AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Bývalá pokladníčka SDKÚ pôjde na osem rokov za mreže
Bývalá pokladníčka SDKÚ pôjde na osem rokov za mreže
3.6.2011
Bývalá účtovníčka SDKÚ-DS Eva Lilková, ktorá mala stranu podvodmi v rokoch 2003 až 2009 obrať o 577 tisíc eur, uzavrela s prokurátorom dohodu o vine a treste. Súd ju však schváliť nemohol, Lilková ospravedlnila svoju neprítomnosť práceneschopnosťou. Sudca preto pojednávanie odročil na september. Ak Lilková dohodu na súde potvrdí, pôjde do väzenia na osem rokov. Účtovníčkin advokát nespresnil, aká choroba jej znemožnila účasť na pojednávaní. Prokurátor Ján Šanta nechcel špekulovať, či sa Lilková vyhla súdu zámerne.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Belgičania žalujú Vatikán
Belgičania žalujú Vatikán
2.6.2011
Aj napriek ponuke odškodnenia, oznámili v stredu právni zástupcovia desiatok Belgičanov, že podajú súdne žaloby proti Vatikánu. Obete sexuálneho zneužívania obviňujú Vatikán a cirkev z nedbalosti a prehliadania incidentov. "Existovali inštrukcie od pápeža, ktoré hovorili, že tie veci majú byť držané v tajnosti," prehlásila právnička Christine Musscheová, ktorá zastupuje zhruba 70 obetí. Zatiaľ nie je jasné, kedy by sa súdny proces mal konať. Pápež Benedikt XVI. má diplomatickú imunitu, ale ďalší predstavitelia Vatikánu a belgickí biskupi bude predvolaní vypovedať.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Mladič v piatok predstúpi pred súd v Haagu
Mladič v piatok predstúpi pred súd v Haagu
1.6.2011
Ratko Mladič predstúpi po prvýkrát pred Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) v piatok. Rozhodol o tom holandský sudca Alphons Orie. Mladič sa má podľa príkazu dostaviť pred súd 3. júna o 10.00 SELČ. Na pojednávaní má súd vyzvať bývalého veliteľa bosnianskosrbskej armády, aby vzniesol námietky voči 11 obvineniam. Generála bude súdiť trojčlenný súdny panel, do ktorého už vymenovali sudcov. Mladiča dopravilo do Haagu srbské vládne lietadlo po tom, ako mu belehradský súd zamietol odvolanie proti vydaniu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Mladiča previezli do Haagu, jeho odvolanie súd zamietol
Mladiča previezli do Haagu, jeho odvolanie súd zamietol
1.6.2011
Bývalý bosnianskosrbský armádny veliteľ Ratko Mladič nasadol do lietadla do Haagu po tom, ako srbský súd zamietol jeho odvolanie proti vydaniu do rúk Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY). Podľa právnych zástupcov sa Mladič nemohol dostaviť pred súd pre jeho slabé fyzické i duševné zdravie. Jeho právnik dokonca tvrdil, že sa nedožije začiatku procesu v Holandsku. Pred odletom splnil súd Mladičovi jeho posledné želanie a dovolili mu navštíviť hrob svojej dcéry. Mladičove lietadlo vzlietlo do Holandska o 17:20 a večer priletelo do Haagu. Mladič čelí obvineniam z vojnových zločinov a genocídy aj v súvislosti s masakrou Moslimov v Srebrenici.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Tomanovej Privilégium bol podľa súdu podvod
Tomanovej Privilégium bol podľa súdu podvod
1.6.2011
Bývalá šéfka neziskovej organizácie Privilégium Štepánka Mádlová dostala dvojročný podmienečný trest za podvod. Trestného činu sa podľa Krajského súdu v Bratislave dopustila tým, že si na základe neúplných dokladov vybavila dotáciu u bývalej ministerky práce Viery Tomanovej (Smer-SD), s ktorou v minulosti pracovala. Pri vybavovaní dotácie zatajila daňový dlh vo výške asi 31 tisíc eur a ministerstvo jej poskytlo zhruba 66 380 eur na nákup 44 polohovateľných postelí pre ťažko telesne postihnutých.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Šéfa Podtatranskej hydiny uznal súd vinným z korupcie
Šéfa Podtatranskej hydiny uznal súd vinným z korupcie
31.5.2011
Peňažný trest 2500 eur uložil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici Pavlovi Konkoľovi, generálnemu riaditeľovi spoločnosti Podtatranská hydina. Prokurátor žaloval Konkoľa za dvojnásobný prečin podplácania veterinárky ako verejného činiteľa. Súd uznal vinu v prvom prípade, kde Konkoľ ako šéf akciovej spoločnosti poskytoval od mája 2007 do augusta 2008 veterinárnej lekárke úplatok 265 eur mesačne. Veterinárka v tom čase pôsobila ako vedúca odboru Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Poprade. Z titulu svojej funkcie nemala za úplatok robiť žiadne problémy v súvislosti s výrobnou činnosťou spoločnosti.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Mladič: Na vine je Miloševič a Srbi, ktorí ho podporovali
Mladič: Na vine je Miloševič a Srbi, ktorí ho podporovali
30.5.2011
Ratko Mladič, ktorý je obvinený z genocídy počas vojny v Bosne v rokoch 1992-1995 povedal, že na vine je predovšetkým bývalý prezident Slobodan Miloševič a zodpovednosť by mali niesť aj všetci Srbi, lebo ho podporovali. "Ja som nehlasoval za Slobodana Miloševiča, vy áno," citoval Mladičov odkaz zástupca srbského prokurátora pre vojnové zločiny Bruno Vekarič. Ten komunikoval s Mladičom v belehradskom väzení, kde sa v súčasnosti nachádza. V Mladičovom rodisku protestovalo proti jeho zadržaniu približne 3000 bosnianskych Srbov, väčšinou bývalých vojakov. Protest sa zatiaľ koná bez násilností.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Šéf SIS Mitrík sa vyhol pokute za majetkové priznanie
Šéf SIS Mitrík sa vyhol pokute za majetkové priznanie
29.5.2011
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Karol Mitrík pre neúplné majetkové priznanie o šesť mesačných platov nepríde. Rozhodol o tom parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií. Šéf SIS údaje do priznania doplnil s vysvetlením, že pôvodne ho nevypísal správne. V pôvodnom oznámení totiž neuviedol žiadny nehnuteľný majetok. „Neviem, či pán Mitrík spáva v stane alebo v automobilovom prívese,“ poznamenal vtedy k údajom v Mitríkovom priznaní člen výboru Alojz Přidal z KDH. Mitrík už po nástupe do funkcie musel zaplatiť pokutu vo výške jedného platu za oneskorené podanie majetkového priznania.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Taliansky europoslanec obhajoval Ratka Mladiča
Taliansky europoslanec obhajoval Ratka Mladiča
28.5.2011
Europoslanec Mario Borghezio pre taliansky rozhlas povedal, že bývalý bosnianskosrbský generál Ratko Mladič je vlastenec a obvinenia voči nemu majú politický podtón. Europoslanec sa zároveň vyjadril skepticky na adresu Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY). Ten obvinil Mladiča z genocídy počas vojny v Bosne v rokoch 1992-1995. Podľa Borghezia je šanca, že sa Mladič dočká spravodlivého súdneho procesu, nulová. Europoslanec zastupuje taliansku stranu Liga severu, ktorá je zároveň koaličným partnerom premiéra Silvia Berlusconiho.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V pražskej zubnej ordinácii sa strieľalo, dvaja mŕtvi
V pražskej zubnej ordinácii sa strieľalo, dvaja mŕtvi
28.5.2011
Policajná hovorkyňa Eva Miklíková oznámila, že muž zastrelil v ordinácii svoju 50-ročnú manželku, ktorá tu pracovala ako lekárka. Následne namieril zbraň na seba a vzal si život. Muž vraj prišiel za doktorkou do jej ordinácie a strhla sa medzi nimi potýčka. Potom obaja vybehli na dvor, kde sa tragédia odohrala. Hovorkyňa uviedla, že na mieste nešťastia našli policajti dve osoby bez známok života. Motívom streľby boli vraj rodinné nezhody páru, ktorý bol v rozvodovom konaní.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Video: Domáce väzenie Straussa-Kahna je plné luxusu
27.5.2011
Bývalého šéfa Medzinárodného menového fondu (MMF) Dominiquea Straussa-Kahnaa, ktorý je podozrivý z pokusu o znásilnenie hotelovej chyžnej, v stredu večer premiestnili z jedného domáceho väzenia do druhého. Namiesto apartmánu neďaleko Ground Zero, bude teraz bývať v inom luxusnom apartmáne v newyorskej mestskej časti Tribeca.
Komentáre:  0
Vypočúvanie Mladiča pre zlý fyzický stav prerušili
Vypočúvanie Mladiča pre zlý fyzický stav prerušili
27.5.2011
Sudca belehradského súdu pre vojnové zločiny vo štvrtok večer prerušil vypočúvanie Ratka Mladiča pre jeho "zlý fyzický stav". Bývalý bosnianskosrbský vojenský veliteľ nebol údajne schopný komunikovať a odpovedať na otázky, ktoré mu kládol srbský sudca. Súd bude dnes pokračovať v jeho vypočúvaní aj napriek tomu, že Mladič, podľa slov svojho právneho zástupcu Miloša Saljiča, neuznáva právomoc haagskeho Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY). Niekdajší generál je obvinený z organizácie najhoršieho masakru civilistov v Európe od druhej svetovej vojny.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Srbi chytili Ratka Mladiča. Potrvdil to aj prezident Boris Tadič
Srbi chytili Ratka Mladiča. Potrvdil to aj prezident Boris Tadič
26.5.2011
Informáciu o zadržaní hľadaného generála Ratka Mladiča potvrdil aj srbský prezident Boris Tadič. Mladič sa skrýval pod menom Milorad Komadič a zatkli ho neďaleko Belehradu na základe anonymného udania. Identitu zadržaného musia ešte potvrdiť testy DNA. Mladič viedol armádu bosnianskych Srbov počas vojny v Juhoslávii a pripisujú mu hlavne zodpovednosť za srebrenickú masakru približne 8000 Moslimov z júla 1995. Medzinárodný trestný tribunál pre bývalú Juhosláviu (ICTY) Mladiča obžaloval z genocídy a vydal na neho zatykač. Srbský prezident teraz očakáva, že krajine sa otvoria dvere do EÚ, keďže podmienkou pre jej prijatie bolo zatknutie Mladiča.
Médiá: 6
Komentáre:
1
V prípade Karola Mella sa chystá dovolanie
V prípade Karola Mella sa chystá dovolanie
26.5.2011
Peter Šufliarsky, riaditeľ odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry, pripravuje v trestnej veci Karola Mella a spol. podnet na podanie dovolania ministerke spravodlivosti. Mella prepustili z väzby pre procesné pochybenia na základe rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave. Je podozriví z objednania vraždy expolicajta, pri ktorej namiesto plánovanej obete prišli o život jeho partnerka a dieťa. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská už v stredu negatívne hodnotila Šufliarskeho tlačovú besedu, kde kritizoval chyby súdov, po ktorých sa dostali viacerí obvinení z väzby: "Nepovažujem za šťastné, keď rezorty alebo prokuratúra si odkazujú cez médiá, keď majú na mňa telefónne číslo."
Médiá: 2
Komentáre:
1
Krv Hedvigy Malinovej je údajne v poriadku
Krv Hedvigy Malinovej je údajne v poriadku
25.5.2011
Vyšetrenie, ktoré nedávno podstúpila Hedviga Žáková Malinová potvrdilo, že nemá poruchu krvnej zrážanlivosti, ako to predpokladal súdny znalec Peter Labaš. "Potvrdzuje to fakt, že celý posudok bol zbytočný," vyjadril sa jej advokát Roman Kvasnica o posudku, na ktorá prokuratúra čakala viac než dva roky. Žáková Malinová chystá tiež žalobu na exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten ju označil za patologickú klamárku a tvrdil, že útok si vymyslela. „Teším sa, že mu budem klásť otázky, keď bude zbavený mlčanlivosti v žalobe o ochranu osobnosti,“ povedal Kvasnica.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Za prepustením Mella je pochybenie súdu aj prokuratúry
Za prepustením Mella je pochybenie súdu aj prokuratúry
25.5.2011
Šéf odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky obvinil prokurátorku Evu Mišíkovú z procesných chýb v kauze Karola Mella, ktoré viedli k jeho prepusteniu z vyšetrovacej väzby. Po eskortovaní Mella na Slovensko z Poľska rozhodoval 29. apríla 2011 o jeho vzatí do väzby sudca Okresného súdu Bratislava I. Správne však mal podľa Šufliarskeho rozhodovať príslušný senát súdu. "Toto bol moment, kedy sa začína realizovať nezákonnosť postupu okresného súdu," povedal Šufliarsky. Prítomná prokurátorka podľa neho pochybila tým, že nepoukázala na skutočnosť, že súd nerozhodoval v správnom zložení.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Ukrajinský súd nariadil zatknutie expremiérky Tymošenkovej
Ukrajinský súd nariadil zatknutie expremiérky Tymošenkovej
24.5.2011
Bývalú premiérku Juliu Tymošenkovú úrady vyšetrujú pre rôzne trestné činy. Tie sa týkajú najmä podvodov v súvislosti so zmluvou o dodávke plynu s Ruskom, ako aj s údajným zneužitím štátnych financií. "Máme verdikt súdu v okrese Pečerskij, ktorý nariaďuje zadržanie Tymošenkovej a jej eskortovanie k súdu," oznámil ukrajinský prokurátor Oleg Puškar. Expremiérka uviedla, že prípady trestného stíhania proti nej sú politicky motivované a ona i jej spojenci sú súčasným premiérom Viktorom Janukovyčom prenasledovaní.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Karola Mella asi opäť zatknú
Karola Mella asi opäť zatknú
24.5.2011
Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite dal podnet na vydanie zatykača na Karola Mella, dôvody polícia zatiaľ nešpecifikovala. Najskôr však musí prokurátor akceptovať podnet vyšetrovateľa a podať návrh na súd. Mella minulý týždeň prepustili na slobodu pre procesnú chybu. Podľa prokuratúry si Karol Mello objednal v roku 2004 vraždu expolicajta. Najatí vrahovia ale omylom zastrelili priateľku a syna plánovanej obete.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Egyptský policajt dostal za streľbu do demonštrantov trest smrti
Egyptský policajt dostal za streľbu do demonštrantov trest smrti
23.5.2011
Egyptský trestný súd poslal na smrť policajta, zodpovedného za zabitie demonštrantov počas nepokojov, ktoré zvrhli exprezidenta Husního Mubaraka. Policajta Muhammada Sunního usvedčili zo zastrelenia 20 protestujúcich. Pri vynesení verdiktu však nebol prítomný, keďže stále uniká zatknutiu. Sunní je zatiaľ prvým odsúdeným v súvislosti s násilnými zásahmi egyptských orgánov voči demonštrantom, ktoré si vyžiadali najmenej 840 ľudských životov.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Preverujú únik informácií o údajnom kanibalovi
Preverujú únik informácií o údajnom kanibalovi
21.5.2011
Elektronickú komunikáciu medzi údajným kanibalom Matejom Čurkom a jednou z jeho obetí Luciou Uchnárovou zverejnila pred niekoľkými dňami česká televízia Prima. Podľa jej tvrdení mal rozhovor, ktorý našli v Čurkovom počítači, pochádzať priamo z Prezídia Policajného zboru SR. „Nie je to v poriadku. Preverujú to už naše kontrolné orgány. Samozrejme, nemusí to byť len z polície, ale aj od rodín pozostalých," povedal minister vnútra Daniel Lipšic. Policajný prezident Spišiak uviedol, že zverejnenie prepisov sa v súčasnosti nevyšetruje ako únik utajovaných informácií.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Za prepustenie Mella môže podľa SNS aj Lipšic
Za prepustenie Mella môže podľa SNS aj Lipšic
20.5.2011
Minister vnútra Daniel Lipšic (KDH) má vraj svoj podiel viny na prepustení Karola Mella z väzby. Podľa podpredsedu SNS Andreja Danka mal v minulosti ako šéf rezortu justície reálny vplyv na to, aby zabezpečil jej bezchybné fungovanie. Lipšic vo štvrtok označil rozhodnutia bratislavských súdov za škandalózne a facku spravodlivosti. Národniari radia ministra k politikom, „ktorí nevidia svoje chyby, ale pri každom škandále, ktorý spôsobia, len dokážu obviňovať iných“.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Prokuratúra zamietla trestné oznámenie proti Interblue Group
Prokuratúra zamietla trestné oznámenie proti Interblue Group
20.5.2011
Úrad špeciálnej prokuratúry dnes zamietol trestné oznámenie ministerstva životného prostredia na spoločnosť Interblue Group v prípade tzv. emisnej kauzy. Trestné oznámenie na predstaviteľov firmy podal minister József Nagy za nezaplatenie 15 miliónov eur Slovenskej republike. Úrad poukazuje aj na to, že štát už na začiatku podpísal maximálne nevýhodnú zmluvu, pričom z toho nevyplýva úmysel spoločnosti uviesť Slovenskú republiku do omylu. V súčasnosti zaniknutá Interblue Group neskôr postúpila svoje práva spoločnosti Interblue Group Europe so sídlom vo Švajčiarsku.
Médiá: 6
Komentáre:
1
Daniela Lipšica plánujú údajne zavraždiť
Daniela Lipšica plánujú údajne zavraždiť
20.5.2011
Bezpečnostné zložky získali závažnú operatívnu informáciu o možnej plánovanej vražde ministra vnútra Daniela Lipšica (KDH). Denník Nový Čas píše o údajných politických motívoch plánovaného skutku. "O posilnení ochrany pre ministra vnútra rozhodol riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií," potvrdil hovorca ministerstva Gábor Grendel. Podľa jeho slov opatrenia vždy zodpovedajú momentálnej bezpečnostnej situácii, žiadne bližšie informácie však uviesť nechcel.
Médiá: 4
Komentáre:
2
19.5.2011
Dlho hľadaného Karola Mella, ktorý je obžalovaný v kauze dvojnásobnej vraždy maloletého chlapca a ženy v Moste pri Bratislave z roku 2004, dnes Krajský súd v Bratislave prepustil z väzby na slobodu. Na margo prepustenia Karola Mella povedal minister vnútra Daniel Lipšic, že predmetné súdne rozhodnutia sú fackou spravodlivosti, ako aj obetiam jeho činov. Prípad zároveň považuje za ďalší dôkaz o nevyhnutnosti reformy justície. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská si vyžiadala zo súdu predloženie spisu Karola Mella, aby posúdila, či sú dané dôvody na podanie dovolania.
Médiá: 7
Komentáre:
0
Našli sa dve obete údajného kanibala z Kysaku
Našli sa dve obete údajného kanibala z Kysaku
18.5.2011
Policajti našli zohavené telá dvoch žien, ktorých smrť má zrejme na svedomí údajný kanibal Matej Čurko. K improvizovanému oltáru so sviečkou v lese v okolí Kysaku ich priviedli GPS súradnice z páchateľovho počítača. Na mieste polícia objavila aj pracovné pomôcky. Nie je jasné, kedy ženy zomreli a neznáma je zatiaľ aj ich totožnosť, hoci opis sa hodí na dve nezvestné osoby. Obyvatelia Kysaku pociťujú úzkosť a strach. Policajta, ktorý sa vážne zranil pri prestrelke s Čurkom minulý týždeň, prebudili z umelého spánku.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Oddnes na Slovensku funguje antikorupčná linka
Oddnes na Slovensku funguje antikorupčná linka
18.5.2011
Od dnešného dňa môžete na telefónnom čísle 0850 111 001 nahlásiť podozrenie alebo podať podnet na korupciu v ktorejkoľvek oblasti verejného života. "Zriadenie tejto linky je jedným z mnohých krokov vlády v boji proti korupcii. Má tiež pôsobiť v oblasti zvyšovania právneho povedomia občanov a prekonávania ľahostajnosti či tichého tolerovania korupcie," tvrdí úrad vlády. Linka je k dispozícii v pracovných dňoch v čase od 8:00 do 15:00 a podnet môže občan podať aj anonymne. Je čiastočne spoplatnená - volajúci platí ako za miestny hovor.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Strauss-Kahn má vraj alibi. Súd kauciu odmietol
Strauss-Kahn má vraj alibi. Súd kauciu odmietol
17.5.2011
Právnici Strauss-Kahna majú dôkazy o tom, že v čase útoku na chyžnú bol šéf Medzinárodného menového fondu (MMF) v reštaurácii so svojou dcérou. Súd nariadil pokračovanie vyšetrovacej väzby a odmietol žiadosť obhajoby o prepustenie na kauciu vo výške milióna dolárov (707-tisíc eur). V súvislosti s prepuknutím kauzy plánuje podať žalobu aj novinárka Tristane Banonová, ktorá tvrdí, že sa v roku 2002 tiež stala obeťou sexuálneho útoku zo strany Dominiqua Straussa-Kahna.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Bieloruský opozičný líder dostal 5 rokov väzenia
Bieloruský opozičný líder dostal 5 rokov väzenia
15.5.2011
Bieloruský súd uznal opozičného lídra Andreja Sannikova vinným z organizácie masových nepokojov. Tie sa konali počas decembrových protestov proti Lukašenkovmu znovuzvoleniu. Podľa opozície boli výsledky prezidentských volieb sfalšované. Na základe verdiktu si Sannikov svoj trest odpyká vo väzení s mimoriadne prísnym dozorom. Sannikov je bývalým námestníkom ministra zahraničia, v roku 1996 však na protest proti Lukašenkovi svoj post opustil. Tento týždeň v stredu sa začal súd aj so Sannikovou manželkou, novinárkou Irinou Chalipovou. Ak ju usvedčia z narušovania verejného poriadku, hrozia jej tri roky väzenia.
Médiá: 3
Komentáre:
0
V Thajsku zatkli českých zlodejov, ktorí ukradli milióny eur
V Thajsku zatkli českých zlodejov, ktorí ukradli milióny eur
15.5.2011
V Thajsku zadržali dvoch Čechov, ktorí v januári 2008 pri prepadnutí auta bezpečnostnej agentúry ukradli 74 miliónov českých korún (vyše 3 milióny eur). Lúpež sa odohrala 17. januára 2008 pri obci Hořice. Obaja Česi za ňu boli odsúdení na 10 rokov väzenia. Exministerka spravodlivosti Daniela Kovářová však po roku výkon trestu prerušila a muži po prepustení utiekli. S najväčšou pravdepodobnosťou sa odvtedy ukrývali v thajskom meste Pattaya, kde ich pomohol vypátrať zástupca rakúskeho kriminálneho úradu v Thajsku.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slotovi vraj v Nových Zámkoch podpálili bilbord
Slotovi vraj v Nových Zámkoch podpálili bilbord
14.5.2011
Predseda SNS Ján Slota sa ohradil proti poškodzovaniu bilbordov propagujúcich referendum o používaní slovenského jazyka ako jediného v úradnom styku. Jeden bilbord vraj niekto v Nových Zámkoch podpálil, ďalší v Komárne poškodili. „Je pre mňa absurdné, aby aktivitu, chrániacu národnoštátne záujmy Slovenskej republiky niekto hanobil takýto spôsobom,“ vyhlásil Slota. Ide podľa neho o vyjadrenie jasného postoja príslušníkov maďarskej národnosti k svojej domovine.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
21312345678

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk