AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte
na info@sk1.sk
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Video: Čo v tomto traileri nesedí?
6.7.2011
Natočili Francúzi nový historický veľkofilm o tradičných vojenských jazdcoch s názvom Husári? Nie, v skutočnosti ide len o zaujímavú kinoupútavku francúzskej pobočky telefónneho operátora Orange, ktorá pre svojich klientov pripravila špeciálnu akciu s názvom "Cineday". Počas nej môžu dostať ku každému zakúpenému lístku navyše jeden zdarma. Každý tak "môže pozvať do kina svojho priateľa". Podobne tak urobil husár z upútavky, ktorého na každom kroku sprevádza jeho kamarát Fred.
Komentáre:  0
Festival Bažant Pohoda sa začne už o pár hodín
5.7.2011
Trenčianske letisko sa pre návštevníkov tohtoročného festivalu Bažant Pohoda otvorí už vo štvrtok o 16.00 h, momentálne prebieha stavanie areálu a dolaďovanie posledných detailov. Parkovisko bude otvorené už na obed, pre čakajúcich budú k dispozícii aj toalety. Festival bol prvý raz vo svojej 15-ročnej histórii vypredaný už v predstihu, a to 5 dní pred začiatkom. Lístky sa nebudú dať kúpiť ani na mieste. Aj tento rok sú medzi účinkujúcimi známe mená, medzi nimi britské hudobné legendy Pulp a Madness, americký hudobník Moby, českí interpreti Jiří Stivín, Dan Bárta, Vladimír Mišík, z domácich potom napríklad Peter Lipa, skupiny Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej.
Komentáre:  0
Filmový trapas: RežisérTransformers 3 "recykloval" zábery z iného filmu
3.7.2011
Ak sa vám zdali niektoré scény z nového amerického filmu Transformers 3 (Temná strana Mesiaca) povedomé, pravdepodobne máte pravdu. Internetom sa totiž začal šíriť videoklip, v ktorom pozorní diváci upozorňujú na to, že režisér Michael Bay vo filme použil zábery z inej snímky The Island (Ostrov), ktorú natočil v roku 2005. Kým v prvej použitej scéne vidieť ešte významné zásahy počítačových grafikov, druhá je použitá v originálnej podobe. Štyridsaťšesťročný Američan Michael Bay má na svojom konte okrem trilógie Transformers aj hity ako Pearl Harbor (2001) či Armageddon (1998).
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Knieža Albert II. sa v sobotu po druhýkrát oženil
3.7.2011
Monacké knieža Albert II. a juhoafrická plavkyňa Charlene Wittstock si v sobotu popoludní po druhý raz povedali svoje "áno". Po piatkovom civilnom obrade v trónnej sále monackého kniežacieho paláca absolvovali v sobotu aj cirkevný sobáš. Ten sa konal na nádvorí paláca pod holým nebom za prítomnosti asi 800 hostí. Ich zväzku požehnal arcibiskup Bernard Barsi. Medzi pozvanými hosťami boli okrem iných aj francúzsky prezident Nicolas Sarkozy, módny návrhár Karl Lagerfeld, kráľ a kráľovná Švédska s ich tromi deťmi, írska prezidentka Mary McAleese, predseda Európskej komisie José Manuel Barroso či belgický kráľ Albert II.
Komentáre:  0
Princezná Diana by dnes oslávila 50. narodeniny
1.7.2011
Diana Spencer, bývalá manželka britského korunného princa Charlesa, sa narodila 1. júla 1961. Počas života bola známa najmä svojimi dobročinnými aktivitami. Snažila sa pomáhať ľuďom bez domova, angažovala sa v kampaniach na boj proti AIDS, podporovala chorých, siroty a deti v núdzi na celom svete a upozorňovala na nebezpečenstvo nášľapných mín. Diana a Charles svoj rozchod oficiálne oznámili v decembri 1992 a rozvod uzavreli v roku 1996. Vo veku 36 rokov podľahla 30. augusta 1997 zraneniam po autonehode v Paríži. Správa o úmrtí Diany šokovala svet a v deň pohrebu a s ňou prišli rozlúčiť tisíce obdivovateľov.
Komentáre:  0
Skončil sa festival Glastonbury, tento rok išlo skôr o Blatonbury
27.6.2011
Blato, blato, všade samé blato. Aj takto sa dá charakterizovať 41. ročník "najväčšieho hudobného festivalu v Európe," ktorý cez víkend vyvrcholil v britskom Glastonbury. Vystúpenia stoviek skupín a hudobníkov sledovalo takmer 180-tisíc návštevníkov. K hlavným hviezdam festivalu patrili írski rockeri U2, skupina Coldplay či speváčka Beyoncé. Tento ročník festivalu smutne poznamenala náhla smrť straníckeho priateľa britského premiéra Davida Camerona Christophera Shalea. Jeho telo bolo nájdené na mobilnej toalete. Príčina smrti zatiaľ nie je jasná.
Komentáre:  0
Na festivale Glastonbury protestovali proti daňovému statusu skupiny U2
26.6.2011
Na známom britskom hudobnom festivale v Glastonbury došlo v piatok v noci k netradičnému protestu skupinky írskych aktivistov proti kapele U2 na čele zo spevákom Bonom. Asi tridsiatka demonštrantov nafúkla počas koncertu skupiny len kúsok pred pódiom veľký balón s výzvou, aby skupina platila dane v Írsku. U2 totiž preniesla v roku 2006 sídlo spoločnosti spravujúce jej koncertné príjmy z Írska do Holandska, kde sa z umeleckých honorárov neplatia prakticky žiadne dane. Usporiadatelia však balón rýchlo odstránili. Balón s priemerom šesť metrov osvetlený zvnútra niesol nápis "U Pay Your Tax 2" (Aj vy musíte platiť dane).
Komentáre:  0
Krajcer: Projekt digitalizácie sme postavili na nohy
Krajcer: Projekt digitalizácie sme postavili na nohy
24.6.2011
Ministerstvu kultúry sa podľa jeho šéfa Daniela Krajcera (SaS) počas roka podarilo zachrániť historicky najväčší projekt v oblasti kultúry aj z hľadiska financií. „Projekt digitalizácia kultúrneho dedičstva sme postavili z hlavy na nohy,“ vyhlásil. Krajcer pripomenul, že ho zdedili v kritickom stave a peniaze by sa pravdepodobne museli vracať do Bruselu ako neoprávnené výdavky. Zdigitalizovaných má byť viac než 3,1 milióna najhodnotnejších kultúrnych objektov za 217 miliónov eur. Proces sa bude realizovať prostredníctvom deviatich národných projektov, ktoré sú v réžii zriaďovateľských organizácií rezortu kultúry.
Médiá: 4
Komentáre:
2
Video: J. K. Rowlingová odhalila tajomstvo stránky Pottermore
23.6.2011
Po dlhom čakaní odhalila J. K. Rowlingová tajomstvo novej stránky Pottermore.com. Ako uviedla vo videu, ktoré sa objavilo na Youtube presne o 13:00 h, stránka bude fungovať ako komunitný portál pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera. Okrem predaja e-kníh, sľubuje autorka unikátny online zážitok, pri ktorom budú knihy o Harry Potterovi prepojené so samotným čitateľom. Oficiálny štart portálu je v októbri, ako však naznačila Rowlingová, prví šťastlivci majú šancu podieľať sa na tvorbe stránky oveľa skôr.
Komentáre:  0
Nórska televízia vysiela v týchto dňoch najdlhšiu reláciu v histórii
21.6.2011
Údajne najdlhšia televízna relácia na svete (Hurtigruten minutt for minutt), ktorú vysiela nórska televízia NRK, naživo zachytáva päťdennú cestu trajektu Nordnorge pozdĺž malebných nórskych fjordov. Loď sa plaví z juhozápadného mesta Bergen až k arktickému Kirkenesu. Plavba sa začala uplynulý štvrtok večer a potrvá 134 hodín. Projekt sa trochu prekvapivo dočkal obrovského diváckeho úspechu, k čomu mohlo prispieť zaujímavé hudobno-vizuálne spracovanie, ako aj občasné bláznivé kúsky niektorých Nórov. Dôkazom je aj toto video, v ktorom sa jeden nadšenec predvádza v tzv. "Boratových bikinách".
Komentáre:  0
Krajcer: Výsledky kontroly zmluvy STV so štátom sú škandalózne
Krajcer: Výsledky kontroly zmluvy STV so štátom sú škandalózne
21.6.2011
Minister kultúry Daniel Krajcer označil výsledky finančnej kontroly zmluvy Slovenskej televízie (STV) so štátom za rok 2010 za škandalózne. "Viac ako tri a pol milióna eur použila STV v rozpore so zákonom o rozpočtových pravidlách," povedal Krajcer, no neupresnil ako boli peniaze použité. Keďže existuje podozrenie zo spáchania niekoľkých trestných činov - subvenčného podvodu, skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie a z podvodu a porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, ministerstvo podáva trestné oznámenie. Krajcer označil túto finančnú kontrolu za začiatok očistného procesu v slovenskej audiovízii. "Čistenie toho Augiášovho chlieva v slovenskej audiovízii bude pokračovať, a to aj v Audiovizuálnom fonde," avizoval.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Video: Atrakciou belgického mesta Diest sú pochodujúce husi
21.6.2011
V belgickom meste Diest majú neobyčajnú atrakciu - trinásť husí tam možno vidieť pokojne pochodovať ulicami mesta za doprovodu dvoch hudobníkov. Video, ktoré si medzičasom získalo značnú popularitu na YouTube, sa podarilo natočiť 23-ročnému Laurensovi Vandeputovi. Husacie predstavenie bolo možné vidieť uplynulý víkend počas mestského festivalu. Zatiaľ však nie je známe, či ho pouliční umelci budú opakovať pravidelne alebo ich obyvatelia budú môcť vidieť opäť až o rok.
Komentáre:  0
Speváčka Amy Winehouse vystupovala v Belehrade zdrogovaná
20.6.2011
Anglickú speváčku Amy Winehouse počas jej koncertu v srbskom Belehrade viackrát vypískali. Dôvodom bolo jej katastrofálne vystúpenie, pri ktorom sa potácala na javisku, zabúdala texty piesní a často sa vytrácala do zákulisia. Už počas predstavenia mnohí sklamaní diváci odchádzali. Srbský denník Blic označil koncert pred 20-tisíc divákmi za "najhorší v histórii Belehradu". Winehouse má už dlhšiu dobu problémy s alkoholom a drogami, nedávno strávila týždeň v rehabilitačnom zariadení v Londýne.
Komentáre:  0
Video: Úchvatná svetelná šou, diváci neverili vlastným očiam
19.6.2011
Z tohtoročného Festivalu hudby a umenia Bonnaroo v americkom štáte Tennessee si diváci odnesú o jeden nezabudnuteľný zážitok naviac. Postarala sa oň unikátna "lietajúca svetelná šou" (Mission Icefly), pri ktorej boli na nočnú oblohu zo vzduchu vypustené tisícky malých LED svietidiel. Tie vytvárali dojem modrých blikajúcich hviezd a pomaly pritom dopadali na zem. Dav sledoval celé predstavenie so zatajeným dychom, ľudia totiž spočiatku netušili, čo sa skrýva za svetelným divadlom.
Komentáre:  0
Video: V Prahe si zatancujete aj bez gravitácie
18.6.2011
V pražských Letňanoch v máji otvorili prvý veterný tunel pre výcvik parašutistov i bežnú verejnosť v strednej Európe. Vďaka štyrom výkonným ventilátorom sa v ňom môže návštevník vznášať vo vzduchu, ako keby padal na zem po skočení z lietadla. Tzv. Skydive Arena je zároveň jedinou sklenenou vertikálnou letovou komorou na svete. O tom, že tunel môže slúžiť aj ako plnohodnotné miesto pre športovo-kultúrny zážitok, svedčí aj unikátna 2-minútová šou skydivingového tímu Team4Speed v zložení Alberto Fuertes, Håvard Flaat, Raphaël Coudray a Julien Guho.
Komentáre:  0
Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Z budovy STV sa vysťahuje asi 200 ľudí
Z budovy STV sa vysťahuje asi 200 ľudí
18.6.2011
Sťahovanie asi 200 administratívnych zamestnancov Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), ktorí sídlia vo výškovej budove STV v Mlynskej doline, by sa mohlo uskutočniť už do konca tohto kalendárneho roka. Potvrdila to generálna riaditeľka média Miloslava Zemková. Spomínané priestory sú podľa nej značne zanedbané. Telerozhlas má vraj tri možnosti riešenia svojho rozmiestnenia: presťahovanie do priestorov SRo s dobudovaním dodatočnej prístavby, rekonštrukcia rozhlasových štúdií v Mlynskej doline či vybudovanie nového spoločného priestoru. Na žiadne z riešení nemá verejnoprávne médium peniaze.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Životný príbeh speváčky Susan Boyleovej zveční nový muzikál
18.6.2011
Príbeh škótskej speváčky Susan Boyle, ktorá sa stala svetovou celebritou prostredníctvom súťaže Britain\'s Got Talent, sa stal námetom muzikálu. Ten dostal názov I Dreamed a Dream podľa piesne, ktorá speváčku preslávila. Muzikál bude mať premiéru 23. marca 2012 v Theater Royal v anglickom Newcastli a následne absolvuje polročné turné po Veľkej Británii, USA a Austrálii. Päťdesiatročnú speváčku stvárni škótska herečka Elaine Smith.
Komentáre:  0
Tržby Pirátov z Karibiku 4 sa blížia k miliarde dolárov
17.6.2011
Snímka Piráti Karibiku 4 - V neznámych vodách (2011) sa pravdepodobne stane iba ôsmym filmom v histórii, ktorého tržby z kín dosiahli magickú hranicu jednej miliardy amerických dolárov (v prepočte 709,8 milióna eur). Celkové tržby Pirátov Karibiku 4 k dnešnému dňu predstavujú 907,4 milióna dolárov (v prepočte 644 miliónov eur). Tržby zo zahraničia z toho tvoria 695,9 milióna dolárov (v prepočte 494 miliónov eur).
Komentáre:  0
Zajac: Ústav pamäti národa velebil Slovenský štát
Zajac: Ústav pamäti národa velebil Slovenský štát
16.6.2011
Poslanec OKS Peter Zajac si myslí, že Ústav pamäti národa (ÚPN) v nedávnej minulosti dosť často prekračoval účel, kvôli ktorému bol zriadený. Niekedy vraj dokonca vydával tituly, ktoré boli priamym velebením Slovenského štátu. Zajac dodal, že ústav zriadený Jánom Langošom zasahuje aj do činnosti Historického ústavu SAV či iných ústavov. K návrhu novely zákona o zmenách v ÚPN sa však ešte vyjadriť nevie, keďže nie je k dispozícii. Návrh pripravuje komisia Úradu vlády SR. Za navrhovanými zmenami stoja podľa denníka SME bývalí pracovníci, ktorí z ústavu odišli po príchode súčasného šéfa Ivana Petranského.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slováci v Poľsku chcú žalovať Vášáryovú, spievali podľa nej fašistické piesne
Slováci v Poľsku chcú žalovať Vášáryovú, spievali podľa nej fašistické piesne
14.6.2011
Kniha poslankyne NR SR Magdy Vášáryovej (SDKÚ-DS) pobúrila Spolok Slovákov v Poľsku. Pre tvrdenia z jej spomienkovej knihy Polnočný sused, ktorej preklad nedávno vyšiel u našich severných susedov, chce na bývalú slovenskú veľvyslankyňu dokonca podať žalobu. Predstaviteľov slovenskej menšiny v nej totiž označila za nacionalistov, ktorí spievajú fašistické piesne a oslavujú ľudácky režim Jozefa Tisa. Tajomník spolku Ľudomír Molitoris považuje tvrdenia za výmysly a bude žiadať stiahnutie knihy z predaja. Vášáryová si však za dielom stojí s tým, že uvedené fakty čerpala zo svojho diplomatického denníka.
Médiá: 2
Komentáre:
2
SNS bude monitorovať maďarské médiá
SNS bude monitorovať maďarské médiá
13.6.2011
SNS začne na svojej webovej stránke každý pondelok zverejňovať monitoring maďarských médií. Ako dnes na tlačovej besede uviedol prvý podpredseda strany Andrej Danko, národniari chcú, aby ľudia vnímali problémy, ktoré hrozia Slovensku z Maďarska. Zdôraznil, že SNS je jediný subjekt, ktorý dnes charakterne obhajuje záujmy Slovákov a nekšeftuje s Mostom-Híd ani SMK. Strana ide podľa Danka pravdepodobne dobrou cestou, o čom svedčia posledné preferencie v prieskumoch verejnej mienky. Obdobie od volieb nazval druhý muž národniarov fiaskom.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Video: V Lipsku sa zišlo 20-tisíc stúpencov gotickej subkultúry
13.6.2011
V nemeckom Lipsku cez víkend vyvrcholil už 20. ročník festivalu gotickej subkultúry Wave-Gotik-Treffen (WGT) 2011. Tento rok sa na ňom zúčastnilo približne 20-tisíc vyznávačov tohto módneho, hudobného, a zároveň aj životného štýlu. Na podujatí vystúpilo viac ako 300 hudobných skupín, Slovensko zastupovala na večernom koncerte skupina Last Days of Jesus. Najväčší záujem bol o vystúpenie Rogera O’Donella, klaviristu skupiny The Cure.
Komentáre:  1
Trojka skončí 30. júna
Trojka skončí 30. júna
9.6.2011
Programová služba Slovenskej televízie STV 3, zameraná predovšetkým na šport, ukončí svoje vysielanie 30. júna tohto roka. "Zazmluvnené a vyplatené licencie na športové prenosy prechádzajú po ukončení vysielania televíznej Trojky do vysielacej štruktúry Dvojky a niektoré z nich aj na Jednotku," uvádza sa v tlačovej správe Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Zrušenie Trojky vyplýva zo schváleného rozpočtu na rok 2011, rovnako aj z programového konceptu, ktorý schválila Rada RTVS. Rozpočet televízie a rozhlasu pre tento rok je výrazne úsporný a okrem škrtov prinesie aj prepúšťanie približne 400 zamestnancov. Zrušenie by malo priniesť úsporu zhruba jedného milióna eur.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Dúhový pochod sa skončil bez incidentov
Dúhový pochod sa skončil bez incidentov
4.6.2011
V centre Bratislavy sa uskutočnil druhý ročník Dúhového Pride 2011. Program sa začal o 13.00 h na Hviezdoslavovom námestí, samotný pochod sa skončil na Tyršovom nábreží v Petržalke. Prišlo naň viac ako tisíc ľudí. Podľa vyjadrenia jednej z organizátoriek Romany Schlesinger sa pochod odohral úplne bez problémov. Pri vchádzaní na Nový most bolo na konci kolóny vidieť dym. Predpokladá sa, že niekto na účastníkov kolóny hodil dymovnicu. Skupinka mladých ľudí oblečených v tričkách Slovenskej pospolitosti protestovala proti Pride už na Hviezdoslavovom námestí. Držali transparent s nápisom "Za tradičnú rodinu, proti deviácii", na ktorom bolo aj logo Ľudovej strany - Naše Slovensko.
Médiá: 5
Komentáre:
2
Budapešti sa nepáči náš jazykový zákon
Budapešti sa nepáči náš jazykový zákon
1.6.2011
Maďarská vláda kritizuje novelu nášho jazykového zákona, ktorý je podľa nej vo viacerých ohľadoch „krokom vzad“. Vládny úrad pre národnú politiku vo svojom stanovisku uviedol, že krajinu výsledná podoba slovenského zákona sklamala. Hlavným problémom je vraj to, že zákon štátu viaceré opatrenia v prospech menšín neukladá, ale len umožňuje. Maďarsko je podľa vyhlásenia pripravené na ďalší konštruktívny dialóg so slovenskou vládou, ktorého cieľom by malo byť zaistenie dodržiavania menšinových práv na Slovensku.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Angličtina nie je povinná pre všetkých tretiakov
Angličtina nie je povinná pre všetkých tretiakov
30.5.2011
Podľa zákona, ktorý poslanci schválili vo februári, sa žiaci musia povinne učiť anglický jazyk. Od nového školského roka tak mala byť angličtina povinná pre všetkých tretiakov. Televízia Markíza však informovala, že tento fakt nie je úplne pravdivý. Po anglicky sa budú učiť iba tí tretiaci, ktorí zatiaľ nemali žiadny cudzí jazyk. Školáci, ktorí sa od prvej triedy učia napríklad nemčinu, alebo španielčinu, si anglický jazyk povinne priberú ako šiestaci. Zavážiť pri tomto rozhodnutí mohla údajne kritika, že na školách sa preferuje iba jeden cudzí jazyk: „Považujeme za mimoriadne dôležité, aby hodnotové postavenie nemeckého jazyka ostalo v slovenskom školstve zachované,“ vyjadril sa napríklad veľvyslanec Nemecka.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Parlament schválil zákon o jazykoch menšín
Parlament schválil zákon o jazykoch menšín
25.5.2011
Poslanci vládnej koalície dnes definitívne 78 hlasmi schválili novelu zákona o používaní jazykov národnostných menšín z dielne vicepremiéra Rudolfa Chmela (Most-Híd). Výsledná podoba právnej normy, ktorá má byť účinná od 1. júla, je však výrazne oklieštená oproti pôvodnému zámeru strany Bélu Bugára. Zmeny spôsobil schválený rozsiahly pozmeňovací návrh nezávislého poslanca Igora Matoviča. Podľa pôvodného zámeru síce klesne súčasná 20-percentná hranica umožňujúca používanie jazykov menšín v obci aj v úradnom styku na 15 percent, ale až o desať rokov.
Médiá: 7
Komentáre:
1
Čaplovič: Novela o menšinových jazykoch vytvorí jazykové getá
Čaplovič: Novela o menšinových jazykoch vytvorí jazykové getá
24.5.2011
V druhom čítaní dnes poslanci NRSR diskutujú k novele zákona o používaní jazykov národnostných menšín, ktorú predložil Rudolf Chmel (Most-Híd). Návrh rozširuje možnosti používania menšinových jazykov v úradnom styku a znižuje kvórum pre dvojjazyčné obce z 20 na 15 percent. Novelu zákona ostro kritizoval poslanec Dušan Čaplovič (Smer-SD), podľa ktorého sleduje dlhodobý cieľ, aby občania maďarskej národnosti neovládali štátny jazyk, slovenčinu. "Zákon menšinu vyčleňuje a môže vytvárať jazykové getá, čo je pre príslušníkov národnostných menšín diskriminujúce. Autori novely si to buď neuvedomili, alebo tak konali cielene, keďže uzavreté spoločenstvá sa lepšie manipulujú," uviedol v rozprave Čaplovič.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Zlatú palmu získal v Cannes film Strom života
23.5.2011
Hlavnú cenu pre najlepší film, Zlatú palmu, získal na 64. ročníku festivalu v Cannes snímok Strom života (Tree of Life) od amerického režiséra Terrenca Malicka. Film bol označovaný za favorita od samého počiatku. Hlavné úlohy stvárnili Brad Pitt, Sean Penn a Jessica Chastain. Cenu si prišiel prevziať producent Bill Pohlad. Režisér Malick sa na ceremoniáli neukázal, je totiž známy tým, že sa na promočných akciách svojich filmov nikdy nepodieľa, rovnako odmieta takmer všetky žiadosti o rozhovor.
Komentáre:  0
Dúhový pochod bude bezpečnejší ako vlani
Dúhový pochod bude bezpečnejší ako vlani
17.5.2011
Polícia sľubuje väčšiu bezpečnosť účastníkov druhého ročníka pochodu za zrovnoprávnenie gejov, lesieb, bisexuálnych a transgender ľudí s názvom Dúhový PRIDE 2011. Chce tak predísť útokom pravicových extrémistov, ktoré sprevádzali minuloročný pochod Bratislavou. Podujatie sa tento rok začne 4. júna na Hviezdoslavovom námestí a sprievod bude pokračovať smerom na Tyršovo nábrežie v Petržalke. V uliciach hlavného mesta by malo v tom čase na poriadok dozerať viac policajtov ako vlani.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
981234

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, info[at]sk1.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk