AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
V prospech podnikateľov vraj najviac hlasuje SDKÚ
V prospech podnikateľov vraj najviac hlasuje SDKÚ
29.6.2011
K zlepšeniu podnikateľského prostredia svojím hlasovaním v parlamente podľa Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) najviac prispeli poslanci SDKÚ-DS. Za nimi nasledujú poslanecké kluby SaS, KDH a Most-Híd. Opozičné politické strany považujú podnikatelia za najmenej prospešné v danej oblasti. Z prieskumu aliancie vyplýva, že kladné hodnotenie dostali najmä štyri schválené zákony: novela zákona o sudcoch a prísediacich, o verejnom obstarávaní, o zdravotných poisťovniach a dohľade nad zdravotnou starostlivosťou, ako aj zrušenie zákona o podávaní cenových návrhov obchodných spoločností.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Každý štvrtý zamestnaný Slovák si aktívne hľadá inú prácu
Každý štvrtý zamestnaný Slovák si aktívne hľadá inú prácu
27.6.2011
Každý štvrtý zamestnanec plánuje opustiť svojho zamestnávateľa v priebehu najbližších 12 mesiacov. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky GfK International Employee Study, ktorý sa realizoval v 29 krajinách, vrátane Slovenska. U nás si aktívne hľadá novú prácu 27 percent zamestnaných ľudí. Ďalších 13 percent plánuje zmeniť zamestnávateľa už v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov. Nespokojnosť s prácou sú niektorí ochotní riešiť aj odchodom do zahraničia. Vyšší záujem vycestovať prejavujú mladí ľudia a manuálni pracovníci. Najvýraznejší odlev pracovnej sily hrozí podľa prieskumu krajinám Strednej a Južnej Ameriky.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Radičová: Opasky sa s istotou už uťahovať nebudú
Radičová: Opasky sa s istotou už uťahovať nebudú
26.6.2011
"Uťahovať opasky sa s istotou už nebudú," konštatovala pri hodnotení prvého roku vlády v dnešnej diskusnej relácii Slovenskej televízie O päť minút dvanásť premiérka Iveta Radičová. "Patrím k zástancom nezvyšovania daní," zdôraznila ďalej predsedníčka vlády a zároveň priznala, že Slovensko má problémy s daňovými únikmi. Zvýšenie daní by však ohrozilo rast zamestnanosti a aj zvyšovanie reálnych miezd. Veľké percento s jej vládou nespokojných občanov spôsobuje podľa nej aj to, že veľká časť občanov očakávala, že vládu zostaví "niekto iný". Premiérka pripomenula, že vláda prevzala krajinu s veľkým deficitom vo verejných financiách a s veľkými dlhmi v každom rezorte.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Sulík: Eurosocialisti donútia Smer podporiť euroval
Sulík: Eurosocialisti donútia Smer podporiť euroval
25.6.2011
Predseda SaS Richard Sulík očakáva, že Smer-SD nakoniec na nátlak eurosocialistov podporí navýšenie eurovalu I a zahlasuje za vznik eurovalu II. „Myslím si, že PES zabreše a Fico pustí do gatí a zahlasuje za.“ Šéf Smeru Robert Fico vyzval premiérku Ivetu Radičovú, aby si so Sulíkom urobila poriadok, inak vraj vláde svojimi hlasmi pri dvoch navrhnutých mechanizmoch nepomôže. Podľa Sulíka by mal Fico dodržať svoje slovo, že pokiaľ koalícia nebude jednotná, za návrhy nezahlasuje. Liberáli sú proti účasti Slovenska v eurovale.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Miškov chce zrušiť investičné stimuly pre firmy
Miškov chce zrušiť investičné stimuly pre firmy
24.6.2011
Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) plánuje nahradiť štátnu pomoc príťažlivým a kvalitným prostredím pre podnikateľov. Investičné stimuly, ktorými štát podporuje najmä zahraničných investorov, by chcel zrušiť do troch rokov. Iniciatíva je súčasťou projektu Singapur, ktorý má zjednodušiť podnikateľské prostredie a posunúť Slovensko v rebríčku Doing Business Svetovej banky na popredné miesta. Podľa Miškova stimuly deformujú trh. Ich poskytovanie v súčasnosti vníma napríklad ako náhradu za nevybudovanú sieť diaľnic. Zrušenie štátnej pomoci podporujú aj podnikatelia.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Európa dá Grécku ďalších 110 miliárd
Európa dá Grécku ďalších 110 miliárd
24.6.2011
"Na žiadosť gréckej vlády sa rozhodlo, že sa budú hľadať parametre novej finančnej pomoci, ktorú bude zabezpečovať EÚ a MMF," vyhlásili po stretnutí lídri členských krajín Európskej únie. EÚ už poskytla Grécku pomoc vo výške 110 miliárd eur v roku 2010. Rovnakú výšku by mal mať aj druhý záchranný balík, ktorý by sa mohol časovo realizovať do konca roku 2014. Pôžička je podmienená prísnymi úspornými opatreniami a Grécko musí v nasledujúcich piatich rokoch ušetriť 28 miliárd eur.
Médiá: 7
Komentáre:
0
OKS: Štatistici bojujú za Miklošovu reformu
OKS: Štatistici bojujú za Miklošovu reformu
23.6.2011
Podlízavosť voči ústrednej štátnej správe a nedbanlivosť vidí OKS v nedávno zverejnenom výskume Štatistického úradu SR venovanom tzv. nanúteným živnostiam. Štatistici označili skupinu asi 100-tisíc živnostníkov „živnostníkmi z donútenia“. Podľa šéfa strany Petra Zajaca tým úrad vstúpil do politického zápasu o výslednú podobu odvodovo-daňového systému na Slovensku. Zajac upozornil, že pojem navádza na negatívne hodnotenie danej skupiny a zároveň je neprípustný, keďže s nútenou prácou sa spájajú pobyty v koncentračných táboroch či gulagoch. Poukázal aj na to, že spomínaný počet ľudí je zavádzajúci a vychádza z falošných kritérií.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Galko chce, aby ústavní činitelia lietali s armádnou letkou
Galko chce, aby ústavní činitelia lietali s armádnou letkou
23.6.2011
Minister obrany Ľubomír Galko (SaS) presadzuje zlúčenie letiek ministerstva vnútra a armády. Ak by ústavných činiteľov vozili v lietadlách vojaci, bolo by to podľa neho efektívnejšie a lacnejšie. V spojení letiek vidí Galko aj šancu na kúpu dvoch alebo troch nových taktických lietadiel typu Spartan. Šéf rezortu vnútra Daniel Lipšic (KDH) sa však skôr prikláňa k civilným lietadlám, ktoré by vraj lepšie ochránili občanov v prípade humanitárnej krízy. Ministri sa dohodli, že oba rezorty vypracujú nezávislé analýzy a definitívne rozhodnutie ponechajú na ministerstvo financií.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Šéfa verejného obstarávania určí súťaž
Šéfa verejného obstarávania určí súťaž
21.6.2011
Úrad vlády publikoval výzvu na verejné vypočutie nezávislých expertov, ktorí sa uchádzajú o post predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). Záujemcovia o funkciu musia mať vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, odborné znalosti a najmenej päťročnú prax v oblasti verejného obstarávania. Ďalšími predpokladmi sú organizačné schopnosti a riadiace skúsenosti, občianska a morálna bezúhonnosť. Podľa premiérky Ivety Radičovej má byť predseda ÚVO garantom, že verejné obstarávanie bude vo verejnom záujme. Uchádzači sa môžu prihlásiť do 4. júla.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Nezamestnanosť v máji klesla na 12,84 %, v troch krajoch stále presahuje 17 %
Nezamestnanosť v máji klesla na 12,84 %, v troch krajoch stále presahuje 17 %
20.6.2011
Miera evidovanej nezamestnanosti v máji medzimesačne klesla o 0,10 percentuálneho bodu na 12,84 percenta. Ako ďalej informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, medziročne sa miera nezamestnanosti minulý mesiac zvýšila o 0,60 percentuálneho bodu. Počet uchádzačov o zamestnanie schopných ihneď nastúpiť do práce dosiahol v máji 342 410 osôb. Medzimesačne tak klesol o 2 893 a medziročne vzrástol o 13 591 osôb. V prípade nezamestnanosti v konkrétnych krajoch, v máji klesala vo všetkých okrem Košického. Tri kraje (banskobystrický, košický a prešovský) majú nezamestnanosť nad 17 percent.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Gréci pôžičku zatiaľ nedostanú, musia zaviesť úsporné opatrenia
Gréci pôžičku zatiaľ nedostanú, musia zaviesť úsporné opatrenia
20.6.2011
Ministri financií eurozóny v noci na pondelok rozhodli, že 12 mld. eur z úverového programu pre Grécko neuvoľnia. "Musíme počkať na konečné schválenie programu úspor a reforiem, na ktorom sa Grécko dohodlo s európskymi partnermi," povedal šéf eurozóny Jean-Claude Juncker. Podľa Junckera by Gréci, ak Atény dodržia svoje sľuby, mohli peniaze získať v polovici júla. Ministri sa zároveň zhodli na potrebe nového plánu pre Grécko nad rámec súčasného úverového programu v sume 110 mld. eur. Ďalšie náklady pomoci majú okrem oficiálnych veriteľov znášať na dobrovoľnej báze aj súkromní investori. Podrobnosti o novej finančnej stratégii, by mali byť definované začiatkom júla.
Médiá: 5
Komentáre:
0
Kaník presadzuje uľahčenie výpovedí pre ľudí nad 65 rokov
Kaník presadzuje uľahčenie výpovedí pre ľudí nad 65 rokov
20.6.2011
Poslanec NR SR a bývalý minister práce Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS) chce do nového Zákonníka práce presadiť možnosť prepustiť ľudí nad 65 rokov bez udania iného dôvodu. „Ten človek nestráca príjem, má ho zabezpečený cez dôchodok,“ argumentuje Kaník. Takúto možnosť budú mať aj súkromné firmy, ak sa na tom dohodnú s odborármi. S Kaníkom súhlasia všetky strany vládnej koalície. „Vytvoríme tak priestor pre mladých ľudí,“ povedal predseda sociálneho výboru Július Brocka (KDH). Podľa Inštitútu hospodárskej politiky sa to len vo verejnej správe môže týkať 30-tisíc pracovníkov.
Médiá: 2
Komentáre:
3
Beblavý chce mladým predĺžiť dovolenku
Beblavý chce mladým predĺžiť dovolenku
20.6.2011
Poslanec SDKÚ-DS Miroslav Beblavý chce zmenou zákonníka práce presadiť o týždeň dlhšiu dovolenku pre všetkých. Pomohol by tým mladým rodičom, ktorých by vraj novela ministra práce Jozefa Mihála (SaS) znevýhodnila. Päťtýždňovú dovolenku by Mihálov návrh priznával len ľuďom nad 33 rokov, ktorí odrobili aspoň 15 rokov. „Jeden týždeň dovolenky navyše vnímam ako podporu plnenia rodičovských povinností,“ zdôvodnil Beblavý. Jeho snaha však nemá v koalícii podporu. Za sú len Obyčajní ľudia a opozičný Smer-SD. Odborníci upozorňujú, že viac dovolenky by zvýšilo firmám náklady.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Grécko potrebuje ďalších 120 miliárd eur
Grécko potrebuje ďalších 120 miliárd eur
19.6.2011
Aby sa Grécko vyhlo bankrotu, dodatočne mu treba poskytnúť záchranný balík asi 120 miliárd eur. O rýchlej pomoci Aténam budú dnes rokovať ministri financií eurozóny v Luxemburgu. Tí by mali diskutovať aj o uvoľnení prostriedkov z prvého balíka pomoci, ktorého hodnota je 110 miliárd eur. Poskytnutie pomoci malo byť spojené s novými úspornými opatreniami, no premiér Jorgos Papandreu ich nie je schopný vzhľadom na masové protesty obyvateľov presadiť. Podľa predbežného zámeru Európskej komisie by sa rokovania o novej veľkej pomoci Grécku mali skončiť do polovice júla. V súvislosti s ťažkou politickou krízou však zaznievajú v Bruseli návrhy, aby sa o novom balíku rozhodlo rýchlejšie.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Peniaze na pôžičky pre študentov skončili v nebankovke
Peniaze na pôžičky pre študentov skončili v nebankovke
19.6.2011
Poslanci NR SR zo školského výboru upozornili na skutočnosť, že Študentský pôžičkový fond (ŠPF) vložil 5,5 milióna eur určených na pôžičky pre študentov do rizikovej krátkodobej finančnej zmeny v nebankovom subjekte Slávia Capital. "Peniaze z rezerv zarábajú na tom, že bez akejkoľvek garancie požičiavajú peniaze Slávii Capital. To je niečo, čo by žiadna štátna inštitúcia nemala robiť," uviedol Miroslav Beblavý (SDKÚ-DS), ktorý požiada ministra školstva o prešetrenie prípadu. Riaditeľ ŠPF Ľubomír Zburín obhajuje vklad do nebankovky finančnou krízou a nevýhodnými podmienkami, ktoré ponúkali komerčné banky.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Obrane hrozia arbitráže za Ficove zmluvy
Obrane hrozia arbitráže za Ficove zmluvy
19.6.2011
Ministerstvu obrany hrozia medzinárodné arbitráže kvôli niektorým zmluvám, ktoré podpísal rezort za čias vlády Roberta Fica (Smer-SD). Predchádzajúce vedenie vraj na tieto zmluvy nevyčlenilo finančné prostriedky. Najhoršia situácia je podľa ministerstva v prípade plnenia zmlúv za používanie softvéru, licencií a technickej podpory jednotlivých systémov. Výraznú položku v tomto zozname predstavuje aj kontrakt na mobilný komunikačný systém MOKYS za 60 miliónov eur. V tomto prípade hrozili rezortu sankcie vo výške 6 000 eur denne.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Sestry nie sú spokojné s vládnym riešením
Sestry nie sú spokojné s vládnym riešením
17.6.2011
Zdravotné sestry a pôrodné asistentky nie sú spokojné s opatreniami vlády, ktoré sú reakciou na ich požiadavky v petícii. Nepozdáva sa im najmä to, že neboli splnené dve základné: zvýšenie mzdového ohodnotenia a skorší odchod do dôchodku. Sestry žiadali minimálnu hodinovú mzdu od 3,5 do 4,5 eur, vláda im ponúkla 3,06 až 3,96 eura. Nárast je podľa sestier nepatrný a nezohľadňuje počet odpracovaných rokov, vzdelanie ani špecializáciu. Poslanci boli postojom sestier rozčarovaní. Predseda zdravotníckeho výboru Viliam Novotný (SDKÚ-DS) ich vyzval, aby k návrhom pristupovali zodpovedne, ak nechcú pracovať za 1,8 eura na hodinu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
SaS je proti zatvoreniu obchodov cez sviatky
SaS je proti zatvoreniu obchodov cez sviatky
17.6.2011
Parlamentný výbor pre sociálne veci schválil pozmeňujúci návrh k novele zákonníka práce. Smer-SD a KDH presadili, aby boli obchody zatvorené počas všetkých 14 sviatkov v roku. S návrhom nesúhlasí strana SaS Richarda Sulíka, podľa ktorej obmedzuje slobodu ľudí. Ak ho vraj KDH posunie ďalej aj v parlamente, liberáli to budú vnímať ako jasné porušenie koaličnej zmluvy. Za návrh na výbore hlasoval i Most-Híd, ten je však ochotný svoju podporu prehodnotiť. Názory obchodných reťazcov na navrhované opatrenie sa rôznia. Analytik predpokladá, že by z neho najviac profitovali čerpacie stanice, na ktoré sa zákaz práce počas sviatkov nevzťahuje.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Nemecko bude chcieť, aby ČR odstavila jadrové elektrárne
Nemecko bude chcieť, aby ČR odstavila jadrové elektrárne
16.6.2011
Martin Roman, šéf spoločnosti ČEZ, ktorá prevádzkuje jadrové elektrárne v ČR, je presvedčený, že Nemecko bude vyvíjať tlak na Česko, aby odstavilo svoje dve jadrové prevádzky. "Budeme čeliť situácii, v ktorej sa nebude chcieť Nemecko pozerať na naše jadrové elektrárne, ktoré prinášajú zisk pre Česko," povedal. Nemecko sa po kríze v japonskej Fukušime rozhodlo postupne zavrieť všetky jadrové elektrárne v krajine a Rakúsko je už dlhší čas proti elektrárňam Temelín a Dukovany. Roman preto očakáva, že Nemecko sa pripojí k svojmu južnému susedovi a bude tiež požadovať ich elimináciu.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Krajcer tlačí na zrušenie koncesií
Krajcer tlačí na zrušenie koncesií
16.6.2011
Koaličná SaS tlačí na zrušenie poplatkov za rozhlas a televíziu. Minister kultúry Daniel Krajcer včera predložil do pripomienkového konania novelu zákona o rozhlase a televízii, ktorá mení model financovania verejnoprávneho média. Krajcer pri zlučovaní avizoval, že koncesionárske poplatky budú zrušené od začiatku budúceho roka, neskôr už mali zostať aj v roku 2012 kvôli zlému stavu verejných financií. Teraz sa vracia k pôvodnému plánu. Postoj ministerstva financií je zatiaľ otázny. Podľa analytika ide zo strany SaS o snahu naspäť získať voličov. Koncesie má po novom nahradiť príspevok zo štátneho rozpočtu.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Vláda chce znížiť príspevok nepracujúcim rodičom
Vláda chce znížiť príspevok nepracujúcim rodičom
15.6.2011
Vláda by sa dnes mala zaoberať poslaneckými návrhmi novely zákona o rodičovskom príspevku a príspevku pri narodení dieťaťa. Podľa nich by sa mal v budúcnosti príspevok pre rodiča, ktorý dlhodobo nepracoval, znížiť na polovicu. Zároveň by stratil nárok na príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa. Nárok na finančnú pomoc v plnej výške by mali mať iba rodiny, v ktorých aspoň jeden z rodičov počas predchádzajúcich štyroch rokov odpracoval minimálne 270 dní. Cieľom je zvýšiť motiváciu nájsť si a udržať zamestnanie aj v nižšie platených pozíciách. Štát by mal vďaka týmto novelám, ktoré majú byť účinné od septembra tohto roka, ušetriť na rodičovskom príspevku 44 miliónov eur a na príplatku k príspevku pri narodení dieťaťa ďalších 5,92 milióna eur ročne.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Kupujte domáce potraviny, vyzývajú národniari
Kupujte domáce potraviny, vyzývajú národniari
15.6.2011
Podpredseda SNS Rafael Rafaj dnes vyzval spotrebiteľov, aby pri nákupoch uprednostňovali slovenské potraviny. Slovákom podľa neho chýba prirodzený ekonomický egoizmus, a preto nekupujú slovenské výrobky. Takéto spotrebiteľské správanie vraj môže viesť k zdražovaniu potravín, oslabeniu ekonomiky a ohrozeniu potravinovej bezpečnosti Slovenska. SNS bude pracovať na legislatíve, ktorá by obchodné reťazce zaväzovala ponúkať povinne popri zahraničných výrobkoch domáce potraviny.
Médiá: 1
Komentáre:
1
V Grécku sa koná ďalší 24-hodinový generálny štrajk
V Grécku sa koná ďalší 24-hodinový generálny štrajk
15.6.2011
Avizovaný 24-hodinový generálny štrajk, ktorý je už tretím v tomto roku organizujú dva najväčšie odborové zväzy v krajine. Tie združujú štátnych zamestnancov, ako aj pracovníkov v súkromnom sektore. V čase štrajku nebudú fungovať prístavy, nemocnice, banky, verejná hromadná doprava i médiá. Súčasťou má byť aj masová demonštrácia v Aténach, ktorú organizátori naplánovali na popoludnie. Odborári protestujú proti programu hospodárskych škrtov na roky 2011 až 2015, ktorým chce vláda socialistického premiéra Geórgiosa Papandréoua získať finančnú pomoc od EÚ.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Daňové riaditeľstvo zrušilo súťaž na budovu
Daňové riaditeľstvo zrušilo súťaž na budovu
15.6.2011
Šéf Daňového riaditeľstva Igor Krnáč zrušil súťaž na prenájom budovy pre košické daňové úrady. Rozhodol tak v deň, keď mal oznámiť, či zákazku získa firma nitrianskeho okresného predsedu SDKÚ-DS Ondreja Ščurku Nitra Invest alebo spoločnosť CTR business center. „Urobil som tak pre nemožnosť objektívne vyhodnotiť všetky kvantitatívne a kvalitatívne parametre z predložených ponúk,“ napísal Krnáč. Podľa zápisnice z rokovania hodnotiacej komisie o víťazovi nemožno rozhodnúť kvôli CTR. Firma vraj nenapísala, či by sa do ponúknutej budovy zmestilo 350 úradníkov. Krnáč plánuje vypísať novú súťaž.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Grécko sa stalo najhoršie hodnotenou krajinou na svete
Grécko sa stalo najhoršie hodnotenou krajinou na svete
14.6.2011
Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's znížila rating dlhodobých záväzkov Grécka zo stupňa B na úroveň CCC a rating krátkodobých záväzkov agentúra potvrdila na stupni C. Podľa agentúry je tak Grécko najhoršie hodnotenou krajinou na svete. Ratingová agentúra zároveň varovala, že akýkoľvek pokus o reštrukturalizáciu dlhu by sa považoval za insolventnosť krajiny. Cena poistenia gréckeho dlhu je teraz skoro dvojnásobne vyššia ako cena poistenia napríklad pakistanských dlhopisov. Grécko však uviedlo, že agentúra prehliada záväzok krajiny pokračovať v prísnych úsporných opatreniach, ktoré by mali zlepšiť verejné financie.
Médiá: 4
Komentáre:
0
ZMOS opäť otvára fond pre zaplavené obce
ZMOS opäť otvára fond pre zaplavené obce
14.6.2011
Združenie miest a obcí Slovenska opäť otvára Fond solidarity. Jeho cieľom je poskytnúť finančnú pomoc obciam, ktoré postihli záplavy a spôsobili im značné materiálne škody na verejnom aj súkromnom majetku. Fond zriadili po minuloročných povodniach a podľa ZMOS sa osvedčil: "Pomohli sme desiatkam zaplavených obcí čiastkou takmer 400 000 eur." O príspevok z fondu sa budú môcť obce uchádzať prostredníctvom žiadostí na ZMOS. Pri určovaní výšky pomoci sa bude prihliadať na výšku škody na majetku v pomere k ekonomickej situácii obce.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Galko: Armáda potrebuje viac peňazí, niektoré autá sú staršie ako generáli
Galko: Armáda potrebuje viac peňazí, niektoré autá sú staršie ako generáli
12.6.2011
Minister obrany Ľubomír Galko dúfa, že vláda zvýši rozpočet pre jeho rezort: "Prostriedky, ktoré dostávame, nepokrývajú naše potreby." Ministerstvo je podľa neho pripravené na ľubovoľnú alternatívu rozpočtu v rozpätí medzi 0,98 percenta HDP až 1,56 % HDP. V prípade menšieho prísunu financií však budú musieť nastúpiť drastické opatrenia. "Je lepšie mať armádu s 8 000 alebo 10 000 vojakmi, ktorí budú špičkovo vyzbrojení a vystrojení, ako mať armádu s 13 000 vojakmi, ktorí budú stále cvičiť na starých autách," vyjadril sa Galko a dodal, že niektoré armádne autá sú dokonca staršie ako generáli.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Radičová: Trh práce sa zotavuje, nezamestnanosť klesla na 13,9 %
Radičová: Trh práce sa zotavuje, nezamestnanosť klesla na 13,9 %
11.6.2011
Za prvé tri mesiace tohto roka sa medziročne znížil počet nezamestnaných o 31 500 osôb. "Opäť sa potvrdzuje, že trh práce sa zotavuje," uviedla dnes predsedníčka vlády SR Iveta Radičová prostredníctvom stanoviska Úradu vlády SR pre médiá. Miera nezamestnanosti sa tak za prvý kvartál medziročne znížila o 1,2 percentuálneho bodu na 13,9 %. Podľa premiérky Slovensko nedosiahlo pokles nezamestnanosti umelo, ale skutočným nárastom zamestnanosti.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Firma podozrieva daniarov z marenia tendra na budovu
Firma podozrieva daniarov z marenia tendra na budovu
10.6.2011
Jeden z dvoch finalistov súťaže o prenájom budovy pre daňové úrady v Košiciach má podozrenie, že Daňové riaditeľstvo SR sa snaží tender zmariť. Firma CTR business center III ho preto vyzvala, aby zverejnilo ponuky, ktoré splnili podmienky tendra. Do súťaže sa pôvodne prihlásilo šesť uchádzačov, v užšom výbere okrem CTR zostala už len spoločnosť Nitra Invest. Daniari požadovali od firmy doplnenie údajov k pôvodnej ponuke. Dôvodom môže byť podľa CTR skutočnosť, že jej ponuka je cenovo výhodnejšia. Daňové riaditeľstvo tvrdí, že rovnaké doplňujúce otázky poslalo obom uchádzačom.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Ministerstvo obrany sa pomýlilo pri obstarávaní o 100-tisíc eur
Ministerstvo obrany sa pomýlilo pri obstarávaní o 100-tisíc eur
9.6.2011
Pri zadávaní zákazky na servis vojenských cisterien sa Ministerstvo obrany SR pomýlilo o viac ako 100 000 eur. Firma Montservis zo Žiliny mala opraviť vozidlá za 825 000 eur, zmluvu krátko pred podpisom zmluvy zrušil až Úrad pre verejné obstarávanie. Na základe trojročného kontraktu z roku 2009 totiž spoločnosť Montservis už získala 1,18 milióna z dohodnutých 1,9 milióna eur. Ak by prešla nová zmluva, celková suma obstarávania by prevýšila dohodnutý limit o viac ako 100 000 eur. Podľa ministerstva obrany však nešlo o zámer, ale o chybu pri počítaní. Prípadom by sa preto mala zaoberať inšpekcia ministerstva.
Médiá: 2
Komentáre:
1
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
269123456789

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk