AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Pražský taxikár okrádal zákazníkov nezvyčajným spôsobom
Pražský taxikár okrádal zákazníkov nezvyčajným spôsobom
10.8.2011
Až štvrť milióna českých korún (zhruba 10-tisíc eur) ukradol podľa polície svojim zákazníkom 34-ročný pražský taxikár. Opitým zákazníkom totiž bral ich platobné karty. Taxikár mal svoj systém premyslený. "Vždy si našiel očividne opitého okoloidúceho, ktorému navrhol odvoz. Po príjazde na vopred dohodnutú adresu ponúkol zákazníkovi možnosť úhrady kartou. Klienta, ktorý túto možnosť využil, vodič v priebehu platby okradol. Nechal si totiž jeho kartu a vrátil mu inú, väčšinou nefunkčnú. Z ukradnutých kariet potom vyberal hotovosť, alebo nimi platil v obchodoch," uviedol pražský policajný hovorca Tomáš Hulan. Takejto trestnej činnosti sa muž dopúšťal niekoľko mesiacov.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bezdomovec sa vyhrážal popradskému súdu bombou
Bezdomovec sa vyhrážal popradskému súdu bombou
10.8.2011
Bezdomovec z Popradu v pondelok zavolal z verejného automatu na policajnú linku 158 a povedal, že plánuje dať na tamojší súd bombu, pretože "jeho kamaráta neprávom odsúdili". Pred telefonátom vhodil do poštovej schránky papierik, na ktorý napísal: "Anonim pre súd. Chcem aby ste vedeli že vám odpálim všetké auta, a keď sa mi podarí tak vám ešte dám pred vchod bombu vy viete začo! To čo píšem aj spravím to mi verte. Španiel tak ma volajú." Policajti po telefonáte prehľadala budovu súdu, ale nič nenašli. Na druhý deň sa im muža podarilo vypátrať. Išlo o v Poprade žijúceho bezdomovca. Muž sa cítil ukrivdený, pretože ho podľa neho neprávom odsúdili a súd zamietol jeho žiadosti na podmienečné prepustenie počas výkonu trestu.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zatkli "kráľa nevyžiadanej pošty". Poslal 27 miliónov spamových emailov
Zatkli
6.8.2011
V Spojených štátoch zatkli 43-ročného Sanforda Wallacea, ktorý zvykne byť označovaný aj ako "kráľ spamu". Nevyžiadané emaily rozposielal už od roku 1997, no až teraz mu za túto činnosť hrozí väzenie. Súd v kalifornskom San Jose ho totiž obvinil z niekoľkých trestných činov, medzi nimi aj rozposlanie približne 27 miliónov spamových správ cez Facebook. Wallace vytvoril počítačový program, ktorý obišiel bezpečnostné opatrenia Facebooku a posielal používateľom požiadavku na vloženie emailovej adresy a prístupového hesla k pošte. Tí, ktorí údaje vyplnili, boli presmerovaní na stránku s reklamami, ktorá bola zdrojom mužovho príjmu. Program zároveň vykradol adresár postihnutých a začal rozosielať spam im aj ich známym.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Vrah Jiří Kajínek sa na slobodu nedostane
Vrah Jiří Kajínek sa na slobodu nedostane
6.8.2011
Najznámejší český väzeň Jiří Kajínek si odsedí aj zvyšok svojho doživotného trestu za dvojnásobnú nájomnú vraždu a pokus o vraždu od roku 1998. Odvolací Vrchný súd v Prahe zamietol jeho žiadosť na obnovu procesu a stotožnil sa tak s verdiktom Krajského súdu v Plzni z marca tohto roku. Rozhodnutie súdu už potvrdil Kajínkov advokát Tomáš Zejda. Hlavným argumentom obhajoby boli chýbajúce odtlačky prstov, ktoré polícia podľa nich buď nezaistila, alebo patrili niekomu inému a boli zničené. Žiadosti Kajínka o obnovu procesu pritom v minulosti podporilo hneď niekoľko ministrov spravodlivosti. České médiá v minulosti tiež opakovane naznačovali, že skutočnými páchateľmi vraždy mohli byť dvaja plzenskí policajti, a Kajínek je obeťou justičného omylu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Vrah exprimátora Basternáka dostal 25 rokov. Motív je stále neznámy
Vrah exprimátora Basternáka dostal 25 rokov. Motív je stále neznámy
4.8.2011
Štefana Kaluza, ktorého obžalovali z vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka, odsúdil Špecializovaný trestný súd v Pezinku na 25 rokov nepodmienečne. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, keďže sa Kaluz odvolal. Basternák bol v čase vraždy hlavným kontrolórom Hurbanova a poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja. Podľa predseda senátu "je zrejmé, že túto vraždu nepripravoval sám". Sudca pripomenul, že Kaluz mal finančné problémy: "S najväčšou pravdepodobnosťou motívom obžalovaného boli zištné dôvody". Nepodarilo sa však jednoznačne preukázať, že obžalovaný mal byť za vraždu honorovaný, ani osobu, ktorá by to mala ponúknuť, ani osobu, ktorá by to mala sprostredkovať.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Bomba na krku bohatej Austrálčanky bola len atrapa
4.8.2011
Údajná bomba na krku 18-ročnej dcéry austrálskeho milionára, ktorú prepadli v stredu v Sydney, bola iba atrapa. Oznámila to austrálska polícia po tom, ako pyrotechnici tínedžerku po desaťhodinovej dráme oslobodili. "Bola to veľmi, veľmi dôkladná atrapa," povedal zástupca policajného náčelníka Mark Murdoch. "Vyzerala úplne ako skutočná bomba. Votrelec zanechal pokyny. Boli veľmi presné a napísané tak, že sme museli veriť, že ide o skutočnú a vážnu hrozbu," dodal Murdoch. Incident môže súvisieť s pokusom o vydieranie, keďže rodina dievčaťa patrí k najbohatším v Sydney.
Komentáre:  0
Grécko chce legalizáciou marihuany znížiť počet väzňov
Grécko chce legalizáciou marihuany znížiť počet väzňov
3.8.2011
Grécko plánuje dekriminalizovať držbu malého množstva mäkkých drog s cieľom znížiť počet odsúdených v gréckych väzniciach. Informovalo tom v stredu grécke ministerstvo spravodlivosti. Podľa návrhu rezortu nebude vlastnenie narkotík v množstve primeranom osobnej potrebe hodnotené ako zločin. Podľa námestníka ministra spravodlivosti Giorgosa Petalotisa totiž "nemôžeme ľudí posielať do väzenia pre dva gramy hašišu, keďže máme väznice plné ľudí odsúdených za zločiny spojené s drogami". To štatistík rezortu spravodlivosti vyplýva, že až 50 percent väzňov bolo v Grécku odsúdených za drogy, čo podľa Atén predstavuje európsky rekord.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Kanibal Čurko vraždil aj v Taliansku, tvrdia tamojšie médiá
Kanibal Čurko vraždil aj v Taliansku, tvrdia tamojšie médiá
2.8.2011
Talianske médiá ešte koncom minulého týždňa informovali o tom, že slovenský kanibal Matej Čurko mal vraždiť aj v Taliansku. Odvolávajú sa pritom na tajný dokument Interpolu, v ktorej sa hovorí aj o 28-ročnej Talianke. Dokument údajne obsahuje aj fotografie s časťami zavraždenej mladej dievčiny. Práve tie mal Čurko poslal ako prílohu v emaile Švajčiarovi, ktorý sa mal stať ďalšou jeho obeťou neďaleko Kysaku. Časti mŕtvych obetí posielal ako dôkaz, že niečo podobné už v minulosti vykonal. Slovenská polícia tieto informácie nepotvrdila. "Prípad je aj naďalej v štádiu vyšetrovania. Dohady a špekulácie nebudeme komentovať," povedala hovorkyňa polície Denisa Baloghová.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Mexiko: Polícia zatkla muža zodpovedného za 1 500 vrážd
Mexiko: Polícia zatkla muža zodpovedného za 1 500 vrážd
1.8.2011
Vodcu ozbrojencov jedného z najväčších mexických drogových kartelov Antonia Acostu Hernándeza, prezývaného aj El Diego, zatkla polícia v piatok na severe krajiny. Pripisujú mu podiel až na 1500 vraždách i na atentáte na zástupkyňu amerického konzulátu v Mexiku. "Ide o to veľmi dobrého manažéra, ktorý sa prakticky podieľal na každej vražde, každej organizovanej činnosti v gangu," uviedla polícia. Mexický prezident prostredníctvom sociálnej site Twitter oznámil, že zatknutie Acostu je najväčšou ranou pre organizovaný zločin v regióne Ciudad Juárez za posledné roky. Za jeho dolapenie bola vypísaná odmena 1,2 milióna amerických dolárov. Acosta operoval v meste Ciudad Juárez, ktoré je považované za najnebezpečnejšie mesto V Mexiku. Vlani tam v súvislosti s drogovým biznisom zabili 3100 ľudí.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Podvodná stránka sľubuje zistenie polohy človeka podľa čísla mobilu
Podvodná stránka sľubuje zistenie polohy človeka podľa čísla mobilu
1.8.2011
Internetoví podvodníci sa opäť snažia zarobiť na ľudskej zvedavosti. Český internetový portál www.gsmlocator.net sľubuje identifikovania polohy akejkoľvek osoby prostredníctvom čísla jej mobilného telefónu. Za túto "službu" požadujú zaslanie SMS správy spoplatnenej vo výške 79 českých korún (zhruba 3,2 eura). Podľa vyjadrení spoločnosti T-Mobile však žiadna takáto verejná služba neexistuje, ide teda o jasný podvod. Táto služba sa navyše šíri pomocou emailového spamu. Ten príjemcov v texte upozorňuje na "modernú verziu obľúbenej aplikácie Locator pre siete GSM tretej generácie".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Česká pirátska strana spustila web na sťahovanie filmov
Česká pirátska strana spustila web na sťahovanie filmov
30.7.2011
Česká pirátska strana (ČPS) spustila vo štvrtok ďalšiu internetovú stránku, ktorá obsahuje linky na bezplatné stiahnutie filmov. Projekt tipnafilm.cz je komunitného charakteru a má heslo "Odkaz nie je zločin". Tipnafilm však nie je prvým podobným projektom, ktorý Pirátska Strana spustila. Tým bol server piratskefilmy.cz. Ním chcela strana vyjadriť protest proti šikanovaniu 16-ročného študenta z Liberca Českou protipirátskou úniou. "Projekty ako tipnafilm.cz alebo pirátskefilmy.cz ukazujú filmovému priemyslu cestu k fanúšikom a v konečnom dôsledku aj k financiám. Nahrávací priemysel ale namiesto hľadania nových obchodných modelov aj naďalej pokračuje v perzekúcií a zastrašovaniu svojich vlastných zákazníkov," uviedol podpredseda ČPS Mikuláš Ferjenčík.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Vo Viedni objavili marihuanový záhon priamo na slávnej Ringstraße
Vo Viedni objavili marihuanový záhon priamo na slávnej Ringstraße
30.7.2011
Rakúska polícia začala vyšetrovať kuriózny prípad pestovania marihuany, ktorú neznámy páchateľ vysadil priamo na slávnej okružnej triede Ringstraße, ktorá obklopuje historické centrum rakúskej metropoly. Na prípad upozornil 23-ročný čitateľ denníka heute.at, podľa ktorého marihuana rástla v upravenom priestore okolo stromov na niekoľkostometrovom úseku Ringstrasse, čo dokumentoval vlastnou fotografiou. Po jej zverejnení porast okamžite zlikvidovala polícia, ktorá sa teraz snaží zistiť jeho pôvod. Ako uviedol pre Heute policajný hovorca Roman Hahslinger vyšetrovatelia pracujú s viacerými verziami vrátane akcie neznámeho recesistu či rozširovaním semien zvieratami.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Bossa ukrajinsko-slovenského gangu vzali do väzby
Bossa ukrajinsko-slovenského gangu vzali do väzby
30.7.2011
Sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a obvineného Volodymyra Yegorova vzal do väzby. Ako médiám v piatok ďalej uviedol prokurátor ÚŠP, hrozí obava, že ponechaním obvineného na slobode by mohol pokračovať v trestnej činnosti, resp. ujsť alebo sa skrývať. vyšetrovatelia obvinili Yegorova zo zorganizovania zločineckej skupiny, krádeže áut, podvodu a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Ak by sudca Yegorova nezobral do väzby, zadržala by ho pripravená cudzinecká polícia a vyhostili by ho zo Slovenska. Volodymyra Y. a jeho troch komplicov oslobodil Okresný súd Bratislava I 27. júla v kauze vrážd Sergeja Chaplického a Petra Gala.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: Muž so skrutkovačom v ruke chcel uniesť newyorské metro
29.7.2011
V piatok 22. júla sa Richard Arrocho pokúsil so skrutkovačom v ruke zmocniť riadenia v jednej zo súprav newyorského metra. Jeho zámer mu však prekazili pohotoví cestujúci, ktorí dramatické okamihy zachytili aj na kameru. Podľa polície trpí 42-ročný muž duševnou poruchou a v minulosti bol súdne trestaný viac ako 40-krát. Arrocho sa vodičovi Darrylovi Georgeovi vyhrážal, že ak sa s metrom nepohne, zabije ho. George súpravu uviedol do chodu, no ešte predtým sa mu podarilo spustiť poplach, na ktorí zareagovalo niekoľko cestujúcich. Tým sa nakoniec podarilo útočníka spacifikovať.
Komentáre:  0
Šéfa nebankoviek Vladimíra Fruniho prepustili na slobodu
Šéfa nebankoviek Vladimíra Fruniho prepustili na slobodu
29.7.2011
Bývalého šéfa nebankových subjektov BMG Invest a Horizont Slovakia Vladimíra Fruniho v stredu prepustili z väzenia. Televízia TA3 informovala, že Okresný súd v Trenčíne mu odpustil viac ako dva roky trestu. Najvyšší súd v máji 2007 odsúdil Fruniho na 11,5 roka. Časť trestu si odsedel vo väzbe. Podľa rozsudku bol spoluzodpovedný za nevyplatenie vkladov tisícov klientov nebankoviek. Zhruba 120-tisíc ľudí prišlo o pol miliardy eur. Súd rozhodol, že Horizont Slovakia a BMG Invest fungovali ako pyramídové hry. Kllientov nevyplácali zo zisku, ale z budúcich vkladov. Okrem Fruniho súdy uznali vinnými aj Františka Matika a Mariána Šebeščáka.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Rakúšan roky sexuálne zneužíval svoje tri vnučky
Rakúšan roky sexuálne zneužíval svoje tri vnučky
29.7.2011
Podozreniu z dlhodobého sexuálneho zneužívania troch vnučiek čelí 68-ročný muž zo Salzburgu, bývalý príslušník rakúskych ozbrojených síl, ktorý je už od júna vo vyšetrovacej väzbe v hornorakúskom Welse. Trestnej činnosti sa mal dopustiť v hornorakúskej obci Seewalchene pri Attersee, kde žije jeho dcéra. Na aktivity dôchodcu, ktorý šéfoval v Salzbursku krajinskej organizácií záhradkárov, upozornili podľa dostupných informácií vnučky, ktoré majú v súčasnosti 8, 15 a 17 rokov. Jedna z nich sa nedávno zverila najskôr matke a následne vypovedala aj na polícii.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Slovenská rodina sa v Chorvátsku pobila s majiteľom reštaurácie
Slovenská rodina sa v Chorvátsku pobila s majiteľom reštaurácie
28.7.2011
Manželský pár zo Slovenska sa dostal do fyzickej konfrontácie s majiteľom jednej z reštaurácií v chorvátskom letovisku Baška Voda v Dalmácii. Informoval o tom dnes belehradský denník Blic s odvolaním sa na políciu v Splite. Štyridsaťročný Slovák podľa nej utrpel ťažšie, kým jeho 38-ročná manželka a deväťročné dieťa ľahšie zranenia. Zranený bol aj 40-ročný majiteľ reštaurácie. Slováka hospitalizovali so zraneniami hlavy v splitskej nemocnici. "Slovenská polícia má informácie o incidente. Na žiadosť chorvátskeho policajného úradu nie je možné poskytnúť bližšie informácie," uviedla hovorkyňa polície Denisa Baloghová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Polícia obvinila muža, ktorý striekal do bankomatu cukrovú vodu
Polícia obvinila muža, ktorý striekal do bankomatu cukrovú vodu
28.7.2011
Polícia stíha 44-ročného Jozefa z obce Malcov v okrese Bardejov, ktorý dvakrát nastriekal do bankomatu cukrovú. Voči mužovi bolo vydané obvinenie zo spáchania zločinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Prvý incident sa stal 27. mája na bankomate, ktorý sa nachádza na budove Obecného úradu v Malcove. Muž sa k nemu priblížil asi o 3:00, cukrovú vodu z injekčnej striekačky nastriekal do otvoru pre bankomatovú kartu a na klávesnicu. Došlo k poškodeniu čítačky bankomatových kariet a klávesnice, bankomat bol dočasne nefunkčný. Presne to isté a na tom istom bankomate zopakoval aj 12. júna okolo 23:30. Spôsobená škoda bola vyčíslená na 2 818 eur.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V Mexiku pôsobil 14-ročný nájomný vrah, zabíjal odrezávaním hlavy
V Mexiku pôsobil 14-ročný nájomný vrah, zabíjal odrezávaním hlavy
27.7.2011
Mexický súd odsúdil v utorok 14-ročného Edgara Jiméneza Luga na tri roky väzenia. Ten totiž pracoval pre drogové gangy v štáte Morelos ako nájomný vrah. K chlapcovým obetiam patrila i štvorica ľudí, ktorých zmrzačené bezhlavé telá našli minulý rok v hlavnom meste Ciudad de México, kde boli zavesené z mosta. Úrady vyhlásili, že sa Lugo priznal k vraždám minimálne 7 ľudí. Zároveň však tvrdil, že bol pri ich páchaní pod vplyvom drog a drogoví gangsteri sa mu vyhrážali zabitím. "Keď sme nenašli našich nepriateľov, vraždili sme nevinných ľudí, napríklad robotníkov alebo taxikárov," uviedol tínedžer vo svojej výpovedi.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Policajti z Galanty nechali ujsť vodiča s ukradnutým autom
Policajti z Galanty nechali ujsť vodiča s ukradnutým autom
26.7.2011
Dvaja policajti obvodného oddelenia v Galante, 22–ročný Šimon P. a 24–ročný Ľudovít F., boli obvinení z prečinu marenia úlohy verejného činiteľa, keď nechali ujsť vodiča odcudzeného motorového vozidla Audi RS 6 Quatro. Na základe oznámenia ich 2. júla privolali na Mierovú ulicu v Galante. Muži zákona však nevykonali opatrenia, ktoré by viedli k zaisteniu motorového vozidla a podozrivej osoby. Namiesto toho súhlasili s návrhom vodiča, aby vozidlo v sprievode jedného z nich previezol pred budovu obvodného oddelenia Policajného zboru v Galante. Tam mu neodobrali kľúče, podozrivý v nestráženej chvíli nasadol naspäť do auta a odišiel na doposiaľ nezistené miesto.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Na Slovensku zostal už len jeden väzeň z Guantánama
Na Slovensku zostal už len jeden väzeň z Guantánama
24.7.2011
V januári 2010 prijalo Slovensko v rámci amerických snáh zatvoriť väznicu na vojenskej základni v Guantáname na Kube troch bývalých zajatcov. SR už opustili dvaja z nich. Do vlasti sa vrátili Egypťan Ádila al-Gazzára aj Tunisan Rafík al-Hamí. Poolad Tsiradzho z Azerbajdžanu je však stále na Slovensku. Ministerstvo vnútra (MV) SR o bývalých zajatcoch informuje minimálne. Každý z trojice bývalých zajatcov strávil na Guantáname približne osem rokov. Americké úrady ich podozrievali zo spolupráce s teroristickými organizáciami. Ministerstvo vnútra SR po ich prijatí garantovalo, že pre Slovensko nepredstavujú bezpečnostnú hrozbu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Polícia vyhostila Ukrajinca, ktorý mal ohrozovať bezpečnosť Slovenska
Polícia vyhostila Ukrajinca, ktorý mal ohrozovať bezpečnosť Slovenska
24.7.2011
Pri celoslovenskej policajnej akcii s názvom Bicykel skontrolovali policajti 25. januára takmer 650 osôb. V Prešovskom kraji okrem iných aj Ukrajinca Vasyla M., ktorého zadržali. Ministerstvo vnútra SR vtedy informovalo, že dôvodom bolo podozrenie z ohrozenia bezpečnosti štátu, ale viac informácií neposkytlo. V ten istý deň ako ho zadržali, sa rozhodlo o jeho vyhostení a dostal zákaz vstupu na územie Slovenska na desať rokov. Čím mal Ukrajinec ohroziť bezpečnosť krajiny, je tajné. "Poznatok o ohrození bezpečnosti vychádzal z doručenej informácie od štátneho orgánu, ktorý požíva ochranu podľa zákona o ochrane utajovaných skutočností," uviedla policajná hovorkyňa.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V Rakúsku zatkli Slovenku podozrivú z vraždy
V Rakúsku zatkli Slovenku podozrivú z vraždy
24.7.2011
Rakúske noviny Burgenländische Volkszeitung v sobotu informovali, že polícii sa vo štvrtok podarilo v Mattersburgu zatknúť 31-ročnú Slovenku, ktorá je podozrivá z vraždy svojho nevlastného otca z roku 2008. Spolupáchateľkou mala byť jej matka. Motívom činu mala byť skutočnosť, že matka mala milenca. Matka si podľa informácií novín už odpykáva trest na Slovensku. Jej dcéra po čine ušla do Rakúska, kde sa vydala a zmenila si identitu. K vražde sa po zadržaní údajne priznala a polícia ju na základe zatykača EÚ previezla do Viedne.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Trnka: Karol Mello zrejme ušiel do Kosova
Trnka: Karol Mello zrejme ušiel do Kosova
22.7.2011
Karol Mello sa zrejme nachádza v Kosove. Ako uviedol dnes na tlačovej besede námestník generálneho prokurátora Dobroslav Trnka, prokurátorke generálnej prokuratúry to oznámil vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite. Podľa neho sa Mello zdržiava na území Európy, mimo EÚ, v štáte, s ktorým SR nemá žiadne diplomatické kontakty, pretože tento štát SR doposiaľ neuznala. Trnka sa dnes na tlačovej besede zároveň pýtal, komu prospieva medializácia kauzy takouto formou, ako sa to deje. "Odznelo viacero poloprávd, či neprávd, kde sa dáva do pozornosti jedna kauza," uviedol s tým, že je to podľa neho namierené proti prokurátorom, ktorí túto kauzu majú na starosti.
Médiá: 2
Komentáre:
0
V USA natočili popravu na video - kvôli nehumánnosti
V USA natočili popravu na video - kvôli nehumánnosti
22.7.2011
Prvýkrát po takmer 20 rokoch asistovala pri poprave človeka v USA kamera, ktorá zachytávala priebeh celej procedúry. Usmrtenie 37-ročného Andrewa Granta DeYounga, ktorý vyvraždil celú svoju blízku rodinu, sa uskutočnilo vo štvrtok v štáte Georgia. Cieľom zaznamenania jeho popravy na kameru bolo poukázať na nehumánnosť používania pentobarbitalu, ktorý nedávno ako smrtiaci prostriedok nahradil Thiopental sodný (Sodium Pentothal). O natočenie DeYongovej popravy požiadali právnici ďalšieho muža z Georgie odsúdeného na smrť. Jeho zástupcovia chcú dosiahnuť zákaz pentobarbitalu.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Akcia na zadržanie Mella bola zmarená, tvrdí polícia
Akcia na zadržanie Mella bola zmarená, tvrdí polícia
21.7.2011
Polícia tvrdí, že v prípade Karola Mella došlo k zmareniu akcie na jeho zadržanie, o vydaní zatykača na neho sa totiž dozvedela až z médií. Medzinárodný zatýkací rozkaz bol na Mella vydaný Okresným súdom v Nitre 15. júla. Slovenskí policajti mali informácie o tom, kde sa Mello nachádza a čakali na vydanie rozkazu, na základe ktorého plánovali v spolupráci so zahraničnou policajnou službou využiť moment prekvapenia a Karola Mella zadržať. "Okamžite sme kontaktovali partnerskú zahraničnú policajnú službu. Tá nás však informovala, že Mello opustil priestor, kde sa zdržiaval a nevedia, kde sa nachádza," vysvetlila Baloghová a dodala, že "po Karolovi Mellovi sme oficiálne mohli vyhlásiť pátranie až 19. júla 2011, keď nám Okresný súd v Nitre zatýkací rozkaz doručil."
Médiá: 2
Komentáre:
0
Polícia začala pátrať po Karolovi Mellovi, o pomoc žiada verejnosť
Polícia začala pátrať po Karolovi Mellovi, o pomoc žiada verejnosť
20.7.2011
Polícia začala pátrať po Karolovi Mellovi, o pomoc žiada aj verejnosť. Na 41-ročného Mella z Prievidze vydal nitriansky okresný súd medzinárodný zatykač pre spáchanie závažnej trestnej činnosti. Ako informoval trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička, hľadaný je asi 180 cm vysoký, má krátke hnedé vlasy. Akékoľvek informácie, ktoré by polícii mohli pomôcť pri pátraní, možno oznámiť na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne na linke 158. Prípad Karola Mella vyvolal rozruch po tom, ako sa napriek zadržaniu po niekoľkoročnom úteku opäť dostal chybným rozhodovaním súdov na slobodu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Video: Malá čivava odplašila ozbrojených lupičov
19.7.2011
Polícia v americkom Los Angeles zverejnila videozáznam bezpečnostnej kamery z miestneho obchodu s tabakovými výrobkami, ktorý za za svoj cieľ zvolili dvaja lupiči. Siedmeho júla vtrhli do predajne dvaja maskovaní muži a pod hrozbou použitia zbrane žiadali od majiteľa Erica Knighta, aby im do ich ruksaku dal hotovosť. Vtom však na lupičov zaútočila malá čivava Paco, ktorá po nich skákala a neustále štekala. Zločincom sa síce podarilo ujsť so sumou asi 200 dolárov, polícia ale verí, že pohotový "zásah" malého psa vystrašil lupičov a tí sa museli uspokojiť s takým malým úlovkom. Pri incidente nebol nikto zranený. Paco, ktorý sa za mužmi rozbehol, sa po chvíľke vrátil k svojmu pánovi.
Komentáre:  0
Video: Američanka zaútočila počas pojednávania na sudkyňu
18.7.2011
Američanka Melissa Hardwicková zo štátu Kentucky zaútočila uplynulú stredu na sudkyňu priamo počas súdneho pojednávania. Ironicky, žena stála pred súdom pre podozrenie zo spáchania trestného činu domáceho násilia, ktorého sa mala dopustiť na svojom manželovi. "Pani Hardwicková, budete sa zodpovedať za pohŕdanie súdom," upozornila obvinenú sudkyňa po tom, čo neustále prerušovala výpoveď svojho manžela. "Je mi to jedno, nič som súdu ani jemu neurobila," reagovala žena a krátko nato zaútočila na sudkyňu. Hardwicková bola za tento skutok odsúdená na 120 dní väzenia, tento trest sa však ešte predĺži, keďže bola odsúdená aj za domáce násilie.
Komentáre:  0
Na mŕtvole Simonovho švagra nenašli stopy cudzieho zavinenia
Na mŕtvole Simonovho švagra nenašli stopy cudzieho zavinenia
17.7.2011
V sobotu ráno našli v Tornali tela mŕtveho 46-ročného Csabu M., švagra ministra pôdohospodárstva Zsolta Simona. Privolaný lekár pri obhliadke mŕtvoly nezistil známky cudzieho zavinenia. "Bola nariadená súdna pitva na určenie presnej príčiny smrti," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Vyšetrovateľ súčasne začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Telo ležalo v kríkoch neďaleko miestnych potravín. Našli ho náhodní okoloidúci, ktorí okamžite zalarmovali políciu. Csaba M. mal na tele viaceré posmrtné škvrny, na mieste pravdepodobne ležal už niekoľko dní.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
21312345678

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk