
15.7.2011
Štyridsaťosemročná Catherine Beckerová z Kalifornie dala svojmu o štyri roky staršiemu manželovi počas večere vo svojom dome do jedla drogu. Keď muž omdlel, priviazala ho k posteli. Bez milosti schytila nôž, odsekla mužovi penis a hodila ho do drviča na odpadky. Žena sama privolala rýchlu pomoc a políciu. Po prevoze do nemocnice muža operovali a stále je v kritickom stave. Polícia, ktorá informovala, že manželia boli v rozvodovom konaní, pri prehliadke domu našla nôž aj lano. Catherine, ktorú polícia zatkla, povedala, že jej muž si to zaslúžil. Nespresnila však, prečo.
Komentáre:  0
Vyšetrovanie streľby v Devínskej uzavreli, motív ostal neznámy
Vyšetrovanie streľby v Devínskej uzavreli, motív ostal neznámy
14.7.2011
Polícia podľa televízie Markíza definitívne ukončila vyšetrovanie minuloročnej masakry v Devínskej Novej Vsi. Motív brutálneho činu 48-ročného Ľubomíra Harmana sa jej však zistiť nepodarilo. Harman 30. augusta 2010 vystrelil spolu až 140-krát v byte i na ulici, pričom zabil siedmich ľudí a 15 zranil. Po tom, čo ho kukláči trafili do hrudníka, si útočník strelil do hlavy. Vyšetrovateľ vypočul desiatky svedkov. Trestné stíhanie bolo z dôvodu páchateľovej smrti zastavené. Incident podnietil ministerstvo vnútra k viacerým zmenám v záujme väčšej bezpečnosti. Policajti nosia samopaly, zmenil sa zákon o zbraniach a rezort odštartoval prezbrojovanie polície.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Útek väzňov natočila bezpečnostná kamera
11.7.2011
Väzňovi odsúdenému za vraždu sa podarilo utiecť z texaského väzenia po tom, čo mu spolu s ďalším trestancom umožnili dozorcovia použiť telefónny automat. Incident sa odohral ešte 29. júna vo väzení v meste Huntsville (Texas, USA). Utečeného 29-ročného väzňa Trenta Archieho sa bezpečnostným zložkám podarilo zadrža už o dva dni neskôr v jeho dome.
Komentáre:  0
Polícii sa podarilo vypátrať zlodeja Picassovej kresby
8.7.2011
Americká polícia vypátrala obraz Pabla Picassa, ktorý v stredu ukradol muž s tmavými okuliarmi z galérie Weinstein v San Franciscu. Kresbu ceruzkou v hodnote 275-tisíc dolárov, v prepočte približne 193-tisíc eur, našli bez rámu v kalifornskom hoteli Napa. Policajti páchateľa Marka Luga vypátrali vďaka záznamu z bezpečnostnej kamery galérie. Tridsaťročný Mark Lugo vošiel v stredu do galérie Weinstein, zobral vzácnu kresbu zo steny a nasadol to taxíka. Obraz nakreslený ceruzkou v roku 1965 nazvaný Tete de Femme je podľa hovorcu galérie originálnym a unikátnym dielom.
Komentáre:  0
USA: Muž zastrelil 7 ľudí a potom spáchal samovraždu
USA: Muž zastrelil 7 ľudí a potom spáchal samovraždu
8.7.2011
Tridsaťštyriročný Rodrick Dantzler zastrelil v západomichiganskom meste Grand Rapids v Spojených štátoch sedem ľudí vrátane dvoch detí. Polícia objavila v jednom byte štyri telá a na druhom konci mesta zvyšné tri. Dantzler sa pri úteku zmocnil trojice rukojemníkov, s ktorými sa ukryl v ich dome. Polícia preto oblasť uzavrela a s mužom vyjednávala. Po automobilovej naháňačke s políciou a niekoľkohodinovom zadržiavaní rukojemníkov spáchal samovraždu. Úrady sa zatiaľ nevyjadrili k motívu činu a ani k tomu, či bol podozrivý so zabitými v príbuzenskom zväzku. Polícia sa však domnieva, že s najmenej jednou osobou z oboch zavraždených skupín ho spájal vzťah.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Tymošenková čelí ďalšiemu obvineniu
Tymošenková čelí ďalšiemu obvineniu
6.7.2011
Bývalá ukrajinská premiérka Julia Tymošenková čelí ďalšiemu trestnému stíhaniu v súvislosti so záležitosťami spoločnosti Zjednotené energetické systémy Ukrajiny, ktorú kedysi riadila. Podľa Štátnej bezpečnostnej služby sa uvedený podnik spoločne s niekoľkými bývalými vládnymi predstaviteľmi pokúsil odcudziť zo štátneho rozpočtu financie v objeme 405 miliónov dolárov. Tymošenková v súčasnosti čelí inému obvineniu zo zneužitia právomocí a mrhania verejnými financiami za zmluvu o dovoze plynu z Ruska z roku 2009.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Strauss-Kahn bude čeliť ďalšej žalobe za znásilnenie
Strauss-Kahn bude čeliť ďalšej žalobe za znásilnenie
5.7.2011
Právnik Tristan Banonovej oznámil, že jeho klientka - žurnalistka a autorka románov - podá na bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqua Straussa-Kahna žalobu. V nej ho obviní z pokusu o znásilnenie z roku 2002. K incidentu údajne došlo, keď robila interview so Straussom-Kahnom v parížskom byte. Od okamžitého podania žaloby ju vraj vtedy odradila jej matka, ktorá bola poslankyňou za socialistickú stranu. Správa o podaní žaloby v Paríži prišla krátko po tom, ako sa začala rúcať žaloba proti Straussovi-Kahnovi v USA. Francúz po informáciách o zámere Banonovej poveril svojich právnikov, aby proti nej podali žalobu pre ohováranie.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Tuniského exprezidenta odsúdili na ďalších 15 rokov
Tuniského exprezidenta odsúdili na ďalších 15 rokov
5.7.2011
Tuniský súd v pondelok odsúdil zosadeného prezidenta Zajna bin Alího za prechovávanie drog, zbraní a vzácnych archeologických pamiatok, ktoré našli v jeho luxusnej rezidencii. Okrem 15-ročného trestu odňatia slobody mu súd udelil aj peňažný trest vo výške 54-tisíc eur. Zosadeného tuniského prezidenta s jeho manželkou Lajlou pritom už v júni odsúdili na 35 rokov väzenia za zneužívanie verejných prostriedkov. Obaja manželia sú obvinení z 93 trestných činov vrátane vrážd, prania špinavých peňazí a zneužívania svojho postavenia. Exprezident všetky obvinenia odmietol. Bývalý prezidentský pár sa v súčasnosti nachádza v Saudskej Arábii, kde utiekol hneď po zvrhnutí 23-ročného autokratického režimu.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Sudca vykázal Mladiča zo súdnej siene
Sudca vykázal Mladiča zo súdnej siene
4.7.2011
V haagskom sídle Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY) dnes pokračuje proces s bývalým bosnianskosrbským generálom Ratkom Mladičom. Ten sa pojednávania zúčastnil i napriek predchádzajúcim hrozbám, že bude tribunál bojkotovať. Mladič vstúpil do súdnej siene krátko po desiatej hodine, kde ho mal zastupovať obhajca Aleksandar Aleksič. Exgenerál neprestajne trval na tom, aby do súdnej siene prišiel jeho advokát Miloš Šaljič. Sudca Alphonse Orie ho musel preto viackrát upozorňovať, nech hovorí iba vtedy, keď dostane slovo. Mladič však neprestal hovoriť ani počas čítania bodov obžaloby. Sudca ho následne vykázal zo súdnej siene a nariadil prestávku v pojednávaní.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Straussa-Kahna prepustili z domáceho väzenia
Straussa-Kahna prepustili z domáceho väzenia
2.7.2011
Bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqua Straussa-Kahna včera prepustili z domáceho väzenia. Na slobodu sa dostal "na čestné slovo" a úrady mu vrátia aj kauciu 6 milión dolárov (4,1 milióna eur), ktorú zložil súčasne s vzatím do domáceho väzenia. Francúzsky politik sa však musí hlásiť na súde a nesmie opustiť USA, keďže jeho cestovné doklady zostávajú v rukách úradov. Obvinenia proti nemu neboli stiahnuté, aj napriek vážnym trhlinám v obžalobe. Vyšetrovatelia totiž začali pochybovať o vierohodnosti poškodenej, 32-ročnej Ophelie Diallovej z Guiney.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Obžaloba proti Strauss-Kahnovi sa rúca, chyžná údajne klamala
Obžaloba proti Strauss-Kahnovi sa rúca, chyžná údajne klamala
1.7.2011
Obžaloba proti bývalému šéfovi Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiqueovi Strauss-Kahnovi sa podľa denníka The New York Times (NYT) rúca. Prokuratúra údajne objavila pochybnosti o hodnovernosti chyžnej. Tá vraj v priebehu vyšetrovania niekoľkokrát klamala. Objavil sa tiež záznam jej telefonátu so zločincom usvedčeným za obchod s drogami, s ktorým hovorila o možnosti, ako na prípade zarobiť. Súd vyzval Straussa-Kahna, aby sa dnes dostavil na rokovanie s prokuratúrou. Výzva bola prekvapivá, pretože ďalšie vypočúvanie bolo stanovené až na 18. júla. Obhajca uviedol, že Francúz má prísť na súd kvôli zmene podmienok jeho prepustenia na kauciu. Podľa NYT je však možné, že bude Strauss-Kahn úplne prepustený z domáceho väzenia, pretože sa ukáže, že obžaloba zo závažných trestných činov nie je udržateľná.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Žitňanská žiada disciplinárne konanie sudcu za prepustenie Karola Mella
Žitňanská žiada disciplinárne konanie sudcu za prepustenie Karola Mella
28.6.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská dnes podala dva návrhy na začatie disciplinárneho konania proti sudcom Okresného súdu Bratislava I. Jeden návrh sa týka konania proti sudcovi Stanislavovi Dutkovi v súvislosti s prepustením obvineného Karola Mella z väzby. Druhý prípad súvisí s prepustením trojice obvinených za drogovú trestnú činnosť. "V obidvoch prípadoch sa ukázali chyby, ktoré ohrozili dôveru verejnosti v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdov. Aby mala dôvera v súdy šancu na obnovenie, považujem za dôležité vyvodenie zodpovednosti za konkrétne pochybenia," povedala Žitňanská. Dutkovi navrhuje ministerka v prípade preukázania trest zníženia platu o 70 percent na jeden rok, eventuálne odvolanie z funkcie sudcu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Prenasledovanie, známe aj ako stalking, bude trestným činom
Prenasledovanie, známe aj ako stalking, bude trestným činom
28.6.2011
Zoznam trestných činov by sa mohol od októbra rozšíriť o nebezpečné prenasledovanie známe ako "stalking". Páchateľovi by zaň malo hroziť trojročné väzenie. V novele Trestného zákona to navrhuje poslankyňa za Most-Híd Edita Pfundtnerová. Jej iniciatívou sa bude parlament zaoberať na dnešnej schôdzi. „Skutková podstata nového trestného činu nebezpečného prenasledovania spočíva v dlhodobom prenasledovaní, ktoré je spôsobilé vzbudiť u poškodeného dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jeho blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života,“ vysvetľuje predkladateľka.
Médiá: 2
Komentáre:
2
V aute nezvestného právnika Ožvolda sa našla krv
V aute nezvestného právnika Ožvolda sa našla krv
28.6.2011
Čierne luxusné BMW, ktoré sa našlo zaparkované pri materskej škole vo Vrábľoch, patrilo podľa polície hľadanému 49-ročnému právnikovi Romanovi Ožvoldovi. Podľa neoficiálnych informácií sa na zadnom sedadle našla krv a v zadnej časti auta stopy po streľbe. Vozidlo bolo zamknuté, dvere otváral až policajný pyrotechnik. Pátranie po advokátovi pokračuje. V uplynulých dňoch prečesávali pátracie tímy okolie Levíc a potápači prehľadávali vodné plochy v okolí Žemberoviec, kde zachytili signál jeho mobilného telefónu. Ožvold pracoval do roku 2010 ako predseda dozornej rady v národnej lotériovej spoločnosti Tipos.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Tymošenkovej hrozí 7 rokov väzenia
Tymošenkovej hrozí 7 rokov väzenia
26.6.2011
V sobotu večer po predbežnom vypočutí rozhodol sudca Rodion Kyrijev, že bývalá ukrajinská premiérka Julia Tymošenková bude musieť na stredajšom riadnom súdnom pojednávaní čeliť obvineniam zo zneužitia právomocí. Sudca tak neuznal námietky obhajoby, že obvinenia sú politicky motivované a stojí za nimi súčasný prezident Viktor Janukovyč. "Cieľom tohto procesu je likvidácia funkčnej opozície na Ukrajine," vyhlásila Tymošenková, ktorej hrozí sedemročné väzenie. Opakovane tiež vyhlásila, že ukrajinskú justíciu nepovažuje za nezávislú. Jej slová nepriamo podporili aj viacerí európski predstavitelia, ktorí pri návštevách Ukrajiny vyjadrili obavy z možnej "selektívnej spravodlivosti".
Médiá: 3
Komentáre:
1
Prokuratúra nebude riešiť financovanie KDH
Prokuratúra nebude riešiť financovanie KDH
25.6.2011
Vyšetrovateľ aj generálna prokuratúra odmietli anonymné trestné oznámenie z novembra minulého roka v súvislosti s financovaním KDH. Informovala o tom televízia Markíza. Tajomná faktúra na 118-tisíc eur za predvolebné bilbordy KDH sa na verejnosť dostala pred komunálnymi voľbami. Anonymné podanie vyvolávalo podozrenie, že strana nemá v poriadku účtovníctvo. Spornú faktúru mal zaplatiť právnik Vladimír Šebo, ktorý chcel byť údajne tichým sponzorom KDH, no strana ho odmietla. Kresťanskí demokrati vraj o bilbordoch od neho netušili.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Tymošenková dnes predstúpi pred súd
Tymošenková dnes predstúpi pred súd
24.6.2011
Bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková dnes predstúpi pred súd v Kyjeve. Čeliť bude obvineniam zo zneužitia právomocí a mrhania verejnými financiami za zmluvu o dovoze plynu z Ruska, ktorú podpísala v januári 2009 a údajne nemala súhlas vlády na jej uzavretie. Podľa vyšetrovateľov tým poškodila ukrajinskú ekonomiku, pričom mala krajinu pripraviť o 310 miliónov eur. Tymošenková obvinenia odmieta a verí, že súd ich označí za "politické prenasledovanie". Expremiérka v stredu podala sťažnosť aj na Európsky súd pre ľudské práva, pretože je presvedčená, že za vyšetrovaním stojí prezident Viktor Janukovyč.
Médiá: 4
Komentáre:
0
USA: Polícia zadržala jedného z najhľadanejších mafiánov
USA: Polícia zadržala jedného z najhľadanejších mafiánov
24.6.2011
Americkým úradom sa podarilo v kalifornskom meste Santa Monice chytiť 81-ročného šéfa írsko-amerického mafiánskeho gangu Jamesa "Whitey" Bulgera. Podľa FBI patril medzi desať najhľadanejších kriminálnikov v USA, pred úradmi sa mu darilo unikať až šestnásť rokov. Okrem 19 vrážd sa bude zodpovedať tiež z obchodovania s drogami, vydierania či prania špinavých peňazí. Za informácie vedúce k jeho zadržaniu vypísala FBI odmenu 2 milióny dolárov. Bulgerom sa tiež inšpiroval hollywoodsky film Skrytá identita (The Departed) s Jackom Nicholsonom a Leonardom DiCapriom v hlavných úlohách, ktorý získal štyroch Oscarov.
Médiá: 6
Komentáre:
0
V maďarskom Györi odsúdili za lúpež štyroch Slovákov
V maďarskom Györi odsúdili za lúpež štyroch Slovákov
24.6.2011
Prvostupňový súd v severomaďarskom meste Györ včera vyriekol rozsudok nad štyrmi občanmi Slovenskej republiky, ktorí v novembri minulého roku napadli a okradli na tamojšej ulici chlapca a dve dievčatá. Dvaja mladíci boli odsúdení na odňatie slobody na sedem a pol roka a dvaja na päť a pol roka. Sudkyňa uviedla, že páchatelia, z ktorých jeden je mladistvý, získali lúpežou 15 000 forintov (zhruba 56 eur). Podľa obžaloby sa štvorica prišla do mesta zabávať a keď sa im minuli peniaze vyhliadli si obete a zaútočili na nich. Dievčatám zobrali kabelky, pričom im spôsobili ľahšie poranenia.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Úrady by mali podľa SNS zisťovať, kto získal maďarské občianstvo
Úrady by mali podľa SNS zisťovať, kto získal maďarské občianstvo
23.6.2011
Slovenská národná strana (SNS) chce, aby úrady zisťovali, kto požiadal o maďarské občianstvo a zároveň ho aj získal. V súvislosti s tým podáva podnet na Generálnu prokuratúru SR pre podozrenie z hromadného porušovania zákonov. Národniari si myslia, že niekoľkým stovkám slovenských občanov bol udelený maďarský pas. Podľa prvého podpredsedu strany Andreja Danka sú funkcie, ktoré si vyslovene vyžadujú slovenské občianstvo. Prokuratúra má zistiť aj to, či nedochádza k úniku utajovaných informácií.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Ratko Mladič stále nemá obhajcov
Ratko Mladič stále nemá obhajcov
23.6.2011
Bývalý bosnianskosrbský generál Ratko Mladič stále nemá obhajcov, ktorí ho budú zastupovať v procese pred Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu v Haagu. Mladič si zástupcov dosiaľ údajne nevybral a tribunál nedostal ani žiadosť o preplatenie právnikov. Po druhý raz sa generál postaví pred súd 4. júla, aby sa vyjadril k 11 bodom obžaloby. Ak by tak neurobil, sudca do spisu na základe pravidiel ICTY uvedie, že obžalovaný sa necíti vinným.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Naša legislatíva pojem eutanázie nepozná
Naša legislatíva pojem eutanázie nepozná
23.6.2011
Polícia už skúma minulosť 29-ročného zdravotníka Jaroslava Dobiaša, ktorý 10. júna podal staršej pacientke v nemocnici na bratislavských Kramároch smrtiaci liek. Vyšetrovatelia by teraz mali zisťovať, či v tomto prípade nedošlo k väčšiemu počtu úmrtí. Televízia Markíza informovala, že Dobiaš sa k činu priznal s tým, že chcel pomôcť umierajúcej pacientke. S témou eutanázie nemá Slovensko dosiaľ takmer žiadne skúsenosti, slovenská legislatíva navyše tento pojem nepozná. "Keby sme špekulovali nad eutanáziou, tak treba povedať, že u nás aj tak nie je povolená, takže klasifikáciu činu by to neovplyvnilo," zdôvodnila hovorkyňa bratislavskej polície Petra Hrášková.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Príslušník SIS mal Mella varovať, aby sa nevracal na Slovensko
Príslušník SIS mal Mella varovať, aby sa nevracal na Slovensko
22.6.2011
Údajný organizátor vraždy v Moste pri Bratislave Karol Mello sa na úteku stretol s príslušníkom Slovenskej informačnej služby (SIS). Ten ho mal varovať, aby nechodil na Slovensko. Vyplýva to z výpovede Karola Mella pred súdom, ktorý rozhodoval o jeho väzbe. Informoval o tom riaditeľ Odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky. Minister vnútra Daniel Lipšic minulý týždeň k prípadu poznamenal, že skutočnosť, že sa K. Mello tak dlho skrýval, nebola náhodná. "Tvrdenia o tom, že unikali informácie k nemu, tieto tvrdenia majú svoj podklad," povedal Lipšic. SIS vyjadrenia z výsluchu Mella odmietla komentovať.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Z jemenskej väznice ušlo najmenej 40 odsúdencov blízkych al-Káide
Z jemenskej väznice ušlo najmenej 40 odsúdencov blízkych al-Káide
22.6.2011
Z väznice na juhu Jemenu sa dnes podarilo utiecť najmenej 40 členom teroristickej siete al-Káida. Prevažná časť z nich už bola odsúdená za teroristické trestné činy alebo boli obvinení a čakali na súdny proces. Väzni koordinovane zaútočili na dozorcov a zmocnili sa ich zbraní práve vo chvíli, keď skupina ďalších ozbrojencov zaútočila zvonka. Incident je dôkazom, že nepokoje v Jemene posilnili ozbrojencov z al-Káidy najmä na juhu, kde má vláda veľmi slabú kontrolu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Kauza PKO: Polícia nepožiadala o zbavenie Ďurkovského imunity
Kauza PKO: Polícia nepožiadala o zbavenie Ďurkovského imunity
22.6.2011
Polícia tvrdí, že Úrad boja proti korupcii nepožiadal prokuratúru o zbavenie imunity v prípade PKO pre trestný čin porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku, ako o tom v dnešnom vydaní informoval denník Nový Čas. "Dozorujúci prokurátor vydal vyšetrovateľovi pokyn na zaslanie spisu na previerku po každom urobenom procesnom úkone. Nie je pravdou, že by vyšetrovateľ podal na prokuratúru žiadosť o zbavenie imunity osoby ako uvádza denník Nový Čas, spis zaslal len na previerku po vykonaní procesného úkonu," informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Európsky súd rozhodol. Fruniho práva porušené neboli
Európsky súd rozhodol. Fruniho práva porušené neboli
22.6.2011
Odsúdený bývalý šéf nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimír Fruni prehral spor, v ktorom sa sťažoval na Slovenskú republiku pred Európskym súdom pre ľudské práva (ESĽP). Fruni v žalobe napadol existenciu Špeciálneho súdu v Pezinku, ktorý ho odsúdil na 11,5 roka väzenia v 3. nápravnovýchovnej skupine, a zároveň tvrdil, že nebol nezávislý. Zdôvodňoval to nálezom Ústavného súdu z roku 2009, ktorý rozhodol, že zákon o zriadení Špeciálneho súdu bol v rozpore s ústavou. Podľa európskeho súdu však Fruniho ľudské práva porušené neboli. Fruni podľa rozsudku Špeciálneho súdu obral tisíce klientov o asi 450 miliónov eur.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Sanader mal dostať 10 miliónový úplatok od maďarského MOLu
Sanader mal dostať 10 miliónový úplatok od maďarského MOLu
21.6.2011
Chorvátske úrady vyšetrujú podozrenia, že bývalý premiér Ivo Sanader prijal úplatok od maďarskej ropnej spoločnosti MOL. Tá mala Sanaderovi dať 10 miliónov eur výmenou za manažérske práva v chorvátskej energetickej skupine INA. Spoločnosť MOL kategoricky odmietla všetky obvinenia a podľa nej nedošlo so žiadnym predstaviteľom chorvátskej politiky "k žiadnej platbe ani dohode o prípadnej platbe." Sanader momentálne čaká v Rakúsku na vydanie do vlasti, kde je vyšetrovaný v súvislosti s viacerými prípadmi korupcie. Čelí obvineniam, že ako premiér v rokoch 2004 až 2009 zneužíval právomocí a plánoval vytvorenie čiernych fondov pre svoju stranu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Zamestnanec nemocnice na Kramároch zavraždil pacientku
Zamestnanec nemocnice na Kramároch zavraždil pacientku
21.6.2011
Dvadsaťdeväťročný sanitár Jaroslav D. z Omšenia, okres Trenčín, ktorý pracoval v bratislavskej nemocnici na Kramároch, usmrtil 10. júna 63-ročnú pacientku. Počas svojej služby v poobedňajších hodinách aplikoval do žily dôchodkyne s nízkym tlakom krvi ampulku Embratilu, po podaní ktorého jej zlyhalo srdce. Skutok sa polícii podarilo úspešne objasniť po niekoľkých dňoch a vyšetrovateľ zamestnanca obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. V prípade dokázania viny na súde mu hrozí trest odňatia slobody 25 rokov až na doživotie. Polícia zatiaľ nemá dôkazy o tom, že by žena svojho ošetrovateľa poprosila o eutanáziu.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Colníci zadržali takmer štyri milióny cigariet
Colníci zadržali takmer štyri milióny cigariet
21.6.2011
V piatok večer sa colníkom podarilo v bratislavskej autodielni zadržať takmer 200 000 cigaretových škatuliek rôznych značiek. Cigarety s ukrajinskými kolkami boli ukryté v automate na nealkoholické nápoje, kde boli zakryté plachtou. Pri celkovom počte 3 942 200 kusov vyčíslili finančný únik na spotrebnej dani na 335 087 eur. Vyšetrovateľ colnej správy už obvinil jedného slovenského a jedného ukrajinského občana zo zločinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru. Obaja sú zatiaľ stíhaní na slobode.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
21312345678

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk