AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Masaker v Česku: V dome našli štyri mŕtve deti
Masaker v Česku: V dome našli štyri mŕtve deti
3.9.2011
V českej obci Široký Důl boli v piatok okolo poludnia nájdené mŕtve telá dvoch chlapcov a dvoch dievčat. Na mieste činu polícia objavila aj ich matku, ktorá sa mala pokúsiť o samovraždu. Ženu previezli do nemocnica a v súčasnosti je mimo ohrozenia života. Podľa českého servera novinky.cz boli deti dobodané a uškrtené. Tragédiu nahlásil polícii druh matky, s ktorým mala najmladšie dieťa. Obyvatelia obce Široký Důl sú v šoku. Podľa starostu sa tam rodina presťahovala len začiatkom tohto týždňa a susedia o nich takmer nič nevedia. Z vraždy súrodencov kriminalisti podozrievajú matku. Zatiaľ však nie je schopná vypovedať.
Médiá: 6
Komentáre:
0
Česko: Kvôli bombe polícia evakuovala všetky predajne Ikea
Česko: Kvôli bombe polícia evakuovala všetky predajne Ikea
3.9.2011
Pri pražskom obchodnom dome Ikea v Prahe v Zličíne bol včera popoludní nahlásený nález bomby. Podozrivý balík uvideli zamestnanci, keď išli vysypať koše. Pracovník bezpečnostnej služby bombu preniesol do kontajnera a údajne prestrihol aj drôty. Výbušninu, ktorá bola funkčná, potom zlikvidoval pyrotechnik. Polícia ihneď uzavrela pražské predajne Ikea v Zličíne a v Čiernom Moste a ďalšie dve v Ostrave a v Brne. Hovorkyňa českého policajného prezídia Pavla Kopecká uviedla, že polícia vzala do úvahy aj poznatky zo zahraničia, kde bola Ikea tiež terčom podobných útokov. Tie sa odohrali už v Belgicku, Holandsku a Francúzsku.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Podnikatelia obrali veriteľov o viac než 2,5 milióna
Podnikatelia obrali veriteľov o viac než 2,5 milióna
30.8.2011
Traja podnikatelia vytunelovali spoločnosť za pomoci fiktívnych zmlúv a veriteľov ukrátili o 2,5 milióna eur. Štyridsaťdeväťročného Ľuboša P., o dva roky mladšieho Ľubomíra F. a 35-ročného Tomáša J. už obvinil vyšetrovateľ Úradu boja proti korupcii. Predmetom podnikania obchodnej spoločnosti zo Žiliny bolo nakladanie s odpadmi, recyklácia kovového a nekovového odpadu a šrotu. Muži si pobrali úvery od bánk a v snahe vyhnúť sa ich splateniu uzatvorili viacero účelových zmlúv. Polícia vykonala niekoľko expertíz, výsluchov a zaistila množstvo listinných dôkazov. Obvinení sú stíhaní na slobode. Dvom z nich hrozí trest na tri až osem a tretiemu na jeden až päť rokov.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
USA: V Bostone zatkli strýka Baracka Obamu
USA: V Bostone zatkli strýka Baracka Obamu
30.8.2011
Polícia amerického štátu Massachusetts včera oznámila, že 24. augusta zatkla v Bostone 67-ročného Onyangu Obamu. Muža, ktorý je strýkom amerického prezidenta Baracka Obamu, zadržali kvôli jazde pod vplyvom alkoholu. Onyango so svojím SUV nezastavil pri východe z vedľajšej cesty označenom značkou "Stop" a takmer spôsobil zrážku s iným autom, oznámila polícia. "Myslím, že zavolám do Bieleho domu," takto mal reagovať Onyango na otázku policajtov, či si chce zatelefonovať. Onyango Obama je z Kene a je nevlastným bratom prezidentovho otca. Biely dom sa k incidentu zatiaľ nevyjadril.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Uplynie presne rok od masakry v Devínskej Novej Vsi
Uplynie presne rok od masakry v Devínskej Novej Vsi
29.8.2011
V utorok 30. augusta uplynie jeden rok, čo 48-ročný Ľubomír Harman zastrelil v bratislavskej mestskej štvrti Devínska Nová Ves samopalom sedem ľudí a potom spáchal samovraždu. Streľba, pri ktorej utrpelo zranenia ďalších 15 ľudí, sa stala druhou najkrvavejšou v histórii Slovenska. Harman najskôr zastrelil šesť členov susednej rodiny a potom jednu ženu zabil pri streľbe na verejnom priestranstve. Muža spacifikovala strelou do hrude polícia a ten si následne sám strelil do hlavy. Minuloročná tragédia však medzi obyvateľmi mestskej časti podľa starostu Milana Jambora príliš nerezonuje. "Žijeme v uponáhľanom svete, kde sme takmer každý deň informovaní o rozličných tragédiách, takže nové prekrývajú tie staré," poznamenal starosta mestskej časti.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Karol Mello je spájaný s ďalšou mafiánskou vraždou
Karol Mello je spájaný s ďalšou mafiánskou vraždou
29.8.2011
Orgány činné v trestnom konaní vypočúvali Karola Mella len deň pred jeho prepustením z väzenia Mella v súvislosti s ďalšou mafiánskou vraždou. Televízia Markíza zistila, že malo ísť o vraždu Imricha Oláha, z ktorej je obvinený Mikuláš Černák. Tieto informácie potvrdil sám Mellov obhajca Ján Gereg, ktorý podľa zistení televízie zastupuje aj Mikuláša Černáka. Imrich Oláh bol dlhé roky spolu s Jánom Roháčom obvinený z priamej realizácie vraždy Róberta Remiáša. Róberta Remiáša zavraždili kvôli únosu syna exprezidenta Michala Kováča mladšieho. Na Karola Mella bol vydaný zatykač, na neznámom mieste sa v súčasnosti nachádza aj jeho družka, herečka Zuzana Marošová, ktorá po nakrútení niekoľkých častí televízneho seriálu dala v televízii Markíza výpoveď.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Sudkyňa sa stala obeťou "ruksakového útoku"
29.8.2011
Sudkyňa mestského súdu v americkom Clevelande Marilyn Cassidyová rozhodovala v utorok relatívne banálny prípad obvineného 24-ročného June Carsona. Počas pojednávania však musela nečakane zaliezť pod stôl. Obžalovaný totiž po nej celou silou hodil svoj ​​batoh, ktorý narazil do prednej dosky jej stola. Hneď potom mladík zaútočil na obhajcu Davida Eidenmillera, ktorý nemal s prejednávaným prípadom nič spoločného, keďže sa v súdnej sieni pripravoval na iný prípad. Útočníka následne zneškodnila ochranka. Za pohŕdanie súdom strávi Carson tridsať dní vo väzení.
Komentáre:  0
Čínsky miliardár podniká i z väzenia, chce kúpiť britskú lietadlovú loď
Čínsky miliardár podniká i z väzenia, chce kúpiť britskú lietadlovú loď
28.8.2011
Chuang Kuang-jü si v pekinskom väzení odpykáva 14-ročný trest odňatia slobody, ktorý mu súd udelil najmä za úplatky policajným orgánom a daňovým úradníkom. No ani pobyt za mrežami nebráni tomuto miliardárovi, aby sa v dražbe pokúšal kúpiť vyslúžilú britskú materskú lietadlovú loď Ark Royal. Aukcie lode kráľovského vojenského námorníctva sa nezúčastňuje priamo sám Chuang, ale málo známa hongkonská investičná firma Eagle Vantage Asset Management, v ktorej má väzeň väčšinový podiel. Hovorca spoločnosti síce tvrdí, že Chuang v tom "nejde", rozhoduje vraj management. Avšak znalci čínskych pomerov o jeho slovách pochybujú.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Bratislava: Mŕtvej starenke ukradli z úst zlaté zuby
Bratislava: Mŕtvej starenke ukradli z úst zlaté zuby
26.8.2011
Neznámy páchateľ ukradol z úst mŕtvej 80-ročnej starenky šesť zubov. Všimol si to lekár bratislavského Ústavu patologickej anatómie, kam mŕtvolu zosnulej starenky nedávno priviezli. "Z celkového počtu odobratých zubov boli dva zuby a jedna korunka zo žltého kovu," informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár. Polícia začala v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu hanobenie mŕtveho. Páchateľovi hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky. Polícia predpokladá, že neznámy zločinec svoj skutok spáchal v utorok od približne ôsmej hodiny ráno do pol druhej popoludní.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Nemec si z bytu urobil mučiareň, Izraelčanku väznil v telefónnej búdke
Nemec si z bytu urobil mučiareň, Izraelčanku väznil v telefónnej búdke
24.8.2011
Utrpenie 26-ročnej ženy z Izraela, ktorú minulý piatok uniesol v Hamburgu 30-ročný Thomas Fischer, malo šťastný koniec. Izraelčanke sa totiž podarilo ujsť, v zajatí tak strávila len niekoľko hodín. Polícia opísala dvojizbový byt únoscu ako "veľkú mučiareň". Spútanú Izraelčanku Fischer umiestnil do upravenej telefónnej búdky. Tá bola zvukovo izolované a mala slúžiť ako cela. Zabudol však zamknúť dvere. Unesená z bytu utiekla tak, že hlavou prerazila okno, ktoré chránil ostnatý drôt. Následne sa jej podarilo kontaktovať políciu, ktorá Fischera zatkla. Dvojica sa podľa polície navzájom poznala, nebol však medzi nimi žiaden romantický vzťah. Fischer však začal byť ženou posadnutý a jej únos pripravoval niekoľko mesiacov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Pred Eiffelovkou sa pobili predavači suvenírov a polícia
Pred Eiffelovkou sa pobili predavači suvenírov a polícia
23.8.2011
Pred Eiffelovou vežou v Paríži sa v nedeľu večer strhla potýčka medzi pouličnými predavačmi suvenírov a políciou. Muži zákona sa totiž snažili vyhnať predavačov spred parížskej dominanty. Tí však na príslušníkov polície zaútočili kameňmi a fľašami. Výsledkom násilného stretu boli traja zranení policajti a desať zatknutých predavačov. Polícia v reakcii na incident vyhlásila, že predavači odteraz budú pod prísnu kontrolu, ich činnosť už nebude "viac tolerovaná" a budú "systematicky zatýkaní na uliciach". Ako pouliční predavači sa v európskych metropolách živia často ilegálni prisťahovalci zo severoafrických krajín.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Historicky prvá lúpež na Aitutaki pripravila obyvateľov o všetky peniaze
Historicky prvá lúpež na Aitutaki pripravila obyvateľov o všetky peniaze
20.8.2011
Obyvateľov tichomorského ostrova Aitutaki šokovala vôbec prvá banková lúpež v tamojšej histórii. Neznámy zlodej ukradol z jedinej banky 200-tisíc novozélandských dolárov, v prepočte takmer 116-tisíc eur. Napriek tomu, že nejde o vysokú čiastku, primátor Aitutaki uviedol, že ukradnutý obnos tvoria vlastne úspory všetkých 2 200 obyvateľov, ktorí tam žijú. Podľa úradov nie je páchateľom nikto z domorodcov. "Všetci sa tu viacmenej poznajú," povedal vládny predstaviteľ. "Máme pocit, že to bol niekto mimo Aitutaki. Možno niekto, kto žije v zahraničí. Neveríme, že by takúto lúpež mohol vôbec spáchať Aitutakian," dodal.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Nebezpečná naháňačka v Anglicku trvala 40 minút
18.8.2011
Súd v anglickom grófstve South Yorkshire odsúdil 28-ročného Marka Jonesa z Birminghamu za nebezpečnú jazdu na 18 mesiacov väzenia, zakázal mu tiež viesť motorové vozidlo po dobu piatich rokov. Incident, ktorý britská polícia označila za vôbec jeden z najhorších vo svojej histórii, sa odohral ešte 18. marca tohto roka. No až teraz boli úradmi zverejnené zábery naháňačky, ktorú po celú dobu sledoval policajný vrtuľník. Jonesova divoká jazda trvala až 40 minút, určitú dobu išiel dokonca na diaľnici v plnej rýchlosti v protismere. Čierny Vauxhall Insignia sa nakoniec podarilo zastaviť až vtedy, keď vozidlo uviazlo v dopravnej zápche.
Komentáre:  0
Video: Pokojný dav tínedžerov hromadne vykradol obchod
16.8.2011
Asi tridsať amerických tínedžerov využilo pri nedeľnej krádeži v meste Germantown fintu tzv. hromadnej krádeže. Mladí zlodeji postupne vošli do samoobsluhy, každý z nich si v pokoji zobral niekoľko vecí a následne predajňu bez prejavov akéhokoľvek násilia či agresivity opustili. K bizarnej krádeži došlo o druhej hodine ráno, keď v obchode neboli žiadni iní zákazníci. Celý zločin zachytili bezpečnostné kamery. Práve tieto zábery teraz majú polícii pomôcť pri identifikácii zlodejov. Niektorí tínedžeri si síce tvár zakryli, väčšina z nich sa ale zjavne na prítomnosť kamier nepripravila.
Komentáre:  1
Polícia začala trestné stíhanie vo veci šafárenia s majetkom STV
Polícia začala trestné stíhanie vo veci šafárenia s majetkom STV
16.8.2011
Údajné šafárenie s majetkom STV sa dostalo už aj do trestnej roviny. Policajný vyšetrovateľ začal uznesením zo dňa 4. augusta trestné stíhanie vo veci zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Trestné oznámenie voči bývalému šéfovi STV Štefanovi Nižňanskému, na základe ktorého k tomuto rozhodnutiu došlo, podalo súčasné vedenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Stíhanie však v súčasnosti nie je vedené voči konkrétnej osobe. Ak sa však vyšetrovatelia stotožnia s obvinením RTVS, bývalý šéf STV bude čeliť trestu odňatia slobody na tri až desať rokov. Podľa tvrdení RTVS mal Nižňanský verejnoprávnej inštitúcii spôsobiť škodu 127 505 eur a vytvoriť hrozbu vzniku ďalšej škody minimálne vo výške 4 470 653 eur.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Češka, ktorá porodila dieťa do záchodovej misy, odmietla vypovedať
Češka, ktorá porodila dieťa do záchodovej misy, odmietla vypovedať
15.8.2011
Len niekoľko sekúnd pravdepodobne žilo dieťa 35-ročnej Renáty Kubátovej, ktoré sa narodilo vlani 18. júna. Žena ho totiž tajne porodila do záchodovej misy v kúpeľni svojho známeho, u ktorého bývala. Ako sa uvádza v obžalobe, novorodenec spadol hlavou do misy naplnenej vodou, kde bol po bližšie neurčenú dobu ponechaný bez pomoci. Češka je obžalovaná z vraždy. Na pojednávaní pre Krajským súdom v Hradci Králové odmietla z psychických dôvodov vypovedať. Už skôr však uviedla, že keď tehotenstvo zistila, na potrat už bolo neskoro, lekári jej nechceli nevyhovieť. "Uvažovala som o tom, že dám dieťa na adopciu alebo ho nechám v pôrodnici," povedala Kubátová kriminalistom.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Podvodník získaval na Facebooku súkromné údaje. Podarilo sa mu ukradnúť 40-tisíc eur
Podvodník získaval na Facebooku súkromné údaje. Podarilo sa mu ukradnúť 40-tisíc eur
15.8.2011
Tridsaťtriročný Iain Wood z britského mesta Newcastle sa v priebehu dvoch rokov podvodmi obohatil o takmer 40-tisíc eur. Jeho obeťami boli predovšetkým susedia z toho istého obytného domu. Woodovi sa podarilo získať prístup na ich online bankové účty, z ktorých vo viacerých prípadoch nechal previesť peniaze. Prístupové údaje k účtom zisťoval pritom aj z Facebooku. Po tom ako vložil do bankového systému nesprávne heslo, ten ho vyzval, aby zodpovedal na jednu z kontrolných otázok. Tie bývajú v mnohých prípadoch pomerne jednoduché - dátum narodenia, obľúbený futbalový tím či meno matky za slobodna. Práve tieto informácie získaval na sociálnych sieťach, pričom na internete strávil aj 18 hodín denne. Wood bol odsúdený na 15 mesiacov väzenia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Obeťami masakry na britskom ostrove Jersey sú Poliaci
Obeťami masakry na britskom ostrove Jersey sú Poliaci
15.8.2011
Ostrov Jersey, na ktorom sa konalo festivalové podujatie s cieľom predstaviť, ako sa darí poľskej komunite sa stal v nedeľu dejiskom masakry. Páchateľ tu dobodal šesť ľudí, ktorí sú podľa posledných zistení poľského pôvodu. Zomrela aj žena, ktorú sa lekári napriek ťažkým bodným zraneniam pokúšali zachrániť. Motívom mohli byť podľa poľských diplomatických zdrojov rodinné problémy. Medzi obeťami sa nachádzali aj tri deti. Vrah skoncoval s niektorými z obetí v dome, s inými mimo neho. Nakoniec sa údajne pokúsil o samovraždu. V súčasnosti sa nachádza v nemocnici vo vážnom stave, je však mimo ohrozenia života. Vyšetrovanie prípadu, ktorý otriasol inak pokojnou lokalitou je v plnom prúde.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Postrelený 27-ročný kosovský Albánec zomrel
Postrelený 27-ročný kosovský Albánec zomrel
13.8.2011
Dvadsaťsedemročný kosovský Albánec podľahol vážnym zraneniam, ktoré utrpel pri piatkovej streľbe v jednom z bratislavských reštauračných zariadení. K incidentu došlo okolo 20.45 hod. na Bajkalskej ulici v Bratislave pred kaviarňou v komplexe Tri veže. Neznámy strelec mal k podniku prísť taxíkom. Podišiel k skupine mužov sediacich za jedným zo stolov a začal strieľať. Žiadna iná osoba pri streľbe neutrpela zranenia. Polícia vyzýva občanov, ktorí by vedeli poskytnúť informácie k osobe páchateľa, smeru jeho úniku, pohybu či pobytu alebo iné skutočnosti týkajúce sa celej udalosti, aby kontaktovali políciu na linke 158, prípadne tak urobili osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Polícia zadržala pre neplatenie výživného viac vodičákov ako minulý rok
Polícia zadržala pre neplatenie výživného viac vodičákov ako minulý rok
13.8.2011
Súdni exekútori môžu na základe novely platnej od apríla 2009 vydať príkaz na zadržanie vodičského preukazu tomu, kto si neplní súdom uloženú povinnosť platiť výživné. Do mája tohto roku tak bolo vydaných 1 785 príkazov, čo predstavuje väčší počet ako za celý minulý rok. Na základe týchto návrhov zadržali 840 vodičských oprávnení. "Po pominutí dôvodov na zadržanie vodičských preukazov bolo 73 vrátených," informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. V roku 2010 pritom prišlo od exekútorov na políciu 1 484 návrhov na zadržanie vodičského oprávnenia pre nezaplatenie výživného.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Sériového vraha z Clevelandu odsúdili za vraždu 11 žien na smrť
Sériového vraha z Clevelandu odsúdili za vraždu 11 žien na smrť
13.8.2011
V americkom štáte Ohio včera sudca odsúdil na smrť sériového vraha Anthonyho Sowella z Clevelandu, ktorý zavraždil 11 žien. Ich telesné pozostatky sa našli v jeho dome a na priľahlom pozemku. Porota, ktorá 51-ročného muža uznala vinným v 84 bodoch obžaloby, trest smrti odporúčala. Medzi obvineniami sa nachádzali aj únosy, pokusy o znásilnenie a znásilnenia. Páchateľ sa na súde ani raz nepozrel na príbuzných obetí a ignoroval sudcov návrh, aby prehovoril. Sowella popravia smrtiacou injekciou. K vraždám došlo v rokoch 2007-2009. Všetkých 11 obetí pochádzalo z okolia Clevelandu. Mnohé z obetí boli podľa amerických médií drogovo závislé, živili sa prostitúciou a krádežami.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Podnikateľ Vareha, obvinený z daňového podvodu, ostáva vo väzbe
Podnikateľ Vareha, obvinený z daňového podvodu, ostáva vo väzbe
12.8.2011
Podnikateľ Mikuláš Vareha, ktorého obvinili z niekoľkomiliónového daňového podvodu, ostáva vo väzbe. Najvyšší súd totiž vo štvrtok 11. augusta zamietol jeho sťažnosť proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho z väzby odmietol prepustiť. Štyridsaťosemročného podnikateľa zo Zemplína obvinili z trestného činu krátenia dane a poistného za fiktívne obchody, ktoré robil v desiatkach svojich obchodných spoločností s fiktívnym tovarom. Škoda, ktorú mal týmto štátu spôsobiť, presahuje 40 miliónov eur. Medzičasom mu stíhanie rozšírili aj o iný druh deliktu - porušovanie ochrany rastlín a živočíchov, za čo môže dostať tri až osem rokov väzenia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Polícia zadržala 4 kilá fentanylu v hodnote 240-tisíc eur
Polícia zadržala 4 kilá fentanylu v hodnote 240-tisíc eur
12.8.2011
Policajtom sa počas úspešnej policajnej akcie v Bratislave v noci zo stredy na štvrtok podarilo zaistiť 4,3 kilogramu nebezpečnej drogy fentanyl, ktorá sa používa ako náhrada heroínu. Zo zadržaného množstva sa dalo vyrobiť 24 000 dávok v hodnote takmer 240 000 eur. Policajti zaistili aj celé laboratórium na jej výrobu a 30 000 eur v hotovosti. Z drogovej trestnej činnosti v tejto súvislosti obvinila dvoch Bratislavčanov, hrozí im 20 rokov väzenia. Obvinení, ktorými sú 32-ročný B.K. a 31-ročný M.D., podľa polície v súčasnosti sedia v cele predbežného zadržania. Na tlačovej konferencii o tom dnes informovali viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Maďarsko: Úžerník pochovával obete zaživa. Zo zeme im trčala len hlava
Maďarsko: Úžerník pochovával obete zaživa. Zo zeme im trčala len hlava
12.8.2011
Maďarská polícia vykopala vo štvrtok v budapeštianskej štvrti Csepel štyri mŕtve telá. Podľa maďarských médií má polícia podozrenie, že obete boli pochované zaživa. Obete mali byť pochované tak, že im zo zeme trčala iba hlava. Podľa odborníkov ľudia zomreli pred jedným až štyrmi týždňami. Maďarský denník Blikk uviedol, že polícia zadržala podozrivého muža, ktorého neskôr označila za Macedónca. Po jeho možných spoločníkoch naďalej pátra. Muž údajne požičiaval ľuďom peniaze za prehnané úroky, a keď pôžičku nesplácali, pre výstrahu ich zakopal do zeme. Nechal ich tam niekoľko dní, aby si to rozmysleli. Niektorí sa však jeho návratu nedočkali.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Minister vnútra Lipšic posiela na podpaľačov áut kukláčov
Minister vnútra Lipšic posiela na podpaľačov áut kukláčov
11.8.2011
Polícia spúšťa viaceré bezpečnostné akcie zamerané na záujmové osoby v regiónoch, v ktorých sa vyskytli prípady podpaľovania áut. "Ak chce niekto testovať trpezlivosť polície, dostane adekvátnu odpoveď. Špeciálne policajné zásahové jednotky dostali pokyn tvrdšie zasiahnuť proti kriminálnym živlom v regiónoch, kde k podpaľovaniu áut došlo," uviedol minister vnútra Daniel Lipšic (KDH). Posledné dva požiare osobných motorových vozidiel sa stali v stredu 10. augusta. Primátorovi mesta Brezno Jaroslavovi Demianovi v noci zatiaľ neznámy páchateľ podpálil na Malinovského ulici jeho osobné vozidlo. Druhé auto zhorelo príslušníkovi tamojšej dopravnej polície.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovensku hrozí ďalšia športová blamáž
Slovensku hrozí ďalšia športová blamáž
11.8.2011
Po nedávnom škandále so zrušením zimnej deaflympiády hrozí Slovensku ďalšia medzinárodná blamáž. Slovenská vláda totiž pre odhalený prípad korupcie zastavila dotácie na dostavbu národného biatlonového areálu v Osrblí. V ňom by sa už na budúci rok mali konať majstrovstvá Európy v biatlone. Bez štátnej podpory vo výške 1,6 milióna eur však Slovenský zväz biatlonu nebude schopný areál dokončiť. Ako informoval minister vnútra Daniel Lipšic (KDH), vyšetrovatelia stíhajú troch ľudí pre trestný čin nepriamej korupcie, sprostredkovateľ úplatku je už vo väzbe. Polícia ich zadržala koncom júla pri preberaní úplatku 30-tisíc eur. Odborníci sa však pozastavujú nad tým, prečo vláda dotácie stopla, keď ako tvrdí, korupciu včas odhalila.
Médiá: 6
Komentáre:
0
V českej obci Mukařov dobodali na smrť troch ľudí
V českej obci Mukařov dobodali na smrť troch ľudí
11.8.2011
V stredočeskej obci Mukařov východne od Prahy prišli v stredu večer o život traja ľudia. Hasiči najskôr našli na ulici pobodaného muža, ktorý zraneniam i napriek poskytnutej prvej pomoci podľahol. Pri následnom pátraní v obci a okolí našla polícia v rodinnom dome telá manželského páru bez známok života. Všetky tri osoby tak podľahli bodným zraneniam. Policajná hovorkyňa Štěpánka Zatloukalová oznámila, že do pátrania po páchateľoch nasadili viac ako 50 policajtov vrátane psovoda. Celú lokalitu podľa jej slov monitoroval policajný vrtuľník. V súvislosti s vraždou sa začalo špekulovať o tom, že muž, ktorého napokon našli na ulici, mohol pri návrate do domu pristihnúť páchateľa či páchateľov, a tí na neho zaútočili a prenasledovali ho, keď z domu utiekol.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Riaditeľa bezpečnostnej služby Mikuláša Černáka odsúdili na 13 rokov
Riaditeľa bezpečnostnej služby Mikuláša Černáka odsúdili na 13 rokov
11.8.2011
Senát Krajského súdu v Banskej Bystrici uznal vinným Jána Č., bývalého riaditeľa bezpečnostnej služby Security 3 Mikuláša Černáka. Zároveň obvinenému uložil úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 13 rokov nepodmienečne a umiestnil ho do tretej výchovno-nápravnej skupiny. Ako informovala televízia JoJ vo svojom večernom spravodajstve, po ôsmich rokoch tak bol na súde opäť prípad muža, ktorý bol uznaný vinným z pokusu vraždy, porušovania domovej slobody a nedovoleného ozbrojovania. Ján Č. napriek tomu žiadal o vyšetrenie na detektore lži, či o vypočutie ďalších svedkov. Aj napriek rozhodnutiu súdu si obvinený s obhajcom nechali zákonnú lehotu na rozmyslenie. Rozsudok preto zatiaľ nie je právoplatný.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Na ceste v Kalifornii sa odohrala scéna ako z akčného filmu
10.8.2011
Televíznemu štábu z kalifornského mesta Stockton sa náhodou podarilo zachytiť neobvyklú dramatickú situáciu. Natočili totiž muža, ktorý sa držal za otvorené bočné okno rýchlo jazdiaceho auta. Ako sa neskôr ukázalo, muž sa na auto vrhol preto, lebo si myslel, že sa v ňom nachádza ukradnutá kabelka jeho známej. Po chvíli sa mu dokonca podarilo dostať sa okienkom dovnútra. Vozidlo zastavila až policajná hliadka, ktorú privolal ďalší náhodný svedok. Podľa informácií amerických médií sa však odcudzená kabelka v aute nenašla a údajne malo ísť "len o nedorozumenie". Pri bizarnom incidente nikto neutrpel zranenia.
Komentáre:  0
Primátorovi Brezna Jaroslavovi Demianovi podpálili auto
Primátorovi Brezna Jaroslavovi Demianovi podpálili auto
10.8.2011
Primátorovi mesta Brezno Jaroslavovi Demianovi dnes v noci zatiaľ neznámy páchateľ podpálil na breznianskej Malinovského ulici jeho osobné vozidlo. Mitsubishi Pajero bolo zaparkované blízko primátorovho bydliska. Požiar podľa polície spôsobil na vozidle škodu zhruba 15-tisíc eur. Približne v tom istom čase niekto zapálil aj Škodu Octavia na Krčulovej ulici v Brezne. Automobil, ktorý patril dopravnému policajtovi vyhorel úplne. Policajti oba prípady vyšetrujú ako trestné činy poškodzovania cudzej veci. Samotný Jaroslav Demian sa k incidentu zatiaľ odmietol vyjadrovať. Pre televíziu TA3 však uviedol, že nemá žiadne podozrenie na možného páchateľa.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
21312345678

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk