Pravda.sk  TV
NOVINY
 hnonline
AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.

Protesty proti rušeniu oddelení nemocniciam nepomohli


Foto: TASR
6.7.2011
Aj napriek negatívnej reakcii verejnosti odmieta Všeobecná zdravotná poisťovňa meniť svoje plány na zrušenie 156 oddelení a 3300 lôžok. Nepomohli tak ani protesty, petície, odborné argumenty riaditeľov nemocníc či nesúhlas zástupcov obcí. Jedinými výnimkami sú nemocnice v Snine a Zlatých Moravciach, kde sa podarilo presadiť zachovanie po jednom ohrozenom oddelení. S rozhodnutím poisťovne súhlasí aj ministerstvo zdravotníctva, argumentuje nedostatkom kvalifikovaného personálu. "Všeobecná zdravotná poisťovňa na tlačovej konferencii prezentovala definitívny návrh optimalizácie siete nemocníc s tým, že v 10 až 15 percent prípadov bude ešte rokovať o konkrétnych podmienkach zmluvy," vyjadrila sa hovorkyňa poisťovne Petra Balážová s tým, že žiadne výraznejšie zmeny v pláne nepredpokladajú.
« späť
Súvisiace články v iných médiách
  hnonline :   Lôžka nerušíme bezhlavo. Doladíme to  TV
NOVINY
:   Už sú známe nemocničné oddelenia určené na odstrel
  Pravda.sk :   Protesty nemocniciam nepomáhajú, škrtať sa bude ďalej
Neobmedzený hosting od WebSupport.sk


Text:
Meno:  
Antispam:   ( napíšte sk1 )

Komentáre
  6.7.2011 | 14:04FALHALA
S tym suhlasim, ale s rusenim nam to asi nepomoze. Ja osobne som za co najtvrdsi strajk zdravotnikov, bol by som zvedavi ako by to dopadlo.
  6.7.2011 | 13:36klient
Navrhujem jedno. Ak VšZP kašle na svojich klientov, vykašlime sa na ňu aj my.Blíži sa záver možného prestupu do inej poisťovne. Tak poďme. Nechajme nech VšZP žije len z peňazí od štátu za jeho poistencov. Keď ona prepáčte mi za výraz ser ie na nás vyse rme sa mi na ňu. V inej to horšie nebude.

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk