AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Staršie >><< Novšie
4.10.2011 - Utorok
Priamu voľbu českého prezidenta podporilo vyše 100-tisíc ľudí TVNOVINY
4.10.2011
Viac než 100-tisíc podpisov zozbierala česká Strana práv občanov - Zemanovci na petícii za priamu voľbu prezidenta, primátorov a hajtmanov...  »
Putin vyzval na zjednotenie bývalých štátov Sovietskeho zväzu
Putin vyzval na zjednotenie bývalých štátov Sovietskeho zväzu
4.10.2011
Ruský premiér Vladimir Putin oznámil, že plánuje intenzívne pracovať, v nastávajúcich najmenej šiestich rokoch, na integrácii niekdajších krajín ZSSR. Sen o zjednotení bývalých štátov Sovietskeho zväzu (ZSSR) do Eurázijskej únie predstavil v článku publikovanom v denníku Izvestija. Článok sa objavil na prvej strane s titulkom "Projekt novej eurázijskej integrácie - budúcnosť, ktorá sa začína dnes". Eurázijska únia má podľa premiéra vzniknúť na základe skúseností Európskej únie a iných regionálnych koalícií. Nepriamo zároveň kritizoval Ukrajinu, ktorá sa rozhodla zostať mimo spomínanú úniu.
Médiá: 2
Komentáre:
5
Manažéri Telekomu Austria roky podplácali politikov SME.sk
4.10.2011
Celková škoda, ktorá vznikla telekomunikačnej spoločnosti, by mala byť oveľa vyššia než 9 miliónov eur...  »
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Klaus: Projekt eurozóny bol od začiatku chybný
Klaus: Projekt eurozóny bol od začiatku chybný
4.10.2011
Český prezident Václav Klaus pri otvorení medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne včera opätovne ostro kritizoval koncept eurozóny so spoločnou európskou menou. "Aj ako nečlenovia eurozóny sledujeme s veľkou obavou ich problémy, ktoré boli už dávno zrejmé a v podstate nevyhnutné, pretože to bol od začiatku chybný projekt," uviedol Klaus. Prezident zároveň vyzval na nekompromisné a dôsledné riešenie situácie okolo Grécka. To je podľa neho v hlbokej dlhovej kríze a tiahne eurozónu do ekonomických problémov. Hlava štátu tak rozšírila v Brne hlasy, ktoré žiadajú urýchlené riešenie situácie v Grécku, namiesto jeho odsúvania do budúcnosti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Rusko by malo vstúpiť do WTO do konca roka hnonline
4.10.2011
Na pondelkovom stretnutí s členom ruskej vlády vyjadril Kirk presvedčenie, že Moskva v blízkom čase vyrieši zostávajúce otázky týkajúce sa jeho členstva vo WTO...  »
Obama: Al-Kájda útok na USA už tak ľahko neuskutoční
Obama: Al-Kájda útok na USA už tak ľahko neuskutoční
4.10.2011
"Sú stále nebezpeční, sú stále naším nepriateľom číslo jeden, ale myslím si, že v najbližších niekoľkých rokoch sme v istej pozícii, a ak vytrváme, tak bude pre nich veľmi ťažké uskutočniť útoku podobné tým, aké sme videli 11. septembra," vyhlásil americký prezident Barack Obama vo svojom najnovšom prejave. Ten sa uskutočnil niekoľko dní po tom, ako sa podarilo zabiť jedného z najhľadanejších členov al-Kájdy Anwara al-Awlakího. Podľa prezidenta sú USA bezpečnejším miestom, pretože sa podarilo oslabiť vedenie teroristickej siete. Obama tak narážal hlavne na zabitie vodcu al-Kájdy Usámu bin Ládina.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Jiří Paroubek definitívne končí v ČSSD TVNOVINY
4.10.2011
Expremiér tak urobil na krste svojej knihy, ktorá vychádza pod názvom Plnou parou v politike. O tom, že Paroubek niekdajšiu vládnu ČSSD opustí, sa hovorí už dlhšie...  »
Žitňanská sa pýta, prečo Fico tak "zubami-nechtami" bráni Harabina
Žitňanská sa pýta, prečo Fico tak
4.10.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (SDKÚ) opätovne odmietla kritiku opozície, že sa snaží zlikvidovať Štefana Harabina, spolitizovať súdnictvo a dostať pod kontrolu prokuratúru SR. Ministerku zároveň zaujíma, prečo predseda Smeru Róbert Fico tak "zubami-nechtami" bráni to, aby bol Harabin na oboch stoličkách. Žitňanská totiž trvá na oddelení funkcií predsedu Najvyššieho súdu a Súdnej rady SR, ktoré v súčasnosti Harabin zastáva. Predseda Smeru podľa ministerky prekvapivo objavil po štyroch rokoch tému spravodlivosti a začal sa tváriť, ako keby predchádzajúce štyri roky jeho vlády neboli v súdnictve problémy.
Médiá: 2
Komentáre:
6
Trnka: Ospravedlniť sa Malinovej by bolo predčasné Pravda.sk
4.10.2011
Vyšetrovanie prípadu Hedvigy Žákovej-Malinovej je definitívne skončené a zostáva už len vypočuť súdneho znalca za prítomnosti obhajcu poškodenej Romana Kvasnicu...  »
Odborári zablokujú hranice, podporia ich aj kolegovia zo susedných krajín
Odborári zablokujú hranice, podporia ich aj kolegovia zo susedných krajín
4.10.2011
Slovenskí odborári plánujú spolu so zahraničnými kolegami zablokovať 11. októbra hraničné priechody s Poľskom, Maďarskom, Českom a Rakúskom. Na všetkých zablokujú dopravu medzi 15.30 a 16.00. Odbory tak chcú protestovať proti navrhovanej zmene daní a odvodov. Ostro tiež kritizujú návrhy na úpravu veku odchodu do dôchodku a jeho výpočet. "V súčasnosti percento pomeru dôchodku k priemernej mzde nezodpovedá ani tomu, k čomu sme sa zaviazali v únii," upozornil šéf OZ KOVO Emil Machyna. Odbory kritizujú okrem reformy aj postoj vlády a ministra práce Jozefa Mihála (SaS) v prípade budúcoročnej úrovne minimálnej mzdy, ktorú chce minister nechať na dnešnej úrovni.
Médiá: 3
Komentáre:
0
SNS nezískalo dáta o odpočúvacom systéme, žaluje ministerstvo vnútra
SNS nezískalo dáta o odpočúvacom systéme, žaluje ministerstvo vnútra
4.10.2011
Opozičná SNS už začiatkom júna požiadala ministerstvo vnútra, aby sprístupnilo všetky zmluvy, ktoré ministerstvo uzavrelo s firmou modernizujúcou odpočúvací systém. „Ministerstvo vraj žiadosť presunulo na Prezídium Policajného zboru. To sa ňou vôbec nezaoberalo a bola nám doručená pošta z ministerstva vnútra, ktoré rozhodlo, že nám tieto informácie nedá," uviedol podpredseda SNS Andrej Danko. Strana preto podľa Danka už reagovala viacerými žalobami v správnom konaní. Lipšicov rezort sa bráni tvrdením, že sa jedná o utajované skutočnosti, ktoré nie je možné zverejniť. Podľa SNS rezort podpísal zmluvu s tým, že sa ministerstvo a policajné prezídium stane nezávislým orgánom v odpočúvaniach mimo SIS.
Médiá: 2
Komentáre:
0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Slovenskí lekári si už hľadajú prácu za hranicami SME.sk
4.10.2011
Nemocnica v českom Kyjove zaznamenala zvýšený záujem slovenských lekárov o pracovné miesta. "Zatiaľ registrujeme okolo desať ponúk, o vhodných kandidátoch budeme uvažovať," povedal hovorca nemocnice Tomáš Zdechovský...  »
Mikloš v Luxemburgu naznačil, že Slovensko euroval schváli
Mikloš v Luxemburgu naznačil, že Slovensko euroval schváli
4.10.2011
Minister financií Ivan Mikloš na včerajšom rokovaní ministrov financií krajín eurozóny v Luxemburgu naznačil, že slovenský parlament tento mesiac pravdepodobne schváli navýšenie eurovalu. Po stretnutí to uviedol predseda euroskupiny luxemburský premiér Jean-Claude Juncker. Parlament podľa Mikloša rozhodne o zmenách do 14. októbra, teda ešte pred summitom EÚ. "Informoval som o tom, že to bude schvaľované 11. októbra, najneskôr však 14. októbra, teda ešte pred Európskou radou," uviedol minister pre novinárov. Mikloš ostatným predstaviteľom opísal situáciu na Slovensku a vysvetlil, že všetky kompetencie ohľadom rokovania prevzala na seba premiérka Iveta Radičová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Bažant Pohoda boduje v rebríčku európskych mimobritských festivalov
Bažant Pohoda boduje v rebríčku európskych mimobritských festivalov
4.10.2011
Editori prestížneho festivalového portálu Virtual Festivals zaradili Festival Bažant Pohoda 2011 na 3. miesto v rebríčku európskych mimobritských festivalov. Virtual Festivals sa už 23 rokov zameriava na festivaly a patrí k najrešpektovanejším médiám svojho druhu. Bažant Pohoda predbehla festivaly ako Roskilde, Melt! či Hurricane. Pred slovenský festival sa zaradili len Ibiza Rocks a rakúsky Snowbombing. „Čistá, priateľská a lacná Pohoda je západoeurópsky festival za východoeurópske ceny, ktorý sa tento rok, po pätnástich rokoch existencie, zaradil medzi to najlepšie, čo máme. Pohoda 2012 si zaslúži vašu pozornosť,“ píše autor Jon Wright
Médiá: 1
Komentáre:
0
Aerolinky poznajú recept, ako prežiť leteckú haváriu, je na predaj topky.sk
4.10.2011
Letecké spoločnosti British Airways a Virgin Atlantic sa pasažierom rozhodli poskytovať platené kurzy po tom, ako zistili, že väčšina z nich si v prípade núdze nedokáže odopnúť ani bezpečnostný pás...  »
Video: Číňan natočil obrovského nočného motýľa
4.10.2011
Čínsky robotník Šao-Kchuej Wen zažil menší šok. Počas pracovnej zmeny sa mu podarilo odchytiť obrovského nočného motýľa druhu Okáň Atlas. Ten je považovaný za najväčšieho na svete a v rozpätí krídel dosahuje až 30 centimetrov. Čínsky exemplár zaradili k mohutným kusom, keď mu v rozpätí namerali 26 centimetrov. Prekvapený pracovník povedal, že tak obrovského motýľa ešte nevidel a zrejme mal pravdu. Tento druh totiž žije iba v tropických oblastiach Ázie, napríklad v Indonézií, alebo Thajsku. Do Číny tak musel tento jedinec zablúdiť.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Apple dnes predstaví nový iPhone 5 Novinky.cz
4.10.2011
Spoločnosť Apple chystá tlačovú konferenciu, na ktorej pravidelne predstavuje horúce novinky na vianočnú sezónu. V kuloároch sa šepká, že firma odhalí najnovšiu generáciu telefónu iPhone 5...  »
Konto na Facebooku vraj napovie, či jeho vlastníkovi hrozí alkoholizmus
Konto na Facebooku vraj napovie, či jeho vlastníkovi hrozí alkoholizmus
4.10.2011
Podľa novej štúdie, ktorá bola vykonaná na 307 amerických vysokoškolských študentoch vo veku 18 až 20 rokov, by mohli byť novými zbraňami proti nadmernému pitiu alkoholu Facebook a iné sociálne siete. Autori štúdie uvádzajú, že slovné a vizuálne náznaky na profiloch ľudí môžu naznačovať, kto je v najväčšom riziku alkoholizmu. Približne dve tretiny majiteľov profilov sa podrobilo aj štandardnému dotazníku. Zo štúdie vyšlo najavo, že až 58 percent z respondentov, ktorých profily naznačovali hroziace problémy s alkoholom, skutočne čelilo hrozbe alkoholizmu. Podľa docenta psychiatrie Adama Bisagu je nová metóda zaujímavá, ale nenahradí štandardné postupy.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Americké kasína zaplaví automat Michaela Jacksona pluska
4.10.2011
Na smrti sa dá skvele zarábať. Dôkazom toho je aj výherný automat, ktorý je tematicky zameraný na zosnulého kráľa popu...  »
Video: Preplnený bazén v Číne pripomína ľudskú polievku
4.10.2011
Trikrát denne sa najväčší bazén na svete, ktorý sa nachádza v Číne, mení na skutočné more s vlnami. Vtedy je v 120 metrovom bazéne okolo 4-tisíc ľudí. Voda má príjemnú teplotu a je slanšia ako v mori. Návštevníci mu aj preto hovoria mŕtve more. Pre veľkú koncentráciu soli je v bazéne prísny zákaz potápania. Každý plavec musí mať koleso. A aj keď sa tam plávať nedá, návštevníci sú nadšení. Celodenný lístok stojí približne 22 eur. K dispozícii sú na 30-tisíc štvorcových metroch aj ďalšie vodné atrakcie. Aquapark sa nachádza pod strechou, preto majú otvorené celý rok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Taiwan: Vedci vyvinuli technológiu neviditeľného kľúča
Taiwan: Vedci vyvinuli technológiu neviditeľného kľúča
4.10.2011
Skupina taiwanských vedcov prišla s novou technológiou, ktorá umožní ľuďom odomykať dvere pomocou pohybov ruky. "V budúcnosti si nikto nebude robiť starosti, aby si nezabudol alebo nestratil kľúče," uviedol šéf vedeckého tímu Cai Jao-pchin z Technology and Science Institute. Za všetkým údajne stojí čip, ktorý dokáže rozoznať pohyb v troch dimenziách. Princíp je tak podľa vedca podobný ako má herná konzola Wii od spoločnosti Nintendo. Dvere sa budú dať otvoriť opakovaním pohybu nastaveného v senzore. Vynález však pôjde do sériovej výroby pravdepodobne až o pol roka. Záujem oň už prejavilo niekoľko spoločností.
Médiá: 1
Komentáre:
0

3.10.2011 - Pondelok
Rómov v Česku bude zastupovať nová politická strana
Rómov v Česku bude zastupovať nová politická strana
3.10.2011
Nová rómska politická strana by mala pôsobiť na komunálnej úrovni, a to predovšetkým v oblastiach sociálne vylúčených lokalít. O pláne informoval jeden z iniciátorov vzniku subjektu, Čeňka Růžička. Nový politický subjekt by mal podľa neho vzniknúť do konca tohto roka. V súvislosti s ním sa uvažuje o názve ADAJ.CZ podľa rómskeho ekvivalentu slova "tu", vyjadrujúc spojenie "tu sme" alebo "tu nás máte". Ružička zároveň dodal, že nová strana sa bude usilovať predovšetkým o dosiahnutie lepších vzťahov s majoritnou spoločnosťou a likvidáciu prípadných sporov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Novinári po prvýkrát od masakry navštívili ostrov Utöya SME.sk
3.10.2011
Nórske úrady povolili novinárom navštíviť ostrov Utöya, kde masový vrah Anders Behring Breivik zavraždil 22. júla 69 mladých ľudí...  »
Česko: Najväčšiu dôveru u obyvateľov má prezident Václav Klaus
Česko: Najväčšiu dôveru u obyvateľov má prezident Václav Klaus
3.10.2011
Z najnovšieho prieskumu českého Centra pre výskum verejnej mienky (CVVM) vyplýva, že českému prezidentovi Václavovi Klausovi dôveruje 54 percent Čechov. Od júna tak Klausovi stúpla dôvera o jedno percento. Jedná sa najmä o ľudí, ktorí majú dobrú životnú úroveň a dôverujú tiež vládnej Občianskej demokratickej strane. Kabinet premiéra Petra Nečasa má oproti poslednému prieskumu o päť percent vyššiu podporu. Českej vláde tak v súčasnosti dôveruje 22 percent opýtaných. Ide hlavne o mladšie osoby s dobrou životnou úrovňou a s vysokoškolským vzdelaním.
Médiá: 1
Komentáre:
0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
V Dánsku bude vládnuť trojkoalícia Webnoviny
3.10.2011
Očakáva sa aj zvýšenie investícií a štátnych výdavkov, prostredníctvom ktorých chce ľavica opätovne naštartovať hospodársky rast...  »
Euro prudko oslabilo. Grécko je blízko bankrotu
Euro prudko oslabilo. Grécko je blízko bankrotu
3.10.2011
Spoločná európska mena ráno oslabila na 8-mesačné minimum. Pád zapríčinila správa, že grécka vláda nesplní cieľ v oblasti rozpočtového schodku, na ktorom sa nedávno dohodla s medzinárodnými veriteľmi. Odborníci tvrdia, že euro bude pokračovať v poklese aj naďalej, keďže pravdepodobnosť bankrotu Grécka ešte nikdy nebola taká vysoká. "Krach Grécka je niečo ako Pandorina skrinka a nikto nechce, aby sa otvorila. Aj keď niektoré trhy už započítali takúto možnosť, zdá sa, že euro má ešte priestor na ďalšie oslabenie, ak sa to stane," uviedol odborník. Euro stratilo počas septembra 7 % svojej hodnoty, čo je jej najväčší prepad od novembra 2010.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Po streľbe na večierku v Kalifornii sú traja mŕtvi a traja ranení TA3
3.10.2011
Páchatelia začali strieľať do hostí, keď vychádzali z budovy približne o 01.20 h miestneho času...  »
Povstalci v Líbyi našli deväť ton chemických zbraní
Povstalci v Líbyi našli deväť ton chemických zbraní
3.10.2011
"Deväť ton delostreleckých granátov obsahujúcich yperit sa našlo v sklade v neobývanej oblasti v Sabhá," uviedol člen prechodnej vlády Hasan Saghír. Chemické zbrane pochádzali z arzenálu zvrhnutého režimu Muammara Kaddáfího. Zbrane údajne doviezli do Líbye z ázijskej krajiny, jej meno však predstaviteľ nespresnil. Saghír zároveň dodal, že došlo ku kontaktom s niektorými medzinárodnými stranami a organizáciami vo veci zneškodnenia týchto zbraní bezpečným spôsobom podľa svetových štandardov. Západné krajiny už vyjadrili obavy zo šírenia nebezpečných zbraní v Líbyi po páde Kaddáfího režimu.
Médiá: 3
Komentáre:
7
Podnikateľský plán ako nevyhnutnosť pred založením firmy
Podnikateľský plán ako nevyhnutnosť pred založením firmy
3.10.2011
Väčšina začínajúcich podnikateľov považuje podnikateľský plán iba za samoúčelnú formalitu. Možno to bude znieť otrepane, ale nie je to celkom pravda. Zmyslom podnikateľkého plánu nie je iba zhotovenie dokumentu ale potreba vykonať všetky potrebné prípravné aktivity a prieskum možností realizácie podnikateľského zámeru, ktoré by inak podnikateľ pravdepodobne neurobil. Iné je totiž urobiť iba povrchný "hurá" prieskumu trhu, na základe ktorého je budúci podnikateľ neohrozene presvedčený o úspechu svojho zámeru a iné precízne zformulovať myšlienky, zanalyzovať konkurenciu a klásť si počas tvorby tohto dokumentu otázky, ktoré by si inak pravdepodobne nekládol. Jeho dôležitou úlohou je predstava podnikateľa o budúcnosti a definícia podnikateľských cieľov.
Komentáre:  0
Polovica Slovákov verí, že im odborné vzdelanie zaručí dobrý plat SME.sk
3.10.2011
S tvrdením, že odborné vzdelávanie a príprava vedú k dobre plateným miestam, súhlasí 54 percent Slovákov...  »
Smer hrozí Žitňanskej návrhom na vyslovenie nedôvery
Smer hrozí Žitňanskej návrhom na vyslovenie nedôvery
3.10.2011
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská by mala podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica odísť. K odchodu podľa neho nemusí prísť, ak ministerka napraví stav v justícii, ktorý podľa neho spôsobila. „Ministerka spravodlivosti pani Žitňanská sa počas 14 mesiacov, čo je ministerkou spravodlivosti, nezaoberala ničím iným, len ako zlikvidovať predsedu najvyššieho súdu Štefana Harabina, ako spolitizovať súdnictvo a ako dostať prokuratúru SR,“ vyhlásil Fico na tlačovej besede. Podľa neho dostala takúto politickú úlohu Žitňanská hneď v čase nástupu do svojej funkcie. „Súdy a prokuratúru normalizujú v duchu 70. rokov minulého storočia,“ uviedol predstada Smeru-SD.
Médiá: 2
Komentáre:
7
Koaličná rada dá odpoveď, kedy sa bude hlasovať o eurovale aktuality
3.10.2011
Koaličná rada bude v utorok 4. októbra rokovať o tom ako politicky vyriešiť problém navŕšenia eurovalu, aj o tom, kedy sa o ňom bude hlasovať. Stretnutie sa uskutoční na pôde centrály Mosta-Híd o 17:00...  »
SNS verí, že Fico pri hlasovaní o eurovale nezapredá Slovákov
SNS verí, že Fico pri hlasovaní o eurovale nezapredá Slovákov
3.10.2011
Prvý podpredseda SNS Andrej Danko dúfa, že Smer-SD a jeho predseda Robert Fico nezaprie v súvislosti s hlasovaním o eurovale v parlamente občanov Slovenskej republiky. “My veríme, že Robert Fico politicky zobchoduje svoju pozíciu tým spôsobom, že minimálne budú predčasné voľby alebo získa akúkoľvek pozíciu k tomu, že do budúcna dôjde k zvýšeniu dôchodkov a priemerných miezd na Slovensku,” povedal Danko. Zároveň uviedol, že kauza euroval mu pripadá ako rozdávanie lístkov na Titanic. SNS tiež apeluje aj na liberálov, že majú veľkú príležitosť ukázať, či sú účelovou "eseročkou" alebo stranou s ambíciou zotrvať na politickej scéne.
Médiá: 2
Komentáre:
2
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Ministerstvo hospodárstva stratilo kontrolu nad neziskovkou
Ministerstvo hospodárstva stratilo kontrolu nad neziskovkou
3.10.2011
Ministerstvo hospodárstva sa prizerá likvidácii Európskej vzdelávacej akadémie, do ktorej vložila druhá vláda Mikuláša Dzurindu v roku 2005 majetok za 27,7 milióna korún (vyše 900-tisíc eur). Neziskovka skončila v likvidácii tento rok a štátu reálne hrozí, že o majetok príde. Ministerstvo uviedlo, že minulý rok pri revízii majetku prišli na to, že 23.novembra 2009 stratili nad akadémiou kontrolu. Štát mal vtedy nominovať do správnej rady, ktorá zabezpečuje nad akadémiou kontrolu, troch z piatich ľudí. Rada ho však o toto právo pripravila. Svojich práv sa ministerstvo domáha na súde. Na prvom stupni však neuspelo.
Médiá: 3
Komentáre:
3
V Košickom kraji museli likvidovať šestnásť požiarov
V Košickom kraji museli likvidovať šestnásť požiarov
3.10.2011
Až šestnásť požiarov tráv a lesných porastov likvidovali hasiči uplynulý víkend v Košickom kraji. Dôstojník operačného strediska hasičov v Spišskej Novej Vsi Peter Adamiak ráno informoval, že cez víkend likvidovali požiare lesných porastov aj v Slovinkách, kde už po niekoľkýkrát horelo v rezervácii Biela Skala. Požiar museli hasiť i pri Olcnave, Richnave, trávne porasty a krovie horeli pri Gelnici. "Zdá sa, že ľudia zákaz kladenia ohňa v prírode a spaľovanie odpadu berú na ľahkú váhu, a hoci sú za to sankcie, vinníka je ťažké odhaliť," uviedol Adamiak.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Jurzyca štátnice novelou vysokoškolského zákona nezruší SME.sk
3.10.2011
V novele vysokoškolského zákona ostali ako podmienka ukončenia vysokej školy aj štátnice. Obhajoba záverečnej práce nebude stačiť...  »
Spiegel: Vyvinieme na Slovensko tlak, aby schválilo reformu eurovalu
Spiegel: Vyvinieme na Slovensko tlak, aby schválilo reformu eurovalu
3.10.2011
Nemecký týždenník Der Spiegel uvažoval o tom, čo môže eurozóna urobiť na zmenu postoja Slovenska a čo sa môže stať, ak parlament na Slovensku odmietne zvýšenie eurovalu. Podľa portálu budú krajiny eurozóny Slovensko masívne „spracovávať“ a v krajom prípade vyvinú tlak, aby zvýšenie eurovalu odsúhlasilo. Podľa týždenníka je tiež možné, že Slovensko sa oficiálne pripojí, a v krajnom prípade nebude musieť nič zaplatiť. Prípadné neschválenie Slovenskom však nebude pre eurozónu údajne žiadnou katastrofou. Horšie by podľa týždenníka bolo, ak by reformu neodsúhlasili v Holandsku, ktorého podiel predstavuje takmer 6 percent (44,5 miliardy eur).
Médiá: 2
Komentáre:
3
V Maďarsku útočil na ľudí obrovský krokodíl TVNOVINY
3.10.2011
Vyše dvojmetrového dravca, vážiaceho 150 kíl, práve doviezli z Francúzska do miestnej zoologickej záhrady Krokodíl ZOO, keď plaz zaútočil na dvoch jej zamestnancov, asistujúcich pri jeho umiestňovaní...  »
Znetvorenú tvár vyliečilo žene 358 pijavíc
Znetvorenú tvár vyliečilo žene 358 pijavíc
3.10.2011
Lekárom zo Švédska sa podaril vďaka pijaviciam malý zázrak. Niekoľko stoviek týchto slizkých tvorov pomohlo k uzdraveniu ženy, ktorej pes odhryzol časť mäsa medzi hornou perou a okom. Chirurgovia časť tváre počas operácie úspešne prišili späť, za čo vďačia predovšetkým 358 pijaviciam. Tie totiž vylučujú sekrét hirudín znižujúci zrážanlivosť krvi. "Najdôležitejšie bolo, aby sme v poškodenej časti tváre obnovili krvný obeh, čo sa nám po hodine aj podarilo," vyhlásil šéf operačného tímu. Niektoré pijavice museli dokonca doviezť z Veľkej Británie, pretože nemocnica v meste Malmö ich nemala dostatok.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Nórsky artista si postavil plošinu na vrchole hory
3.10.2011
Nórsky artista Eskil Ronningsbakken si nechal svoju akrobatickú plošinu postaviť na vrchole posvätnej hory Tchaj (Tchaj-šan) vo východnej časti čínskej provincie Šan-tung. Na doske z dreva následne predviedol niekoľko nebezpečných artistických kúskov, z ktorých behá mráz po chrbte. Artista predviedol balansovanie na bicykli, stojku na operadlách stoličky, stoj na visutej hrazde bez držania alebo balansovanie na stĺpe stoličiek. Ronningsbakken zároveň vykonával všetky čísla bez istenia a bez asistencie záchranárov na mieste. Po svojom vystúpení vyhlásil, že bol na začiatku veľmi nervózny.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Nobelovu cenu za medicínu udelili imunológom
Nobelovu cenu za medicínu udelili imunológom
3.10.2011
Nobelovu cenu za fyziológiu alebo medicínu dostali tento rok Bruce A. Beutler a Jules A. Hoffmann za objavy týkajúce sa aktivácie vrodenej imunity a Ralph M. Steinman za objav dendritickej bunky a jej úlohy v získanej imunite. Traja vedci údajne spôsobili revolúciu v chápaní imunitného systému tým, že objavila podstatu jeho aktivácie. Ocenení tak umožnili pohľad na mechanizmy rôznych ochorení. Ich výskum pomohol k vývoju prevencie a liečby rôznych infekcií, rakoviny a zápalových ochorení. Vedci si rozdelia cenu, ktorá je dotovaná finančnou odmenou vo výške 10 miliónov švédskych korún (vyše milióna eur).
Médiá: 2
Komentáre:
0
Grécko: Muž ukradol z banky milión eur, úradníkov zavrel do trezora
Grécko: Muž ukradol z banky milión eur, úradníkov zavrel do trezora
3.10.2011
Neznámy muž dnes v bankovej pobočke na medzinárodnom letisku v Aténach ukradol milión eur. Podľa polície sa pred zamestnancami vydával za pracovníka dodávateľskej firmy, ktorý potreboval v kancelárii niečo zmerať. Pri trezore však vytiahol na pracovníkov zbraň a prinútil ich, aby ho otvorili. Po výbere peňazí zamestnancov v trezore banky Alpha zavrel a areál letiska opustil. Bezpečnostné kamery podľa polície zachytili muža zodpovedajúceho popisu páchateľa, ako popoludní opustil letisko taxíkom. Polícia teraz po lupičovi pátra.
Médiá: 2
Komentáre:
0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Svadba a rozvod pridávajú tuk okolo pása Pravda.sk
3.10.2011
Zmena rodinného stavu po svadbe sa vizuálne neprejavuje len obrúčkou na prste, ale aj pribúdaním kilogramov...  »
USA: Chlpaté mravce sa pohybujú šokujúcou rýchlosťou
3.10.2011
Húfy behajúcich mravcov nafotili a natočili pri meste Starkville v rieke Mississippi v americkom štáte Louisiana. Mravce sú veľké ako blchy, a zakaždým sa pohybujú rovnako a zároveň veľmi rýchlo. Video z ich pohybu vyzerá, ako keby bolo pustené zrýchlene, no nie je to tak. Presne takýto rýchly je totiž ich prirodzený pohyb. Na tele majú chlpatý povlak, preto nepôsobia veľmi vábivo.
Médiá: 1
Komentáre:
0

Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
Od dátumu:   Počet dní:

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk