AKTUÁLNE TÉMY : Euroval  |  Líbya  |  Pavol Demitra  |  Založenie firmy  |  Zdravotníctvo  |  Radičová  |  Fico
Projekt sk1.sk je pozastavený a hľadá investora.
V prípade Vášho záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte.
Zahraničné Domáce Zaujímavé Ekonomika Politika Šport Krimi Veda a technika Zaujímavosti Zdravie Kultúra Video
Staršie >><< Novšie
30.9.2011 - Piatok
Medvedev: Odvolaný minister financií sa v práci nudil
Medvedev: Odvolaný minister financií sa v práci nudil
30.9.2011
"Mám pocit, že Alexej Kudrin jednoducho strávil trochu priveľa času v tejto práci, teda že sa mohol nudiť," povedal v piatok ruský prezident Dmitrij Medvedev v rozhovore pre tri hlavné ruské televízne kanály. Bývalý minister financií Kudrin náhle rezignoval zo svojho postu v pondelok. K odchodu ho vyzval samotný Medvedev. Prezident takto reagoval na Kudrinove verejné vyjadrenia o jeho nezáujme zotrvávať v ruskej vláde po odchode súčasného premiéra Vladimira Putina a očakávanom nástupe Medvedeva. Novým šéfom rezortu financií bude pomerne neznámy Anton Siluanov.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Prípravy belehradského Gay Pride sprevádza napätie
Prípravy belehradského Gay Pride sprevádza napätie
30.9.2011
Vyše 5-tisíc mužov zákona plánuje nasadiť belehradská polícia na nedeľný pochod neheterosexuálnych osôb. Tieto opatrenia sú podľa úradov nutné najmä kvôli hrozbe zo strany pravicových radikálov. Tí počas vlaňajšieho pochodu zaútočili na prítomných gayov, lesbičky a transexuálov, zranili pritom 150 ľudí. Ak belehradský pochod za ľudské práva týchto menšín prebehne tento rok bez problémov, Srbsko tým podľa niektorých pozorovateľov vydá signál Európskej únii, že je pripravené na vstup do dvadsaťsedmičky. Európska komisia bude o kandidatúre Srbska rozhodovať práve o dva týždne.
Médiá: 1
Komentáre:
1
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Najlepšie sa žije Francúzom, najhoršie Britom SME.sk
30.9.2011
Najhorším miestom na život v Európe je Veľká Británia. Tvrdia to autori najnovšieho prieskumu uSwitch, ktorí skúmali desať vybraných prevažne západoeurópskych krajín...  »
O občianstvo požiadalo vyše 150-tisíc zahraničných Maďarov
O občianstvo požiadalo vyše 150-tisíc zahraničných Maďarov
30.9.2011
Podľa informácií maďarskej tlačovej agentúry MTI požiadalo od 3. januára 2011 o zjednodušené pridelenie maďarského štátneho občianstva 150 107 zahraničných Maďarov. Agentúra sa pritom odvoláva na údaje vládneho splnomocnenca pre zjednodušené udeľovanie občianstva Tamása Wetzela. Ten dodal, že slávnostnú občiansku prísahu zložilo vyše 55-tisíc žiadateľov. Najmladší zahraničný Maďar, ktorý požiadal o občianstvo bolo údajne iba trojtýždňové dieťa a najstarší mal 104 rokov. Podľa Wetzela podá týždenne žiadosť takmer 4000 zahraničných Maďarov, čo podľa jeho vyjadrenia zodpovedá prognózam vo vypracovaných štúdiách.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Al-Kájda: Ahmadínedžád hovorí nezmysly
Al-Kájda: Ahmadínedžád hovorí nezmysly
30.9.2011
Teroristická sieť Al-Kájda označili výroky iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínedžáda o útokoch z 11. septembra 2001 na Spojené štáty za "smiešne". Al-Kájda to oznámila v článku na jemenskom internetovom portáli Inspire. Iránsky líder vo svojom prejave pred Valným zhromaždením Organizácie spojených národov totiž opätovne spochybnil oficiálne závery vyšetrovania tragických udalostí spred desiatich rokov. Tvrdil, že za útokmi stáli americké úrady. V článku s názvom Irán a konšpiračné teórie sa píše, že islamská republika zneužíva takéto teórie na "mobilizáciu miliónov moslimov po celom svete pohŕdajúcich Amerikou".
Médiá: 3
Komentáre:
0
Európska komisia: Slovensko nemôže meniť podmienky eurovalu
Európska komisia: Slovensko nemôže meniť podmienky eurovalu
30.9.2011
Podľa piatkového vyjadrenia Európskej komisie (EK) nie je Slovenská republika v otázke eurovalu "žiadnou výnimkou a EK nemá pre Slovensko žiaden plán B", ak vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) neschváli euroval v súlade s dohodnutými princípmi. "Záväzky prijaté počas summitu z 21. júla sú relevantné pre všetky členské krajiny eurozóny," povedal na tlačovej konferencii v Bruseli hovorca EK pre menové a finančné záležitosti Amadeu Altafaj. Dodal, že komisia neakceptuje výnimku pre Slovensko ani kvôli špecifickým vládnym a koaličným napätiam, ktoré vznikajú kvôli otázke eurovalu, a poukázal, že aj iné krajiny čelili a čelia silným politickým tlakom.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Vo fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch podalo výpovede 22 lekárov SME.sk
30.9.2011
K lekárom z Bratislavy alebo Košíc sa svojimi výpoveďami pridali aj lekári z Nových Zámkov...  »
V Martine vybuchlo za jazdy auto. Zahynul v ňom podnikateľ
V Martine vybuchlo za jazdy auto. Zahynul v ňom podnikateľ
30.9.2011
Spravodajský portál čas.sk priniesol správu o tom, že v Martine pri základnej škole na Jahodníckej ulici vybuchlo auto značky BMW X3. Vozidlo malo explodovať priamo počas jazdy. Sedel v ňom miestny podnikateľ Martin K. Horiaci automobil prešiel zotrvačnosťou ešte asi sto metrov a následne narazil do stromu neďaleko zastávky diaľkových autobusových spojov. Podľa hovorkyne Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby Dominiky Šulkovej bol muž s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice. Televízia Markíza v piatok poobede informovala o tom, že podnikateľ Martin K. zraneniam podľahol.
Médiá: 4
Komentáre:
1
Fico: Vláda likviduje samosprávy Pravda.sk
30.9.2011
"Miesto toho, aby pravica ďalej decentralizovala, robí všetko, aby samosprávy oslabovala," vyhlásil líder opozičného Smeru a expremiér Robert Fico...  »
Eurokomisár Šefčovič: Radičovej kompromis o eurovale je neprijateľný
Eurokomisár Šefčovič: Radičovej kompromis o eurovale je neprijateľný
30.9.2011
Slovenský zástupca v Európskej komisii Maroš Šefčovič, ktorý je zodpovedný za oblasť administratívy a inštitucionálne vzťahy, predpokladá, že kompromisný návrh premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) o eurovale je pre ostatných partnerov v eurozóne neprijateľný. Podľa predsedníčky vlády by Slovensko mohlo súhlasiť so zmenami v mechanizme, ale nezúčastnilo by sa zvyšovania záruk v ňom. "Predpokladám, že nebude ani záujem o návrhu rokovať," uviedol eurokomisár po piatkovom stretnutí s prezidentom Ivanom Gašparovičom. Podobný názor má aj Gašparovič, podľa ktorého stanovovanie nových podmienok "Slovensko absolútne spochybní".
Médiá: 3
Komentáre:
0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Ozbrojené sily budú mať nového šéfa generálneho štábu
Ozbrojené sily budú mať nového šéfa generálneho štábu
30.9.2011
Generálny štáb ozbrojených síl Slovenskej republiky bude mať nového náčelníka. Funkciu k 1. decembru 2011 opustí Ľubomír Bulík, ktorý následne odíde do civilu. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval minister obrany Ľubomír Galko (SaS), ktorý dodal, že Bulík odchádza po vzájomnej dohode. "Ďakujem mu za kus roboty, ktorú za takmer sedem rokov vo funkcii odviedol. OS patrili počas jeho pôsobenia medzi najdôveryhodnejšie inštitúcie," zhodnotil minister obrany Bulíkove pôsobenie. Jeho nástupca zatiaľ nie je známy. Galko má viacero adeptov, ich mená však tají. Generálny štáb však bude niekoľko mesiacov bez náčelníka.
Médiá: 3
Komentáre:
0
Portugalský premiér sa poďakoval za záruky Slovenska SME.sk
30.9.2011
Coelho vyjadril obavy, že prípadné odmietnutie rozšírenia eurovalu bude mať veľmi zlé následky nielen pre Portugalsko...  »
Euroval: Merkelová si dohodla stretnutie s Radičovou
Euroval: Merkelová si dohodla stretnutie s Radičovou
30.9.2011
Nemecká kancelárka Angela Merkelová si podľa zistení denníka Hospodárske noviny dohodla osobné stretnutie s premiérkou Ivetou Radičovou (SDKÚ-DS). Obe predsedníčky vlád v súčasnosti rokujú na summite Východného partnerstva v Poľsku. Témou separátnej schôdzky by mali byť možné kompromisy, vďaka ktorým by Slovensko napokon podporilo zmeny v eurovale. Radičová v stredu prezradila, že má pre SaS návrh, následne si ho prevzal šéf poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár. Šéf liberálov Richard Sulík vyhlásil, že jeho cieľom nie je blokovať ostatné krajiny. Kompromis je teda technicky možný, ale premiérka by sa na ňom musela dohodnúť s partnermi v eurozóne.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Zemková natiahne večerné správy hnonline
30.9.2011
Večerné spravodajstvo na verejnoprávnej televízii bude trvať od nového roka až 55 minút. Športoví fanúšikovia sa na Dvojke môžu tešiť na šampionáty aj olympiádu. ..  »
Kanaďan chodí pešo po svete už jedenásť rokov
30.9.2011
Kanaďan Jean Beliveau z Montrealu je na cestách už 11 rokov. Jeho putovanie tak predstavuje najdlhšiu nepretržitú chôdzu okolo sveta. Za túto dobu prešiel pešo neuveriteľných 75-tisíc kilometrov, pričom zodral až 53 párov topánok. Beliveau vyrazil na svoju cestu 18. augusta 2000, odvtedy prešiel 64 krajín. V Sudáne napríklad kvôli vlastnej bezpečnosti nosil na hlave turban a nechal si narásť dlhú bradu. V Afrike zase jedol hmyz, v Južnej Kórei dokonca ochutnal psa a v Číne hada. Na Filipínach mu museli robiť eskortu ozbrojení vojaci. Beliveau sa však rozhodol skončiť a vo veku 56 rokov sa vracia domov.
Komentáre:  0
Video: Dokončili prvý slovenský 3D film
30.9.2011
V marci 2012 bude mať premiéru postapokalyptický film 21-ročného slovenského režiséra Erika Bošnáka s názvom Immortalis. Snímka je momentálne v postprodukčnej fáze. Prípravy sa intenzívne začali v decembri 2009, samotné natáčanie prebehlo v marci až júni 2010. Podľa režiséra bolo zámerom tvorcov priniesť do ovzdušia slovenského filmu trošku moderného závanu. Väčšina z tridsaťčlenného štábu sú študenti Filmovej a televíznej fakulty na VŠMU v Bratislave. Animačnú časť zabezpečujú predovšetkým animátori z Prešova, na čele s Petrom Mňahončákom. Jedinečnosť tohto projektu spočíva vo využití technológie "motion capture" a jeho prepracovanie do 3D podoby.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Španielsko: Lekári zachránili dieťa mŕtvej tehotnej ženy Webnoviny
30.9.2011
Španielski lekári v piatok zachránili život nenarodeného dieťaťa nachádzajúceho sa v tele tehotnej ženy, ktorú zastrelil v jednom z madridských kostolov istý šialenec...  »
Britka našla na Facebooku fotky zo svadby svojho manžela s inou ženou
Britka našla na Facebooku fotky zo svadby svojho manžela s inou ženou
30.9.2011
Bizarný prípad bigamie sa stal vo Veľkej Británii. Diane Haynesová bola stále právoplatnou manželkou Paula Heynesa, keď si na Facebooku v jeho profile všimla svadobné fotografie Paula s inou ženou. Heynes sa bráni tým, že s manželkou sa vtedy už rozvádzali a žili dlhšiu dobu oddelene. Pri vyplňovaní svadobných formulárov však zámerne neuviedol, že je ešte stále ženatý. Súd vo Veľkej Británii odsúdil Heynesa na šestnásť týždňov väzenia a 250 libier (zhruba 288 eur) finančnej kompenzácie. Tento prípad nebol jediný, na Britských ostrovoch totiž každoročne odhalia desiatky prípadov bigamie.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Video: Bodyguardi tureckého premiéra se pobili s ochrankou OSN
30.9.2011
Telesní strážcovia tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdogana sa minulý týždeň v piatok pobili s ochrankou Organizácie spojených národov (OSN) v jej newyorskom sídle. Potýčka sa odohrala počas Valného zhromaždenia OSN, na ktorom predseda palestínskej samosprávy Mahmúd Abbás požiadal o uznanie samostatného štátu. Abbásov prejav chcel stihnúť aj Erdogan, preto sa so svojimi bodyguardami ponáhľal do siene Valného zhromaždenia. Cestu im však zablokovala ochranka OSN. Strážcovia vyzvali premiéra, aby pre do sály vstúpili inými dverami. To sa Turkom nepáčilo, tak sa strhla bitka, pri ktorej údajne utŕžil nejaký ten úder aj samotný premiér.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Evolúcia pokračuje, nástroje používajú aj niektoré ryby
30.9.2011
Ryby sa pred pár mesiacmi zaradili do zoznamu živočíchov, ktoré vedia používať jednoduché nástroje. Potápač Scott Gardner totiž v júli začul pri potápaní neďaleko austrálskeho Veľkého bariérového útesu zvláštny zvuk. Keď pátral po jeho zdroji, objavil takmer metrového pyskúňa (Choerodon schoenleinii), ako v ústach drží lastúru a mláti ňou do skaly. "Prácu" živočícha sa vtedy Gardnerovi podarilo vyfotiť. Pyskúňa sa najnovšie podarilo zachytiť na videokameru aj vedcom z kalifornskej University of Santa Cruz. Výskum uplynulých desaťročí ukázal, že s nástrojmi dokážu zručne manipulovať nielen ľudoopi či primáti, ale aj niektoré druhy vtákov, sloni alebo delfíni.
Komentáre:  0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Video: Šteniatko zhltlo 40-centimetrovú tyč
30.9.2011
Trojmesačnému pitbulovi Blue z mesta Birmingham v americkom štáte Alabama sa podarilo "zjesť" takmer 40-centimetrovú kovovú tyč. Počas hrania sa šteniatku dostala do papule časť vlajkového stožiara. Zviera však tento nestráviteľný objekt prehltlo a v ohrození života bolo prevezené k veterinárovi, ktorý počas chirurgického zákroku vybral kovový predmet z tela. Blue je momentálne v dobrom stave a zotavuje sa. "Som zverolekárom už tridsať rokov. Ošetroval som psy, ktoré zožrali hodinky, manžetové gombíky či dokonca posteľné prádlo, ale ešte nikdy som nepočul, že by pes prehltol niečo také dlhé," uviedol pre tamojšie médiá veterinár Chris Rehm, ktorý zviera operoval.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Koniec jednej éry: Na Kube zrušili ministerstvo cukru
Koniec jednej éry: Na Kube zrušili ministerstvo cukru
30.9.2011
Kubánsky minister cukru si bude musieť hľadať novú prácu. Komunistická vláda v Havane sa totiž rozhodla zrušiť tento ústredný orgán štátnej správy. Podľa oficiálneho vyjadrenia vlády prezidenta Raúla Castra "ministerstvo už neplnilo štátnu funkciu". Hlavným dôvodom takéhoto kroku je dramatický pokles výroby v tomto hospodárskom odvetví. Kedysi Kuba vyvážala ročne vyše osem miliónov ton cukru a bola najväčším producentom na svete. Rozpad východného bloku na začiatku 90-tych rokov však predznamenal začiatok hlbokej krízy. V súčasnosti sa produkcia kubánskeho cukru scvrkla pod úroveň jedného milióna ton ročne.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Video: Katolícky kňaz vytiahol na veriacich pištoľ
30.9.2011
Katolícky kňaz Juan Ramon Hernandez z Mexika použil v kostole pištoľ. Nešlo však o strelnú zbraň, ale o striekaciu pištoľ. Tá bola naplnená svätenou vodou, s ktorou počas svätej omše veriacich pokropil. Cieľom mexického duchovného nebola snaha zaviesť do liturgie moderný prvok alebo vyjadriť svoj nesúhlas s katolíckou cirkvou. Hernandez sa takýmto netradičným prvkom snažil poukázať na násilie a iné trestné konanie, ktoré v jeho meste páchajú drogové kartely. "Modlime sa za obrátenie ľudí, ktorí sa utiekajú k násiliu a vraždia iných ľudí. Modlime sa, aby odhodili svoje zbrane preč," povedal Hernandez počas omše.
Komentáre:  0
Máte zlú náladu? Nečítajte Twitter cez deň
Máte zlú náladu? Nečítajte Twitter cez deň
30.9.2011
Sociológovia z Cornell University v americkom New Yorku študovali dva roky príspevky na populárnej mikroblogovacej stránke Twitter. Ich cieľom bola štúdia vývoja a kolísania nálady jednotlivých prispievateľov. Z výsledkov analýzy vyplýva, že pozitívne správy sa najčastejšie objavujú skoro z rána a neskoro večer, okolo polnoci. Naopak, cez deň sa nálada používateľov tohto internetového komunikačného prostriedku zhoršuje. Príspevky sú tiež v priemere pozitívnejšie cez víkend ako cez pracovné dni. Vedci dohromady analyzovali takmer 500-miliónov príspevkov, ktoré boli napísané v anglickom jazyku. Sledovali pritom 2,4 milióna používateľov z 84 krajín.
Médiá: 2
Komentáre:
0

29.9.2011 - Štvrtok
V Maďarsku demonštrujú proti zákonníku práce
V Maďarsku demonštrujú proti zákonníku práce
29.9.2011
Na budapeštianskom námestí sa dnes koná séria demonštrácií, ktorú avizovali pod názvom D-Day odborárske, občianske a spoločenské organizácie. Ich cieľom je tak vyjadriť nespokojnosť s plánovanými zmenami zákonníka práce. Na námestí sa zhromaždilo približne 1000 demonštrantov, a to i napriek tomu, že polícia povolila demonštráciu s 300 účastníkmi. Sériu demonštrácií vyhlásenú na dobu neurčitú pripravilo takmer 70 odborárskych, občianskych a spoločenských organizácií. Cez víkend sa má zároveň konať stotisícová protestná akcia pred parlamentom.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Británia diskriminuje občanov iných krajín EÚ TVNOVINY
29.9.2011
Britské úrady požadujú od občanov EÚ, ktorí sa prisťahujú do Británie, aby sa podrobili špeciálnemu vstupnému testu. Len potom majú nárok na sociálne vymoženosti ako detské prídavky, príplatky k dôchodku a dávky v nezamestnanosti...  »
Grécko: Demonštranti blokujú viaceré ministerstvá
Grécko: Demonštranti blokujú viaceré ministerstvá
29.9.2011
Verejní zamestnanci v Grécku dnes obsadili viacero ministerstiev, aby pred príchodom expertov Európskej únie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu protestovali proti opatreniam vlády premiéra Jorgosa Papandrea. Experti prídu do Grécka s cieľom skontrolovať plnenie podmienok, ktoré sú predpokladom na uvoľnenie ďalšej pomoci. Do štrajku údajne vstúpili aj pracovníci ministerstiev vnútra, zdravotníctva, práce a agrárneho rezortu. Demonštranti blokádu rezortov plánujú do piatku. Ďalšia časť finančnej pomoci Grécku vo výške osem miliárd eur je splatná v polovici októbra.
Médiá: 2
Komentáre:
1
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nemecký parlament schválil rozšírenie eurovalu
Nemecký parlament schválil rozšírenie eurovalu
29.9.2011
Dolná komora nemeckého parlamentu (Bundestag) vo štvrtok podľa očakávania schválila rozšírenie Európskeho fondu finančnej stability (EFSF), z ktorého bude vyplácaná pomoc zadlženým štátom eurozóny, ako je napríklad Grécko. Za návrh sa vyslovilo 523 nemeckých poslancov, 85 hlasovalo proti a traja sa zdržali. Nemecko ako hlavný motor ekonomiky únie je najväčším prispievateľom do eurovalu. Podiel nemeckých garancií sa má zvýšiť zo súčasných 123 na 211 miliárd eur. To sa však nepáči väčšine nemeckej verejnosti, kde rastie neochota pomáhať štátom, ktoré sa do dlhových problémov dostali svojou neuváženou fiškálnou politikou.
Médiá: 5
Komentáre:
1
Nešťastie v Jaroslavli: Jeden pilot lietadlo dvíhal, druhý brzdil aktuality
29.9.2011
Vypnutie komunikačného zariadenia v kokpite údajne spôsobilo, že jeden z pilotov pridával plyn a druhý brzdil...  »
Na detskom ihrisku v Prahe namerali zvýšenú radiáciu SME.sk
29.9.2011
Na radiáciu upozornil občan, ktorému ju signalizovali multifunkčné hodinky. Hodnoty dosahovali až päťnásobok povolenej normy...  »
Švajčiari chcú postupne odstaviť všetky jadrové elektrárne
Švajčiari chcú postupne odstaviť všetky jadrové elektrárne
29.9.2011
Horná komora švajčiarskeho parlamentu včera schválila plán, podľa ktorého by mali byť postupne odstavené všetky jadrové elektrárne v krajine. Návrh vznikol najmä v reakcii na nedávnu katastrofu v Japonsku. Členovia Rady štátov tak súhlasili s poslancami Národnej rady, ktorí rovnaký návrh odhlasovali 8. júna. Postupné vyradenie všetkých piatich funkčných reaktorov z prevádzky by malo nastať v rokoch 2019 až 2034. Práve vtedy dosiahnu elektrárne v priemere 50-ročnú životnosť. Jadrové elektrárne sa v krajine podieľajú na výrobe energie 40 percentami.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Líbya: Povstaleckého veliteľa zabili pri bašte prokaddáfíovských síl aktuality
29.9.2011
Popredného líbyjského veliteľa Dawa Salihína, ktorý viedol revolučné sily v prebiehajúcich bojoch o mesto Baní Walíd, zahynul pri raketovom útoku...  »
SaS preskúma Radičovej návrh, nechce blokovať celú eurozónu
SaS preskúma Radičovej návrh, nechce blokovať celú eurozónu
29.9.2011
"Cieľom SaS nie je pri eurovale zablokovať ostatné krajiny. Tak ako pre premiérku Ivetu Radičovú aj pre SaS je prijateľné len také riešenie, ktoré nebude stáť občanov Slovenska ani jeden jediný cent," povedal vo štvrtok predseda Národnej rady SR a šéf SaS Richard Sulík. Dodal, že jeho strana bude skúmať návrh premiérky Ivety Radičovej (SDKÚ-DS), ktorý sa týka schvaľovania zmien v eurovale v slovenskom parlamente. Radičová však zatiaľ nechce povedať, ako znie dohoda, ktorú ponúkla v stredu podvečer predsedovi poslaneckého klubu SaS Jozefovi Kollárovi. Minister hospodárstva Juraj Miškov (SaS) zase pre denník SME uviedol, že premiérkin návrh sa liberálom pozdáva.
Médiá: 4
Komentáre:
0
Radičová: Sme na hrane prepadu do recesie hnonline
29.9.2011
"Ja nedramatizujem, ale situácia je veľmi, veľmi vážna, prognózy vôbec nie sú priaznivé. Dúfam, že v januári nebudem musieť oznámiť ďalší ekonomický pokles. Robíme preto maximum," vyhlásila premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS)...  »
Novelizovaný zákon o prokuratúre stopol Ústavný súd SR
Novelizovaný zákon o prokuratúre stopol Ústavný súd SR
29.9.2011
Ústavný súd SR na neverejnom zasadnutí pléna pozastavil účinnosť novelizovaného zákona o prokuratúre. Zároveň prijal na ďalšie konanie návrh prvého námestníka generálneho prokurátora Slovenskej republiky Ladislava Tichého. Zákon by mohol údajne priniesť oslabenie postavenia prokuratúry v systéme ústavného zriadenia a mohol by tiež znamenať aj získanie politického vplyvu na jej činnosť. Poslancom sa pritom podarilo na začiatku leta prelomiť prezidentovo veto a aj po druhý raz schválili novelu zákona o prokuratúre. Okrem zmien vo výberových a disciplinárnych komisiách novela zavádza aj zverejňovanie uznesení prokurátorov či zavedenie funkčných období vedúcich prokurátorov.
Médiá: 3
Komentáre:
1
Podvody s titulmi môžu byť trestným činom Webnoviny
29.9.2011
Ak bakalár, magister, inžinier, doktor alebo docent nadobudnú svoj titul podvodne, od mája 2012 by mu mohol tento titul na základe rozhodnutia súdu odobrať rektor...  »
Radičová: Korupciu netrpíme ani u priamych podriadených
Radičová: Korupciu netrpíme ani u priamych podriadených
29.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS), ktorá vystúpila v Stupave na konferencii "Vzťah štátu a občianskej spoločnosti sme pripravení spolupracovať?", uistila predstaviteľov tretieho sektora, že opatrenia fungujú a vláda korupciu netrpí. Radičová zároveň poďakovala Aliancii Fair-play (AFP) aj Transparency International Slovensko za ich stanoviská, za pomoci ktorých bude prijatý nový zákon o prenájme budov. Zuzana Wienk z AFP uviedla, že vážne korupčné prípady sa začali vyšetrovať, čo v minulých štyroch rokoch neplatilo. Na druhej strane jej však chýbalo, aby nejaký politik pomenoval a priznal problémy v kauze prenájmu budovy pre Daňové riaditeľstvo v Košiciach.
Médiá: 2
Komentáre:
2
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Nemocniciam hrozí kolaps, výpoveď dalo 2411 lekárov
Nemocniciam hrozí kolaps, výpoveď dalo 2411 lekárov
29.9.2011
Vo štvrtok podalo výpoveď až 2411 lekárov z celkovo 34 slovenských nemocníc. Tie majú byť účinné k 1. októbru 2011. "Je to niekde okolo 50 percent z celkového počtu nemocničných lekárov, ktorí poskytujú zdravotnú starostlivosť pri lôžku, pričom v nosných oboroch je to niekde až okolo 70 percent," skonštatoval na tlačovej konferencii šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marian Kollár, podľa ktorého môže takéto hromadné podanie výpovedí znamenať pre slovenské zdravotníctvo doslova kolaps. "Táto situácia ohľadom výpovedí je už nezvratná. Rozhodli sme sa bojovať a chcem vás ubezpečiť, že budeme bojovať do konca," doplnil Kollár.
Médiá: 4
Komentáre:
3
Prieskum: SNS predbehla silnejúcu SaS, v parlamente by bola aj SMK
Prieskum: SNS predbehla silnejúcu SaS, v parlamente by bola aj SMK
29.9.2011
Keby sa parlamentné voľby konali v septembri, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 43,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 6. až 13. septembra uskutočnila agentúra Focus na vzorke 1 004 respondentov. Nasleduje koaličné SDKÚ-DS s 12,8 percentami a KDH s 11,7 percentami. Parlamentné brány by sa otvorili Strane maďarskej koalície (SMK), ktorú by volilo 5,3 percenta voličov. Polepšila si SNS, ktorá má sympatie 8,5 percenta voličov, ale aj SaS. Liberálom by svoj hlas odovzdalo osem percent respondentov. O celé percento si pohoršil Most-Híd, pričom v septembri by za nich zahlasovalo 5,9 percenta opýtaných.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Slovensko sa ospravedlní Hedvige Malinovej
Slovensko sa ospravedlní Hedvige Malinovej
29.9.2011
Vláda Ivety Radičovej (SDKÚ-DS) sa pred Európskym súdom pre ľudské práva dohodla s Hedvigou Malinovou-Žákovou, že Slovensko sa jej oficiálne ospravedlní, a to výmenou za zrieknutie sa žaloby v Štrasburgu a aj prípadných finančných náhrad od štátu. Malinovej advokát Roman Kvasnica dohodu odmietol komentovať, denníku SME ju však potvrdili viaceré zdroje. Malinová Slovensko zažalovala pre chyby vo vyšetrovaní, ktoré jej údajne nezaručovali férový proces. Kvasnica hovorí, že bude spokojný, až keď Hedvige dajú pokoj a zastavia trestné stíhanie proti nej. Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) zmier odmieta.
Médiá: 3
Komentáre:
2
Politici podľa Aliancie Fair-play zverejňujú len všeobecné údaje SME.sk
29.9.2011
Na podujatí pod názvom "Otvorenosť a etika", pripravenom v rámci cyklu Face 2 Face (Tvárou v tvár), zarezonovala skutočnosť, že v otázke transparentnosti majetku politikov sú na Slovensku ešte rezervy...  »
Euroval: Radičovej návrh je pre SaS prijateľný
Euroval: Radičovej návrh je pre SaS prijateľný
29.9.2011
Premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) včera prišla s vlastným kompromisom, ktorý podľa koaličnej strany SaS obsahuje prijateľné podmienky. Predseda poslaneckého klubu SaS Jozef Kollár po rokovaní s premiérkou potvrdil, že to vyzerá na dohodu. Obsah návrhu zatiaľ nie je jasný. "V tejto chvíli však ešte žiadna dohoda neexistuje," píše sa v stanovisku SaS. "Keď poviem, že som prišla s návrhom, tak bude okamžitá paľba otázok - s akým. Takže zostaneme dnes pri tom, že neprišla som dnes so žiadnym návrhom. Ale off record vám hovorím, že áno, prišla," vyhlásila Radičová.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Čína začala stavať svoju vlastnú "taikostanicu"
29.9.2011
Čínsky vesmírny program dosiahol ďalší výrazný úspech. Raketa Dlhý pochod II vyniesla na obežnú dráhu prvý modul plánovanej orbitálnej stanice. Modul s názvom Tiangong-1 (Nebeský palác-1) sa po desiatich minútach úspešne oddelil od rakety a asi dvadsať minút po štarte vstúpil vo výške 350 kilometrov na obežnú dráhu. Nebeský palác-1 však nie je určený pre čínskych astronautov - tzv. taikonautov. Ostane bez ľudskej posádky a slúžiť bude predovšetkým na overenie technológií pre čínsky vesmírny program, predovšetkým overenie bezpečnosti a spoľahlivosti spojenia so zásobovacími loďami. Nová vesmírna stanica by mala byť hotová do konca desaťročia.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Desaťročná horolezkyňa pokoruje vrcholy USA pluska
29.9.2011
Už v deviatich ukázala, že v nej drieme obrovský talent. Dievča z oblakov vtedy zliezla vyše 609 metrovú stenu Longs Peak v Coloráde v pohorí Rocky Mountains, zmánu ako The Diamond...  »
Kanada: Dcéra slovenského automechanika kandiduje vo voľbách
29.9.2011
Šéfkou Novej demokratickej strany v Ontáriu je Andrea Horwath, ktorej otec pochádza zo Slovenska a v kanadskom Oakville pôsobil dlhé roky ako automechanik. Šiesteho októbra si Andrea Horwath zmeria sily s liberálmi, zelenými a konzervatívcami. Svoju kampaň postavila na podpore vzdelania, dôchodcov a boji s daňami. Líderka sa zároveň často zastáva žien pracujúcich na vedúcich pozíciách. „V politike ako aj na mnohých ďalších miestach, musia ženy pracovať často dvakrát toľko, aby im bola uznaná aspoň polovica,“ uviedla. Jej otec sa do Kanady prisťahoval zo Slovenska ešte pred jej narodením a pracoval v závode spoločnosti Ford Motor Company.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Zástupcovi Európskej komisie nadávali v BBC do idiotov topky.sk
29.9.2011
Hovorca pre ekonomické záležitosti EÚ Amadeu Altafaj bol zo strany euroskeptického komentátora denníka Daily Telegraph celkovo štyrikrát označený za "idiota"...  »
Video: Skončia takto aj slovenské paneláky?
29.9.2011
Súčasťou revitalizačného programu hlavného mesta Škótska Edinburghu je likvidácia starých, nevyhovujúcich budov. Úrady mesta preto rozhodli o demolácii troch obytných blokov - Hermiston, Weir a Glenalmond, ku ktorej došlo v nedeľu 25. septembra. Tri 15-poschodové panelové stavby padli na zem v priebehu 10 sekúnd. Na ich mieste má vzniknúť nové mestská štvrť s 320 domami. Tie budú sčasti obývať pôvodný obyvatelia zdemolovaných blokov. "Viem, že ľudia majú s tými budovami späté mnoho spomienok, no na druhú stranu treba uznať, že je potrebné urobiť krok vpred a investovať do obnovy tejto oblasti," povedal jeden z členov mestskej rady.
Komentáre:  1
Nemecké úrady začínajú mať o "lesnom chlapcovi" pochybnosti
Nemecké úrady začínajú mať o
29.9.2011
Piateho septembra sa na berlínskej radnici zjavil sedemnásťročný chlapec Ray. Tínedžer, ktorý hovorí plynule anglicky a len útržkovitou nemčinou, úradom tvrdil, že žil so svojím otcom päť rokov v nemeckých lesoch. Otec mu však údajne zomrel, pochoval ho preto do jamy a zakryl kameňmi. Nemecké úrady tento týždeň informovali o nezrovnalostiach v Rayovej výpovedi. "Nevyzerá jednoducho ako chlapec, ktorý žil tak dlho v lese. Mal na sebe čisté oblečenie a bol upravený. Jeho nechty boli udržiavané a ruky jemné. Stan, ktorý mal so sebou, bol opotrebovaný, ale nie v tak, ako by sme po takej dlhej dobe používania v lese čakali," uviedol hovorca berlínskej polície Thomas Neuendorf.
Médiá: 2
Komentáre:
0
Apple sprístupnil iTunes Music Store už aj pre Slovensko
Apple sprístupnil iTunes Music Store už aj pre Slovensko
29.9.2011
Americká spoločnosť Apple vo štvrtok otvorila internetový obchod s hudbou iTunes už aj pre používateľov zo Slovenska. Okrem nás je obchod najnovšie dostupný aj v ostatných jedenástich krajinách EÚ - v Bulharsku, na Cypre, v Českej Republike, Estónsku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, Malte, Poľsku, Rumunsku a Slovinsku. Pre prístup k obsahuje je potrebný účet na serveri spoločnosti a aplikácia iTunes, ktorá je správcom multimediálneho obsahu. V katalógu je v súčasnosti približne 400-tisíc digitálnych kníh a 18 miliónov hudobných nahrávok. Jedna skladba stojí okolo eura, staršie albumy sa dajú kúpiť už za 5 eur.
Médiá: 4
Komentáre:
0
reklama

Multihosting pre 10 domén už od 9 Eur od WebSupport.sk
Muž filmuje nonstop, minikameru má zabudovanú priamo v oku Webnoviny
29.9.2011
Mladý Kanaďan si nechal svoje umelé oko nahradiť miniatúrnou kamerou. O zaujímavosti, ktoré sa mu vďaka nej podarilo zachytiť, sa chce so svetom podeliť prostredníctvom dokumentov...  »
Video: Najstarší kocúr s dvoma tvárami je v knihe rekordov
29.9.2011
Kocúr menom Frank and Loui s genetickou anomáliou žije už 12 rokov. Kedže za normálnych okolností sa zvieratá s podobnými diagnózami nedožijú ani dvoch rokov, kocúr si vyslúžil zápis v knihe rekordov. Jeho tváre riadi jeden plne funkčný mozog. Vonkajšie oči vidia taktiež bez najmenších problémov. Vnútorné oko je však slepé. Potravu prijíma len jednou časťou tváre, ktorá je napojená na pažerák. Raritného tvora zachránila pred rokmi Američanka menom Marty, ktorá pracovala ako technická výpomoc na veterinárnej klinike.
Médiá: 1
Komentáre:
0
Roman Polański si v Zürichu vyslúžil standing ovation aktuality
29.9.2011
Režisér Roman Polański sa vrátil do Švajčiarska, kde si v utorok večer, dva roky po pôvodne plánovanom termíne, prevzal cenu za celoživotné dielo na Zürišskom filmovom festivale...  »
Auto na Kube si môže kúpiť už aj radový občan
Auto na Kube si môže kúpiť už aj radový občan
29.9.2011
Pri kúpe automobilu však musia kupujúci aj predávajúci splniť podmienky, že zaplatia z predaja štvorpercentnú daň a kupujúci súčasne pod prísahou vyhlási, že peniaze na kúpu získal zákonnou cestou. Kubánci si doteraz mohli voľne kúpiť či predať iba auto vyrobené do roku 1959. Hlavne preto sú teraz kubánske ulice plné starých amerických áut. Kubánci vyslaní oficiálne do zahraničia si mohli automobil doviesť. Ďalšou možnosťou tiež bola kúpa Lady či Moskviča ruskej výroby od štátneho predajcu. Viacerí Kubánci však ponuku zrejme nevyužijú, keďže väčšina z nich zarobí iba okolo 20 dolárov mesačne (necelých 15 eur).
Médiá: 1
Komentáre:
0

Hosting podľa vašich potrieb od WebSupport.sk
Od dátumu:   Počet dní:

EID s.r.o., Grosslingova 17, 811 09 Bratislava, sk1[at]m5.sk, Tel.: + 421 2 5273 1124, Fax: +421 2 5273 1211. Inzercia na sk1.sk   
Publikovanie alebo ďalšie šírenie fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Všetky práva vyhradené © SK1.sk